|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:29:54   
Anonimen
Včeraj sem kupila AS, preverila če deluje na svojem srcu in seveda se je slišalo črpanje, potem sem iskala po spodnjem delu trebuha hitrejše plitke udarčke in našla nisem NIČ! user posted image  

Noseča sem 10t5d in na navodilih piše, da naj bi se bitje srčka slišalo že v tretjem mesecu!

Bojim se, da je kaj narobe, namreč ravnokar sem se vrnila s službene poti, kjer sem imela prezentacijo v avditoriju in seveda se mi je pulz kot vedno izjemno povišal. Takoj sem pomislila, da če je moj pulz tako silovit in je dojenčkov trikrat hitrejši, da mu bo srček počil...

Sedaj, ko pa nisem našla utripa sem pa čisto presrana user posted image

Kakšen nasvet??
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:31:48   
Marogica
Punca, ti še sploh nisi tri mesece noseča!!!! 4x3=12 tednov. In včasih se mi zdijo takpne naprave prej "škodljive" kot pa ne..V tvojem primeru vsekakor, ker si sama sebi narediš več stresa, kot če AS ne bi imela.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:31:49   
Inigo
najbrž je še prezgodaj. počakaj še par dni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:36:43   
Taula
Ko uporabljaš A.C. trebuh namaži z mastno kremo/oljem in malo tudi aparat. V tem času ga najdeš težko (odvisno kako ga nosiš)...nahaja se pa nad sramno kostjo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:39:09   
Anonimen
 
Punca, ti še sploh nisi tri mesece noseča!!!! 4x3=12 tednov.


Marogica, hvala za info in vajo iz matematike, vendar tvoj komentar je vse prej kot konstruktiven. Kot zanimivost naj omenim, da sem napisala "v tretjem mesecu" in ne "po treh mesecih".

Prosim, da komentirate tiste, ki ste napravo uporabljale/ jo uporabljate.

Hvala user posted image


(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:39:56   
Anonimen
Vse te naprave so bolj dvomljive narave, zato jim ne gre preveč zaupati... Poglejte si samo primere merilcev krvnih tlakov... V Ameriki jih prodajajo z opozorilom poleg kupljenega blaga, ker je bilo že nešteto tožb... Drugače pa samo, če hodiš recimo na 3 različne CTG-je v nosečnosti, se prav kmalu opazi, da so nekateri bolj občutljivi kot drugi in jih zmoti npr. že tvoje kruljenje želodca, včasih so sestre prav zmedene...

(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:40:46   
Anonimen
Taula saj sem kupila gel za UZ, vendar sem na levi in desni strani trebuha lepo slišala tok v arterijah, na sredini oz. med popkom in sramno kostjo pa čista tišina... Pod sramno kostjo pa res nisem šla ... Hvala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:44:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Ko uporabljaš A.C. trebuh namaži z mastno kremo/oljem in malo tudi aparat. V tem času ga najdeš težko (odvisno kako ga nosiš)...nahaja se pa nad sramno kostjo.

Tole pa ne vem, če bo najbolj držalo, saj mastna krema znižuje prevodnost, verjetno bi bil najboljši gel za ultrazvok.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 10:56:35   
nana35
AnjaPH,moj nasvet in odgovor!

Ne obremenjuj se,lepo počasi.Moja prijateljica ga ni pred 11.t sploh slišala.Iz mojih izkušenj povem pa tako.Z AS sem utrip poslušala vse od 13.t naprej.Res je,da v navodilih piše,da ga včasih ne boste našli oz.slišali(upam,da si prebrala) ker je to res zelo zgodaj.Za moje pojme ni dvomljiv,samo malo potrpi.Kasneje ga boš z lahkoto našla.Prvič sem ga našla nad sramno kostjo malo levo ali desno,je pa user posted image  tako majhen,da se veliko premika in plava v trebuščku,pa ti marsikdaj odplava in ga lahko potem loviš.Če bo tvoj utrip višji pa ne pomeni da bo tudi user posted image !Trebuh pa namaži z gelom,ki ga imaš,pa ne rabiš na tanko,ker se bo posušil preden boš našla srček ampak bolj na debelo,da boš lažje drsela po trebuhu.Najbolje da ležiš,ko ga iščeš.Jaz sem uporabljala tudi olje proti strijam in se je super slišalo.Ampak malo je treba potrpeti z iskanjem ali pa še počakaj kak teden ali dva.Vedno večji ko bo user posted image  lažje boš našla utrip in bolje ga boš slišala.

Pa veliko sreče!!

_____________________________

:))


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 11:01:46   
Magi*
je še prezgodaj. nekatere slišijo prej, nekatere pozneje. jaz sem ga slišala šele nekje okoli 15 - 16 tedna.

sicer se pa strinjam, da je ta napravica fajn za pomirit se, da je vse OK (seveda, če te ne napsihira še bolj user posted image  ). sama sem jo samo parkrat uporabila. je bilo pa moji mlajši hčeri zelo zanimivo poslušat bratca v trebuhu, je kar žarela od sreče.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 11:06:53   
Anonimen
Ah, včasih še G težko najde srčka, pa ko je user posted image  že večji. V tretjem mesecu pa je plodek še majhen in ga je res težko najti.
Tale Angel Sound napravica ravno zaradi tega, meni osebno, ni všeč, ker bi bla preveč panična, pa ponavadi ni nič narobe, le plodeka se težje najde.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 11:07:38   
Naja31
Tale Angel Sound napravica ravno zaradi tega, meni osebno, ni všeč, ker bi bla preveč panična, pa ponavadi ni nič narobe, le plodeka se težje najde.



Se strinjam.
Drugače pa tudi jaz mislim, da je pri 10t prezgodaj. Počakaj še kakšen teden.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 11:35:18   
Anonimen
Nana si me prav pomirila user posted image

Pa saj vem da ljudje načeloma prehitro pomislimo, da je kaj narobe, vendar verjamem, da vsaka malo panike nažene, če ne sliši bitja srčka. Tehnično naj bi se ga že slišalo, saj je pri polnih 9t tako lepo brcal na UZ, zato sem pač sklepala, da se 5cm velikega junaka menda že najde...

Sicer pa na trebuhu nimam veliko špehka in verjamem, da je težje odkriti zvok pod izolacijo, vendar to v tem primeru ni problem..

Sem pa prebrala navodila ja, da so dnevi kadar se bilo sliši in dnevi kadar se ne sliši, vendar to me, roko na srce, ni nič pomirilo.

Bom izgleda res morala počakati še kakšen teden, čeprav sem neučakana.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 11:45:06   
Magi*
pri 9. tednih je tvoj junak velik kot grozdna jagoda oziroma: By pregnancy week 9 your baby is between 22 and 30 mm long".

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 14:36:46   
pikica_30
AnjaPH kot sem pisala že pri nas junijčicah sem tudi jaz probala AS nekje pri 11 tednih pa nisem nič slišala razen neko šumenje. Me je že mal skrbelo. Pri 12t 2 dni sem imela potem NS in je bilo vse ok, potem kakšen teden kasneje sva pa spet probala z AS in sva srček našla in je bilo super! Namazala sem se z Eucerin oljem in poslušala leže v postelji zvečer pred spanjem. Najdeva ga pa čisto spodaj tik nad sramno kostjo, desno od popka. Pa še to: zamenjaj slušalke! Ko sva jih midva vzela od mp3 in primerjala s tistimi, ki so zraven AS, se je z mp3-jevimi ful boljš slišalo!

Malo še potrpi, kakšen teden pa boš sigurno našla user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 14:48:34   
ElaM
Piše, da se srček sliši po 12t, tako da no panik.user posted image
Se pa na začetku bolj slišijo pretoki, kot samo bitje srca in, če slišiš to, potem je ok.

_____________________________

:)

(odgovor članu pikica_30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 14:55:01   
Anonimen
Ravno zato se takšne naprave odsvetuje,ker če je otrok v kakšni legi ga ne zazna in potem mati je vsa v skrbeh ,živčna in brezveze leti na urgenco.Takšnih primerov je bilo dosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 14:58:54   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: hothien
Tale Angel Sound napravica ravno zaradi tega, meni osebno, ni všeč, ker bi bla preveč panična, pa ponavadi ni nič narobe, le plodeka se težje najde.


E, vidiš, točno zato se kljub skominam nisem odločila za nakup te zadevice.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 15:13:20   
willma
AnjaPH povsem te razumem, toda AS je treba uporabljat z veliko mero dobrih živcev. Jaz sem v 11t in 6dni in še do sedaj nisem slišala srčka. Strpnost. Kot ti je že ena zapisala, nekatre imajo uspehe z AS šele po 15., 16. tednu. Odvisno je tudi kje se tvoja pikica nahaja. Še dva nasveta: zamenjan slušalke, se bolje sliši;
če že najdeš srčni utrip se prepričaj če nisi slučajno našla svoje žile, preden zaženeš paniko, da ima pikica premalo srčnih utripov.
Imejmo rade same sebe in uporabljajo AS zgolj v zabavo in ne v zdravsteve namene, predvsem v prvih 4 mesecih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 15:28:43   
StBarbara
Moja prijateljica ga tudi ima, in ni slišala bitja prej kot v 16 tednu, se pravi polnih 15t. Prej je pa samo svoj utrip slišala user posted image , ne vem no, jaz tega nimam, zato samo povem, kar sem slišala.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 15:38:24   
Čakajoča
Tudi jaz te moram potolažit. AS sem začela uporabljat po NS (okrog 12 tedna). Najprej sva poskusila, da sem si namočila trebuh z vodo, pa nič. Potem pa z nekakšno kremo in sva potrebovala kar nekaj časa, da sva prvič našla srčka. Drug dan sva pa kupila gel za UZ.
Naj poskusi partner. NA začetku je non stop on iskal, pa je vedno našel; res pa je, da moraš biti zelo vztrajen. Mislim, da je res pri 10 tednih premalo velik otrok, da bi lahko slišala utrip.

Vse tiste, ki pravite, da to ni za nakup, ne vem, zakaj odpisujete na takšna vprašanja. Sem zelo prepričana, da AS nimate in vam je lahko žal.

Jaz ga ne dam za nič na svetu. Niti z 1 dan. Ta AS nas je zelo povezal, sploh user posted image  in user posted image user posted image . Vsak dan imata dialoge. Čeprav sem user posted image  27 tednov, še vedno uporabljava S, saj se točno sliši, kako se user posted image  odziva na glas user posted image .

Moraš pa obvezno zaenjat slušalke, tako kot so že predhodnice povedale. Te slušalke, ki so zraven, so re najslabše, kar obstajajo.


Želim ti, da čimprej slišiš user posted image  od user posted image !


(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 16:15:58   
kodrana
evo še od mene komentar.
jaz sem kupila As nekje pri 9T in nekaj dni. najprej sem se na veliko ukvarjala s tem. in sem zelo vstajala. potem ugotovila, da iščem napačno. preveč levo in desno. nato sem končno pri 11T zaslišala najinga sončka za par sekund. tako sme vsaj vedela, kej približno leži. jaz sem ga najbolj slišala okrog 4h, 5h popoldan, ko je očitno veliko rogovilil. je pa vsako minuto-dve spremenil položaj malo v levo ali desno.
ne rabiš delat panike, kajti redko katera najde srček user posted image takoj in že tako zgodaj. potrebna je vstrajnost in sproščenost. meni sedaj ni več problem najti srček. očitno tako lepo leži in utripi so res močni.
išči ga res čisto pri srani kosti.. jaz sem imela od začetka še del AS na sramni kosti. pa fajn namazat. jaz imam bolj vlažno kremo. in to je to.
raziskuj šume v svojem trebuhu in ne paničarit, če srčka ne najdeš. ker je še zgodaj...
srečno.



_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Čakajoča)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 16:25:41   
Katina
Kot so ti že predhodnice povedale, ja bistvo prvega iskanja srčka  z AS otrpežljivost.
jaz sem začela z iskanjem po NS (12t1d) in sem rabila kar nekaj časa, da sem ga za trenutek ujela. Vendar, ko ga ujameš veš, da je to srček user posted image in ne tvoj, ker bije mnogo hitreje.

Slušalke res niso kaj prida, vendar se jaz zadovljim kar z njimi, čeprav imamo doma cel arzenal drugih. Na začetku sem uporabljala različna olja, nato sem se spomnila na gel aloe vera, ki sem ga imela doma in je prevodnost mnogo boljša. Če pa imaš original gel z UZ, pa toliko bolje.

Mesto: pri tvojih tednih definitivno malo nad sramno kostjo - navadno na desni strani od popka 8pa ne veliko). Okoli 14 - 15 t sem ga jaz našla bre problema, sedaj je pa ratal nagajivček in se precej premika in skriva - sem pa na pragu 18 tedna.

Mislim, da imaš napotkov več kot dovolj, sedaj pa le na delo in veliko potrpežljivosti ti želim.

Kar se tiče pa odločitve za ali proti AS je pa tako, kot je rekla že predhodnica. O tem, ali se je odločitev izplačala lahko sodi le tisti, ki napravo uporablja. Vsaka zase pa najbolje ve, kaj jo bo bolj pomirilo - mene, če vsake par dni poslušam srčka z AS.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 17:00:27   
tasyo
tudi jaz mislim, da te nima kaj skrbeti. Je pa res, da na začetku potrebuješ veliko potrpežljivosti. Sama sem našega sončka sicer slišala že v 10.tednu, tik nad sramno kostjo, tako da je bil del napravice kar na kosti, ampak sem se mučila sigurno 15 min, preden sem ga odkrila. Sliši se kot en vlakec v daljavi. Svetujem ti, da zamenjaš slušalke, okoli sebe imej tišino in ne smeš met aparata čist do konca na glas, ker potem ti zvoki preglasijo šum otročkovih pretokov. Pa velko sreče! Sigurno je pa vse ok!

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Angel Sound - ne slišim srčka!
4.12.2007 18:51:52   
maja24
Pušenjak je reku da se bol sliš tm od 16t naprej

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?