|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:00:37   
Raho
Predvsem pri vzgoji. Četudi ubiraš podoben vzgojni stil. A ste kaj bolj "kul" tiste, ki ste mame dvakratno ali večkratno, kot ste bile pri prvem. Jaz opazujem sebe sedaj in primerjam svoje rekacije z reakcijami pri večjem. in mi je včasih prav žal, da nisem pri Črtoju, ko je bil star leto ali dve, znala biti taka mama kot sem sedaj.
Veliko stvari že vnaprej predvidim in pričakujem, sem dosti bolj sporščena v odnosu mati - otrok kot sem bila prvič. In mnogokrat me peče vest, da nisem pri Črtoju bila tudi tako skulirana, amapk sem pri vsaki stvari komplicirala do nezavesti. Pa ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:08:54   
rija
če bi bila še drugič, se bojim.....da bi mu pozabila dati jesti ali pa bi ga kje pozabila....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:10:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

če bi bila še drugič, se bojim.....da bi mu pozabila dati jesti ali pa bi ga kje pozabila....user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:36:21   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: rija

če bi bila še drugič, se bojim.....da bi mu pozabila dati jesti ali pa bi ga kje pozabila....user posted image


Ne ser** Rija, jaz resno sprašujem, ti pa se tukaj zajeb***user posted image





















user posted image user posted image user posted image user posted image
Še dobro, da Živa govoriuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:44:11   
Anonimen
Po moje bi pri drugem komplicirala do nezavesti user posted image user posted image user posted image , povprecje s prvo nonšalanco bi bilo taman normalno.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:46:42   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

.-.. pri Črtoju

user posted image user posted image user posted image

se bom bla potrudit isto zaj*** kot pri prvemuser posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:47:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

.-.. pri Črtoju

user posted image user posted image user posted image

se bom bla potrudit isto zaj*** kot pri prvemuser posted image



Da ne bo fousije.
Posteno.

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:47:54   
Šarki
Zadnje čase opažam da še sedaj od starejše veliko več pričakujem kot pa od tamale... sem kr jezna nase ko to porajtam, in se poj za nekaj časa v red spravimuser posted image ta starejša je fuuuulll pridna, tamala je pa živcuser posted image no, sam se izboljšuje. sem pa pri starejši tud pri vsem bolj komplicirala ko je bila majhna, kot pri mlajši. več jo pustim plezat, pa skakat, pr taprvi sem pa skos cvikala da nau kam padla.. pa jest sm še ok, mož je pa totalna katastrofauser posted image to je bil čist paf če se je kera mal bl udarla: ja kje si bla pa ti?? kam si pa gledala?? on zmeraj leti, sam da kera mal zajokauser posted image mi je včasih že prav smešenuser posted image jest mam že naštudiran ker jok je keruser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 18:48:57   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Šarki

Zadnje čase opažam da še sedaj od starejše veliko več pričakujem kot pa od tamale... sem kr jezna nase ko to porajtam, in se poj za nekaj časa v red spravimuser posted image ta starejša je fuuuulll pridna, tamala je pa živcuser posted image no, sam se izboljšuje. sem pa pri starejši tud pri vsem bolj komplicirala ko je bila majhna, kot pri mlajši. več jo pustim plezat, pa skakat, pr taprvi sem pa skos cvikala da nau kam padla.. pa jest sm še ok, mož je pa totalna katastrofauser posted image to je bil čist paf če se je kera mal bl udarla: ja kje si bla pa ti?? kam si pa gledala?? on zmeraj leti, sam da kera mal zajokauser posted image mi je včasih že prav smešenuser posted image jest mam že naštudiran ker jok je keruser posted image


Ma ko da o sebi berem.





















Nisem edina, nisem edina, nisem edinauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 20:15:18   
Najaa
Ma kje pa, nisi edina. user posted image  Smo ravno danes imele s sestričnami take debate. Že na splošno nisem nek komplikator, ker se mi enostavno ne da. Ampak zdaj pri drugi hčerki vidim, koliko sem pri prvi komplicirala. user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 20:21:38   
Shorty_
Bom napisala odgovor moje mame na podobno vprašanje. Mi som trije otroci.

Pri prvi sem ko je zajokala jaz pa sem kuhala kavo, kavo odstavila in šla k njej.
Pri drugi sem jo do konca skuhala in šla k njej.
Pri tretjem sem jo pa še popilauser posted image

Bo res nekaj na tem vrjetnouser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 21:02:01   
Raho
Aha, torej nam manjka še tretji, da bom popolnoma skuliranauser posted image .

Meni je zanimivo - ko je padel črto, sem še, ko je padal izustila grozljivi vzdih in bila v sekundi pri njem, potem pa je on tiulil, ker sem ga jaz prestrašila s svojo reakcijo, jaz pa zato, ker si je skoraj odrgnil kolenouser posted image . Ko pade Živa, sedim, jo pogledam, rečem: Si padla? Mala vstane, se pobriše po kolenih in mi odgovori: JA.user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 21:06:18   
alička
O Raho, a ti imaš tudi Živo, kull ime!

Jaz nisem ziher da bila lahko pri drugem otroku kaj manj komplicirala kot pri moji Živi user posted image . Mogoče sem komplicirala in bila nebogljena, prve tri mesece, ko je imela grozne krče in ni pomagalo nič drugega kot nošenje, pol smo pa nehal jamrat in komplicirat user posted image .

< Sporočilo je popravil alička -- 1.8.2009 21:07:22 >

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Biti mama prvič in drugič
1.8.2009 21:07:58   
Anonimen
Ko pade Živa, sedim, jo pogledam, rečem: Si padla? Mala vstane, se pobriše po kolenih in mi odgovori: JA.


tko jst skoz delamuser posted image seveda tašča misli da sm najbl grozna in brezbrižna mat, kar jih je pod soncem, ker ne hodim s široko razprtimi rokami za otrokom in prežim, če bo slučajn padlauser posted image

drgač pa kaj pa vem, se mi zdi da ni neke razlike, mogoč zato ker je tud med mulčkoma zlo malauser posted image mam pa že skoz zlo izdelano, kako bi nej zgledala vzgoja in te zadeve, pa kr furam po teh tirnicah nekako in sem zadovoljna, so dobri rezultati, tko da čist mim že ne sekamuser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Biti mama prvič in drugič
2.8.2009 8:20:59   
skuštrana

Pri prvi sem ko je zajokala jaz pa sem kuhala kavo, kavo odstavila in šla k njej.
Pri drugi sem jo do konca skuhala in šla k njej.
Pri tretjem sem jo pa še popilauser posted image


eVO GA, NAJBOLJ PRAVILEN ODGOVOR.user posted image

Jaz že pri prvi nisem komplicirala - če je padla se je že sama pobrala, če je bila zapackana je nisem takoj letele preoblačit, če je pri plus 15 čofkala po morju se tudi nisem sekirala,če je jedla kamenčke- so že zadaj ven padli...  ..pri ta drugem se je ta nekompliciranost še malo povečala, sedaj pri tretjem je pa ultra povečana( sem ga kar v avtu ven dala, najmanj komplikacijuser posted image user posted image )..od doma se spravim v pol ure, s tem da spedenem sebe in tri palčke. pa s seboj imam eno samo torbo, pri lizi sem pa vlačla cele škatle stvari samo na sprehod...sedaj se mi je naredilo, da sem tudi voz že pozabila doma, ko smo šli na sprehoduser posted image  

Rija, ja, pri tretjem komot še kakšnega otroka kje pozabišuser posted image

Osnovne smernice vzgoje so pa itak iste pri vseh, potem samo prilagodim nianse karakterju otroka....

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 2.8.2009 8:33:48 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Biti mama prvič in drugič
2.8.2009 11:59:02   
žab*ca
Pol moram jaz še najmanj 3x rodit,da se vsaj malo skuliram user posted image (ja priznam kompliciram,pol se bom pa spraševala,kaj je moj sine taka mamina mazica).Moram kar pohitet z drugim otrokm,dokler še ni prepoznouser posted image .

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
3.8.2009 10:18:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Biti mama prvič in drugič
3.8.2009 13:31:30   
zmajči25
Mene tudi zanima, kakšna mama bom v drugo, načeloma ne kompliciram... Mi je pa dobra tista, ki je voziček za sprehod pozabila doma user posted image , hudooooooo!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Biti mama prvič in drugič
3.8.2009 15:58:12   
HuAnita
enako, ta drugi je zrastel tako potrpežljiv goruser posted image

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Biti mama prvič in drugič
3.8.2009 18:10:59   
Raho
Jaz konstantno doma pozabljam plenice in kaj za preoblečt - se pravi od tamale torbo. Še sreča, da je za vsakim ovinkom Muller, Lidl, Hofer... Pa da v skoraj vsaki štacuni dobiš že nekaj za oblečt
Dobra lastnost tega: smo uspeli sprobati vse pleniceuser posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Biti mama prvič in drugič
3.8.2009 20:29:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Jaz konstantno doma pozabljam plenice in kaj za preoblečt - se pravi od tamale torbo. Še sreča, da je za vsakim ovinkom Muller, Lidl, Hofer... Pa da v skoraj vsaki štacuni dobiš že nekaj za oblečt
Dobra lastnost tega: smo uspeli sprobati vse pleniceuser posted image



istouser posted image in ko zakleto, se bo glih takrat ko nimam nč zravn tamal posral tko, da na vseh koncih ven udari, ula se bo ziher totalno posvinjala/polila/ že kej in pol hodmo ko prasci okol in improviziramouser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Biti mama prvič in drugič
3.8.2009 20:34:26   
barika
hm..sem mislala, da sma midva grozna ..mali pade, ne trznema, se pober in gre naprej, se umaže, ga ne spreoblečem, dokler ni ornk pujs, v stanovanju imamo zadnje čase mivke za izvozuser posted image , najbolj čudna zadeva so mu pa copati in kape.
Stalnica so pozabljene plenice in robčki, ko pa pridemo na kakšno igrišče pa nikoli nimamo kakšnih kanglic zravenuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Biti mama prvič in drugič
3.8.2009 22:09:51   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80


tko jst skoz delamuser posted image seveda tašča misli da sm najbl grozna in brezbrižna mat, kar jih je pod soncem, ker ne hodim s široko razprtimi rokami za otrokom in prežim, če bo slučajn padlauser posted image




Pa to so vse glih, se mi zdi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Moja tašča ma izdelan tak rakovičarski korak, da sploh ne vem, kako da nima musklfibra 24/7, moja mami pa je zadnjič našo tamalo nosila pomoje en kilometer, da ne bo padla, ker je laufala v sandalih, pomisli, V SANDALIH!! Unih, z dvema paščkoma, fiksiranih - ne japonkicah, da ne bo pomote. In bol ko sem ji dopovedovala, da ima to non stop na nogah, da non stop laufa v tem, da HB da laufa in da naj jo pusti, pa tud če pade, ji nima bit kej ..... ne. Nosi, Miško.
A loh prlepim še enih 12348638122 user posted image user posted image user posted image

Drugač pa mislim, da bom zdej v drugo manj komplicirala predvsem v prvih mesecih (dretje, zibanje, uspavanje, hranjenje itn.). Povem čez en mesec user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Biti mama prvič in drugič
3.8.2009 22:20:15   
Anonimen
Pa to so vse glih


user posted image sej bi blo smešno, če neb blo nadležnouser posted image

dons zjutri jo pelem v vrtec, pa pol s tamalmu en giro, pa jst po stopnicah nesem tamalga v voz, ula pa za mano - sama!!! zamisliuser posted image pa k čist fajn gre po štengah, pa je tašča prišla izza ovinka čist zgrožena, pa sm rekla nej jo pusti, da bo šla sama - ja kjeuser posted image je mogla it po njo pa jo za obe (!!!) roke držat in vlačit dol po štengahuser posted image pa verjetno si je še mislila, da HB da je prišla in rešla bogo revo malouser posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Biti mama prvič in drugič
4.8.2009 0:20:27   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
je mogla it po njo pa jo za obe (!!!) roke držat in vlačit dol po štengahuser posted image



moja tašča bi jo nesla ... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?