|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 10:08:07   
Ajra RR
Resno razmišljam, da bi svojo 4-letno hči z junijem za stalno izpisala iz vrtca.
Razlogi:
- vsak dan se kregamo, ker noče iti
- obe babici sta doma in bi jo lahko čuvali, ko sem jaz v službi
- družbe otrok ima dovolj, je družabna
- ena položnica manj

Torej bi bila eno leto doma, potem bi šla v prvi razred. Kaj bi ve naredile????

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 10:10:34   
uškinamama
Jaz sem naredila ravno obratno , do petega leta je bil pri nonotih in leto pred šolo je šel v vrtec. Se mi zdi, da jih kar lepo pripravijo na šolo to zadnje leto. Sicer pa nisem pristaš vrtca do petega leta user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 10:24:53   
Katy78
Kdaj pa je začela hoditi v vrtec? Če je začela komaj s spetembrom, potem se lahko do poletja še veliko spremeni in bo mogoče vrtec sprejela, če se pa to dogaja že dalj časa potem pa ja, bi svojega otroka izpisala, sploh če bi imela možnost domačega varstva. Naš fantek je šel s septembrom in nekaj joka je bilo, sicer nikoli da bi dlje časa jokal, ampak samo par sekund, dokler se niso vrata zaprla, je pa na začetku veliko manjkal, imel je 2x vnetje ušes in se je tole pojokavanje zavleklo vse do srede decembra, zdaj je šele ok, se pa še kakšen dan zgodi, da malo pojamra. Ker pa je na začetku 2x fasal vnetje ušes in potem še virozo, sva se z možem odločila, da če bo še tako pogosto bolan, ga bova tudi vzela ven iz vrtca, ker tudi imamo možnost varstva pri babicah. Zaenkrat je zdrav...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 11:08:56   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Resno razmišljam, da bi svojo 4-letno hči z junijem za stalno izpisala iz vrtca.
Razlogi:
- vsak dan se kregamo, ker noče iti -Z njo se nimaš kaj kregat.
- obe babici sta doma in bi jo lahko čuvali, ko sem jaz v službi -zakaj le?
- družbe otrok ima dovolj, je družabna - vrtec ni samo druženje,je še marsikaj drugega
- ena položnica manj - mislim da ne bi smela gledati z finančne plati

Torej bi bila eno leto doma, potem bi šla v prvi razred. Kaj bi ve naredile????  Da te jaz nekaj vprašam: kaj bo ko bo šla v šolo in ne bo hotela iti.kaj boš naredila? S tem če se ji boš podredila bo ona zmagala.pa se ne gre samo za ta primer,jih bo še veliko več,ker bo vedela če bo to delala,bo mamica popustila. V vrtcu ji ni hudega!!! V vrtcu se večinoma igrajo,učenje je bolj tko-tko. Ne morem si zamisliti kaj šele bo v prvem razredu ,kjer ni veliko igranja.Kjer je treba poslušat in sodelovat vsaj 4 šolske ure user posted image  
 
Mi pa ne gre iz glave ,da se vsak dan kregate.Z otrokom se nimaš kaj kregat,pregovarjat....

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 11:35:36   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Resno razmišljam, da bi svojo 4-letno hči z junijem za stalno izpisala iz vrtca.
Razlogi:
- vsak dan se kregamo, ker noče iti
- obe babici sta doma in bi jo lahko čuvali, ko sem jaz v službi
- družbe otrok ima dovolj, je družabna
- ena položnica manj

Torej bi bila eno leto doma, potem bi šla v prvi razred. Kaj bi ve naredile????


Vsekakor ne. Kot so že napisali, zakaj se sploh kregate, ima za it in konec. Babic jaz ne bi obremenjevala, hvala bogu da so na voljo v času bolezni ali kaj podobnega. V vrtcu ni samo družba, če že gledam koliko aktivnosti v mlajši skupini izvajajo, tega doma nobena babica ne bo počela. Glede položnice pa bi argument obveljal samo v primeru, da bi bili zaradi te položnice na pol lačni, ampak če je vaš materialni status tako slab, potem je položnica za vrtec tudi tako minimalna, da se verjetno ne bi ravno poznalo.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 11:58:27   
Ajra RR
Ja, se kar strinjam z vami, čeprav je težko vsako jutro mirit in brisat solze in se pregovarjat.
Letos res zelo nerada hodi. Bom omenila to na pogovornih minutkah, mogoče bo kaj bolje user posted image

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 12:08:10   
tinkamarinka
Glej, če prej ni bilo takšnih problemov, moraš ugotoviti kaj je narobe. Ker če je lani rada hodila zdaj pa ne, nekaj ne štima.

Samo tega ti ne bo direkt povedala, ker ne more. To moraš ugotoviti med pogovorom, mogoče takrat, ko je dobro razpoložena pa kakšno stvar vprašaš glede vrtca. Po možnosti, da odgovori z ja in ne, ker je zanjo to dosti bolj enostavno.

LAhko je tudi kakšno čista banalna zadeva. Pri sosedi sta se najboljši prijateljici skregali in se ena sploh ni več igrala in pogovarjala s sosedovo, in to več kot 1 mesec. Prej pa skoz skupaj. sosedova ta mala je bila čisto paf, ker sploh ni vedla kaj je narobe.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 12:18:15   
Katy78
No, tole, da se pa z otrokom nimaš kaj za pregovarjat ker MORA v vrtec, mi je pa mimo. Lahko da gre samo za jutranje jokanje in pač preizkušanje, mogoče mi bo pa uspelo, lahko pa otrok res doživlja stisko. S pogovorom z vzg. je treba ugotoviti, kaj stoji za tem upiranjem on jokom. Naš fant je tudi tik pred igralnico oz. ko so se odprla vrata zajokal, potem je bilo pa cel dan ok. To je čisto drugače, kot pa če gre za stisko in otrok ali ne sprejme vrtca že od začetka ali pa se ta stiska pojavi kasneje. In če bi šlo dejansko za neko stisko, ki je nikakor ne more "dati čez", potem bi jo izpisala. Do šole sta pa še 2 leti in ni rečeno, da bo pa za v šolo isti problem, če se jo izpiše, prav tako ni rečeno, da za v šolo ne bo problem, če se zdaj vztraja z vrtcem. Čeprav, če je bilo do zdaj ok, se pravi ni začetnica v vrtcu, potem je zelo verjetno, da je res kakšna banalna stvar v ozadju ali pa pač samo obdobje.

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 12:20:29   
josephine27
Letos res zelo nerada hodi. Bom omenila to na pogovornih minutkah, mogoče bo kaj bolje user posted image


če je prej rada hodila bi bilo res pametno ugotovit zakaj zdaj ne mara več. sicer je sama zaradi teh razlogov, ki si jih navedla ne bi izpisovala.


_____________________________



(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 13:03:49   
mateyka
lahko da se je nekaj spremenilo v vrtcu. naša ni marala več hodit poleti, ko sta bile vzgojiteljice na dopustu in ful otrok na počitnicah. jo je čist namešalo. malo se pozanimaj kaj je drugače odkar ne mara več hodit.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 13:51:04   
Najaa
Ne bi je izpisala. Sej so že druge napisale, da se glede odhoda v vrtec nimaš kaj kregat z njo. Ona gre v vrtec kakor ti v službo in v šolo bo tudi morala it brez pardona. Babice ne bi obremenjevala, ker to so ipak starejši ljudje. Družba veliko pomeni, druženje, ustvarjanje, učenje in priprava na šolo pa še več. V vrtcu se hitreje učijo, ker ponavljajo en za drugim, so kot čredica.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
11.1.2012 16:06:18   
ThinkPink
Če bi si jaz na vse odgovorila z da, je sploh ne bi nikoli vpisala v vrtec oz.  v tvojem primeru bi jo brez pomislekov izpisala. O vrtcu pač nikakor ne morem imeti pozitivnega mnenja - kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.

LP

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
12.1.2012 8:50:13   
Ajra RR
Ene pravite tako, druge drugače. Vseeno pa vsem hvala za pomoč, ste mi res pomagale.
Odločila sem se, da se pogovorim z vzgojiteljico potem bom pa videla, kako bo.

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
12.1.2012 9:09:01   
eva1
jaz jo definitivno nebi izpisala-zakaj, ker vsak dan v šoli(sin obiskuje 1 razred), gledam punčko ki prej ni hodila v vrtc, kako se joka in dere ko jo mami pusti v šoli, pa to ni trajalo 2 , 3 tedne, da se pač navadi, ampak še sedaj po 4-5 mesecih ima občasno take krize, da se mi prav smili! V šoli se baje joka(tako mi je mamica povedala), se drži non stop učiteljice, karkoli ji v šoli ne gre, da ne zna rešiti naloge se spet joka, uglavnem je rekla mamica že bi to prej vedla, bi šla punca v vrtec vsa 1 leto prej! Vrtec je vrtec, res ni potrebno, ampak šola je pa šola in tukaj ni kaj, sploh pa zadnje leto je nebi izpisala, ajde za prej ko so še res majhni ne rečem, sedaj pa res ne!

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
12.1.2012 9:16:30   
Barik@
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Resno razmišljam, da bi svojo 4-letno hči z junijem za stalno izpisala iz vrtca.
Razlogi:
- vsak dan se kregamo, ker noče iti -Z njo se nimaš kaj kregat.
- obe babici sta doma in bi jo lahko čuvali, ko sem jaz v službi -zakaj le?
- družbe otrok ima dovolj, je družabna - vrtec ni samo druženje,je še marsikaj drugega
- ena položnica manj - mislim da ne bi smela gledati z finančne plati

Torej bi bila eno leto doma, potem bi šla v prvi razred. Kaj bi ve naredile????  Da te jaz nekaj vprašam: kaj bo ko bo šla v šolo in ne bo hotela iti.kaj boš naredila? S tem če se ji boš podredila bo ona zmagala.pa se ne gre samo za ta primer,jih bo še veliko več,ker bo vedela če bo to delala,bo mamica popustila. V vrtcu ji ni hudega!!! V vrtcu se večinoma igrajo,učenje je bolj tko-tko. Ne morem si zamisliti kaj šele bo v prvem razredu ,kjer ni veliko igranja.Kjer je treba poslušat in sodelovat vsaj 4 šolske ure user posted image  
 
Mi pa ne gre iz glave ,da se vsak dan kregate.Z otrokom se nimaš kaj kregat,pregovarjat....



se strinjam 200%

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
12.1.2012 9:24:05   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

jaz jo definitivno nebi izpisala-zakaj, ker vsak dan v šoli(sin obiskuje 1 razred), gledam punčko ki prej ni hodila v vrtc, kako se joka in dere ko jo mami pusti v šoli, pa to ni trajalo 2 , 3 tedne, da se pač navadi, ampak še sedaj po 4-5 mesecih ima občasno take krize, da se mi prav smili! V šoli se baje joka(tako mi je mamica povedala), se drži non stop učiteljice, karkoli ji v šoli ne gre, da ne zna rešiti naloge se spet joka, uglavnem je rekla mamica že bi to prej vedla, bi šla punca v vrtec vsa 1 leto prej! Vrtec je vrtec, res ni potrebno, ampak šola je pa šola in tukaj ni kaj, sploh pa zadnje leto je nebi izpisala, ajde za prej ko so še res majhni ne rečem, sedaj pa res ne!



Sem videla že kar nekaj generacij prvih razredov in tudi takih zgodb že veliko, zato sem tudi sama mnenja, da je prav, da je otok eno leto pred šolo v vrtcu. Bi se pa vsekakor pogovorila z vzgojiteljico in poskušala najti vzrok za otrokov odpor.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
12.1.2012 9:37:51   
hanitah
Je pa tudi dosti otrok takih, ki v vrtec niso hodili, pa potem v šoli ni bilo nobenih problemov in pa seveda tudi obratno, tako da tukaj ni enoznačnega pravila. Jaz tudi nisem hodila v vrtec pa nisem imela v šoli nobenih težav. Ostali sošolci so se poznali iz vrtca, jaz pa sem poznala le enega, svojega soseda. Pa mi je bilo v šoli super, nobenih težav nisem imela, imam res lepe spomine na 1. razred. user posted image Takih, ki nismo hodili v vrtec, nas je iz moje generacije precej, pa se ne spomnim, da bi imeli težave v šoli. Otroci imajo danes "težave" v šoli zaradi marsičesa drugega, neodvisno ali hodijo v vrtec ali ne.

Mislim da je dala mamica, ki je zastavila vprašanje, veliko premalo informacij, da bi ji lahko me tukaj dale pameten odgovor. Ni napisala ali deklica že dalj časa hodi v vrtec ali ne, kako je bilo v vrtcu dosedaj, ali se je v vrtcu kaj spremenilo ipd. Vsaka mama svojega otroka najbolj pozna in se najlažje odloči tako, da bo otroku v korist.


(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
12.1.2012 14:50:44   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: hanitah

Je pa tudi dosti otrok takih, ki v vrtec niso hodili, pa potem v šoli ni bilo nobenih problemov in pa seveda tudi obratno, tako da tukaj ni enoznačnega pravila.



Se strinjam, a če otrok že ima težave, odpor, krizo zaradi novega okolja ... je bolje, da to prebrodi v vrtcu kot v prvem razredu, ko gre vse že bolj zares.

Zato bi na tvojem mestu najprej poskušala ugotoviti vzroke (pogovor z vzgojiteljico in hčerko) za odpor in jih odpraviti, če bi šlo.  Sicer pa bi jo raje izpisala za to leto in jo septembra dala spet v vrtec.

(odgovor članu hanitah)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
12.1.2012 14:58:47   
noranate
Ne naredi tega!!!!
Glede na to, da je stara 4 leta in jo boš naslednje leto tako vpisala v vrtec, no vsaj predvidevam, ker bo šla potem v šolo.
Argument, da se vsako jutro kregata in noče iti ne pomeni nič. Se boš pa z njo kregala vsako jutro, ko bo šla v 1. razred. Govorim ti iz izkušenj, sem dala 3 čez. Vztrajaj pri svojem. Bodo še obdobja, ko ne bo hotela domov iz vrtca, pa potem spet nekaj časa ne bo hotela v vrtec,.... Naj se pazi pri starih starših, ko bodo počitnice, pa ko so kakšni prazniki, ji naredi mini počitnice in ji naredi koledar, pa ji pobarvaj kvadratke, kdaj bo doma. Samo ne popuščaj, ker tile naši Einstainčki prekleto dobro vedo, kaj delajo in kako očke obrnit, da je po njihovo. user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
12.1.2012 22:00:27   
malibauc
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Če bi si jaz na vse odgovorila z da, je sploh ne bi nikoli vpisala v vrtec oz.  v tvojem primeru bi jo brez pomislekov izpisala. O vrtcu pač nikakor ne morem imeti pozitivnega mnenja - kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.

LP


No, ta odgovor pa me je res presenetil.
Me pa res zanima, kako nudiš doma boljšo socializacijo (starši in stari starši pa morda kakšen bratec/sestrica) kot v vrtcu, kjer spozna ogromno ljudi, stvari,.....

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 12:58:07   
ThinkPink
Socializacija v zelo ozkem smislu pomeni učenje kulture naše družbe - otrok bi se naj v obdobju primarne socializacije, ki poteka nekje do 5 leta, naučil predvsem temeljnih norm in vrednot, ki v naši družbi veljajo, naučil bi se naj jezika - torej osnovnih zadev in ta praviloma poteka znotraj družine. Sekundarna socializacija - obdobje, kjer se otrok uči še drugi veščin, pa poteka z vstopom otroka v institucijo, npr. šolo. Mnogi prevečkrat zamenjujejo pojem socializacije z družabnostjo otroka. Kot starš upam trditi, da lahko nudim otroku kar se primarne socializacije tiče več kot 2 vzgojiteljici s 23 otroci. Jaz bom tista, ki bom otroka naučila, kaj je prav in kaj narobe, jaz bom z njo risala, jo usmerjala, motivirala. Kar se družabnosti in igre s sovrstniki tiče pa menim, da je seveda tudi pomemben del - da se otrok zaveda, da je igrače potrebno deliti, da se zna sporazumevati s svojimi vrstniki ipd. Npr. imamo 2 sosedi, ki imata mulce stare pribl. tako kot naša in ko sem slučajno doma, se večkrat dogovorimo in se enkrat vsi skupaj igrajo pri nas, drugič pri sosedovih...družanosti več kot dovolj. Moj otrok je sicer v vrtcu, ker druge variante nimamo, če pa bi bila jaz doma, pa bi otroka imela seveda tudi doma.

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 13:11:38   
josephine27
sicer sem že napisala, da je jaz na tvojem mestu zarad teh razlogov ne bi izpisala. ampak če res zelo nerada hodi mogoče pride v poštev še ta možnost, da ji malo skrajšate bivanje v vrtcu. da jo vpišete za 4 ure s kosilom, po kosilu pa pride babica ponjo. še vedno bo imela družbo, babice bojo tud zadovoljne, položnica se mal zmanjša... mogoče bo tako raje hodila. samo kot predlog.

_____________________________



(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 13:21:11   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Resno razmišljam, da bi svojo 4-letno hči z junijem za stalno izpisala iz vrtca.
Razlogi:
- vsak dan se kregamo, ker noče iti
- obe babici sta doma in bi jo lahko čuvali, ko sem jaz v službi
- družbe otrok ima dovolj, je družabna
- ena položnica manj

Torej bi bila eno leto doma, potem bi šla v prvi razred. Kaj bi ve naredile????



Imam podoben problem. Se sicer ne kregamo, ampak je vsak dan nezadovoljen, ker mora iti. Če bi imela babico, bi bil doma. Ko sem bila majhna, mi tudi vrtec ni preveč dišal, šola pa mi je bila super.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 13:45:11   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Če bi si jaz na vse odgovorila z da, je sploh ne bi nikoli vpisala v vrtec oz.  v tvojem primeru bi jo brez pomislekov izpisala. O vrtcu pač nikakor ne morem imeti pozitivnega mnenja - kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.

LP


Seveda. Najbolje je, da imamo otroke doma za radiator privezane do smrti, a ne. In vsaka mama ve, kaj je za njenega otroka najboljše. In potem se čudimo, da se otroku slej ali prej zbezlja.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 14:05:55   
suzanica
Tudi sama se ukvarjam s tem vprašanjem. Imam sicer 3letnika. Sem pa trenutno na porodniški. Domov hodi po kosilu. Vsako jutro pa reče, da noče v vrtec in potoži tudi kako solzico. Potem, ko gre je vse ok in tudi reče, da se je imel lepo.
Tudi jaz ne vem kaj naj. Trenutno vztrajam na tem.

(odgovor članu Barik@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?