|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Boleč križ-lumbago
23.8.2008 7:12:05   
šnucika
Že nekaj let imam probleme,da me parkrat na leto "uščipne" in boli nekaj dni.
Dala sem že tri preglede na ortopediji čez,RTG pokaže le neke male anomalije križnih vretenc...diagnoza "lumbago ischii" ali nekaj takega.
Pred 14 dnevi pa me je začelo bolet in bolelo vsak dan bolj,tako,da po petih dneh nisem zjutraj več vstala,ko pa mi je uspelo,nisem mogla hodit.
V urgentni ambulanti so mi začeli dajati protibolečinske injekcije in dexa,ta teden samo še protibolečinske.Pa niti ne vem,če bi šla danes še po njo,ker neke spremembe ni več,razen,da lahko hodim in vstajam.
Ampak ne neha bolet.Zjutraj vstanem skoraj brez bolečine,po pol ure komaj hodim.Da ne govorimo o sedenju,sploh v službi,ko po kakšni uri vsa zvita poskušam vstat.

A ima katera podobne probleme? Moja Dr mi zaenkrat ni nič jasnega rekla,ali naj grem spet na kašen pregled,koliko časa lahko to traja...kaj naj bi bilo....user posted image
Po mojem je vkleščen in vnet živec.Imam že strahove o nekih hernijah,ker se vleče že dva tedna....
Ima kdo izkušnje z injekcijami,pa koliko časa so vam jih dajali?
Oralnih antirevmatikov in protibolečinskih ne smem jemat,pa si pomagam s svečkami-naklofen.

Če mi kdo še kakršen koli nasvet napiše,kaj lahko sama naredim....hvala!!user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Boleč križ-lumbago
23.8.2008 14:40:23   
cukr07
Če bi imela hernijo bi ti to zagotovo pokazalo na RTG-ju, zato tudi jaz mislim da gre za vkleščenje in posledično vnetje živca. Poskusi si mesto bolečine hladit z ledom, enim to zelo pomaga. Predvsem pa čim več počivaj v takem položaju, ki ti omili bolečino. Ko bodo bolečine popustile pa začni z izvajanjem vaj za krepitev mišic trebušnega steznika. Velikokrat so ravno te oslabljene mišice vzrok za bolečine v križu.
Tudi obisk pri kakšnem fizioterapevtu ne bi bil slab, da ti pokaže vaje in pravilno dvigovanje bremen, pravilno sedenje, vstajanje s postelje, stola...

Po injekcijo pa kar pojdi, saj je fajn da narediš celo ˝kuro˝, da se mišice res sprostijo, bolečina pa umiri.

Upam, da sem ti kaj pomagala in da bodo bolečine čim prej mimo!

< Sporočilo je popravil cukr07 -- 23.8.2008 14:43:28 >

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Boleč križ-lumbago
26.8.2008 9:39:45   
Anonimen
Ah h,sem na tvojem,draga mojauser posted image user posted image ful let sem imela mir pred išiasom,sedaj po operaciji pa,joj kok boli,posebi ponoči imam občutek,da mi bo ritnico in nogo odtrgalo.Pa se sprašujem zakaj sedaj,zakaj glih po operaciji?Kaj so naredili,da je tako?In kaj sedaj?Plavanje pomaga in telovadba v vodi,kjer je telo lažje in ja trebušne in hrbtne mišice ojačat,samo to je prevč dela za lenščino,kot sem jaz.Se bom probala še obesit na drog in majnše uteži na noge,tako,da bo narazen hrbtenico mal povleklo,morda bo uspelo ukleščen živc sprostit.

(odgovor članu cukr07)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Boleč križ-lumbago
30.8.2008 7:54:22   
Anonimen
Evo te strani sem našla morda nam bo pa v pomoč,pa še marsikateri drugi tegobi.Odprite linke in si preberite.

http://www.energomed.si/bownova-terapija.html


http://www.studiolinia-bv.si/2_protibolecinska_terapija.htm

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?