|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtorska pogodba
25.1.2010 16:08:52   
LERO
Ker slabo kaže, kako bo s službo po zaključku porodniške, razmišljam, da bi delala preko avtorske pogodbe. Na inšpektoratu so mi povedali, da lahko legalno lektoriram le preko te pogodbe, da za to dejavnost ne morem odpreti dopolnilne dejavnosti.
Kakšne izkušnje imate vi?
Kako bi lahko rešila to zadevo?
Kako se uredijo zadeve za avtorsko pogodbo? Kako se potem izstavi račun ...?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtorska pogodba
25.1.2010 16:19:03   
zmajaz
Če delaš prek avtorske, ne izstavljaš računa - jaz dobim vsak mesec od firme, za katero delam, obračun opravljenega dela in mi nakažejo plačilo ter avtomatsko odvedejo dohodnino.

Bom pa v kratkem odprla s.p., ker se mi bo v bistvu tako bolj splačalo - uveljavljala bom normirane stroške (25%), si plačevala prispevke (dokler ne bo ta drugi otrok star 6. let samo polovico, pol mi bo pa CSD), pa že takoj bom dala vlogo za znižano stopnjo obdavčitve (s 25 na 10%), ker sem si izračunala, da bom sicer na letni ravni fejst preplačala dohodnino. Od dohodka mi bi ostalo samo 1,5% manj kot če bi delala prek avtorske pogodbe, bom pa zavarovana, pa delovna doba mi bo tekla. Pa zaradi norminarnih stroškov ne bom rabila računovodstva, kar je spet prihranek. Je pa seveda pomembno, koliko imaš sploh dela mesečno - če nimaš veliko, potem se ti s.p. ne splača.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.1.2010 16:20:22 >

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtorska pogodba
25.1.2010 16:19:55   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: LERO
da za to dejavnost ne morem odpreti dopolnilne dejavnosti.

Kaj pa s.p.? - to bi pa verjetno lahko - to dvoje ni isto.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.1.2010 16:20:50 >

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtorska pogodba
25.1.2010 21:45:24   
ZmajTolovaj
Jaz imam sp lektoriranje in prevajanje.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtorska pogodba
25.1.2010 22:11:32   
zmajaz
Jaz bom imela pa samo prevajanje. user posted image  Prav alergična sem, če mi agencija, za katero delam, kdaj da kaj v pregled - raje vidim, da drugi pregledujejo za mano. user posted image   Pa tudi, če se prisveti kdo z idejo, da bi mu lektorirala kako diplomsko, mu kar lepo povem, da lektoriranja NE delam in ga kar takoj preusmerim drugam.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.1.2010 22:13:13 >

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtorska pogodba
26.1.2010 17:24:47   
ZmajTolovaj
No, h men ga pošlji user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?