|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtosedež ne gre v avto?
15.4.2006 17:37:37   
puncica
No pa je nastal problem tam kjer smo ga najmanj pričakovali. Imamo dva avtomobila, res nista ne vem kako velika in karavana a vseeno. Kje je problem? Avtosedež maxi cosi cabrio ne gre ne na zadnji sedež ne na sprednji sedež user posted image
Avto št. 1: suzuki swift
Ker imamo punčico staro skoraj 22,5 mescev ima normalno svoj sedež in to maxi cosi priori (menda neki takega), sedež je pozicioniran za sovoznikovim sedežem, ker ga za voznikovim ne mormo imet, ker ima tamala potem nogice čist spodvihane, ati pač rabi plac za vozit. Tako je možnost da damo sedež za malega pikeca ki prihaja za voznika ali na sredino. Na sredino ne pride v upoštev ker ni tri točkovni pas, za voznikom pa je premal placauser posted image Otroški sedež se dotika voznikovega, oz. mora biti kr mal spodvihan da je lahko za njim. Ok. Rečmo spredaj, kako je spredaj, če imaš normalno sovoznikov sedež potem se lupinca dotika armaturke, kar spet ni ok, vsaj po moje ne, če pa daš sedež malo nazaj, pa tamala punčica ne more imeti nogic v normalnem položaju, ker ima čist stišane.
Ok smo rekl da se ne bomo vozil s tem avtom in bomo poskusl z drugim.

Avto št. 2: hundai getz
Maxi cosi priori pozicioniramo zadaj za sovoznika, tukaj je mal več prostora in ni problema, sovoznik lahko normalno sedi tud če je sedež v napol ležečem položaju, lupinco pozicioniramo na sredino, saj imamo tritočkovni pas tudi tam ampak problem PREKRATKI PASOVI!!!!user posted image , tako da tako ne bo šlo, jo damo za sovoznika in gre za centimeter, da jo lahko privežeš. Spredaj pa ne more bit, ker imamo airbage, ki nimajo možnosti ročnega izklopa.
Skratka totalna štala, prtlažnik majhen, ne vem kam bomo dal vso prtlago ko se vozmo vsakih 14 dni 110 km k babici user posted image

In kaj hočem povedat in vprašat:
- A moraš res če imaš dva otroka kupit nov avto ker očitno nekateri proizvajalci ne računajo da bi pa lahko kupil kdo tak avto kot je hundai getz in suzuki swift in ima družino user posted image
- A so vse lupince tako glomazne in velike al kaj a morš potem prav prevert al gre lupinca v tvoj avto al bo pas prekratek? user posted image
- A morš potem bit skoz doma, ker ne morš dveh otrok spravit v avto?
- Kako bi se vi spoprijeli s takim problemom, glede na  to da nov avto ne mislimo kupovati?

Mah mal sem zatežila a ne user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
15.4.2006 17:50:56   
*pepelka*
A moraš res če imaš dva otroka kupit nov avto


Mi imamo tri otroke, pa nam ni bilo treba kupiti novega avta. Imamo Focusa, s tem, da ni niti karavan, pa spravimo na zadnji sedež Enega jahača z naslonom, enega brez, ter Kriss avtosedež. Ta zadnji res ni po zadnji modi, ker nisva imela namena kupovati novega. Sva ga namreč imela že od starejših dveh. Gledala sva le na to, da ustreza standardom.

< Sporočilo je popravil hafi -- 15.4.2006 17:51:34 >

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
15.4.2006 18:00:04   
Carovnica Mica
sICER NE VEM ODGOVORA...VEM PA DA IMAMO 2 AVTA IN DA SO PO 3 SEDEZI V VSAKEM-EDEN JE CITROEN KARAVAN DRUGI PA PUNTO,TAKO DA SE TA VELIKA DVA SAMA LAHKO PRIVEZETA-NI POTREBNO PREMIKAT SREDNJEGA SEDEZA DA BI PRISLI DO UNGA ZA ZAPET.DRUGACE PA SE LAHKO LUPINICE-MOJA JE BLA OD MAXI COSI TUD MALI POLEZEJOuser posted image user posted image ,NE VEM DRUGE VSEKAKOR PA SMO MI KUPILI VECJI AVTO ZARADI PRTLJAZNIKA IN NE ZARADI ZADNJIH PASOVuser posted image

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
15.4.2006 21:26:37   
natasar
Mi pa smo imeli obraten primer.Prva lupinica (ki je pasala na voziček) je bila majhna že po treh mesecih in smo morali kupiti novo: Maxi Cosi Cabrio (ker je baje največja).V najin avto je pasala, le v starem Cliotu od sestre smo mogli čisto naprej porinit sedež, pas pa je bil prekratek-tudi pri prvi lupinici je bil pas prekratek.Ker je bila vožnja le od doma do trgovine sem nekako samo na pol privezala-to sem uporabljala izključno samo v našem majhnem mestu, če pa bi se peljala kam ven iz mesta, bi vzela svoj avto.Če so pasovi prekratki, ti tudi majhna lupinica ne bo pomagala, mogoče pa bi tista varianta avtosedežev od 0-3 let pasala v tvoj avto.Ali pa, če je možno dokupiti kakšne pasove.Ne vem, če sem ti kako pomagala!   

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
15.4.2006 21:53:38   
Marogica
KAj ti naj rečem? Mi imamo dva karavana, pa si kljub temu želimo enoprostorca. Premalo prostora na sedežih (za sedeži), premalo v prtljažniku. In to pri dveh otrokih.
Mogoče smo pa razvajeniuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu natasar)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
16.4.2006 5:27:27   
Anonimen
Punčica... ni vam treba zamenjati avta.

Za Janjo naj ostane sedež za sovoznikovim, dojenčka do starosti 6 mesecev pa lahko voziš tudi v lupinici, ki jo pripneš z varnostnim pasom.
Iskreno povedano, nimam pojma, kako je s tem po zakonu, ampak dojenček do starosti 6 mesecev še ne sedi in ga v avtosedež skorajda ne moreš dati. Če ga pa že, je pa avtosedež večji od dojenčka in mu noge ne bingljajo čez.

Jaz sem praktična. To je moja rešitev problema.

Čez 6 mesecev bi bilo pa res pametno enega od manjših avtomobilov zamenjati za večjega (z doplačilom).

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
16.4.2006 8:08:32   
Lunca1
Punčica če se ne motim obstajajo eni adapterji za podaljšanje navadnega pasu. malo se pozanimaj po otroških trgovinah ali pa trgovinah z avtoopremo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
16.4.2006 9:13:50   
Barbs
Punči,

adapterji  za podaljšanje se dobijo, tako kot je rekla lunca1, tako ti predlaga tudi moj user posted image  - je rekel, da pride tvojmu pomagat podaljšat za en piruser posted image
drugače pa - počakaj kakšne tri mesece, ko bo naš user posted image  "odrabil" lupinico ( avtosedeža še nismo kupili) in mi po ugodni ceni prodaj avtosedežuser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
17.4.2006 19:04:06   
puncica
O to z adapterji pa nisem vedla a to v otroških trgovinah prodajajo. Barbs ni problema, seveda en pir pa tvoj že dobi, sam adapter je treba še prej nabavt user posted image A da bi ti lupinco šenkalauser posted image

Drugače pa Kerensa, sej imamo lupinico al avtosedež za novorojenčka a kaj ko je problem pri tem, un sedež do 4 let je čist ok.

Marogica ja tudi jaz sem misla da smo razvajeni a kaj ko je pa zakon tako narejen, da je treba otroke imet v avtosedežih včasih so se pa štirje pa tud po pet zadaj tiščal, pa je blo ok.user posted image No sej prav, varnost pa to, ampak a proizvajalci avtomobilov očitno nič na to ne pomislijo, da lahko ima ena družina tud manjši avto in dva avtosedeža noter, sicer pa je moj že začel iskat nov avto po internetu user posted image , bol za hec kot zares.

Sicer pa smo zdej odločil da bomo pač vozil v Getzu za na vrh pa kupl tisto trugo, tako da bomo vsaj mal pridobil s placem. Ja no nekako bo že. Si sploh ne predstavljam da bi imela dvojčke al pa trojčke user posted image

Hvala punce za nasvete in mnenja.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
19.4.2006 18:20:08   
Anonimen
Ja, jz mam v Cliotu tut take težave, ker imam eno "čudno" lupinico od Monbebe. Me pa vsi čukasto gledajo, ko rečem, da so prekratki pasovi....

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
19.4.2006 20:49:48   
soncek&luna
puncica, se airbagov ne da izklopit?... moja kolegica ima opel corso in jo je peljala na servis, kjer so ji izklopil airbage (zal oba)... na sreco tega problema jaz nisem imela, ima moj avto baby safe varianto...

drugac pa ja, podaljsek za pas

< Sporočilo je popravil soncek&luna -- 19.4.2006 20:50:03 >


_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
29.4.2006 22:46:43   
sarazan
puncica... hm, ja ti pasovi. Čist čudno. Mi imamo Golfa karavana in Citroena C3, pa so pasovi v C3 daljši od tistih v Golfu user posted image .
Zaenkrat imamo samo eno "žabico", tako da ni težav s pozicioniranjem. Ampak si mi pa dala mislit, da bomo malo pazili, ko bomo naslednjič kupovali avto user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
30.4.2006 13:14:25   
viv_
Jaz v Golfu nisem imela nikoli težav niti s pripenjanjem lupinice (spredaj in zadaj) niti s pripenjanje King-a. user posted image  Tako da sarazan, ne vem, kakšen sedež imaš. Sem pa v Golfu skoraj vedno sama s tamalo, tako da je sopotnikov sedež potisnjen čisto naprej, da tamala lahko normalno sedi. Lupino bom imela za šoferjem, sicer je bolj malo prostora za Mirnine noge. Če bomo pa vsi v Golfu pa ne vem kako bo, ker je mož velik 2 m in ima sedež povsem nazaj, tako da za njim ni protora...

Še dobro,d a je ta drugi avto garsonjera, da tam ni težav s prostorom user posted image

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
30.4.2006 23:07:35   
sarazan
Saj v Golfu lahko pripnemo lupinico user posted image . Samo pasovi so pa res krajsi, kot v C3.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
8.5.2006 10:23:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sarazan)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
8.5.2006 10:36:20   
MarijaPo
Midva sva zaradi teh stvari zamenjala avto - iz honde accord coupe na berlingota, kamor odlicno pase peg peregova lupinica s podstavkom.

Sicer pa imamo se eno rabljeno lupinico od sorodnikov, ki jo bomo namontirali v avto od starsev. Ce bi imeli dva avta, bi najbrz imeli tudi dve lupinici, ali pa vsaj dva podstavka. A se ne da kupit se enega posebej?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
8.5.2006 10:41:29   
Seven*
Glede 2 otrok in 2 avtov je pa ful velik problem. Mi imamo zdaj treutno le dva avtosedeza in pac prestavljamo iz avta v avto. Ko bom jaz sla jeseni v sluzbo, bomo pa ocitno rabili 4!!! Ker ce bo en peljal otroka v vrtec, drugi ga bo pa sel iskat... Ne vem.. Ne vidim neke pametne resitve.. user posted image user posted image Je pa kriza, ker so nemarno dragi tile avtosedezi. Za neke poceni variante mi pa ni.. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
8.5.2006 10:56:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avtosedež ne gre v avto?
11.5.2006 21:52:53   
sarazan
Mi imamo maxi cosi lupinico in nima nobenega podstavka, se samo zapne z varnostnim pasom. Lupina gre vedno z dojenčkom in se tako prestavlja iz avta v avto.
Večja avtosedeža bomo kupili pa dva - iz razloga, ker bo en zjutraj peljal otroka v varstvo, drugi ga bo šel pa iskat. Kadar bodo pa stari starši vskočili na pomoč, jim bomo pa sedež posodili.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?