|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 12:28:24   
LuLu
http://www.sviz.si/novice/859/0/Bro%C5%A1ure-ne-bodo-nasitile-la%C4%8Dnih-otrok

Sem zajtrkovala, ko sem to brala in me je minilo. Hrana mi je v grlu ostala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 12:40:40   
nananaja
Hej, jaz sem pa ravno hotela postavit vprašanje, v koliko šolah in vrtcih se je zgodilo to, kot navaja pismo. To pa zato, ker pri nas zajtrk so dobili točno tako, kot so ga dobili v preteklih letih. Pa tudi brošura je bila pri nas le ena, ne tri.

Zato napišite, koliko otrok je dobilo samo tri brošure, koliko pa tudi zajtrk!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 13:07:18   
Najaa
Pri nas so dobili od brošur samo Čebelico.
Jedli so pa maslo, med in pili mleko. Kar najraje jesta tudi doma za vikende. user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 13:37:28   
Nusika35
sem vidla tole, kroži po fb. grozno user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 14:00:08   
Katrin
Naši so v šoli dobili ta dan za zajtrk: kruh, maslo, med, mleko in jabolko.

Eno brošuro in en magnetek z logotom Tradicionalni slovenski zajtrk.

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Nusika35)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 14:11:32   
Jantar
Na naši šoli so dobili kruh,maslo,med za malico in se je smatralo kot tradicionalni slovenski zajtrk pa magnetek so tud dobili in to od 1 do 9 razreda. Moja nastarejša hči pa je namesto meda dobila marmelado,ker meda zaradi alergije ne sme, tako da na naši šoli so imeli v teoriji(brošure) in praksi(dejanski obrok) tradicionalni zajtrk. user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 14:27:46   
LuLu
Pa ti zajtrki z medom so bili iz vaših položnic ali so otroke častili? Tu mislim, da je point tega pisma.

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 14:30:24   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Pa ti zajtrki z medom so bili iz vaših položnic ali so otroke častili? Tu mislim, da je point tega pisma.

Kolikor je meni znano oz. vsaj iz prejšnjih let so kao kmeti (pri nas) podarili otrokom oz. vrtcem. Nikoli pa nisem preverjala, ali videla pisan papir.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 14:30:38   
rozilu
Naj me katera popravi.

Če sem prav razumela je problem, da je ministrstvo namenilo denar za brošure/magnetke, za sam zajtrk pa ne - tega so sicer v šolah/vrtcih imeli, ampak je za financiranje morala poskrbeti sama ustanova ali pa ga lepo zaračunala staršem. Če itak plačuješ zajtrk v vrtcu/šoli, tega sploh ne opaziš. Verjetno je pa za otroke, ki sicer nimajo zajtrka v šoli (ker ga starši ne morejo plačevati) izpadlo grdo. Ne predstavljam si kako je bilo torej v resnici: ali ti otroci tudi tega zajtrka niso dobili, ali pa so ga in bodo starši dobili položnico. Vsekakor žalostno in čisto napačno postavljene prioritete na ministrstvih user posted image


(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 14:34:01   
LuLu
rozilu... meni tudi tak gredo misli po glavi.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 14:35:46   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Naj me katera popravi.

Če sem prav razumela je problem, da je ministrstvo namenilo denar za brošure/magnetke, za sam zajtrk pa ne - tega so sicer v šolah/vrtcih imeli, ampak je za financiranje morala poskrbeti sama ustanova ali pa ga lepo zaračunala staršem. Če itak plačuješ zajtrk v vrtcu/šoli, tega sploh ne opaziš. Verjetno je pa za otroke, ki sicer nimajo zajtrka v šoli (ker ga starši ne morejo plačevati) izpadlo grdo. Ne predstavljam si kako je bilo torej v resnici: ali ti otroci tudi tega zajtrka niso dobili, ali pa so ga in bodo starši dobili položnico. Vsekakor žalostno in čisto napačno postavljene prioritete na ministrstvih user posted image



Ja, tako. Otrokom razlagajo, kaj bi bilo fino jesti, otroci pa lačni, ker starši nimajo za položnice. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 14:39:15   
nyna84
Ampak, ali ni šolski zajtrk obvezen obrok za vse otroke??? Ok, ga je treba plačati, ampak vseeno, jaz sem tako slišala.

Mislim, ne vem, kdo pošlje zjutraj otroka v šolo in ga pusti brez hrane cel dan? Kako naj sploh funkcionira lačen? user posted image
Pa ne mi pravit, da ne more napraskat družina 20 € na mesec za otrokov zajtrk v šoli / vrtcu. user posted image Konec koncev je hrana primarna potreba živih bitij, pa ne moreš tu šparat.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 15:33:47   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Pa ne mi pravit, da ne more napraskat družina 20 € na mesec za otrokov zajtrk v šoli / vrtcu. user posted image Konec koncev je hrana primarna potreba živih bitij, pa ne moreš tu šparat.

Saj ni problem v šparanju, nyna. Problem je da nimajo, res nimajo od kje napraskat.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 15:35:14   
nananaja
rozilu, kolikor je meni znano, je projekt tradicionalni zajtrk letos šesti. Vsa leta je veljalo, vsaj meni je znano tako, da zajtrk pripravi v sodelovanju z lokalnimi proizvajalci hrane, v ospredju so čeberji, ker je s tem začela Čebelarska zveza Slovenije. Zdej se pa meni zastavljajo različna vprašanja o šolah, ravnateljih, učiteljih... in svizu.

Šolski zajtrk ni obvezen za vse šolarje, subvencija za malice pa je dostopna, vsaj meni se zdi cenzus tak, da tisti, ki ga presežejo, imajo toliko dohodka, da malico lahko plačajo - zgolj moje mnenje, ker prihajam iz družine, kjer smo živeli z malimi dohodki. Žal pa nekaterim ni prioriteta plačati položnice, je pa seveda treba imet milijon drugih stvari.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 15:47:07   
Jantar
Se kr strinjam z nananaja.
Sploh pa se mi zdi,da je družin,ki so res "lačni" in res nimajo oziroma jim je to velik strošek dat 20€ za malico v Sloveniji samo kakih 10% in ti itak sem skoraj 100% dobijo subvencionirano vse ostalo pa je Ako ide,torej,če bo subvencionirano bo imel/a drugače ne. Poznam kr neki takih primerkov. Sploh pa dokler bo toliko hrane v smeteh,pa dokler se bo s takimi količinami kruha hranilo race,golobe,labode in še kaj (sem priča takim dogodokom vsak dan) in dokler se bo toliko enih jajc,paradajza in še čega zmetalo v razne politične ustanove se mi zdi,da neki zelo hudo še ni.user posted image
Je pa res,da je trenutno na prednostni listi Slovencev bolj tehnika,avtomobili,luksuz,goljufije kakor pa to,da bi imeli otroci zagotovcljeno dostojno in predvsem kvalitetno življenje in to je žalostno user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 15:55:58   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Pa ne mi pravit, da ne more napraskat družina 20 € na mesec za otrokov zajtrk v šoli / vrtcu. user posted image Konec koncev je hrana primarna potreba živih bitij, pa ne moreš tu šparat.

Saj ni problem v šparanju, nyna. Problem je da nimajo, res nimajo od kje napraskat.

Tisti, ki res nimajo, imajo malico subvencionirano. Pri vseh ostaliha pa je problem v prioritetah.
Važno, da je za čike, pijačo, šminke, otrok naj bo pa kar lačen, se bo itak zasmilil drugim, pa bodo potem kaj podarili.
Sem ciljala v to smer, ki sta jo potem omenili tudi nananaja in Jantar.

je pa res žalostno, da zaradi nespsobnih staršev kratko potegnejo otroci.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 15:56:51   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Jantar

Se kr strinjam z nananaja.
Sploh pa se mi zdi,da je družin,ki so res "lačni" in res nimajo oziroma jim je to velik strošek dat 20€ za malico v Sloveniji samo kakih 10% in ti itak sem skoraj 100% dobijo subvencionirano vse ostalo pa je Ako ide,torej,če bo subvencionirano bo imel/a drugače ne. Poznam kr neki takih primerkov. Sploh pa dokler bo toliko hrane v smeteh,pa dokler se bo s takimi količinami kruha hranilo race,golobe,labode in še kaj (sem priča takim dogodokom vsak dan) in dokler se bo toliko enih jajc,paradajza in še čega zmetalo v razne politične ustanove se mi zdi,da neki zelo hudo še ni.user posted image
Je pa res,da je trenutno na prednostni listi Slovencev bolj tehnika,avtomobili,luksuz,goljufije kakor pa to,da bi imeli otroci zagotovcljeno dostojno in predvsem kvalitetno življenje in to je žalostno user posted image

A to vse ena družina dela ali malo posplošuješ?

(odgovor članu Jantar)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 15:58:36   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Jantar

Se kr strinjam z nananaja.
Sploh pa se mi zdi,da je družin,ki so res "lačni" in res nimajo oziroma jim je to velik strošek dat 20€ za malico v Sloveniji samo kakih 10% in ti itak sem skoraj 100% dobijo subvencionirano vse ostalo pa je Ako ide,torej,če bo subvencionirano bo imel/a drugače ne. Poznam kr neki takih primerkov. Sploh pa dokler bo toliko hrane v smeteh,pa dokler se bo s takimi količinami kruha hranilo race,golobe,labode in še kaj (sem priča takim dogodokom vsak dan) in dokler se bo toliko enih jajc,paradajza in še čega zmetalo v razne politične ustanove se mi zdi,da neki zelo hudo še ni.user posted image
Je pa res,da je trenutno na prednostni listi Slovencev bolj tehnika,avtomobili,luksuz,goljufije kakor pa to,da bi imeli otroci zagotovcljeno dostojno in predvsem kvalitetno življenje in to je žalostno user posted image

A to vse ena družina dela ali malo posplošuješ?

Slovenci smo splošno znani, da damo veliko na luksuz, da imamo boljše in večje kot sosedi, pa tudi če bomo potem lačni - tega se itak ne vidi.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 16:02:28   
Jantar
LuLu v osnovi sem napisala nasplošno. Je pa res,da tule v našem predelu srečujem kr neki enih in istih primerkov,ki vsak dan hranijo race,golobe,labode z zapakiranim kruhom (ga odpakirajo na licu mesta) a žal že tudi bila priča,ko se je jamralo kako komaj pregurajo mesec in kako je vse drago in kako draga je šola......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 16:10:09   
LuLu
Je nekaj za doma, ni pa za plačati hrano v šoli. Ko je več otrok v družini, ko je en starš, ko je brezposeln, ko ima shebano zgodovino, ko ima toliko sranja v življenju, da eni HB nikoli ne boste blizu tega. Ko jim je s 1.1.2012 odpadlo tudi do 200 eur prihodkov iz socialnih transferjev, ko je toliko bolan, da ni zmožen za kakršnokoli delo, ko se prehranjuje največ iz testenin, riža in doma spečenega kruha iz moke, in vse to dobil na RK ali Karitas, ko je antidepresive, ko ima prek BPP vloženih par tožb zaradi vseh pizd*** ki so mu naredili ali država ali posameznik,...
ki tehtajo ali 600 eur porabiti za položnice, najemnino, vse malice, šolske potrebščine, šolske dodatne športne aktivnosti, kjer skoraj vsi gredo... manjka mu kakih 200 eur na mesec, da bi to samo plačal, kaj šele kupil kako novo oblačilo sebi ali otroku,...
Še naštevam? Poznam nekaj takih oseb, jih pa ogromno ne poznam... ki so v taki situaciji.
Meni nič ni narobe, če nekdo ne pozna resničnih primerov, ko ni za hrano (v šoli) doma pa glih, da niso lačni. Ampak me pa razjezi, da tako mirno nekdo napiše, kako pa ne najdejo teh 20 eur. Od kod? Če pa jim par 100 manjka...
Ne vzeti zdravo za gotovo, kao tisti, ki nimajo imajo subvencije vsepovsod. Tisti, ki pa imajo, pa itak imajo. Včasih so imeli vsi (no, več, kot danes) nekak dovolj... Predvsem od 1.1.2012 temu več ni tako.
Ni vse tako matematično, kot se na prvi pogled zdi. Ogromno tem družinam so preveč zaračunavali vso leto, upravičeni niso za marsikaj, ker so pač prihodki taki kot so... pritožbe pa do danes še niso rešene. In danes je november. 11 mesecev so životarili, si denar sposojali in bogve od kod bodo vrnili. In še tako dolgo bodo morali sposojati, dokler država ne reši njihovih pritožb.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
22.11.2012 16:12:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 16:44:13   
liliana
Moja hči je zdaj tretje leto v vrtcu....in ta tradicionalni slovenski zajtrk še nobeno leto ni bil financiran s strani katere državne institucije....tudi na položnici nisem opazila, da bi nam ga vrtčevska institucija odbila, glede na to, da je ta zajtrk praktično v celoti "financiran" od lokalnih proizvajalcev hrane.....eden da kruh, drugi mleko, maslo, tretji, med.....

V bistvu pri nas za ta projekt tradicionalni slovenski zajtrk vse džabe dajo lokalni kmetje ali drugi pridelovalci hrane.....

Brošura ob tradicionalnem slovenskem zajtrku je pa povsem brezvezna, ker gre za eno navadno sprenevedanje ministrstva oz. tistega, ki je odgovoren za promocijo tradicionalnega zajtrka......in metanje denarja vstran, ko se špara.....ker itak da bo brošuro sploh redkokdo prebral.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 22.11.2012 16:45:45 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 16:49:47   
Paštetka
Citiram liliano:"V bistvu pri nas za ta projekt tradicionalni slovenski zajtrk vse džabe dajo lokalni kmetje ali drugi pridelovalci hrane..... "

To sem mislila jaz zgoraj, ko sem pisala. Mogoče je pa samo pri nas tako. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 16:57:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Citiram liliano:"V bistvu pri nas za ta projekt tradicionalni slovenski zajtrk vse džabe dajo lokalni kmetje ali drugi pridelovalci hrane..... "

To sem mislila jaz zgoraj, ko sem pisala. Mogoče je pa samo pri nas tako. user posted image


Izgleda, ker se spomnim, da sem lansko leto brala o tem zajtrku in je bil recimo v Prekmurju ta projekt bistveno bolj uspešen kot drugje po Sloveniji.....ker so prekmurski pridelovalci hrane to podarili, drugje po Sloveniji pa niso želeli kmetje tega več delati zastonj....."država" pa tudi razen brošur ničesar ne prispeva, tako da so potem šole in vrtci prepuščene same sebi.....je pa mogoče odvisno tudi od vodstva posameznih ustanov, kako sodelujejo z "okoljem" in kako se zmenijo.....

res je pa tudi, da za en mali vrtec ali manjšo šolo ni problem najti nekaj pridelovalcev.....če se pa gre za večjo ustanovo, pa se že pojavi problem, ker za 1000 otrok pa je že problem najti "donatorje"......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Brošure za zajtrk :o(
22.11.2012 17:18:48   
pelin
To ni kar tako, da dajo domači kmetje mleko, med, kruh...in hajd v vrtec....tudi v Prekmurju ni bilo tako...čisto preprosto zato ne, ker ne more kar tako en kmet pripeljat vrtec domače mleko, pa doma pripravljen puterček, pa sadovnjak tudi ne more kar tako obravbat in vse skupaj pripeljat v javno varstveno izobraževalno ustanovo....pa ne zato, ker nam tam to ne bi pasalo...pa ne zato, ker bi bilo vse skupaj zanič...temveč samo zato, ker to ne ustreza sanitarnim standardom in sto in eni inšpekciji, pa ker mora to vse skupaj potem zaradi predpisov  skozi sto in eno mlekarno, ki pa nič ne naredi zastonj.. ....prav bedno mi je to vse skupaj brati kao...dobimo domače proizvode, ker v samem vrtcu nimaš niti malo takšnega domačega občutka, ker to pač niso tipično domači proizvodi...mi smo imeli "tradicionalni"slovenski zajtrk, če se temu lahko tako reče....maslo je bilo takšno kot ponavadi...srebrna pakunga Zelene doline, med od Medexa, mleko v škafu tako kot ponavadi, jabolka niso bila niti malo podobna domačim carjevičkam ( ki naj bi tudi bile za slovenski zajtrk...vsaj tako je bilo rečeno), ker so bila takšna tipična štarcunska ...gladka in enako velika...anti domača... skratka...imeli smo zajtrk...čisto nič drugačen kot že neštetokrat prej....sicer ne vem kdo ga je financiral...zagotovo pa ne domači kmetje, ker ti proizvodi niso bili njihovi....in kolikor imam jaz izkušenj, bo to obtežilo denarnice staršev in nikogar drugega...Tudi jaz sem mnenja, da je to vse spet ena na pol narejena zadeva, da fila žepe tistih, ki še nikoli niso vohali hlevskega gnoja....Drugače pa podpis pod Dušana Merca, ki je v imenu mnogih učiteljev, vzgojiteljev in staršev povedal na glas tisto, kar si marsikdo misli, pa ne upa izreči....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?