|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   BARVANJE PIRHOV - naravne barve
12.4.2006 18:24:57   
puncica
Rožnati/lila/roza pirhi:
- z vložene rdeče pese odlijemo tekončino,jo nekoliko razredčimo in v njej kuhamo ter ohladimo jajaca.Lahko pa vzamemo pol kilski paket zamrznejnih malin,jih odmrznemo,prilijemo malo vode,zmiksamo,precedimo,dodamo malo kisa in v tej tekočini kuhamo jajca.
- trdo kuhano jajce namočimo v grozdni sok z dodatkom limoninega soka
- jajce skuhamo v šipkovem čaju ali pa trdo kuhano jajce namočimo v sok vložene rdeče pese ali v borovničev, brusnični ali ribezov sok; jajce lahko skuhamo v zavrelici od kuhanja rdeče pese (500 g pese na liter vode) ali v zavrelici iz zamrznjenih malin (250 gramov na liter vode);

Rdeči pirhi:
- za rdeče teran
- jajca kuhamo v šipkovem soku ali v zavrelici iz suhih lupin rdeče čebule, vode in rdečega kisa;

Skoraj črni pirhi:
- jajca kuhamo v gostem ruskem čaju
- jajca kuhamo v pravem čaju;

Oranžni/pomarančni pirhi:

- v vroči vodiraztopimo nakaj žlic rdeče paprike in v tej tekočini kuhamo jajca.
- jajca kuhamo v zavrelici vode in nekaj žlic mlete rdeče paprike;

Rumeni pirhi:

- v vodi najprej skuhamo skodelico ognjičevih cvetov z malo kisa in soli,nato precedimo in v zavretku skuhamo jajca.
- za rumena pa žafranika ali kurkuma.
- v vodi skuhamo olupke 6 jabolk sorte zlati delišes, 3 žlice mlete kurkume, žličko žafrana v prahu, 2 žlici kamilic ali 4 pesti suhih bezgovih cvetov;

Zeleni pirhi:

- v vodi pol ure kuhamo špinačo,zeleni čaj,koprive,preslico,kislico in regrad(na 2 litra vode naj bo kar pol kilograma zelišč,žlica zelenega čaja,in deciliter kisa)Nato z paličnim mešalnikom vse skupaj zmiksamo precedimo skozi gazo in v tej tekočini štirideeset minut kuhamo jajca( ) nato jih kar v tej vodi tudi ohladimo.
- jajca skuhamo v zavrelici iz špinače ali kislice, lahko pa tudi v zmiksani mešanici vode in mladih listov kopriv, praproti, bršljana, bezga ipd. (250 gramov listov na liter vode). Nežne zelene odtenke dosežemo s kuhanjem jajc v zelenem čaju;

Rjavi pirhi:
- rjave pa že veste,da se kuhajo v vodi skupaj z olupki čebule.
- v vodi skuhamo suhe lupine rjave čebule
- vroče trdo kuhano jajce namočimo v skodelici instant kave z dodatkom kisa ali limoninega soka (1 žlička na 2 dl kave)
- jajca kuhamo v precejeni instant kavi ali turški kavi; odtenke barve reguliramo s količino kave.


Vijolčni pirhi:
- za vijolčna jajca je dobro rdeče zelje
- v vodi skuhamo suhe lupine rdeče oziroma vijoličaste čebule
- jajca kuhamo v zavrelici iz enakega razmerja vode in soka iz črnega ribeza

Sivi pirhi:
-
jajca kuhamo v zavrelici iz 2 pesti zdrobljene hrastove skorje in litra vode


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
12.4.2006 18:44:40   
sašaš
Samo toliko - danes sem poskusila eno jajce skuhat v mleti rdeči papriki, včeraj pa je moja sodelovka poskusila z rdečim zeljem - rezultat je bil nula user posted image  ...se ni poznalo skorajda nič!

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
12.4.2006 19:06:17   
tascha
tud jest sem probala 1 jajce skuhat v rdeči papriki. Pa nisem nič šparala, ampak se ni poznalo nič! user posted image

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
12.4.2006 19:34:30   
lelaval
Jaz za naravno barvanje uporabljam le čebulje olupke - za rjavo barvo, ostale pa raje kupim, ker sem že tudi barvala, pa se ni nič prijelo. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
12.4.2006 20:30:13   
Anonimen
Dobro, da ste povedala, jaz sem imela tudi namen s papriko packat.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
12.4.2006 20:47:56   
soncece24
Kak si pa barvala, da se ni prijelo? Jaz sicer še nisem, si pa predstavljam,da najprej papriko konkretno prevreš vvodi in jajcapustiš ene 20 minut v tej vodi s papriko, da se lepo počasi kuhajo. Bom jutri poskusla. 

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
14.4.2006 10:18:37   
Maleal
Jaz pa sem šla včeraj TERAN nabavit pa ga bom menda mogla spituser posted image user posted image ,jajca sem kuhala 15min.v njem,pa še not sem jih pustila,pa so se obarvale za kaki ton.Smrk.user posted image

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
14.4.2006 14:42:27   
Anonimen
jaz sem kupila bela jajca in barvala rezultat:za user posted image

Barvala sem z metinim čajem - skoraj nula
z indijskim čajem - kot da so normalna jajca - z izjemo, da je vse polno flekov
z borovnico čajem + sok rdeče pese >>>> siva jajcauser posted image

Danes grem kupit že pobavana v Sparuser posted image

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
14.4.2006 17:21:48   
* Mateja *
Jaz sem jih skuhala v črnem vinu, kot sem prebrala med vašimi sporočili. In ful sem navdušena nad rezultatom. So vijola barve in ko so se posušili so ratali taki, ko da bi jih posula z bleščicami, niso gladki, so mal grbančasti.
Kuhala pa sem jih kar precej časa v domačem črnem vinu.
Probajte, moji so krasni!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
14.4.2006 17:51:57   
mala Tinka
Jaz sem jih barvala v vinu - Teranu, v čebulnih olupkih, žafraniki in soku rdeče pese. Rezultat:
vino - user posted image  kot je že napisala *Mateja*, izgledajo kot bi bili posuti z bleščicami
čebula - user posted image  itak najbolj ziher varianta
žafranika - user posted image  nič, čisto nič obarvana
rdeča pesa - user posted image  mogoče sprememba za kak odtenek

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
15.4.2006 0:43:27   
Anonimen
Ja, tudi moja so uspela, ko sem jih kuhala v vinu. Samo sem jih pa definitivno kuhala veliko dlje kot petnajst minut!!!

(odgovor članu mala Tinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
15.4.2006 11:27:35   
Barči78
Moj se je v vinu isto obarval temno vijolično, pa zgledal je kot , da bi bil posut z bleščicami. Samo, če sem se pa jajca dotaknila npr. z žlico, ali podrgnila z nohtom, je barva odstopila. user posted image

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
20.3.2008 21:17:44   
Anonimen
Pa nimajo tista jajca, ki jih kuhate 15 minut in več, čisto zelenega rumenjaka?

(odgovor članu Barči78)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: BARVANJE PIRHOV - naravne barve
21.3.2008 10:37:50   
Felicita
Teran... Nam vsako leto krasno uspejo.
1. pogoj je dobro vino - temno, pa tako ki na kozarcu pusti sled (kozarec ostane umazan). Najboljše je seveda domače.
2. kuhamo jih tako, da jajca položimo v hladen teran, jih počasi segrejemo in jih pustimo vreti 10 minut, potem pa jih popolnoma ohladimo v teranu (lahko tudi čez noč). Potem vzamemo ven in pustimo da se posuši na zraku. To potem tudi prepreči odpadanje barve, vinski kamen ('bleščice') se pa v vsakem primeru lušči dol, ampak to je teba vzet v zakup.
Sicer to načelno deluje s katerimkoli vinom, tudi belim, ki potem pusti samo 'bleščice' gor oz izgleda, kot bi blo jajce zamrznjeno. Manj močna (rdeča) vina dajo drugačne barve (npr nam je neko domače vino (iz grozdja Izabela) pustilo jajca barve lavande in španskega bezga).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?