|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:05:35   
Anonimen
Pri prvih dveh punčkah sem imela hude probleme, ko smo jemali te kapljice, pri tretjem sem se pa odločila, da jih ne dam. Tega nisem povedala zdravniku, ker se mi ne da pregovarjat. Nisem neiznajdljiva mamica, svoje otroke opazujem in se jim posvečam, ampak te kapljice...pa krči, pa napenjanje, skratka mučenje. Enostavno jih nisem niti začela dajati. Dečko je zdaj star 3,5 mesecev, z dobrim apetitom, ima 6,5 kg in je velik 62cm. Ponoči spi od 20. do 7. zjutraj, zelo malo joka in se krasno razvija. V kakšnem primeru se razvije rahitis, če sploh se, če ne daješ kapljic. Me prav zanima. Če katera ve.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
15.3.2006 12:14:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:15:07   
sasha
Tudi jaz moji ne dajem več, ker jo zvija... Nisi edina, odgovorit ti pa žal ne znam; upam, da bo katera druga :)
poznam punčko, ki se je brez ad3 čisto normalno razvila in če sta dovolj zunaj mislil, da ni panike.
Lp.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:16:59   
kimi
Mojo je tudi zvijal in je zdravnik rekel naj ji do 3 meseca popolnoma ukinem kapljice....potem pa postopoma spet dajem. Tako sem naredila in je bilo ok ni jo zvijalo.

(odgovor članu sasha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:17:31   
Anonimen
meni mami ni dajala teh kapljic,zato sva pa bili več na sončku.
Jaz svojemu med poletjem nisem dajala,sedaj med zimo pa.
Veš kaj anonimna s tem se ni za igrat,jaz mislim da pozimi je treba otroku dajati kapljice.ker s tem ni šale.

Sicer pa bi potem zahtevala D3 ali bi jim pa manj kapljic dajala kot ti je pediatrinja povedala.
ker to daješ otroku za njegovo dobro in s tem če mu ne daješ mu lahko narediš samo slabo.potem pa ne bi bila dobra mama a ne?
A veš eni otroci postanejo rahitični eni ne.
Pa ne glej sedaj na to,da bodo 100 mamic napisale da njihovim otrokom ni bilo nič ,ko niso dajale te kapljice,mogoče bi pa tvoj otrok postal rahitičen itd.ker niso vsi enaki .
Sploh pa ne vem zakaj si anonimna

LP petra

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:21:21   
Anonimen
No, saj to me najbolj skrbi. Vem, kako koristno je sonce in zrak za take bejbije, rojeni smo pa konec novembra. Imamo kar naprej solzne učke, vreme je itak za skozlat in smo bolj malo zunaj, samo ko je sonce, to je pa do danes zelo redko. Res me malo skrbi, imam pa kar malo slabo vest. Me lahko malo pomirite?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:25:18   
Anonimen
No, jaz sigurno vem, da če bi moja bruhala oz. po njih imela krče, bi jih ji ne dajala. Tako kot ji nisem fluorovih tabletk.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:29:13   
abergle2
JOJ, PETRA, Kako si me okregala. Meni se moj dojenček ne zdi čisto nič rahitičen, že skoraj sam sedi, pa na nogice bi se postavil, v glavnem čisto normalno se razvija. Kako se pa rahitis sploh prepozna?
a zakaj sem anonimna? ne vem. sem bolj nova na forumu pa nočem, da bi bil prvi vtis preslab. Pa ne me več tako kregat, da sem slaba mama, pa tako. Prosila sem za pomoč in nasvete, zdaj sem pa čisto zasekirana.

_____________________________

shit happens....mostly to me so don't worry. ninny

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:30:16   
abergle2
Ja, no zdaj zanalašč nisem več anonimna, kar bo pa bo.

_____________________________

shit happens....mostly to me so don't worry. ninny

(odgovor članu abergle2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:37:36   
Anonimen
Jaz jih tudi nekaj čas anisem dajala, pa me je zdravnica v razvojni okregala. Sicer se je pa pri malemu poznalo, saj se je začel ogromno potit (preden je pojedel par žlic je bil že čisto moker). Meni se je sicer to zdelo čist mem; ampak ko sem mu jih začela dajat, so te težave minile. Tako da...

Zakaj pa ne rečeš pediatrinji za D3 kapljice?

(odgovor članu abergle2)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:39:21   
Anonimen
Nisem te kregala ali da si slaba mama.
samo sem hotela povedat da enim otrokom ni nič,drugim pa je.
In to ti ne moreš vedet če bo s tvojim otrok vse ok,če mu ne boš dajala.saj ne moreš pogledat v prihodnost.
Kot sem rekla poleti ne rabiš dajat.
Pozimi pa ja,ker sonček ni tako močan.
Sicer pa tudi sedaj daš otroka lahko k oknu na sonček in skupaj ga glejta itd.Jaz mu sedaj dajem D3 po 1 kapljico,saj sva vedno zunaj in na oknu.
In ne se jezit name ,saj nisem mislila nič slabega

(odgovor članu abergle2)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 12:48:53   
abergle2
Saj se ne jezim. Hvala za nasvet, nisem vedela, da je tudi to koristno, če sva na sončku pri oknu. Sedaj vem. Vse ok, Petty. Želim lep dan.

_____________________________

shit happens....mostly to me so don't worry. ninny

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 13:32:39   
beba76
Jaz sem mu jih dajala dva dni, pa ga je ful zvijalo, pol sva pa spet začela nekje pri 4 mesecih. Pa mu zaradi tega nič ne fali...user posted image

(odgovor članu abergle2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 13:32:42   
arielca
V Avstriji se dobijo kapljice Oleovit D3 in po njih v večini primerov ni nobenih reakcij, učinek pa je enak kot po naših D3.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu abergle2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 13:39:29   
sazi
Če poiščeš podatke o potrebni zaužiti količini vitamona A in D in potem podatke o približni sestavi materinaga mleka in prilagojenega mleka (pač karkoli mu daješ) lahko hitro ugotoviš, da dobi čisto dovolj vitamina A, torej je problem v vitaminu D. Mojega malega je tudi zvijalo po AD3 kapljicah, pa sem danes pediatrinji rekla za D3 kapljice in jih brez problema dobila. Te ne povzročajo krčev, ker no narejene na drugačni osnovi, saj ne potrebujejo maščoben, na katero je vezan vitamin A.
Po mojem se pozimi s tem ni za hecat, sa je res drugače kot poleti, ko otrok res lahko dobi veliko količino vitamina D na soncu - koliko pa imamo sonca v zadnjih mesecih? In koliko ur na dan je sploh dan? po mojem premalo

(odgovor članu abergle2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 13:48:37   
Avri
Hej draga moja. Poglej si na tale link, so meli ful razpravo o teh kapljicah na med.over.net.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=11&i=404305&t=404305

Jaz osebno se ne bi preveč sekirala, poznam ljudi, ki niso otrokom nič dajali, tudi cepili jih niso, pa so se otroci čisto lepo razvijali. Madona, kaj pa včasih. Jedli so manj mesa ali skoraj nič, sadje, žgance in pridelke. Pa je hrana bila manj raznovrstna kot danes. So bli pa zdravi kot dren. Niso vedeli kaj so to kapljice pa cepiva pa ne vem kaj še vse. Ok, saj danes je drugače ampak vseeno, tako malo za v razmislek. Moj stari ata ima danes 88 let pa še kar šiva in picikl vozi. Sem pa nekje zadnjič zasledila (ne morem se spomnit kje), da če kapljic ne daješ, lahko daješ kakšno žličko ribjega olja, ki naj bi bilo bogato s tem vitaminom. Seveda tudi čimveč sončka in hrane bogate s tem vitaminom.

Saj se strinjam s Petty, vsak otrok je poglavje za sebe ampak samo ti vidiš svojega otroka. Jaz nisem nikoli mleka preveč marala (ki je tako opevano), pa imam zdrave kosti in lepe zobe, imam močne mišice in nikoli nisem bila slabokrvna. Pa bolna skorajda nič. Pa nisem bila ne dojena, ker takrat večina ni dojila, pa tudi kasneje nisem mleka pila. Moja sestrična pa je litre mleka spila, ampak sadja in zelenjave ni marala, pa ima velike težave s hrbtenico. Je že bila dvakrat na operaciji, in najbolj žalostno je, da najbrž zaradi tega ne bo smela zanositi.

Nekaj je treba pripisati tudi genom, tudi ti igrajo veliko vlogo pri razvoju otroka. Rojeni smo z določenimi preddispozicijami in tega se ne da spremeniti. Potem pa je vse odvisno od načina življenja. Glavo gor, punca, kmalu bo pomlad pa bo kar pokalo od vitamina D in še česa drugega.  user posted image user posted image user posted image user posted image





_____________________________



(odgovor članu abergle2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 14:30:53   
asso
Jaz sem 2x poskusila kapljice in jih prenehala dajati.
Rojeni smo novembra in na sončku nismo bili ne vem koliko, ker tudi dojenčke je potrebno "skrivati" pred soncem. Tako, da...
Sedaj imamo 16 mesecev in je čisto normalna.


_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Avri)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 14:53:45   
maretek
Moji user posted image  na začetku nisem dajala kapljic , ker sem se bala, da bo dobila krče - smo imeli to srečo, da jih ni imela. Pri dveh mesecih sem začela postopoma: prvi teden 1 kapljico, drugi teden 2 kapljici, ... Nismo imeli nobenih problemov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 14:54:12   
lelaval
Moja je po AD3 dobila ful izpuščaje in krče. Pa sva dobile D3, po katerih je tudi imela krče. In ji jih nisem dajala prve 3 - 4 mesece (rojena je junija) in sem jo lepo vsak dan dala na sončka. Potem pa sem ji zopet začela dajat, saj sonca jeseni ni bilo skoraj nič več, pa jih lepo prenaša.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 15:05:49   
sazi
sicer sem že napisala svoje, pripomnila bi le nekaj na izjavo, da kaj pa "včasih, ko niso imeli nič dodatkov in cepljenj, pa so bili vsi zdravi".
No, "nekoč" je bilo tudi raznih bolezni precej več, ker ni bilo cepljenj, pa so se te bolezni ravno zaradi cepljenj precej izkoreninile, pa tudi umrljivost otrok je bila precej večja. Poznam tudi jaz veliko zelo vitalnih dedkov pri 80-ih ali 90-ih, ki do lepo zrasli brez vseh "modernih" dodatkov, poznam pa tudi veliko žalostnih zgodb, ko so otroci umirali zaradi raznih bolezni...

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 16:20:04   
Anonimen
Reci za Plivit D3 kapljice. So ful boljše. Jaz mu jih sicer dam, ko se spomnim, pa še pediatrinja je rekla, da se vidi, da mu jih redno dajem, ker ima mečavo že škor zaprto. Hm? Jaz pa dam kapljice mogoče 1x na 14 dni. Tko, da user posted image

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 17:11:22   
abergle2
HOJLA, BEJBIKA. Hvala ti za link. Kot ponavadi, se spet strinjam s tabo ("kako je bilo pa včasih"). No, mogoče bom vseeno poskusila dajati, zdaj pri skoraj 4 mesecih ga pomoje ne bi smelo zvijati. Sploh pa naša dohtarca pravi, aha, lepo mu tole kosteni, kar naprej še dajajte kapljice. Ja, več glav več ve ali pa nič.
Vseeno, hvala punce, za nasvete. Sem se lažje odločila.

_____________________________

shit happens....mostly to me so don't worry. ninny

(odgovor članu Avri)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 17:17:42   
Avri
Saj je še danes veliko žalostnih zgodb kako otroci umirajo zaradi raznih bolezni. Da se o raku niti ne menimo. Tole za včasih je ciljalo izključno na temo dodajanje AD3 kapljic. Da je možno kako dtugače tudi zagotoviti dovolj tega vitamin z normalen razvoj otroka.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 17:25:13   
abergle2
Ja, saj točno tako sem to tudi razumela. Glede kapljic, pustimo druge težave, jih je preveč. In glede dajanja ali nedajanja kapljic se strinjam s tabo. Jaz sem imela tudi pravega mačota - dedija, na koncu pa ni umrl od osteoporoze ali slabih zob, ampak ga je pri 91. povozil avto. Na MONu je pa tole res zanimivo, so se punce kar skregale.

_____________________________

shit happens....mostly to me so don't worry. ninny

(odgovor članu Avri)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Brez AD3 kapljic-posledice
15.3.2006 17:29:34   
Anonimen
Pri kapljicah AD3 je možno da bo bil otrok zaprt .
Moj sploh ni kakal.
Tako da greš nazaj k pediatrinji in ji poveš da naj ti da D3 kapljice

(odgovor članu abergle2)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?