|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bolniška zase ali za otroka?
14.11.2007 18:29:36   
Anonimen
Poškodovala sem se izven službenega časa (ne na delovnem mestu) in zato moram ostati doma. Hkrati je zbolel tudi moj otrok. Katero bolniško se mi bolj splača koristit - mojo ali za otroka?

Sestra pri moji OZ je namreč rekla, da je bolniška za poškodbo izven delovnega mesta le 60%. A je to res? Koliko % znaša bolniška za otroka?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
14.11.2007 19:35:16   
ciboxa
mislim, da malo več 70% - 80%, nisem čist ziher

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
14.11.2007 20:12:26   
Shorty_
za otroka je 80%

(odgovor članu ciboxa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
14.11.2007 20:14:51   
Lumpi
za poškodbo izven dela je 80%
nega družinskega člana je 80%

_____________________________

Kdor ne zapusti obale, nikoli ne spozna skrivnosti oceana.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
14.11.2007 22:31:46   
alfa
kot je napisala predhodnica, v obeh primerih 80%, vendar nego za otroka delodajalcu povrne država, zato je osnova za izračun nege plača, ki si jo prejela v letu 2006 (podatek iz dohodnine). Če je osnova za izračun nege večja, kot če bi delala, se pravi, da si imela v letu 2006 večjo plačo kot sedaj, lahko nadomestilo za nego znese tudi 100% tvoje plače, več pa ne, ker potem zavod ne refundira. Da prideš do urne osnove, si svojo plačo izplačano v letu 2006 deli z 2080 oz. 2088 ur in primerjaj s tem, kar bi dobila, če bi bila v službi.

LP!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
15.11.2007 7:36:50   
maruškaŠ
za otroka je 100% bolniška (pa tut povračilo delodajalcu je od države)

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
15.11.2007 21:33:58   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

za otroka je 100% bolniška (pa tut povračilo delodajalcu je od države)


Ta prvo pa ne bo držalo!Sem bla ogromno v bolniški za otroka,pa je blo vedno plačano 80%.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
16.11.2007 9:57:36   
mala zirafa
Meni so za otroka upoštevali 70% zase pa 90%.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
16.11.2007 10:06:30   
@lina
mala žirafa, potem je tvoja firma na dobičku pri tvoji negi otroka - od ZZZS dobi refundirano 80%! Definitivno! ZZZS ima fiksen obračun (obrazec) za refundacije, in nega je 80%. Torej so razliko sami pokasirali user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
16.11.2007 10:14:56   
@lina
osnova za boleznino ni nekaj, kar bi bilo urejeno v internih pravilnikih. Zakoni predpisujejo minimalno osnovo, firma ti da lahko kvečjemu višjo. Prav ujezilo me je to, kar je napisala mala žirafa, če jo v firmi res tako okrog prenašajo, zato sem šla iskat zakon, beri 30. in 31 člen...

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200672&dhid=83664

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
20.11.2007 12:58:02   
mojsoncek
Jaz dobim za tamalega 70%, zase se pa ne spomnim ali je 80 ali 90%, ker nisem bila ze zelo dolgo.

Ce sodim po sebi, bi se bolj splačalo imeti bolnisko zase. Ti pa malo poglej na svoje placilne liste in si preracunaj.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
20.11.2007 13:04:16   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

za otroka je 100% bolniška (pa tut povračilo delodajalcu je od države)


Od kdaj pa to velja? A ni 100 % samo, če je poškodba na delovnem mestu?

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bolniška zase ali za otroka?
20.11.2007 13:13:59   
Nika v službi
Srki, imaš prav, ne velja, je samo za poškodbe pri delu. Imajo pa očitno nekatera podjetja v pravilniku tako urejeno,. V plus je lahko, v minus ne sme biti.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?