|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 10:00:22   
antoninap
Živjo,

Midva sva že pred časom nakupovala otroško varuško in seveda pomislila tudi na AngelCare. Ko sva prišla v BC, pa nama je trgovka odsvetovala, češ da je ta naprava smiselna v primerih, ko ima dojenček po porodu težave z dihanjem ali druge zdravstvene težave in je nadzor NUJNO potreben.

Zakaj ga ima potem velik odstotek na forumu? Seveda se vsi bodoči in novopečeni starši bojimo smrti v zibelki, ampak ali res zganjamo paranojo in hočemo 101% nadzor? Kolikor sem razumela, se AC ponoči redno oglaša ... ni to moteče pri spanju?

Ne vem ... toliko je že enih skrbi user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 10:04:02   
blaža
Po mojem je tako, kot ti je rekla prodajalka. No itak tisti, ki ga imajo, da so ZA.

navaden baby fon mi je pa ok, ker imamo daleč spalnico od otroške sobe. Če bi mela sosednja vrata, niti tega ne bi mela. Definitivno me še sedaj moti pri spanju. Vedno, ko se obrne, pa čeprav ga nimam glasno naštelanega, me zbudi. Posledično imam zelo slab spanec.

No moža ne moti, ker se izklopi in spi kot mrtev, jaz pa,.. No pol ga pa malo v rebra s komolcem, da tudi on včasih vstane, da ne bi slučajno samo jaz vstajala.user posted image

No problem je dostikrat, ker vstanem za brez veze. mali se kaj obrača, in kej sanja, jaz pa,... UFAAA.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu antoninap)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 10:15:52   
eva1
Mi ga imamo-zakaj , ker je od kolegice tamala nehala dihati(in jo je HB našla zadnjo minuto, mala bila že vsa plava), ker je od sodelavke otrok umrl(diagnoza-smrt v zibki)...zgolj zato, za vsak slučaj, itak pa nitok drag da si ga nebi mogla privoščiti!
Sicer pa ja blaža-mene je tut to pri baby fonu motl, da sem skoz slišala..sedaj pri AC pa se samo vžge, ko otrok doseče neko glasnost pa še to z nekaj sekundnim zanikom(3 sekunde)..tako da se ne  užge za vsak obrat,pa vsak krih, za vsako stokanje..

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 10:21:11   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Mi ga imamo-zakaj , ker je od kolegice tamala nehala dihati(in jo je HB našla zadnjo minuto, mala bila že vsa plava), ker je od sodelavke otrok umrl(diagnoza-smrt v zibki)...zgolj zato, za vsak slučaj, itak pa nitok drag da si ga nebi mogla privoščiti!
Sicer pa ja blaža-mene je tut to pri baby fonu motl, da sem skoz slišala..sedaj pri AC pa se samo vžge, ko otrok doseče neko glasnost pa še to z nekaj sekundnim zanikom(3 sekunde)..tako da se ne  užge za vsak obrat,pa vsak krih, za vsako stokanje..



ja sej moj mož me sprašuje, do kdaj ga mislim met vklopljenega.

Po mojem tam nekje dokler ta mali ne bo mel ene 4 leta. Pol ga pa dam proč.

kot sem že napisala mamo spalnico kr daleč od otroške sobe, in otroka ne slišim, če kličeta. ta mali pa ne vstane sam iz postelje, da bi prišel do nas, čeprav bi ga lahko to naučila, ( 2,5 let), ampak ne želim, da mu ne preide v navado, pa bo za vsak drekec pekec prilezu k nama v posteljo. Sedaj je namreč ful priden in mu vstanemo, če je potreba.

No itak ponoči lepo spi.

Se je pa zgodilo pri ta starejšemu, d je ponoči bruhal in naprej spal v bruhanju. ker sem slišala čudne zvoke, sem ga šla pogledat in vidla, da je kr naprej recež spal na hudo pobruhanem povštru. Če ga na baby fonu ne bi slišala, bi najbrž tako spal do jutra.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 10:29:10   
miapia
Angelcare- paranoja

baybfon: Ko smo živeli v stanovanju, ga nismo uporabljali. Ko smo se preselili v hišo, sem ga kupila zgolj iz razloga, ker imam kuhinjo v spodnji etaži in ker si pač zunaj pred hišo, pa še to ne zaradi tega, ali diha ampak zaradi tega, ker če se zbudi v joku, da jo grem pomirit, da spi naprej. Vsa tehnologija pa mi je praktično odveč in tržna niša.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 10:33:03   
Katy78
Moj fantek je bil rojen 7 tednov prezgodaj, pa ga nisem doma nikoli uporabljala. V P na oddelku sem ga imela, pa se ni nikoli sprožil (ok, razen 1x, ko sem ga dvignila iz posteljice ne da bi AC prej izklopila user posted image ), zato sploh nisem pomislila, da bi ga imela doma pa tudi v P so mi rekli, da ni potrebe, ker ko ga začneš enkrat uporabljat, ga težko nehaš, kar bi verjela. user posted image

Če ni potrebe, potem je to res nepotrebna stvar.

Baybfon pa še vedno uporabljamo in ga še bomo, ker spalnica in otr. soba imajo zaprta vrata in bi ga slišala šele ko bi se res že fajn drl.


< Sporočilo je popravil Katy78 -- 8.10.2010 10:34:31 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 10:36:49   
Arwenko
AngelCare - se meni zdi paranoja. Babyfon bomo pa mi tudi imeli, ker nameravam user posted image imet v lastni sobi in ne v spalnici.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 11:05:47   
lananai
Imamo angelcare. Ni nujno potreben, je pa fajn. Itak večinoma kot babyfon. Je pa tko, kot je napisala eva1 - oglaša se s par sekund zamika. Če otrok npr. kihne, se oglasi šumenje in se po 3s ugasne, če ni več nobenega zvoka. Če slučajno zajoka, hočem pa vedet - da jo grem potolažit, če je treba oz. če kaj drugega rabi. Senzor dihanja je bolj zaradi najine lastne paranoje. Ni pa tale babyfon toliko dražji od ostalih, da bi te moralo to odvrnit.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 11:13:20   
thaiss
jaz sem bila tudi mnenja da je AC samo za paranoične starše, dokler ni sin star 3 dni v porodnišnici nehat dihat, kasneje se je to zgodilo še 2x
Na poti iz porodnišnice smo najprej zavili v BC in kupili AC, uporabljali smo ga do 1 leta starosti.

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 11:35:33   
pikanika2
Mi ga imamo in smo zadovoljni.  Senzorji pazijo, da mali diha pa še zelo dober babyfon je. Všeč mi je ker se s kratkim piskom oglasi že če otrok zelo plitvo zadiha, pravega alarma nismo imeli,razen kadar smo pozabili AC ugasnit. Jaz ga toplo priporočam. Mala štručka je na varnem vi pa boste tudi mirna medtem ko otrok spi.

(odgovor članu antoninap)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 11:41:55   
Eva19
jaz nism imela, niti baby fona ne angel care. pa spi tamala v svoji sobi, pač imamo odprta vrata in jo slišim še preden joka, ko samo zastoka ali pa se bolj premika,že slišim. prva dva meseca je pa tako spala še pri nama.

(odgovor članu pikanika2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 12:53:19   
barika
Meni se ne zdi brezvezen nakup, je kaj druga bolj nepotrebno. Mojmu tastarejšemu sinu je rešil življenje. 

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 12:56:52   
kristinaj
jaz ga nisem imela. imela ga je pa sestrična od moža, ker je mali imel težave z dihanjem in cele noči niso spali, ker je stvar piskala sama od sebe... kar je vsekakor bolje kot ne piskati...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu antoninap)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 13:02:54   
ledenaa
Jaz sem pa bila otrokov angelcare,pa še plačat nisem rabila. Moj otrok je tudi nehal dihati,našla sem ga plavega od takrat je spal z nama. Skupno spanje vpliva na tale sindrom smrt v zibelki

(odgovor članu antoninap)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 13:27:10   
birdy
Pri prvi ga nisem imela, pri drugi pa. Dec me je sicer prepričeval da ga ne rabiva ampak ko sem mu omenila da ne bo več večnega preverjanja a otrok še diha je bil takoj za nakup. sem namreč panične sorte glede tega in sem stalno preverjala dihanje (in ta večjo posledično s tem tud večkrat zbudila). No, preden grem spat pa še zdej vsak večer grem v sobo in poslušam če obe dihata. Pač sem usekanauser posted image
nikoli se ni oglasil, dela pa tud tako kot so ostale povedale, ne vžge se za vsak šum. Men je tud kot baby fon tale boljši od našega prejšnega Tommy classica.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
8.10.2010 13:30:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 13:33:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Registirana

Mene pa zanima, kako ukrepati, če user posted image neha dihat?


A ti to resno?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 13:34:02   
Najaa
AngelCare, jaz pa nimam občutka, da ga ima velik odstotek ljudi na forumu. user posted image
Kaj vem, moja tadruga je bila rojena 7 tednov prezgodaj in smo ga imeli samo v P tiste dni. Ko sva odhajali domov, so mi celo svetovali, da naj ne nabavljam tega, ker bom samo panična. V glavnem, nismo ga imeli.

Baby phone pa imamo, seveda.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 15:19:49   
SMT3
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Meni se ne zdi brezvezen nakup, je kaj druga bolj nepotrebno. Mojmu tastarejšemu sinu je rešil življenje. 


Enako moji punčkiuser posted image Si ne upam predstavljat kaj bi bilo........... 

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
8.10.2010 18:43:17   
m_o_i
Mene pa zanima, kako ukrepati, če neha dihat?

doma je nekajkrat nehal (oz. samo v sebe je vleku zrak) dihat in sem ga obracala na glavo-drzala sem ga za trup in ne za nogice. s prstom sem sla v usta, da sem zbezala ven vsebino zelodcka. mel je namrec refluks in ocitno se ni znal pozirat, da se je zacel dusit. HB je vedno uspelo tole s prstom, da je zadihal normalno

en napad pa je mel v ZD in ga je zdravnica polozla na trebuscek, tapkala po hrbtuuser posted image (tale njen "prijem" meni nikoli ne bo jasen, res ne. otrok je namrec zategoval glavico nazaj, tak da je sam sebe se bolj dusil) in se drla, da naj nekdo resilca poklice-v nasi pediatricni ambulanti namrec nimajo kisika!!! mulc je bil cisto moder in sva sla z diagnozo apnoicni napadi v bolnico CE in potem se na kliniko v LJ.

ce neha dihat, ga pac obrnes navzdol(lahko si ga polozis na kolena) in zadaj masiras-vmes pa klices resilca OBVEZNO

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
10.10.2010 8:58:06   
tanja26
Živijo,

Tudi mi imamo angelCare. Meni osebno ni bilo nikoli žal niti €. Otrok je bil rojen na pdp, zdrav. AngelCare se nam je sprožil 2x in res ne bi rada vedela kaj bi bilo če  ga ne bi imeli.

Naročili smo ga pa na angleški strani (amazon.co.uk), skupaj s poštnino je bil 80 €, dobili smo ga pa v treh dneh.

Lp



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
10.10.2010 22:03:07   
Anonimen
Mi imamo stanovanje pa otroško sobo poleg spalnice pa smo senzor za dihanje uporabljali dokler nismo odstranili stranice pri posteljici, torej do enega 14. meseca, kot babyphone ga pa še vedno uporabljamo pa bo kmalu stara 2 leti. Eni lahko rečete, da je to paranoja, samo jaz vem, da sem bila zaradi tega dosti bolj mirna in sem vsaj tisti čas ko je tamala spala, tudi sama spala povsem brez skrbi. Meni ni žal niti centa, ki smo ga porabili za to zadevico.

(odgovor članu tanja26)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
11.10.2010 8:47:49   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Mi imamo stanovanje pa otroško sobo poleg spalnice pa smo senzor za dihanje uporabljali dokler nismo odstranili stranice pri posteljici, torej do enega 14. meseca, kot babyphone ga pa še vedno uporabljamo pa bo kmalu stara 2 leti. Eni lahko rečete, da je to paranoja, samo jaz vem, da sem bila zaradi tega dosti bolj mirna in sem vsaj tisti čas ko je tamala spala, tudi sama spala povsem brez skrbi. Meni ni žal niti centa, ki smo ga porabili za to zadevico.


user posted image Se strinjam. Tudi meni ni bilo nikoli žal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
12.10.2010 10:31:48   
antoninap
Za hec sem na Amazon.co.uk pogledala, koliko pride AngelCare in me model AC401 skupaj s poštnino pride 93€, kar ne morem verjeti, ker na angelcare.si piše, da je cena 160€, v Baby centru pa star model, AC301 stane 140€.

Res neverjetno, kako so cene za določne otroške artikle pri nas zasoljene. Za AC iz Amazona bi se najraje odločila, ker sem v BC gledala Aventovo varuško, ki pride okoli 80€, kar pa ni več toliko razlike.

Hvala vsem za izkušnje!

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: AngelCare - res nujen ali le paranoja?
12.10.2010 10:38:38   
*miska.mcc*
pri nobenem ga nisem imela.
nisem niti mislila kupit, ker sem vedela, da se bo na njem nabiral prah, ker sta prva dva spala pri nama v postelji in sem bila sigurna, da bo tamala tudi.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu antoninap)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




SPANJE
riba5

KDAJ GRE SPAT VAŠ DOJENČEK

19.00 (24%)

20.00 (38%)

21.00 (22%)

22.00 (8%)

KASNEJE (5%)

PREJ (2%)


Število vseh glasov: 205

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!