|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 11:49:00   
Anonimen
Zanima me od kdaj je potrebno navesti za DSP tudi stanje na otrokovem bančnem računu? Mislim, saj če otrok dobi denar od babice, dedkov, je normalno da ga bom dala na njegov račun, ne pa da ga bom zapravila za hrano, ali pač? Do kolikšnega zneska pa ne vpliva na višino socialne pomoči?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 13:15:32   
Nončika
KAJ?

A SO NORMALNI? MISLIM KAJ JE PREVEČ JE PREVEČ.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 13:19:39   
Anonimen
Preverijo vse račune, ki so odprti na bankah v Sloveniji.Če zaprosiš socialno pomoč tudi za otroka,normalno,da moraš dokazati tudi njegove prilive na njegove račune. Logično.

Ne vem zakaj se tako jezite, saj če nimaš za preživetje, po mojem nimaš niti prihrankov, če zaprosiš za tisto miloščino na CSD-ju. Ker prihranki se štejejo kot vir za preživetje.Če pa ne želite prihrankov uradno šparati, jih dajte v božični štumf.

(odgovor članu Nončika)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 13:25:23   
Nončika
DIDLINA, vse je lepo in prav. hvala bogu imam jaz svojo plačo in ne hodim na socialno. samo, dosti žalostno je to, da dobivajo taki socialno podporo, ki jim sploh ne bi pripadala. kako pa potem tem obračunajo DSP?

da enkratne pomoči niti ne omenjam. sem padla skoraj na rit, ko sem zvedla od ene osebice, da je dobila tole pomoč.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 16:48:31   
valentina2006
A so normalni sploh....sej bi lahko otroku sama nakazala dnar....sam to gledajo, kje bi te obral....B.... user posted image

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 16:50:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: valentina2006

A so normalni sploh....sej bi lahko otroku sama nakazala dnar....sam to gledajo, kje bi te obral....B.... user posted image


hm....sej ti nič ne vzamejouser posted image
Sam pač hočejo dat tistm k so res upravičeni.
In če ma otrok na računu miljon niso glih upravičeni a ne.
Fora je da jih je dost na račune otrok dajal, pa kao nč nimajo in dobivajo socialno. So pač zdej mal poostril. Čist prou.
Sej če nimate glih miljonov tam gor boste glih tko dobil socialno.

(odgovor članu valentina2006)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 17:02:24   
natasaom
men je to čist logično

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 21:57:56   
Anonimen
Meni je to čisto logično. Isto mi je za izredno socialno pomoč. Ker so ful izkoriščali. In so naredili kar prav,da dokažeš kaj imaš tako nujnega, šele nato ti nakažejo denar. Ker so spet nasrkali reveži na račun takih, ki so to skoriščali.

Dokaži, da res nujno potrebuješ izredno socialno pomoč, pa ti pomagamo. Ne da ima otrok na računu čez 2000€, ti pa prosiš za eno cisterno goriva. Halo???? So družine, ki nimajo niti za kruh, pa zaradi takih izkoriščevalcev ne dobijo niti 100€ pomoči.

Razmislite v tej smeri. Vse lepo in prav, če potrebuješ, potrebuješ. Ne rabiš pa potem pisat tako lepih , da ima otrok osebni račun, gori pa polagajo stari starši denar, ki je samo za otroka.user posted image CSD to ne zanima.Če je denar pri hiši, pomoč CSD ne rabiš. In pika.

(odgovor članu natasaom)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
16.1.2008 22:57:08   
Anonimen
Drži.

Jaz sem zaprosila za IDSP in sem morala prinesti izpiske zadnjih treh mesecev od vseh štirih TRR-jev - mojega, Kamikazinega in od obeh otrok. Ni hec v tem, kdo otroku kaj nakaže na TRR, ampak v tem, da se po Zakonu prihranki vseh družinskih članov štejejo kot ena od možnosti za preživetje brez DSP ali IDSP. Cenzusa pa ne vem, ker ga itak ne presegam. Kaj pa je to prihranek? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
17.1.2008 8:49:24   
Nončika
Darja, pa so ti odobrili IDSP? obstaja nek cenzus, če ga presegaš ti upoštevajo. kakšen je pa ne vem.

Didlina, se popolnoma strinjam. izkorišajo prenekateri še zdaj, tisti ta res revni pa nasrkajo. ni fer, da ima ena osebica najnovejši avto, vozi se z njim napisan je pa na fotra. ekstra gospodinjstvo, tak da šteje, da ona niti avta nima. bajta full urejena, spet lastništvo fotra. kdajkoli gre ji odobrijo IDSP. pa povej kje je tu pravica?

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
17.1.2008 9:13:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *csaje*

Darja, pa so ti odobrili IDSP? obstaja nek cenzus, če ga presegaš ti upoštevajo. kakšen je pa ne vem.

Didlina, se popolnoma strinjam. izkorišajo prenekateri še zdaj, tisti ta res revni pa nasrkajo. ni fer, da ima ena osebica najnovejši avto, vozi se z njim napisan je pa na fotra. ekstra gospodinjstvo, tak da šteje, da ona niti avta nima. bajta full urejena, spet lastništvo fotra. kdajkoli gre ji odobrijo IDSP. pa povej kje je tu pravica?


Temu se reče luknja v zakonu.

(odgovor članu Nončika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
17.1.2008 22:53:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *csaje*
Darja, pa so ti odobrili IDSP?

Ja, so. Ker nimam v lasti nobene nepremičnine (še tista, v kateri živim, je najeta), nobenega avtomobila (je tudi najet in zanj plačujemo dnevni najem), nimam delnic (še certifikat je šel v maloro pred 15-imi leti), nimam prihrankov (ker niti ne vem, kaj ta beseda pomeni) in ker moji dohodki, porazdeljeni na štiri družinske člane, niso presegali cenzusa. Sem pa izvedela, da je cenzus za 4 osebe (vsaj za IDSP občine MOL) max. 30% več od minimalne plače (+ % za družinske člane).

(odgovor članu Nončika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
17.1.2008 23:00:18   
Anonimen
Kaj pa v primeru, da ne gre za družinskega člana? Da bivši partner ali stari starši od otroka odprejo otroku TRR in mu nakazujejo denar? Ti pač nimaš nič pri tem, ne moreš od bivšega zahtevati, da ti ta denar izroči, če pa ga daje na račun otroku?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
17.1.2008 23:17:34   
Anonimen
Pri otroškem TRR je tako ali tako nekdo pooblaščen za ta TRR, saj otrok ne razpolaga sam z njim. Tam je torej pomembno, kdo je za TRR pooblaščen. Če ti kot mama nisi pooblaščena za TRR svojega otroka, potem ti ne morejo nič, saj s tem denarjem ne moreš razpolagati. Niti ni tvoj, niti ga nisi ti dala na TRR, pa še vezana vloga je večinoma. Vezano vlogo pa se ne smatra kakor prihranke, temveč kot premoženje, otrokovo premoženje pa je pod posebno zaščito CSDjev. Starši so dolžni poskrbeti, da otrokovo premoženje ohranja enako vrednost ali pa se viša. Zmanjšati se ne sme, vsaj po lastni krivdi ne. Enako je pri otrokovih delnicah - brez dovoljenja CSDja jih ne smeš prodati. CSD ti mora dovoliti, da jih prodaš v otrokovem imenu, ker je to nujno potrebno za preživetje družine (npr.). In tudi z vezano vlogo je tako. Večinoma pa je s tem toliko komplikacij, pa še načeloma ne govorimo o milijonskih zneskih, da raje dajo nekaj 100€ IDSPja, kakor pa, da se zafrkavajo s prekinitvijo vezanih vlog. Ampak imajo pa to pravico, ja. Ne pravico, da ri prekinejo varčevanje, temveč pravico, da ti ne odobrijo IDSP, če imaš prihranke.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
17.1.2008 23:28:05   
Anonimen
Ne gre za vezano vlogo, gre za navaden TRR, vendar jaz kot mama nisem zanj pooblaščena, samo bivši partner. Torej? Lahko to upoštevajo ali ne, ko zaprosim za DSP?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bančni izpisek od otrok za socialno?
17.1.2008 23:31:42   
Anonimen
Huh... ne dam roke v ogenj za to, ampak bi prej rekla, da ne, kakor pa, da ja. Kot prvo - partner je bivši, torej ti in on nimata več nobene povezave, edino otroka. In če partner varčuje za otroka, potem to ne gre v dohodek družine, ker vi niste družina (vsaj v kompletu z bivšim ne več). Kar on varčuje za otroka na TRRju, ki ga je odprl posebej zanj, se lahko šteje (po mojem) kvečćjemu v partnerjevo premoženje, saj je ta denar pod njegovo kontrolo do otrokove polnoletnosti (ali pa vsaj 15-ega leta starosti).

Če bi meni kaj takega šteli v dohodek, bi se pritožila. In predložila dokaze, da ne jaz ne otrok s tem denarjem nimava nič. Ker ni logike - saj bi tudi Trump lahko za moje mulce odprl TRR in nakazoval solidarnostno pomoč 1x mesečno gor, ampak če je blokada, da mulc lohk dvigne denar ob polnoletnosti, jaz pa sploh ne - kdo naj mi potem tukaj kaj šteje v dohodek ali premoženje? Ni logike.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?