|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Barvanje tekstila
13.3.2006 16:27:03   
Divja vijolica
Zanima me, če ste že kdaj barvale tekstil, in katero barvo ste za to uprabile?
Pobarvala bi ene svetlo zelene hlače na črno, pa ne vem ali bodo čisto črne. Enkrat sem že barvala z barvo iz DM, pa so bili na nekaterih oblačilih majhni temnejši madeži.
Ali poznate kakšno barvo za tekstil, ki bi bila obstojna in po možnosti boljša od tiste iz Dm-a?

Hvala.user posted image




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Barvanje tekstila
13.3.2006 20:07:29   
paris
Vedno barvam z barvo, ki se imenuje " COLORERIA", je zelo enostavna za barvanje v stroju, podrobna navodila so na embalaži. Kupi se jo v večjih trgovinah.
Za kvalitetno temno (črno) barvo se moraš držati gramature, ki je označena na škatljici. Z eno škatljico barve lahko pobarvaš  do 250g tekstila na popolnoma črno. Če so hlače težke npr. 400g moraš dati v stroj dvojno količino barve, če hočeš zelo temno barvo. Problem so lahko šivi, če sukanec ni bombažen se šivi ne bodo pobarvali in bodo ostali zeleni, ravno tako zadrga.
To bi bilo to, če te še kaj zanima, pa vprašaj.


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Barvanje tekstila
13.3.2006 20:31:38   
mala Zala
Tudi jaz sem si pobarvala obledele črne hlače z barvo, ki ti jo svetuje paris. Res je dobra. Hlače so bile kot nove. Vendar ti pa ne znam svetovati, kako bi se "izkazala" za prebarvanje iz ene barve v drugo. Upam, da ti uspe.

Lep pozdrav! 

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Barvanje tekstila
15.3.2006 16:35:28   
asso
Coloreria je dobra.
Fleki pa znajo nastati, če je tekstil prej kaj zapacan in se to potem ko pobarvaš ne pobarva pravilno.

Pred pranjem pa moraš tekstil tudi prej normalno oprati brez mehčalca.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu mala Zala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Barvanje tekstila
5.4.2006 20:29:13   
chips
Jaz sem si pa na kavbojke dobila VAREKINO!! In sicer so se samo pokapljale tako da so sedaj bele pikice ,ali prekrije katera barva Varekino.
Kavbojke so pa nove samo 2X sem jih imela oblečene potem sem pa zanosila in sem jih dala na stran ,sedaj so mi pa spet prav bi si jih pa pobarvala.   Pa nevem katera barva bi to prekrila!!


_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Barvanje tekstila
7.12.2007 17:32:30   
LoCa
ne bom odpirala nove temeuser posted image . mene zanima, če je katera barvala že kaj večjega od kosa cunje. recimo....prevleko od sedežneuser posted image . se mi zdi malo velika za pralni stroj, sem pa enkrat slišala, da obstajajo "ljudje", ki to počnejo, namreč, barvajo tekstil. a ve kjra kaj o tem?

(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Barvanje tekstila
7.12.2007 19:26:43   
LoCa
al pa če kdo ve kolko stane da ti nrdi nekdo prevleko posebejuser posted image .

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Barvanje tekstila
9.12.2007 12:25:07   
Naja30
Hehe, sem razmišljala, da če bom imela drugega otroka fantka, bom vsa roza oblačila pobarvala v "fantovske" barve user posted image  Ker imamo za tamalo res ogrooomno roza oblačil.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Barvanje tekstila
19.4.2008 13:40:05   
MARTINŠČICA
A tale barva COLORERIA se dobi samo v črni ali tudi v drugih barvah (modra, rumena, zelena)?

Kaj pa je z barvarno Barvatex v Kranju (poleg bivše Trenče). Še obstaja? So se kam preselili?


Hvala.

LP Martinščica

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Kolikokrat kopate dojenčka?
Itkica



vsak dan (32%)

2-3 krat tedensko (45%)

1 krat tedensko (23%)


Število vseh glasov: 272

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!