|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bela listna uš na sobnih rastlinah
6.3.2008 20:33:18   
Seven*
Pomagajte, jaz se bom zjokala. Uš izgleda, kot bela mnogonoga živalca, če ne pogledaš dobro ko so na kupu, misliš da gre za plesen. Je kar velika. Listi se ne zvijajo. Zadevo škropim z nekim škropivom za zatiranje listnih uši, pa je naslednji dan spet veliko novih..

Pomoč, rože so tako lepe, nočem da mi crknejo.. user posted image user posted image user posted image  


Napadle so pa ciklame, orhideje..

_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
6.3.2008 20:45:18   
lotoska
Probi jih na roke odstranit. Ali pa z vato namočeno v alkohol. Redno špricat, pa v karanteno z njimi.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
6.3.2008 21:39:46   
lelaval
Jaz sem jih imela ene 10 let nazaj na rožah. So ful trdovratne - jajćeca na spodnji strani listov) - če se ne motim, sem jih z bio kilom uničevala - ampak večkrat, ker so jajćeca kot gnide pri naglavnih ušeh. Mogoče pa je celo kak strup posebej za te uši.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
6.3.2008 22:04:28   
Seven*
Sem že identificirala zadevo: Volnata uš.

user posted image user posted image user posted image user posted image

Sem prebrala, da je kriza s tem. Jutri grem oropat trgovine za sistemske insekticide. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
6.3.2008 22:56:22   
mala maja
moja svakinja naredi mlačno mešanico vode in praška za posodo pomivat(ne močnega tako kot če bi posodo pomivala), ter jih z vatko umije. Pravi, da edino to pomaga. Je pa res da so zelo trdovratne in je potrebno bit vstrajen.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
7.3.2008 5:48:32   
willma
Pomoč, rože so tako lepe, nočem da mi crknejo..


Seven jaz ti želim vso srečo!

Po enem letu špricanja, umivanja in zatiranja mi je uspelo rešit le dve od sedmih napadenih rožuser posted image

Moj nasvet:
previdno s špricanjem, sem dve roži zgubila, ker se nista dobro odzvale na redno špricanje.
Če pa nisem redno špricala pa so se "vatke" hitro razmnožile user posted image

< Sporočilo je popravil willma -- 7.3.2008 5:51:15 >

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
7.3.2008 6:36:28   
bumerang
Nobene panike, zelo pogosta zadeva. Se jo pa tretira kot kaparja, ker jo tista volnata "obleka" ščiti pred insekticidi tako da insekticid za navadne listne uši ne bo pomagal, še manj pa bio kil ki je, ki se mi zdi, na osnovi piretrina.

Kupi Confidor in belo olje, Confidor 10 ml/10l (oz. tista mala plastenka v prodaji) in 1 dl belega olja/10l in ustrezno prilagodi doze.

Fajn pošpricaj tudi pod listi in predvsem zemljo, ker se zaredi v zemljo in pride ponovno na dan. Ponavadi naslednjo pomlad.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
7.3.2008 18:37:02   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Nobene panike, zelo pogosta zadeva. Se jo pa tretira kot kaparja, ker jo tista volnata "obleka" ščiti pred insekticidi tako da insekticid za navadne listne uši ne bo pomagal, še manj pa bio kil ki je, ki se mi zdi, na osnovi piretrina.

Kupi Confidor in belo olje, Confidor 10 ml/10l (oz. tista mala plastenka v prodaji) in 1 dl belega olja/10l in ustrezno prilagodi doze.

Fajn pošpricaj tudi pod listi in predvsem zemljo, ker se zaredi v zemljo in pride ponovno na dan. Ponavadi naslednjo pomlad.


Kje pa prodajajo Confidor? Jaz sem zdaj tri dni zapored umivala liste z vodo, fizično odstranjevala in jih skoraj ni. Se moraš res potrudit, da jih najdeš.. Zdaj pa še samo kakšna zadeva za pošpricat..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
7.3.2008 18:45:50   
bumerang
Confidor in belo olje - to je tudi insekticid, ni kuhinjsko user posted image , prodajajo tam kjer prodajajo fitofarmacevtska sredstva, običajno je to kak vrtni center.
Če ju ne boš uporabila, potem daj vsaj alkohol na vato in z njim prebriši veje.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
7.3.2008 20:52:20   
Saskia02
jaz sem imela volnato uš na slonovi nogi. sem prebrala, da se odstrani z OLJEM. in uši ni bilo več, roža je pa zgnila. ker sem ztrajen človek mi je uspelo, da je ponovno oživela in ker rože ne morem dat nikamor drugam jo redno rosim in odstranjujem vse kar je vatastega.

drugo rožo - moneytree - je tudi napadla ta uš, rastlino sem prestavila v hladnejšo vežo in uš se ne pojavi več na njej.

najbolje se da uš odstranit tako, da se odplakne. ali jo full rosite ali pa pod tuš z njo.

probaj spremenit življenjske pogoje roži, ker je najbrž na pretoplem.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
8.3.2008 10:02:32   
bumerang
Volnata uš se zavleče v zemljo in ne z rosenjem ne s premikanjem je ne boste trajno uničile. Je eden najzahtevnejših škodljivcev, ker ima pač ta volnat oklep, ki jo ščiti.

Confidor je sicer insekticid ampak velja za takega, ki je dovoljen v integrirani pridelavi. Belo olje pa sploh.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bela listna uš na sobnih rastlinah
8.3.2008 20:48:39   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: Saskia02

sem prebrala, da se odstrani z OLJEM. in uši ni bilo več, roža je pa zgnila.



Hotela sem rečt, da sem uporabila navadno, jedilno olje.

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Marmelada
dejzi

Kdaj ste svojim malčkom ponudile marmelado? (v komentar prosim napišite ali je bila domača ali kupljena)

prej (23%)

10m (10%)

11m (7%)

12m (21%)

13m (8%)

kasneje (32%)


Število vseh glasov: 272

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!