|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brez pigmenta
1.8.2008 9:08:09   
alička
Ali ima kdo kakšne izkušnje z brezpigmentnimi fleki na koži. Menda se bolezni reče tudi kožna plesen, strokovnega izraza se pa ne spomnim.

Lani sem bila zaradi tega pri dermatologu, pa mi je rekel, da se stvari ne da uspešno rešiti. Predpisal mi je kremo, ki mi ne pomaga. Največ belih flekov imam po obrazu in ker sem po naravi zelo temna so še toliko bolj opazni.
Sem pa slišala, da se z jemanjem določenega zdravila da bolezen popolnoma pozdraviti.
Ali naj obiščem še kakšnega drugega dermatologa?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brez pigmenta
1.8.2008 9:14:16   
urskas
Morda gre za avtoimuno bolezen VITILIGO.
Kot za vse odtale AI bolezni, tudi za to ne poznajo zdravila.

Več si lahko prebereš na: http://www.jana.si/zdravje&aiid=3078


< Sporočilo je popravil urskas -- 1.8.2008 9:15:19 >

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brez pigmenta
1.8.2008 9:37:43   
gaya
Dva taka flekca ima na ličkih moja 22 mesečna hčerka. Do tega trenutka jima nisem posvečala nobene pozronosti. Po prebranem članku sedaj vem, da je posledica njene bolezni- revmatoidni artritis.



_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brez pigmenta
1.8.2008 9:47:23   
Angellina
Ni pa nujno, da gre za bolezen. A si se mogoče vsa poletja veliko presončila in ker si temnejše polti, predvidevala, da ne potrebuješ sončne kreme? Vsaj ne zaščitno in si uporabljala olja in podobne zadeve?
Če je slučajno to, potem je krivo sonce. Sončni žarki poškodujejo nezaščitene kožne celice in na določenih predelih se pojavijo fleki brez pigmenta. Za vedno, poškodovane celice se namreč ne morejo popraviti. Sama sem svoj čas imela službo na tem področju, tko da nekaj vem o tem.
Pa velikokrat vidim temna dekleta, ki zatrjujejo, da one pa ne potrebujejo sončne kreme in se veselo pajsajo na soncu, ob tem pa je njihovo telo posuto z brezpigmentnimi flekci. Ampak ne, one niso nikoli opečene user posted image



(odgovor članu gaya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brez pigmenta
1.8.2008 9:58:55   
alička
Angellina, ja lahko bi bilo tudi to. Res se nisem nisem nikoli veliko sončila, me je pa lahko sonce opeklo na jadranju, kjer je zaščitna krema bila, če se je pa mudilo ujeti veter pa tudi ne. Priznam!

Čeprav glede na dednost - tamala ima že od od rojstva šopek popolnoma belih lask.

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brez pigmenta
11.8.2008 13:09:25   
blanč
Vitiligo, jaz  ga tudi imam. Najprej nekaj flekcov po rokah, zdaj se mi širi že po celem telesu. Čudežne kreme ni!!!! Jaz sem probala že vse od zdravstva do alternative in nič ne pomaga. Širi se s stresom in neravnovesja hormonov in je lahko tudi deden- v mojem primeru.
najbolje je, da se čimprej naučiš z njim živeti in čeprav je zelo, zelo hudo.
izogibaj se sonca, če pa že se namaži z največjim faktorjem, ker koža na teh delih ni nič zaščitena in lahko privede do kožnega raka.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brez pigmenta
11.8.2008 13:10:23   
blanč
Jp, tudi šopek belih lask pomeni isto, kjer ni pigmenta, ni barve.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brez pigmenta
11.8.2008 16:21:50   
Gina
Naš ta velik ima tudi to, pa se mu širi že skoraj na pol obraza. Je rekla zdravnica, da ni nič nevarnega. Krema ni pomagala.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
14.8.2008 14:42:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brez pigmenta
14.8.2008 15:41:32   
Felicita
kožna plesen so glivice, medtem ko je vitiligo avtoimunska bolezen (če se ne motim)...
vitiligo je neozdravljiv (oz. se lajša simptome in se pazi pred nihanji imunskega sistema ki povzročajo izbruhe), kožna plesen je pa ozdravljiva z antimikotiki (oranozolom, canestenom, ...). vitiligo tudi zgleda drugače (razbarvana koža), medtem ko pri 'plesni' nastane izpuščajček barve kože oz. nekaj odtenkov svetlejši, z malo bolj grobo površino, in če ga oluščiš je spodaj občutljiva koža (stanjšana povrhnjica). če te opeče takrat ko imaš izpuščaj se seveda tudi pozna na koži...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brez pigmenta
15.8.2008 9:51:02   
blanč
ja, razlaga pravilnauser posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brez pigmenta
17.8.2008 19:46:43   
taši84
men se je ene par let nazaj pojavil čist majhen bel flek na palcu (drugi členek) in potem čudežno izginil. zdej pa se mi je pojvil na kazalcu in je dosti večji. je pa nastal ene dva meseca nazaj. študiram da bi šla h dermatologu.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brez pigmenta
30.8.2008 11:48:50   
soraia
te lise so se sedaj pojavile pri mojem 2 mesečnem otropčku!

Pa ne vem, kaj to pomeni.

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brez pigmenta
30.8.2008 12:02:32   
čaki
jaz imam fleke po hrbtu. mislim da je vsako leto kakšen več.
kaj pa solarij v tem primeru??

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brez pigmenta
3.9.2008 12:34:41   
blanč
Če jih imaš samo po hrbtu, gre verjetno za plesen in se oglasi pri zdravniku, do takrat se je sončenju brez zasčite bolje izogibati.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?