|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Boli za znoret!!!!
26.12.2005 11:27:25   
arielca
Ojla,

Danes je za mano peklenska noč. Malčica je ful lepo spala, mene je pa leva dojka tako bolela, da sem jokala. Leve rok tut pod razno ne morem dvignit, če ležim na levem boku, solze kar same tečejo.
Sem poskusila vroč tuš, masažo, termofor in tople obkladke pa nič ne pomaga user posted image  user posted image  user posted image !!!! Dajte mi še kakšen nasvet... user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 11:43:52   
Primoza
Ali imate črpalko?

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 11:45:41   
arielca
Ne, črpalke pa nimamo. A da bi še to probala? Mi je bilo na misel, ja...

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 11:52:47   
Kranjčanka
oj,
jaz sem imela take probleme večktrat,tudi vročino sem dobila zaradi tega, in ker je bil vikend, pa sem kar šla do dežurne pa so mi dal antibiotike, baje se ni za hecatuser posted image .( pa čimvečkrat izprazniti dojko do konca....pa vroči obkladki, toplo hodi oblečena čez prsa,...lp

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 12:18:15   
*goldfish*
napaka!!!!!

MRZLI OBHLADKI!!!!

sem bila na enakem in zdravnik mi je tako naročil. kar poskusi in temeljito ven izčrpaj! mali pa ne dajaj tega mleka!!!!

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 12:23:55   
eva1
Ja če je dojka prepolna zaradi mleka, sevada ni druge k stisnit ven! če je pa vneta, pa seveda mrzle obkladke in k zdravniku po antibiotike, možno da je prišlo do mastitisa!

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 12:24:31   
Primoza
Poskusite še s črpalko, pomembno je, da dosežete odtok iz prsi. Primeren izdelek Avent 11000 sit.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 12:30:03   
Anonimen
ja ja brez pumpe nau šlo, al pa tamalo zbujat. sam če je mastitis je to že bakterijsko vnetje - maš vročino? in bo treba do zdravnika po antibiotike!!! drgač pa pumpaj, masiraj, čimvečkrat pristavlaj! pumpa je zakon!

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 14:09:29   
lelaval
Če ni po črpanju nič boljše, takoj laufaj k zdravniku. To ni več hec, pa še mleko boš izgubila.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 14:29:14   
Seven*
Gremo se enkrat od zacetka, kako je s temi obkladki. Ce je dojka trda in je polna mleka, mleko pa ne tece, potem mleko zastaja. V takem primeru damo TOPLE obkladke, ki stopijo smetanco v mlecnih vozlickih in pospesujejo praznjenje mleka. Mrzli obkladki pa samo v primeru, ce je dojka vroca zaradi navala krvi in mleka, mleko pa lepo tece in ne boli.. Takrat je vseskupaj navadna oteklina zaradi navala krvi in takrat mrzli obkladek res pase..

Pojdi pod vroc tus. Medtem ko se tusiras se rahlo skloni in iztiskaj mleko. Poskusi cimvec!! To delaj tako dolgo da bos cutila olajsanje. Ce ne bo slo ven potem rabis NUJNO crpalko. Lahko staknes mastitis. S tem se ni za hecat. V najhujsih primerih se v dojki lahko zacne nabirat gnoj in je potrebna operacija!

Zatrdlin ne sme biti.. Najdi nacin, da se jih resis!!

Pa ne obupat!! Potrebno bo veliko vaje!

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 14:32:35   
Seven*
Mana. Ze nekaj casa vemo, da so redki zdravniki taksni, ki sploh obvladajo dojenje. Vecina jih kar nekaj bluzi, pove pa nic.. Tistemu, ki ti je rekel mrzle obkladke lahko gres povedat kako je v resnici.

Zakaj pa tistega mleka ne sme dajat? Mleko samo zastaja v dojki. S tem mlekom ni nic narobe. Ko je bila Ema na intenzivni sem jo z vzpodbujanjem pediatrov dojila kljub groznemu mastitisu. Takrat sem med drugim se antibiotike jedla (seveda taksne, ki dojencku ne skodujejo).

Materino mleko ni nikoli strupeno (razen ce strup vnasamo v telo matere s pomocjo hrane in pijace).

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 14:49:59   
Anonimen
V končni fazi, če nimaš črpalke, pa če je hudo, kar, po pisanju je, naj mož ene trikrat orng potegne. Morda se sliši noro, ampak včasih, ko smo bili mi majhni, pa ko ni bilo črpalk, se je tako rešila stvar. Drugače pa, a naj še jaz o obkladkih? user posted image  Evo: Preden si stiskaš mleko iz dojk, TOPLE obkladke, da odprejo vode, po stiskanju, LEDENE obkladke, da ublaži bolečino. Vozličke OBEZNO masirat s tremi prsti (ker bo močno bolelo, lahko prosiš moža, da on to naredi, ker bo lažje bolj pritisinil, kot bi sama) in s prsti potegnit po vodih proti bradvici. meni je to delala sestra, bolelo je kot hudič, ampak v bistvu gre za tisto "prijetno" bolečino, kot pri musklfibru, ko ptem čustiš tako grozno olajšanje.  Če nič od tega ne pomaga, ne čakat, k zdravniku po AB, da se ne zakomplicira.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 14:52:17   
Seven*
Al bina. Dobro si me dopolnila. user posted image user posted image user posted image Ja naj moz potegne malo, ce ni druge resitve. Morda bo prav zabavno.. user posted image user posted image Lahko povem zgodbo kako je moj ljubi BW meni presredek stupal z bivacinom. user posted image user posted image user posted image Bogi revezi kaj vse morajo pretrpeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 14:54:03   
Anonimen
Ja, Seven, če je sila, se je treba znajdt. Tud pri nas smo verjetno že kaj takega počeli, kar sicer ne bi. Ampak če gre "za glavo"...user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 15:03:53   
Primoza
Aja, pa ankaa me je dopolnila dobodi si še pršilo za v nos syntocinon. Popokaš in greš v porodnišnico pa ti ga dajo, če še nimaš  recepta.

http://www.ivz.si/ivz/knjiznica/arhiv/reg_zdravil2/2204.HTM

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 15:09:49   
arielca
Hvala za nasvete!!!! Mleko mi ne zastaja in tudi ko malo dojim me ne boli. Vročine tudi nimam in zdaj je bolečina precej popustila. Verjetno gre res za naval mleka in krvi, tako da bom upoštevala Seven pa mogoče tut al bino (kaj, v sili hudič muhe žre). Jutri pa še po črpalko.

Hvala za nasvete!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 15:11:38   
Anonimen
No, samo da ni hude sile. Pa pazi res, če ti bo zastajalo, takoj akcija user posted image

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 20:17:44   
arielca
No, popoldan je bilo stanje OK, proti večeru pa je spet bolelo kot user posted image , dobila sem vročino user posted image user posted image user posted image  in sem šla k zdravniku. Dobila sem antibiotike, v dežurni lekarni sem kupila tut črpalko in zdaj upam, da bo šlo le na boljše.

Aja, antibiotike moram jemat kar 16 dni - meni se zdi to ful dolgo, tko da bom jutri poklicala in vprašala, če je to običajno. Če ima katera izkušnje, naj mi pove.

Če se kateri kaj takega naredi, naj gre res takoj k zdravniku. Preverjeno!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
26.12.2005 21:31:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Boli za znoret!!!!
26.12.2005 22:46:35   
arielca
tery, hvala. Si me prav potolažila... Kar se tiče zdravnikov pa včasih ne bi izgubljala besed...

user posted image  za vse, ki ste pomagali...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Boli za znoret!!!!
27.12.2005 9:07:46   
mujcek
Tudi jaz sem imela takšne probleme, vendar meni mleko ni šlo zlahka ven, dojke so bile trde in ob vsakem dojenju sem dobila vročino! Vročino sem verjetno dobila tudi zato, ker sem imela ranjene bradavice in me je tudi to bolelo kot user posted image . Potem sem poskusila z aventovo črpalko; prej sem si stisnila v nos tiste kapljice in je šlo lažje kot dojenje pa tudi bolelo ni. Antibiotikov nisem jedla in je vseeno minilo!
Torej črpalka je obvezna, če ti user posted image  ne more pomagat!!!!
Te pa razumem glede bolečine; CR je proti tem bolečinam popolnoma neboleč...

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
27.12.2005 9:34:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mujcek)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Boli za znoret!!!!
27.12.2005 10:04:05   
Primoza
O omenjenemu zdravniku no comment.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Boli za znoret!!!!
27.12.2005 12:29:37   
arielca
tery, tut moja matematika je bolj slaba, ker imam antibiotikov za 8 dni user posted image .

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
27.12.2005 18:18:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?