|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Blog o potovanju z otroki
20.12.2012 15:38:49   
Natka23
Takole z možem rada potujeva, nekaj tem je v nastajanju nekaj pa že objavljenih, preberte pokomentirajte in morda skupaj še komu potovanje olajšamo, ali pa kaki družini damo idejo za pot in korajžo!!

http://zotrocinaokoli.blogspot.si/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Blog o potovanju z otroki
20.12.2012 17:18:25   
miska333
O SUPER! tudi mi smo popotniki z majhnimi otroki! Če bosta rabili kakšen prispevek...user posted image

(odgovor članu Natka23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Blog o potovanju z otroki
20.12.2012 18:01:25   
Natka23
seveda::)Pri nas je trenutno v nastajanju Grčija-otok Kos, kampiranje Šibenik, drugo leto pa portugalska z avtomuser posted image

(odgovor članu miska333)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Blog o potovanju z otroki
20.12.2012 18:13:32   
Cassiopeia
Super! Midva tudi zelo rada potujeva ... za zdaj še sama, ampak ko bodo otroci pa bova tudi z njimi ... tako, da sem vesela takšnih nasvetov,ker me malo skrbi kako bo potem to vse skupaj zgledalo. :)

(odgovor članu Natka23)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Blog o potovanju z otroki
20.12.2012 20:55:44   
miska333
Mi smo letos potovali po Portugalski 2 tedna- ampak ne z avtom :)

(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 7:36:21   
Natka23

IZVIRNO SPOROČILO: miska333

Mi smo letos potovali po Portugalski 2 tedna- ampak ne z avtom :)



In kaj ste si šli ogledat??? Mi imamo 2 tedna s tem da 3 dni lizbono, 2 dni podeželje in ostalo Algarve...Bolj kot ne že vse plačano

(odgovor članu miska333)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 7:46:54   
Tippi
In kaj ste si šli ogledat??? Mi imamo 2 tedna s tem da 3 dni lizbono, 2 dni podeželje in ostalo Algarve...Bolj kot ne že vse plačano


Super blog! user posted image

Glede Portugalske, res ne morem, da ne bi priporočila severa Portugalske, kateremu se kar malo dela krivica user posted image Tako da, jaz priporočam severni del Portugalske in pa seveda zahodno obalo. Ni glih za kopat, no, najbolj pogumni že, ampak je prečudovito. Tud za otroke! Pa ogled najbolj zahodne točke Evrope, tud ni za zamudit user posted image
Južni del mi pa ni, razen to, da je fino za kopat, vse ostalo v primerjavi s severom, bolj ne kot ja. Ok, veliko je tudi od okusa posameznika odvisno. Nam je vedno bolj pasala "divjina", kot cele kolonije turistov. bolj nas mika "nedotaknjeni" svet, kot pa štanti in plažni prodajalci. Tako da, če vam je to slednje všeč, potem kar na jug user posted image
Če katero, ki se odpravlja na portugalsko zanima še kaj, mogoče kakšen nasvet, priporočilo, bom z veseljem dala info. smo portugalsko z juga na sever in iz zahoda na vzhod prečesali skoraj do vsakega kilometra user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 21.12.2012 7:53:57 >

(odgovor članu Natka23)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 8:04:25   
Natka23

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

In kaj ste si šli ogledat??? Mi imamo 2 tedna s tem da 3 dni lizbono, 2 dni podeželje in ostalo Algarve...Bolj kot ne že vse plačano


Super blog! user posted image

Glede Portugalske, res ne morem, da ne bi priporočila severa Portugalske, kateremu se kar malo dela krivica user posted image Tako da, jaz priporočam severni del Portugalske in pa seveda zahodno obalo. Ni glih za kopat, no, najbolj pogumni že, ampak je prečudovito. Tud za otroke! Pa ogled najbolj zahodne točke Evrope, tud ni za zamudit user posted image
Južni del mi pa ni, razen to, da je fino za kopat, vse ostalo v primerjavi s severom, bolj ne kot ja. Ok, veliko je tudi od okusa posameznika odvisno. Nam je vedno bolj pasala "divjina", kot cele kolonije turistov. bolj nas mika "nedotaknjeni" svet, kot pa štanti in plažni prodajalci. Tako da, če vam je to slednje všeč, potem kar na jug user posted image
Če katero, ki se odpravlja na portugalsko zanima še kaj, mogoče kakšen nasvet, priporočilo, bom z veseljem dala info. smo portugalsko z juga na sever in iz zahoda na vzhod prečesali skoraj do vsakega kilometra user posted image



U super. no mi smo nekak želeli videt Algarve, nama je malo žal ker severa tokrat ne bouser posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 8:17:59   
Tippi
Natka naj ti nikar ne bo žal, saj boste imeli še priložnost. Portugalska ni tako daleč user posted image

Me pa samo tako mimogre zanima, kaj vas je prepričalo, da ste se odločili za jug? Verjetno sonce, toplo morje in plaže? Ravno to je namreč tisto, da se dela ful reklama za jug, severu se dela pa "krivica". Mi smo malo posebni user posted image in smo takoj, ko smo našli na netu morje informacij za jug, za sever pa bolj malo, da je naš cilj (preko juga) prav sever user posted image In ni nam žal.

(odgovor članu Natka23)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 8:38:38   
Natka23

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Natka naj ti nikar ne bo žal, saj boste imeli še priložnost. Portugalska ni tako daleč user posted image

Me pa samo tako mimogre zanima, kaj vas je prepričalo, da ste se odločili za jug? Verjetno sonce, toplo morje in plaže? Ravno to je namreč tisto, da se dela ful reklama za jug, severu se dela pa "krivica". Mi smo malo posebni user posted image in smo takoj, ko smo našli na netu morje informacij za jug, za sever pa bolj malo, da je naš cilj (preko juga) prav sever user posted image In ni nam žal.



Po resnic ne, velik gledava travel chanel in je bila reklama za kao SECRET OF ALGARVE!!In midva nisva imela pojma kje je, pa greva pogledat na google maps in ugotoviva, da je to Portugalska. In takrat sva oba rekla to morava videt, klife naravo itd, in nekak vedno še glavno mesto zraven gre. Tak da sva rentala že avto, najela apartma, in rezervirala 2 noči na kmečkem turizmu. Gremo na sredini junija, kolk vem takrat še ni turistično.Pa voda tudi še ni za kopatuser posted image user posted image Sicer pa imava že do 2017 rezervirane destinacije(ne plačane, ampak v stilu da veva kam gremo). 2014 bo Korzika z avtom čimdlje, 2015 gremo do Grčije čez Bolgarijo in nazaj ob morju.user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 8:51:35   
Tippi
Po resnic ne, velik gledava travel chanel in je bila reklama za kao SECRET OF ALGARVE!!In midva nisva imela pojma kje je, pa greva pogledat na google maps in ugotoviva, da je to Portugalska. In takrat sva oba rekla to morava videt, klife naravo itd, in nekak vedno še glavno mesto zraven gre. Tak da sva rentala že avto, najela apartma, in rezervirala 2 noči na kmečkem turizmu. Gremo na sredini junija, kolk vem takrat še ni turistično.Pa voda tudi še ni za kopatuser posted image user posted image Sicer pa imava že do 2017 rezervirane destinacije(ne plačane, ampak v stilu da veva kam gremo). 2014 bo Korzika z avtom čimdlje, 2015 gremo do Grčije čez Bolgarijo in nazaj ob morju.user posted image


Vidim, da ste vse že dobro splanirali. super!

Uf, pridni ste, da vse tako v naprej planirate. Mi smo bolj cigani, vse zadnji moment, brez rezervacij. user posted image zaenkrat se je vedno izšlo.

Kakorkoli, želim vam lepe počitnice! Pravijo, da ni važno kam, povsod je lepo, če ste z najdražjimi skupaj, ali če je dobra družba! Na velik užitkov! user posted image

(odgovor članu Natka23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 9:19:21   
Natka23

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Po resnic ne, velik gledava travel chanel in je bila reklama za kao SECRET OF ALGARVE!!In midva nisva imela pojma kje je, pa greva pogledat na google maps in ugotoviva, da je to Portugalska. In takrat sva oba rekla to morava videt, klife naravo itd, in nekak vedno še glavno mesto zraven gre. Tak da sva rentala že avto, najela apartma, in rezervirala 2 noči na kmečkem turizmu. Gremo na sredini junija, kolk vem takrat še ni turistično.Pa voda tudi še ni za kopatuser posted image user posted image Sicer pa imava že do 2017 rezervirane destinacije(ne plačane, ampak v stilu da veva kam gremo). 2014 bo Korzika z avtom čimdlje, 2015 gremo do Grčije čez Bolgarijo in nazaj ob morju.user posted image


Vidim, da ste vse že dobro splanirali. super!

Uf, pridni ste, da vse tako v naprej planirate. Mi smo bolj cigani, vse zadnji moment, brez rezervacij. user posted image zaenkrat se je vedno izšlo.

Kakorkoli, želim vam lepe počitnice! Pravijo, da ni važno kam, povsod je lepo, če ste z najdražjimi skupaj, ali če je dobra družba! Na velik užitkov! user posted image

Imaš pravuser posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 10:23:26   
Neca1313
Odlična ideja in luškan blog.
Drugače pa tudi mi radi potujemo (midva+2 otroka). Letos smo bili v Španiji, 3 tedne, z avtom in šotorom. Enkratno. user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Natka23)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Blog o potovanju z otroki
21.12.2012 19:54:40   
pelin
Tole je super stvar...tudi mi precej potujemo v lastni režiji in predvsem z avtom...predenj gremo na pot oba z možem največ uporabnih informacij snameva prav iz takšnih člankov in blogov, ki jih pišejo ljudje na podlagi lastnih izkušenj...takšni blogi so vedno luštno branje...pozimi meni osebno bolj za sline cedit in lušte delat...v času potovalne sezone ( mi pač vedno potujemo bolj v toplem vremenu, ker radi kampiramo)pa za pridobivanje konkretnih in uporabnih informacij....

(odgovor članu Neca1313)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Blog o potovanju z otroki
25.12.2012 21:18:16   
al1*
Mi smo bili letos na Portugalskem - z avtom in šotorom, vse skupaj za malo več kot 3 tedne.
Bili smo julija, pa tudi takrat morje ni za kopat. Narava pa lepa. Bili pa smo predvsem v južnem delu - torej tud Algarve, par dni Lisbone in par dni malo severneje od Lisbone - Marinha grande.

_____________________________

lp


(odgovor članu Natka23)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Blog o potovanju z otroki
14.1.2013 19:37:51   
pelin
Mi bi šli letos poleti za kakšne dva do tri tedne po Franciji...ker vem, da je tu gor kar nekaj popotnic, ki ste dale skozi svega i svašta, me zanima predvsem vaše osebne izkušnje...kaj se splača pogledat, kje kampirat, kaj preštefnarit, kje biti dlje časa....skratka....v mislim imamo kampiranje....otroci so že večji...oba čez deset...bolj kot razni zabaviščni parki in namakanje v bazenih ( hvala Bogu to smo dali že precej čez) nas zanimajo gradovi, naravne znamenitosti, mesta, vasi.....Vem, da je Francija za marsikoga zanimiva, ter da se da o tem precej stvari prebrati na netu...marsikaj smo že, marsikaj še bomo...najraje pa imamo takšne zanimivosti in podatke iz prve roke...iz ust tistih, ki so deželico raziskovali tako...prosto po prešernu in na lastno pest...

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Blog o potovanju z otroki
15.1.2013 10:03:12   
Neca1313
Mi smo bili pred parimi leti 3 tedne z avtodomom v Provansi in na Azurni obali. Prišli smo skoraj do Španije - blizu meje smo šli v en safari zoo (v enem delu so živali spuščene, se voziš z avtom med njimi, v drugem pa kot v klasičnem zooju). Sicer sta bila otroka še relativno majhna (3 in 5 let), nekaj stvari smo si pa le ogledali. Drugače pa je že sama vožnja po malih provansalskih vasicah enkratno doživetje. Mi smo si ogledali nekatera mesta Aix-en-Provence, Avignon, Arles, Cannes, in še Pont du Gard (akvadukt), nacionalni park Luberon, Camargue. Blizu Arlesa je ena zelo lepa vasica Les Baux de Provence, na kribu med skalami, s krasnim pogledom na pokrajino. Toliko se spomnim na hitro. Je bilo pa res enkratno doživetje za vse.

_____________________________

N&N

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Blog o potovanju z otroki
15.1.2013 14:31:36   
pelin
Hvala...nekako tako bi tudi mi šli....v bistvu bi se tudi raje potikali bolj odmaknjeno od velikih mest in gneče...saj ne rečem...tudi tam se splača ustaviti, vendar imaš vsega tega divjanja, gužve in drugih zadev , ki so značilne za takšna mesta kar hitro dosti.... Seveda nas pot zanese ponavadi tudi v prestolnice in druga večja mesta ...kjer se radi vozimo z mestnim prometom ( metro, tramvaj, železnica...)pokukamo ta glavne znamenitosti in jo ucvremo naprej...

(odgovor članu Neca1313)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Blog o potovanju z otroki
18.1.2013 17:36:33   
Natka23
No sem vesela, da še katera kaj napiše.Čimveč idej za popotovanja z otroci, tako vlak, letalo in avto seveda...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Blog o potovanju z otroki
18.1.2013 17:58:48   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Mi bi šli letos poleti za kakšne dva do tri tedne po Franciji...ker vem, da je tu gor kar nekaj popotnic, ki ste dale skozi svega i svašta, me zanima predvsem vaše osebne izkušnje...kaj se splača pogledat, kje kampirat, kaj preštefnarit, kje biti dlje časa....skratka....v mislim imamo kampiranje....otroci so že večji...oba čez deset...bolj kot razni zabaviščni parki in namakanje v bazenih ( hvala Bogu to smo dali že precej čez) nas zanimajo gradovi, naravne znamenitosti, mesta, vasi.....Vem, da je Francija za marsikoga zanimiva, ter da se da o tem precej stvari prebrati na netu...marsikaj smo že, marsikaj še bomo...najraje pa imamo takšne zanimivosti in podatke iz prve roke...iz ust tistih, ki so deželico raziskovali tako...prosto po prešernu in na lastno pest...


če ti kej pomaga - http://caravaning.si tule se zbirajo avtodomarji in pridno pišejo potopise - naši (moja familija) so šli letos v Normandijo in so si krepko s tem pomagali... dobiš informacije o kampih, zanimivostih (veliko ljudi potuje z otroci), napotke, cene bencina, cestnin... pa potem skupi zložiš kot ti odgovarja.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Blog o potovanju z otroki
20.1.2013 9:02:53   
pelin
Super ..joj...komaj že čakam poletje...pravzaprav ni treba da je ravno poletje....da so le daljši dnevi in da lahko kam brez skrbi r.tko prisloniš , malicaš zunaj in se potepaš brez posebnih vremenskih omejitevuser posted image .....saj sta tudi zima in sneg lepa...samo sem ena izmed tistih, ki se je kar hitro naveličajo....no med tem časom pa lahko tule gor sline cedimo in se grejemo ob branju različnih potovalnih dogodivščin user posted image

< Sporočilo je popravil pelin -- 20.1.2013 9:04:05 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Blog o potovanju z otroki
20.1.2013 9:41:16   
al1*
Pelin, tudi jaz že komaj čakam poletje. Počasi zbiramo ideje, kam letos.
Pred nekaj leti smo se z otroki potepali po južni Franciji, takrat sta bila stara 6 in 9, lani smo se pa na poti na Portugalsko ustavili v Avignonu, ker nas je prvič navdušil. Mi šotorimo, kampov načeloma ne rezerviramo vnaprej.
Nam je bilo poleg Avignona - v juliju je tam festival uličnih gledališč in je res živahno - všeč še Pont du gard, Arles, Camargue, vasica Gordes, opatija Senanque Abbey...
V planu smo imeli še Carcassonne, pa nam na koncu ni zneslo.

< Sporočilo je popravil al1* -- 20.1.2013 9:42:19 >


_____________________________

lp


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Blog o potovanju z otroki
25.1.2013 14:03:44   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: Neca1313

Mi smo bili pred parimi leti 3 tedne z avtodomom v Provansi in na Azurni obali. Prišli smo skoraj do Španije - blizu meje smo šli v en safari zoo (v enem delu so živali spuščene, se voziš z avtom med njimi, v drugem pa kot v klasičnem zooju). Sicer sta bila otroka še relativno majhna (3 in 5 let), nekaj stvari smo si pa le ogledali. Drugače pa je že sama vožnja po malih provansalskih vasicah enkratno doživetje. Mi smo si ogledali nekatera mesta Aix-en-Provence, Avignon, Arles, Cannes, in še Pont du Gard (akvadukt), nacionalni park Luberon, Camargue. Blizu Arlesa je ena zelo lepa vasica Les Baux de Provence, na kribu med skalami, s krasnim pogledom na pokrajino. Toliko se spomnim na hitro. Je bilo pa res enkratno doživetje za vse.


Midva sva bila tudi podobno pot, pač Provansa z zgoraj naštetimi mesteci in vasmi, pa še kakšen zraven. Takrat še nisva mela naraščaja in je bilo res malo drugače, ful sva uživala. Pelin, če maš že večje otroke, jim bo po mojem to fajn, ker se da ful na zanimive zgodovinske teme navezat: Rimljani, srednji vek, vitezi... Markiz de Sade (ok, tega lahko otrokom zamolčiš :P). Na poti tja sva se ustavila v Genovi - super akvarij!!!

Če delujejo ZSji ti pošljem link na moj takratni blog (že nekaj časa se ne posodablja več :S), kjer sem precej vsega tega opisala in dala gor fotke.

(odgovor članu Neca1313)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Blog o potovanju z otroki
25.1.2013 14:25:01   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Če delujejo ZSji ti pošljem link na moj takratni blog (že nekaj časa se ne posodablja več :S), kjer sem precej vsega tega opisala in dala gor fotke.


to sem mislila za pelin

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Blog o potovanju z otroki
25.1.2013 16:13:04   
pelin
Dobila...najlepša hvala ...blog vreden ogleda...večkratnega... velika škoda da se ne posodablja več...bo treba malo avtorja pocukat user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Savnanje v nosečnosti: da ali ne?
Ali lahko nosečnica obiskuje savno? Ali je savnanje nevarno zanjo ali za plod? Odgovoril nam je mag. Stanko Pušenjak, dr...
Na družinski izlet z vlakom
Se je vaš otrok že peljal z vlakom? Toplejši dnevi so idealni za družinski izlet z vlakom - po Sloveniji ali za več dni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?