|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Astma in kožni dermatitis
27.4.2008 14:47:42   
Rakica_80
Zanima me, če je katera že rodila ali je katera meduser posted image , ki ima astmo ali dermatitis, da mi svetuje karkoli, kar mi bo prišlo prav ,ko bom srečka user posted image .
Kako z zdravili pred porodom.......kaj narediti če dobiš napad med porodomuser posted image
Kako se mazat s kremo Advantan( hormonska krema) meduser posted image user posted image
Hvala v naprejuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Astma in kožni dermatitis
27.4.2008 17:37:12   
2suzika7
Jaz imam atopijski dermatitis že od rojstva. V bistvu je to astma, ki se kaže na koži. Na žalost ravno zdaj ugotavljamo prisotnost astme pri moji pupici, samo še ni potrjeno, ali je prehodna, sezonska,...
Uporabljam razna mazila, od kuterida,  elidela,... tbl claritine, telfast,...
V nosečnosti se to ukine, vsaj na začetku. In če je kot pri meni, ko se vse poslabša, ti počasi začnejo pisat en Rp, pa drugega...
V prvi nosečnosti sem imela samo mazilo betrion - antibiotično. Zdaj v drugo mi ni nič pomagalo in sem šla na derma. kliniko, kjer mi je takoj rekla, da brez kortikostereoidov ne bo šlo. Tako se mažem z advantanom v belobazi po obrazu in vratu, diprosone (kuterid) pa po telesu. Mi je povedala,  da v takšnem stanju kot sem prišla k njej je bolj škodljivo, kot če se s kremami mažem. Pa Claritine tbl imam po potrebi.  Seveda se vsemu izogibam in sem le tistih prvih 5 dni lepo mazala, potem pa ukinila in samo, ko se poslabša 1x ali 2x namažem tam, kjer najbolj ven udari. Moram poudarit, da sem zdaj kot rožica v nasprotju od začetka, ko sem skoraj z glavo ob zid butala, ker me je vse tako srbelo, bolelo, ščipelo...
Torej , najboljše nič, če si zdrav, če pa ne gre pač ne gre in se je treba tudi zdravil posluževat. V prvo, ko sem se prišla pokazat, mi je rekla, da zakaj je moja zdravnica tako dolgo odlašala z napotnico, saj bi lahko splavila ali pa bi otrok imel resne posledice, če bi prišlo do kakšne bakterijske okužbe. Torej, če se mama ne počuti 100, se tudi dojenček noter ne more!!!
Srečno!!!

_____________________________

Dobila sem več kot sem si upala sanjati: dva zlata,pridna angelčka - TANAJO in JANEJA.

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Astma in kožni dermatitis
27.4.2008 18:00:58   
Rakica_80
Najlepša hvala SUZIKAuser posted image user posted image user posted image
Jaz imam tudi že od malega dermatitis in kar grozenuser posted image ....to tako srbi za znoretuser posted image .In to še ni vse......sem tudi zelo močen alergik,....bla..bla....da ne naštevam na kaj vseuser posted image in zaradi alergij se mi je razširilo v asmo, kar so mi potrdili pred pol leta ali še več.
Za to pa uporabljam 2 pumpice: Berodual po potrebi in Alvesco vsak večer en vpihuser posted image
Jahhh, kajčmouser posted image pravijo ko enkrat rodiš postaneš bolj močen in odporen na vseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Še enkrat hvalauser posted image LP

(odgovor članu 2suzika7)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Astma in kožni dermatitis
27.4.2008 18:16:19   
šnucika
Imam hudo alergijo in med user posted image  se je pokazala v svoji najhujši obliki do sedaj.Astma,vnete oči,nos,kožni izpuščaji.
Bila sem stalno pod zdravili,sicer minimalno,pa vendar - claritine,ventolin,flixotide. Nosečnost je minila v redu in porod tudi.
Če pa imaš res hude probleme z astmo,to itak poveš ginekologu,ki vodi nosečnost.Baje priporočajo epiduralno za porod,če so napadi astme pogosti in močni.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Astma in kožni dermatitis
28.4.2008 7:38:39   
catisima
no jest ms bila med nosečkami, pa sem imela potem abrazijo vendar me vseeno zanima. sem astmatik in bi mogla uporablai berodual in fliksotide 3x na dan...vendar ne uporablam pumpice če niso nujno potrebne...pa me v bodoče zanima, ali pumice uporabljate normano ali jih je  med nosečnostjo res potrebno uporabljati z nastavkom, to sem zasledila na netu med naslovi (uporaba pumpice med nosečnostjo); ker drugače baje lahko pusti posledice na otročku, potencijal za astmo itd. hvala za odgovore, pa pa
PS: aja mene duši in kašljam dokler ne bruham

_____________________________

enga :), pa pa Simonka

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Astma in kožni dermatitis
28.4.2008 8:53:12   
šnucika
catisima - ko boš user posted image ,ti bo kašelj nočna mora!
Jaz sem v petem mesecu kašljala,ker nisem hotela jemati zdravil.Vse me je bolelo.Zato sem raje redno začela vpihovati ventolin,da sem lahko dihala brez draženja na kašelj.
Obvezno se moraš pogovoriti s svojim G in osebnim zdravnikom,da ti data napotke in primerna zdravila za tvojo obliko astme....ker med nosečnostjo je vsaka bolezen odveč!

Sicer pa pravijo,da sem med user posted image  večina takih kroničnih bolezni olajša...
Jaz sicer nisem imela te sreče in sem ravno takrat doživljala najhujšo alergijo v svojem življenju.
Je pa sedaj po porodu že dve leti boljše,sicer samo glede nosa in kožnih izpuščajev,astma pa je ostala,tako,da sem redno na flixotidu.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu catisima)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Astma in kožni dermatitis
28.4.2008 9:00:35   
2suzika7
Ko bi le bilo res, da je po porodu boljš!
Res sem bila po porodu kot rožica in še celo porodniško. Koža ni bila še nikoli tako lepa, nobenih alergij,... Do prvega dneva službeuser posted image . Potem pa samo še hitro navzdoluser posted image . Uporabljali smo kremco na kremco, ker drugače ni šlo!
Upam, da bo pri vas drugače. No, vsaj eno leto smo uživali, kot se zagre!!!   Lp.

_____________________________

Dobila sem več kot sem si upala sanjati: dva zlata,pridna angelčka - TANAJO in JANEJA.

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
28.4.2008 9:09:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu catisima)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Astma in kožni dermatitis
28.4.2008 11:18:43   
Rakica_80
Super punceuser posted image user posted image user posted image hvala vam........user posted image
Vsaka informacija pride prav......user posted image
Res da nisem še user posted image , ampak bi rada vedela že v naprej, sej me razumete, neuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Astma in kožni dermatitis
29.4.2008 15:37:25   
catisima
tudi jaz se zahvaljujem...sej zdaj sm čutla rahle težave, res sem bila noseča le do 7 tedna, pa sm si nkako u glavi pomagala, da tega ne potrebujem; bom vedela v bodoče, da če začutim moram vzeti...hvala!

_____________________________

enga :), pa pa Simonka

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?