|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aprilčice 2020
23.8.2019 17:19:19   
matejchy
 

88

Pozdravljene bodoče mamice, ki pričakujemo aprila 2020! "user To je moja druga "user "user. Na prvi pregled še čakam. Upam, da se javi še katera.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aprilčice 2020
24.8.2019 18:01:31   
pikapoka93
Hojla. Tudi pri nas pričakujemo aprila. Včeraj sem popoldan naredila test, ker mi je rdeča zamujala 2 dni. Pa čutila sem da je to to. Rahla črtica. Danes ponovila s prvim urinom, že debelejša črtica. V sredo naredim še clearblue in se naročim k ginekologu. 😊 drugače pa vse kar je me matrata malo slabost in zgaga, pa res me joške orng bolijo 🤦‍♀️ to je to. No doma pa že imam 2 in pol letnega sinka. Kako pa se ti počutiš? 

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aprilčice 2020
24.8.2019 18:06:07   
pikapoka93
Pozdravljena. No tudi jaz sem v veselem pričakovanju. Včeraj sem naredila test, ker mi je rdeča zamujala dva dni. Ponavadi mi ne. No pa še čutila sem da je to to 😊 test je pokazal zelo rahlo črtico, ker sem ga delala popoldne. Danes sem naredila še enega s prvim urinom in je bila že debelejša. V sredo naredim še clearblue potem pa pokličem k ginekologu. Počutje pa... zmatrana sm ful, joške me bolijo za znoret, pa slabost in zgaga. Aja imam pa doma že 2 in pol letnika 💙 kako pa ti kaj? Pa počutje? 

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aprilčice 2020
26.8.2019 15:43:01   
matejchy
Jaz imam za enkrat občasne slabosti, ki pa niso prehude. V prvi nosecnosti mi je bilo slabo in sem bruhala prvih 5 mesecev. 3.9. imam pregled. Doma pa imam 3,5 letno punčko.

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu pikapoka93)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aprilčice 2020
27.8.2019 13:58:43   
Petrarca91
Ojla, tudi jaz v pričakovanju, test sem naredila že prejšnji ponedeljek, pregled imam pa šele 9.9., se mi kr vleče zdej vmes. Drgač pa prsi me ful bolijo pa fuuul sem zmatrana, najraje bi skos spala...Aja pa lačna sem tudi precej, o slabosti pa ne duha ne sluha, tko da se bojim da se bom že zdej zredila ;)


(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aprilčice 2020
27.8.2019 19:21:33   
arcobaleno
Jaz se čakam datum za pregled, ker je sestra precej neodzivna preko spletnega naročanja na pregled. Sem precej neučakana, ker razen utrujenosti (test je bil pozitiven seveda user posted image ) nimam nobenih tipičnih znakov nosečnosti (boleče prsi, apetit, itd.).

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 8:26:07   
Lynn.
Zdravo,
še ena, ki pričakuje prvega otročka aprila user posted image Ko mi je po 3 dneh redne menstruacije zamujala, sem naredla 14.8. prvi test, ki je bil pozitiven. Ker nisem mogla verjeti, čeprav sem čutla, da je to to, sem v naslednjih dneh naredla še 2 testa user posted image Naročla sem se na pregled, ki ga imam 9.9. tako da sedaj komaj čakam na ta dan user posted image
Na srečo pa nosečniških težav skoraj da nimam, le občasno občutljive dojke. Kako pa se kaj ostale držite?
Ste si računale kdaj bi naj imele PDP? user posted image

< Sporočilo je popravil Lynn. -- 29.8.2019 8:39:33 >


_____________________________

Vedno najdi čas za stvari, zaradi katerih si srečen, da si živ! :)

(odgovor članu arcobaleno)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 9:22:17   
Petrarca91
Jaz sem prav dva dni zapored sanjala dojenčka pa neki v zvezi s tem, da naj bi bla noseča in so se me sanje tko ful dotaknle, prov niso mi šle iz glave... Pomoje kšn teden preden sem test nardila... Prov tko kot da bi se mi v sanjah prikazala prihodnost :) pa še ful mi je v spominu ostala barva pajaca, v katerega je bil dojenček oblečen :) moram najdt en tak pajac ;) fuuul nor občutek. In potem je bil kr plusek :) A se je še kateri kaj podobnega zgodilo?Aja drgač pa, če sem prav računala naj bi imela PDP 25.4.2020 :)

(odgovor članu Lynn.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 10:38:15   
Lynn.
Uuu a res, prav tisti občutek oz. sanje, da je nekaj na temuser posted image user posted image
Pa še blizu skupaj imava PDP, po mojih izračunih pa je 22.4.user posted image Pa isti dan imava 1.pregled kot sem vidla zgorajuser posted image

_____________________________

Vedno najdi čas za stvari, zaradi katerih si srečen, da si živ! :)

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 10:48:13   
pikapoka93
Živjo vsem skupaj user posted image

No, pa nas je že kar nekaj. Čestitke vsem! user posted image Jaz sem lih danes klicala k ginekologu in imam pregled šele 26.9, bo še kar dolga do takrat se mi zdi... Sem pa kar utrujena, delam v trgovini in mi je ful zoprno, ker mi smrdi salama in ne prenašam težkih vonjev, mi je slabo, občasno bruham... tako da to je res kar neprijetno. Upam, da se bo tudi to umirilo. Aja, pa boleče prsi, to je pa to za enkrat. Sem pa tudi jaz sanjala ene 14 dni nazaj, ne boš verjela, kako sem se sprehajala po porodnišnici, ampak se sploh ne spomnim, da bi imela trebuh. Potem pa je kar naenkrat o mene prišla sestra in rekla, da čez 5 minut ne bo nič, da me bodo odpeljali na carski rez (verjetno zato, ker sem imela tudi prvega in da se mi je to sanjalo zraven), no potem pa sem ji samo rekla da me lulat je rekla da moram v posteljo da mi bo prinesla kahlo haha, ko je prišla nazaj do vrt sem ji samo rekla, da se bom polulala in v tistem sem rodila user posted image ampak res žive sanje. je bilo pa zanimivo, ker mam recimo ful rada čufte v omaki, 2 dni preden sem naredila test, smo jih imeli za kosilo, in mi niso dobro naredili v želodcu, mi je bilo potem slabo, zanimivo... tudi v prvi nosečnosti, jih nisem prenesla. No ja, očitno sta mi bila poslana že dva znaka user posted image upam, da boste hitro dočakale pregled in da boste kaj poročale. Pa še eno vprašanje, bomo kej naredile tudi skupinico na fb?

(odgovor članu Lynn.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 10:49:20   
pikapoka93
aja po zadnji menstruaciji pa naj bi imela pdp 30.4. Imam pa željo, da bi tokrat šlo naravno user posted image

(odgovor članu pikapoka93)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 11:37:07   
lilian
Živijo punce! Tudi sama pričakujem aprila, PDP naj bi bil 2.4. To je moja druga nosečnost, imam že 3 letnega sinčka. Za zdaj je vse ok, slabo mi dela samo, kadar sem lačna. Pregled me čaka v ponedelejk in komaj čakam.
Pa čestitke vsem! <3

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 12:25:19   
Lynn.
Ja super, se nas kar nekaj nabira, ki bomo aprila dobile otročka user posted image Pa upam, da se jih še več pridruži.
Ja, jaz sem za to, da se naredi tudi FB skupina.user posted image

In ste že povedale komu razen partnerju ali še čakate najprej UZ oz. mogoče celo do končanega prvega trimesečja? user posted image
Že imate v mislih na kakšen način jim boste povedali? Kaj posebnega mogoče?user posted image

_____________________________

Vedno najdi čas za stvari, zaradi katerih si srečen, da si živ! :)

(odgovor članu lilian)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 17:24:01   
Petrarca91
Lynn, da ne bova na koncu še skupi v čakalnici za prvi pregled ;) :)


Jst sm poleg fanta povedala najboljši prijateljici. Aja še bratu od fanta sva bila primorana povedati, ker živi pri nama, tko da je pol mal težko skriti...za vse ostale bom pa počakala, da grejo 3 meseci mimo, ker mam žal že od prej slabe izkušnje...  Fant je itak takoj zvedu, ker nisem bla ziher a prov vidim al mam privide :) tko da sm rabila še en par oči, hehe :) Sem pa tudi jaz vse skupaj naredila 3 teste, prvi samo s tisto malo palčko, druga dva pa s tem clearblue :)
Kako ste pa ostale s tem?

(odgovor članu Lynn.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Aprilčice 2020
29.8.2019 18:58:53   
matejchy
Jaz sem izracunala pdp 27.4.2020, povedla nisma še nobenemu, pocakam do nuhalne potem pa povem v sluzbi in ostalim. Tudi mene bolijo prsi in me obcasno pece zgaga. Ce bo zaprta skupina na fb se vam pridruzim.

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Aprilčice 2020
30.8.2019 9:22:27   
arcobaleno
Jaz sem dobila datum za pregled 19.8. in če sem si prav izračunala je pdp 24.4. Očitno nas bo kar nekaj s tem datumom. user posted image Midva bova počakala na prvi pregled, potem bova povedala staršem in kasneje še ostalim.

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Aprilčice 2020
1.9.2019 12:15:06   
Petrarca91
Evo zdej mi je pa začel bit slabo, pa nič mi ne paše jest, čeprav sem na trenutke pa ful lačna pa kr ne vem kaj bi... no vsaj bruhala še nisem ;) Utrujenost in boleče prsi pa še vedno prisotne... A se še kateri simptomi kar nalagajo oz. spreminjajo al ostajajo skos isti simptomi?


(odgovor članu arcobaleno)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Aprilčice 2020
3.9.2019 15:27:57   
matejchy
Danes sem imela prvi pregled, G je potrdila, da pričakujemo enega user posted image , naslednji pregled imama čez 14 dni, takrat mi vzamejo kri in vodo, pa materinsko knjižico dobim. Še vedno mi je slabo, upam, da čimprej mine, mi je pa G svetovala, da si naj kupim ingverjeve tablete v lekarni al pa ingverjeve bonbone, baje pomagajo oblažiti slabost.

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Aprilčice 2020
6.9.2019 15:46:16   
lilian
V ponedeljek sem imela pregled, pričakujemo samo enega otorčička. Ta teden se mi končno ne spi več toliko in dejansko lohk tudi kaj naredim več :) Povedala sem že v službi, še prej pa domačim in najbližjim prijateljem, počasi pa bodo itak vsi zvedeli, ker se mi že kar pozna.

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Aprilčice 2020
9.9.2019 21:52:01   
Petrarca91
Ojla, danes sem tudi jaz imela pregled :) vse zgleda v redu, utrip se vidi, jupiiii :) 

Me pa še vedno daje predvsem slabost, skor nič mi ne paše jest, lačna pa skos ful, jao... ah kaj bi, nosečniške radosti pač :) Jst bom pa šele čez par tednov povedala, čeprov sm že dva tedna na bolniški pa ziher bom še vsaj do konca meseca, tko da ne vem več kaj naj rečem v službi, bo najbrž že mal sumljivo. Zaenkrat sem rekla da sem bolna... A mate kakšne nasvete, kaj naj rečem, povedala pa res še ne bi, dokler ne bodo trije meseci...

(odgovor članu lilian)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Aprilčice 2020
10.9.2019 12:30:23   
matejchy
Tudi meni je grozno slabo, občasno bruham. V službi še nisem povedala, nadlednji teden bi mogla iti na en seminar, pa ne vem kako se naj izgovorim, da dam prednost ostalim, ker se ne počutim sposobne vozit daleč in potem še cel dan nekje sedeti pa še vožnja nazaj. Se mi zdi, da imam tak napet in velik trebuh, da bodo vsi vedeli, da sem noseča. Tudi jaz bi rada počakala 3 mesece preden povem v službi in ostalim.

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Aprilčice 2020
11.9.2019 6:56:25   
Lynn.
Tudi jaz sem imela v ponedeljek pregled in pričakujem samo enega user posted image . Moj je upal na dva user posted image user posted image , ker si tega ful želi (mogoče pa naslednjič;)) Zaenkrat je vse v redu, moram pa v roku 10 dni dat na tešče še urin, kri in pa da se preveri na tešče glukoza.
Nosečniških težav na srečo nimam in upam, da tako tudi ostane. Še boleče dojke so se umirile :) user posted image
Sedaj me med 11. in 14. tednom čaka nuhalna svetlina. Ste kaj razmišljale kam boste šle? S kom ste zadovoljne? Ginekologinja mi je omenila tudi NIFTY test in je rekla, da ne bi bilo slabo, če bi se odločila še za to. Sama pred tem sem bila mnenja, da se za to ne bom odločila, sedaj pa vseeno malo premišljujem. Boste vi šle? Je katera že bla kdaj prej in kakšne so izkušnje? So tudi vam vaše ginekologinje kaj povedale o tem ali pa predlagale?

_____________________________

Vedno najdi čas za stvari, zaradi katerih si srečen, da si živ! :)

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Aprilčice 2020
11.9.2019 11:02:34   
Petrarca91
Ok, pol zaenkrat kaže, da nima nobena dvojčkov :) tud jst sm vprašala ginekologinjo, če je ziher samo en, da ne bodo naslednjič rekli, da jih je več... to se je moji sorodnici zgodil,vsakič so ji rekli za enega več, na srečo se je potem ustavilo pri treh :) 


Drugače sem pa tudi jaz vas hotela vprašati glede nuhalne in teh pregledov. Ali se je treba dost prej naročiti, ali je dovolj npr. teden dni prej? Men ginekologinja ni nič omenjala Nifty, sm šla pa pogledat in je precej drago :/. Mi je pa dala brošuro za NS na ginekološki kliniki v Lj, kamor tudi hodim na preglede, tako da bom najbrž šla kar sem.
Aja kako je pa s šolo za starše? V brošuri piše, da imajo prav nek tečaj za zgodnjo nosečnost. Ali katera pozna oz. bo šla? Potem je pa po 7 mesecu še šola za pripravo na porod... vsaj tuki v Lj majo tko...
Drugače pa mam jst še vedno vse simptome, v bistvu mi je vsak dan bolj slabo...

(odgovor članu Lynn.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Aprilčice 2020
11.9.2019 11:46:01   
pikapoka93
En lep pozdrav vsem skupaj. Upam da se vam tegobe kmalu končajo. Sama sem v nedeljo začela krvaveti in sem sla v P v kranj na pregled. Tam je ginekolog videl le gestacijsko vrecko, za plod ni bil preprican. Eno noc prelezala na oddelku. Krcev nisem imela. Samo krvavitev. Naslednji dan se en uz, ki mi ga je naredila druga ginekologinja, ki mi je rekla da je vrecka se vidna, da vidi pa tudi odsev ploda. Za srcek ni bila prepricana. Dobila sem dabroston tablete 3x na dan in strogi pocitek. Zdrj pocivam doma. Moram pa jutri poklicat k ginekologu, da sa narocim na kontrolni pregled za naslednji teden. Diagnoza grozeci splav. Malo me skrbi a upam da se na koncu vse dobro iztece. Drzite se punce. 

(odgovor članu Petrarca91)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Aprilčice 2020
11.9.2019 11:54:29   
arcobaleno
pikapoka93, ojoj, držim pesti, da bo vse okej! user posted image

Mene zadnje dni daje precej huda slabost, ne bruham sicer, ampak me cel dan sili na bruhanje in spahuje se mi konstantno. Včeraj sem se toliko slabo počutila, da sem šla prej iz službe.
Danes sem na app prebrala, da je boljše, če se folna kislina jemlje zvečer, ker velikokrat tudi sama folna povzroča slabost. Upam, da bo kaj pomagalo.

Smešno mi je, da mi je stalno slabo, ampak istočasno sem stalno lačna.

(odgovor članu pikapoka93)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?