|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 11:07:28   
Grizo
Naša mala pikica gre novembra prvič v vrtec. Pa nima ne dude, ne flaše, ne igračke, ki bi jo potolažila. Še vedno se namreč ponoči dojiva. Pa me je kar strah kako bo v vrtcu. Vzgojiteljica pravi, naj jo poskušamo v teh dveh mesecih navaditi na nekaj, magari na dudo.
Pa se to ne zdi ravno dobra ideja. Če je do sedaj ni imela, a zdaj pa naj jo navadim? Raje bi jo na plišasto igračko, pa ji niso pri srcu. Raje ima avte in žoge...
Kaj ve mislite? kako je bilo pri vas?


_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 11:15:56   
3jeMi
naš tudi nikoli ni imel dude in vzgojiteljici niti na kraj pamet ni padlo, da bi kaj takega predlagala, ker je imela že v štartu namen otroke čimprej odvaditi dude (vsaj v vrtcu) in moram rečt, da ji je uspelo... user posted image

naš je imel malo plišasto muco in jo ima še vedno za spat, vendar je že po parih dneh v vrtcu pozabil, da jo ima s seboj v vrtcu... je vedno kakšno drugo igračo tam našel... user posted image

potem naj pa tvoja deklica s seboj vzame kakšen avtek, samo do novembra se lahko še marsikaj spremeni user posted image ... samo dude ji ne rint, če je ni nikoli imela...

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 11:16:59   
Naja31
Ne, nikakor je ne zdaj na dudo navajat. Pri tej starosti jih ponavadi začnejo odvajat.
Moja dva tudi nista imela nobene svoje igrače ali dude ali ninice ko sta šla v vrtec, pa to sploh ni bilo noben problem.
Tudi zdaj vsako jutro izbereta eno igračo, ki jo vzameta s sabo. In ponavadi je vsak dan druga.
Pa naj tvoja punčka vzame s sabo ali žogo ali avto, saj sploh ni nujno, da je plišasta ugrača.


< Sporočilo je popravil Naja31 -- 15.9.2010 11:18:40 >

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 11:20:38   
slama
Mislim, da je navajanje na dudo nesmiselno. Raje v ta namen pojdita skupaj kupit ali izbereta doma igračo, ki jo bo "pazila" v vrtcu. Pa naj ima kak avtomobilček ali žogico, nekaj, kar ji bo domače.
Jaz jo ne bi silila z nečem, kar bo potrebno čez čas ukinit. Samo stres - zate in otroka.

Pri nas je bilo tako, da je imela dudo samo za nočni počitek, odkar pa je v vrtcu, od 1.9. pa jo ima v ustih praktično cel dan user posted image  S seboj nosi svojo ovčko. Prejšni teden je imela kar nekaj težav, ni jedla in je jokala, ko je postala utrujena. Potem sem v četrtek prejšni teden v njeno omarico postavila še levčka iz Duplo kock, s katerim se rada igra in ji rekla, da bo levček nanjo pazil v omari in jo bo ves čas čakal. Ne vem, če je imelo to kakšen vpliv, ampak je bilo stanje že tisti dan veliko boljše. Od tega tedna potoči nekaj solzic zjutraj, potem pa nič več.
In vedno, ko jo pridem iskat, pogleda v omarico, če levček čaka. Še spat gre sama, kar je doma misija nemogoče. Vedno mora bit na rokah in me za uhelj držati user posted image

Moj končni nasvet je, če ti čas dopušča, naj uvajanje poteka postopoma. Jaz sem jo prvi teden hodila iskat po kosilu in še ni spala v vrtcu. S ponedeljkom pa je začela s polnim "urnikom".

Aja, pa za primerjavo, naša je stara 17 mesecev.

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 11:39:33   
Grizo
Aha, zanimivo. Hvala za predloge.
Problem pa je v tem, da naša takrat še ne bo niti 1 leto stara, ko bo že morala v vrtec. In ji bom verjetno težko kaj racionalno razložila.


_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu slama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 11:44:18   
vesna_b
grizo - pa saj se otroci hitro navadijo
naša je tudi šla z 11 meseci. s sabo je nosila enga kužka, flokita, odkar je nora na nodija, in ima plišastega, nosi tega. itak ko se zamotijo, ga vzgojiteljice postavijo na njen znak v igralnici, če ga rabi, ga dajo dol.

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 12:04:16   
eva1
prva dva malčka sta šla v vrtec z 11 meseci, nista imela ne dude, ne ninice, ne flaške..pač sta šla brez vsega..sej zato so pa one tam ta se jih potolaži...tretji bo še v vrtec po 13 mesecih, pa sicer ima dudico in ninico, pa dvomim, da bo kaj lažje it v vrtec...pač tudi to je treba čez dat-na žalostuser posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 12:10:59   
kristinaj
navadi jo na kakšno plišasto igračko oz. nekaj kar ji je pri srcu, pa čeprav je to žoga....  na dudo vsekakor ne...

ta velika ni nosila nič s sabo, ker tudi na nič ni navezana, včasih je vzela, kar se je spomnila.. ta mali pa ima eno plišasto mucko... ker tudi pije iz kozarčka mu tudi flaške ne dajem več s sabo in tudi dude nima več....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 12:23:19   
Najaa
Da ti gre vzg. svetovat, da jo zdej navaji na dudo, ma dej. Sej nič ne rabi. Od mojih nobena ni imela nič, pa sta se prav lepo navadli na vrtec. 

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 13:27:18   
end1
še ena, ki je šla v vrtec brez vsega, zjutraj na začetku mal joka, par minut pol pa super, vsaj po izjavi vzgojiteljic, jim zaupam... kar pogumno, igrače nosi zdaj, ko je že 4,5.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 14:23:43   
Alex01
Naš prvi otrok je šel v vrtec z 11 meseci, ni imel ne dude, ne flaške, niti ninice oz igračke, brez katere ne bi mogel. Pa še dojila sem ga. Ampak razen jutranjega joka, v vrtcu ni bilo nobenih težav!

< Sporočilo je popravil Alex01 -- 15.9.2010 14:24:18 >

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 15:42:37   
nynna
A si jo vprašala če se slučajno heca, mislim kaj tazga ti gre predlagat. Moja ni imela ničesar, pa nismo imeli nobenih večjih težav, se bo pač vzgojiteljica malo več angažirala.

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 19:06:41   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: Grizo

Naša mala pikica gre novembra prvič v vrtec. Pa nima ne dude, ne flaše, ne igračke, ki bi jo potolažila. Še vedno se namreč ponoči dojiva. Pa me je kar strah kako bo v vrtcu. Vzgojiteljica pravi, naj jo poskušamo v teh dveh mesecih navaditi na nekaj, magari na dudo.




Prosim???
Mislim, enim pa res pade na pamet!

Počakaj na uvajanje. Če bo brez težav, je ne rabiš navajat na nič. Moj tudi ni mel ne dude, ne igračke, ne "ninike," pa v vrtcu ni jokal.
V skrajnem primeru ji pa takrat, če bo jokala, rečeš, naj doma izbere eno igračko, ki bo šla z njo v vrtec in jo čuvala, dokler ne pride mami.
Mislim, ne otroku delat nekih nepotrebnih navad.

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
15.9.2010 20:08:47   
pelin
Se strinjam z večino predhodnic ...otroci , posebej v prvih dneh res radi s seboj prinesejo "delček doma"...To pa seveda niti pod razno ne pomeni, da bi jo sedaj morala navajati na kakšno dudo ali kaj podobnega...Brez veze je neko posiljevanje, kajti če pri otroku ni opaziti neke navezanosti na določen predmet, nima smisla to forsirati....Mogoče ji bo v prvih dneh všeč, če bo nesla kar tako nekaj s seboj...Včasih so to čisto neke brezvezne stvari...v bistvu gre tu za neko prinašanje stvari  s seboj, zaradi katerega gre otrok nekako  lažje čez prag...Mogoče bi lahko prinesle s seboj cd z glasbo, ki je deklici pri srcu, ali pa tvojo rutico ali kaj podobnega...ali pa po poti utrgate rožico in jo date v igralnici v vazo, ali pa na poti poberete kamenček, ki ga bo v vrtcu pobarvala, na domači jablani utrgate jabolko , ki ga bo pojedla poleg sadne malice, doma sešijete (ali pa kupite) odejico, s katero se lahko pokrije v vrtcu...Skratka, velikokrat otroke zagrabi neka potreba, da morajo s seboj nekaj prinesti, ker jim je potem resnično lažje speljati slovo od staršev...Največkrat tista zadeva že po nekaj minutah ni več zanimiva in velikokrat hitro roma na znak v garderobo. Pri nas je na ta račun veliko smeha, saj pospravljamo velikokrat prav smešne stvari..od mamičinega spodnjega dela pižame, do očkovega lesenega razstegljivega mizarskega metra, do nagačene sove. Seveda pa je treba pri tem pogledati, da zadeva, ki jo otrok nese v vrtec, ni nevarna in kako drugače neustrezna (ostri in drobni delci, steklene zadeve, naprave pod napetostjo....)...skratka, tisto, kar  se vam tudi doma ne zdi primerno, definitivno tudi v vrtec ne sodi...

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
16.9.2010 8:13:34   
nananaja
Pri nas je bilo tako, da je imela dudo samo za nočni počitek, odkar pa je v vrtcu, od 1.9. pa jo ima v ustih praktično cel dan user posted image

No tole se je pa pri nas tudi zgodilo. Doma gre duda spat, v vrtcu pa je naša najstarejša v skupini (20 mesecev), vsi ostali imajo dudo, pa jo ima še naša. Danes zjutraj mi je rekla vzgojiteljica, da jo mala kar zahteva. Vem, da bi jo tudi doma imela ves čas, če bi ji jo dajali, seveda se nam je v torek popoldne kar nekaj časa drla, da hoče dudo. Obvezno se bova mogle zmenit, da bo s seboj nekaj nosila, če hočem, da se malo vnese, saj je postala tudi mnogo bolj trmasta v tah dveh tednih. Joka pa menda ne razen zjutraj, ko se posloviva.

(odgovor članu slama)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
16.9.2010 23:46:41   
polma
Milo rečeno hecen predlog, tale duda user posted image ...

Jaz sem dojila 2 leti, ni imel ne dude ne igračke, pa je šlo gladko skoz. Saj se bo vzgojiteljica  potrudila, ne skrbi..probala je pač...


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Grizo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brez dude, brez igračke - kako v vrtec?
17.9.2010 9:40:45   
Roberta69
Moj sin se je dojil 2,2 leti (ko je bil doma, tudi čez dan), sicer se je 2 meseca pred vstopom v vrtec nehal dojiti, ni pa nikoli imel dude, flaške, ninice ali česa podobnega in v vrtcu ni nobenega problema - zaspi celo vedno prvi user posted image (vstaneva pa zanalašč okrog 6-ih, da je do 13-ih že zaspan). Je pa ful odvisno od vzgojiteljic, kako se potrudijo... verjamem, da so nekatere take, da bi izbrale najlažjo pot... ko sem na uvodnem sestanku (čeprav je šel potem v drugo skupino) spraševala, kako je s tem, če otrok čez dan ne spi, ni nihče delal nikakršnega problema iz tega (v našem vrtcu ni pravillo, da morajo vsi spat) in so rekli, da če ne bo spal, se bo lahko mirno igral (doma namreč, odkar se je nehal dojiti, čez dan nikoli ne spi, razen če slučajno zaspi v vozičku ali avtu). V nekem drugem vrtcu, o katerem sva pred tem razmišljala, mi je pa ravnateljica kar rekla, da bi bilo fino, če bi se do vstopa v vrtec odvadil dojenja (no, jaz ga zaradi vrtca zagotovo ne bi odstavila, bi se pa potrudila, da bi "dojel", da tam pač ne more zaspat na joški). 

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?