|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Boleča medenica
18.3.2010 15:45:36   
Žaka
Punce!!

A še katero full bolijo medenične kosti ? Čutim kod da bi me nekdo trgal narazen.
Noseči pa smo 33 teden.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 16:06:18   
naja78
joooooj pa kako so me bolele.da se ponoči nisem mogla iz boka na bok obrnt.user posted image tam nekje od 22 do 28 tedna,potem je bilo boljše.sedaj smo 37 tednov in se je  zopet pojavilo.ampak še malo.
pomaga podložitev med nogami,vsaj malo.več počivanja čez dan.drugače pa nič.
v prvi nosečnosti so me tudi,v drugi se te težave baje še prej stopnjujejo-pri meni to drži.

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 16:55:37   
Žaka
Naja

A to pomeni, da se mi medenične vezi že rahlajo ?
Kakšen porod si pa mela ?

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 18:04:15   
Mariana

Živijo,

sem v 32 tednu in me tudi bolijo medenične kosti pa še kaj drugega. Me ščipa povsod, ponoči sploh ne vem kako naj spim.
Mi pa tudi večkrat otrdi trebuh. Ali tudi vama?

p.s. Na koliko časa sta naročeni na ginekološki pregled? Mene moja kar na polne 4 tedne naroča. Ali ni po 32tednu pregled bolj pogost?

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 19:06:46   
divans1
Ooooo, tudi mene fulll bolijo, se ponoči kumi obračam.........user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mariana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 19:20:14   
divans1
A to res kej pomaga povštr med nogami? user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 19:44:53   
slovenka
Jaz sem v 30. t in me tudi ful boli - spodnja kost. Sploh ko ležim na kavču in vstanem, komaj stopim... V prvi nosečnosti tega nisem poznala, tako da me zdaj čudi user posted image Hodim pa kot račka, opažam - tudi v prvo to nisem. Res upam, da bi še kaj to minilo, ne pa do konca tako user posted image Sicer pomaga počivanje, tako da je huje tiste dni, ko sem cele dni v službi...

Jaz imam tudi preglede na 4 tedne. G pravi, da me ta kost (morda) boli zaradi pomanjkanja kalcija, ampak da zagotovo ne vedo. Je pa odsvetovala kakšne Ca tablete... Se mi zdi, da sem v prvi nosečnosti imela potem enkrat pregled na 3 tedne, potem čez dva tedna in potem sem že hodila v porodnišnico na CTG-je, ne pa več k njej (tj zadnja dva tedna).


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 19:46:09   
Žaka
Jaz nosim dvojčka. Medenica me boli tudi če vstanem iz sedečega položaja,da ne govorim ponoči. Povšter mi pa nič ne pomaga med nogami.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 19:47:23   
Žaka
aja na ginekološki pregled sem naročena na 3 tedne.

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Boleča medenica
18.3.2010 21:02:31   
naja78
ojla.
ja tudi polšter je bolj za k......
tako pač je.

je pa vse to normalno G ne bo za to nič več povedal,rekel.če je res hudo,je dobrodošel kakšen lekadolček..ja rahljajo se vezi,sklepi,ker se med nosečnostjo normalno izloča hormon relaxin ali nekaj podobnega,mah odkar sem na bolniški se ne spomnim nič več iz foha.user posted image user posted image

nima pa to veze kako rodiš!moj porod je trajal(računa se od kar stopiš v porodno sobo) 6 ur,popadki pa 10 ur.tako da nima veze kolk se ti med nosečnostjo raztegnejo vezi.na koncu nosečnosti je odvisno od mnogih drugih dejavnikov kako približno rodiš....pa še to ni ziher.ko rodiš gledaš za nazaj.in noben porod ni enak in kao lažji.v povprečju ja,baje gre hitreje v drugo,ni pa nujno.

žaka: to da nosiš dvojčka je vse še bolj intenzivno,odvisno pa je tdui kako to tvoje telo sprejme.ko boš okoli 35 tednov noseča,itak boš verjetno,ker danes mamice z dvojčki,če je vse ok kar normalno ob terminu(37-41 teden) rojevajo,TI predlagam da greš na oceno stanja ploda v porodnišnico.tam ti naredijo UZ,kaj predlagajo,.... tebi bi celo CR naredili.jaz si ga želim,ker je bil moj porod kar travmatičen,....velik otroček,jaz mala,.....in upam da mi uspe!!!!!

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Boleča medenica
19.3.2010 10:20:15   
Žaka
Pozdravljene!

Ja no jaz upam,da pridemo tam do 35-36 tedna,ker so praktično dvojčki že zreli.
Drug teden v sredo imam pregled,bomo videli kaj mi bo ginekologinja rekla.
Drugače pa tudi dostikrat kravaim iz nosu.
Mala dva sta živahna ko hudička,nazadnje sta bila oba obrnjena z glavicami dol. Upam,da sta še.user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Boleča medenica
19.3.2010 11:38:53   
uršula83
V 1. nosečnosti nisem imela nobenih težav, sploh nobenih, še čez PDP sm hodila okol, tudi zvečer vn...
Sedaj v 2. pa je zgodba popolnoma drugačna. Bolijo me kosti za znoret, če grem na pou urni sprehod me bolijo da komaj hodim. Ampak vseeno grem vsak dan vn z malim vsaj 1 uro hodit če ne več, ker otrok pa tudi mora vn. Pa sem šele 17 tednov...kaj še bo. Pa boli me tudi trebuh, križ...ni da ni. V 1. pa NIČ, ko rožca.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Boleča medenica
20.3.2010 11:39:49   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

V 1. nosečnosti nisem imela nobenih težav, sploh nobenih, še čez PDP sm hodila okol, tudi zvečer vn...
Sedaj v 2. pa je zgodba popolnoma drugačna. Bolijo me kosti za znoret, če grem na pou urni sprehod me bolijo da komaj hodim. Ampak vseeno grem vsak dan vn z malim vsaj 1 uro hodit če ne več, ker otrok pa tudi mora vn. Pa sem šele 17 tednov...kaj še bo. Pa boli me tudi trebuh, križ...ni da ni. V 1. pa NIČ, ko rožca.



boljše bo po 28 tednu.vsaj tako je puško rekel in je držalo.kar ko se maternica usede na medenične kosti-spine spredaj,je boljše.pri meni je bilo tako.sedaj pa spet itak pred zdajci-poden.

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Boleča medenica
20.3.2010 15:07:57   
divans1
Jst sm danes dopolnila 31 tednov, pa je skoz isto, ni nč bolš, se ponoč obračam kot slon....user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Boleča medenica
20.3.2010 17:16:52   
divans1
Mene pa danes neki špika čisto spodaj na sredini, upam, da ni kaj narobe.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Boleča medenica
21.3.2010 16:03:02   
naja78
divans1 nič bat,ne se s tem vsem tolk ukvarjat.
lej samo primer-več boš o tem vsem vedela(recimo če bi imela zdr.izobrazbo,....)bolj boš panična.
špikanje,vlečenje,napenjanje,bolečine v kosteh,vezeh,medenici,..vse je ok in spada pač pod nosečnost.
ko gre za res,enostavno veš.
in potem ko gledaš nazaj,ko celo prenosiš čez rok in to kar 1-2 tedna,se jim nikamor ne mudi,da ne bo pomote,vidiš kolk brez veze paničariš.
če te pa skrbi pa le pojdi do G.user posted image želim ti vse ok.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Boleča medenica
21.3.2010 16:47:05   
divans1
Naja78, se strinjam s tabo, sam mal mi je čudno, k me je tako špikalo bolj na začetku nosečnosti, pol pa več ne, sej drgač se pa čist ok počutim in plod normalno čutim, sam to špikanje mi je pa res tečno....user posted image A to je značilno za tretjo tretjino nosečnosti tole špikanje spodaj v trebuhu? user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Boleča medenica
21.3.2010 17:33:16   
anchy82
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

V 1. nosečnosti nisem imela nobenih težav, sploh nobenih, še čez PDP sm hodila okol, tudi zvečer vn...
Sedaj v 2. pa je zgodba popolnoma drugačna. Bolijo me kosti za znoret, če grem na pou urni sprehod me bolijo da komaj hodim. Ampak vseeno grem vsak dan vn z malim vsaj 1 uro hodit če ne več, ker otrok pa tudi mora vn. Pa sem šele 17 tednov...kaj še bo. Pa boli me tudi trebuh, križ...ni da ni. V 1. pa NIČ, ko rožca.



Pri meni je glih tako... V prvi nosečnosti super, super, zdaj pa... Ampak se tolažim, da vse za zdravega user posted image . Sem pa v 20.tednu user posted image          user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Boleča medenica
21.3.2010 19:13:34   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Naja78, se strinjam s tabo, sam mal mi je čudno, k me je tako špikalo bolj na začetku nosečnosti, pol pa več ne, sej drgač se pa čist ok počutim in plod normalno čutim, sam to špikanje mi je pa res tečno....user posted image A to je značilno za tretjo tretjino nosečnosti tole špikanje spodaj v trebuhu? user posted image


ja kolikor pri kateri nosečnosti.maternica,raste se razteguje.zoprno je pa res.G ti lahko predpiše buscopan,ki so dovoljene v nosečnosti,1  na dan.samo v zadjem mesecu pa niso priporočljive(zaustavljajo popadke-krče,sicer pa spet kolikor pr kateri).
popadki so ful drgačni od špikanja.buscopan pa bi tole rešil.včasih se maternica uleže na črevesje,oz se.pa lahko grozno boli-kolike.
če so pa krči,in te skrbi pa pojdi do G in naj preveri če se  ti maternični vrat krajša.normalno pa je že skrajšan (ne vem koliko)v teh tednih.itak pa G v porodnišnici po 32 tednu sploh ne delajo več panike,otrok je praktično razvit,samo še raste in se debeli.user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Boleča medenica
21.3.2010 19:14:02   
Fargesia
zarad takih bolečin in grozno bolečega križa me je G posala na fizioterapijo in tam mi je pokazala vaje ki jih moram zdej izvajat 3x na dan.

prvo pravilo pa je pravilno vstajanje in vsedanje. vstaneš tako da se vsedeš ful naprej, potem pa se z nogami dvigneš (joj kako naj to razložim), bedra te morajo dvignit. hrbtenica mora vstati v naravnem položajo, samo naprej se nagleš. vsedeš se pa tako kot da greš na javni wc (kjer se valda ne vsedeš na školko, ampak rit ful nazaj daš).

vaje so pa take da leži na enem boku. normalno dihaš s prepono ne s prsnim košem...potem nežno stisneš mišice medeničnega dna, narahlo za 1 - 2cm potegneš noter trebuh in umirjeno dihaš. tko držiš 5 sekund. ponoviš 5x na vsakem boku 3x na dan. meni se že pozna, da me pri obračanju v postelji ne boli več toliko. aja, pa obračaš se tako, da obe nogi daš skupa in se obrneš. ne najprej eno in potem drugo...

boli pa zato, ker se kosti v nosečnosti razširijo. sramna kost bojda tudi do 7mm.

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu anchy82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Boleča medenica
22.3.2010 8:06:50   
divans1
Hm, jst pijem magnesol 2 na dan, krčev nimam hvala bogu, sam špika me občasno, danes je mal boljš. Sm bla pa na pregledu 3.3, pa je bil MV dolg 30 mm. Joj, sej vem, da sm tečna, sam vseeno, kuk pa približno zgledajo popadki, če niso podobni špikanju, so podobni krčem???user posted image  

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Boleča medenica
22.3.2010 8:10:13   
divans1
Aha, pa izcedek mam itak skoz, to se pravi beli tok, si po petkrat na dan preoblečem hlačke, zdj je pa malo bolj voden....user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Boleča medenica
22.3.2010 10:40:17   
naja78
izcedek,če je beli tok,sluz je normalno....če srbi peče,...glivice,...če je še zelen zraven,...še kake bakterrije,.....(svečke,pojdi do G).

za popadke pa ti žel nobena ne bo mogla točno razložiti kako zgledajo,ker jih vsaka občuti drugače.user posted image
uglavnem BOLIJO,si sledijo v določenem zaporedju,.....

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Boleča medenica
22.3.2010 10:42:35   
divans1
Nč me ne srbi, peče.....

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Boleča medenica
22.3.2010 11:51:36   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Jst sm danes dopolnila 31 tednov, pa je skoz isto, ni nč bolš, se ponoč obračam kot slon....user posted image


Pri meni enako, sem tudi 30. teden user posted image Je pa res, da mene v 17. tednu ni nič bolelo, kot je ena napisala, da jo že sedaj...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?