|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 11:01:18   
bubu10
Zanima me bruto oz neto minimalca!user posted image ¨Thx!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 11:01:49   
Kerensa*
Netto je 562€ za polni delovni čas.

(odgovor članu bubu10)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 11:09:28   
bubu10
Hvala Kerensa! user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 11:10:12   
Kerensa*
Za brutto me pa ne zanima, ker ga tako ali tako nikoli ne dobiš na TRR. user posted image

(odgovor članu bubu10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 11:20:02   
bubu10
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 11:22:48   
zmajaz
Bruto je pa 734,15 user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu bubu10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 11:24:09   
Kerensa*
172,15€ gre pa... kam? V tista pokojninska zavarovanja, ki jih ne bomo dočakali (kar pomeni, da nepovratno kreditiramo državo)?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 12:15:54   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

172,15€ gre pa... kam? V tista pokojninska zavarovanja, ki jih ne bomo dočakali (kar pomeni, da nepovratno kreditiramo državo)?

tam nostri so skriti vsi prispevki
obvezno zdravstveno zavarovanje, pokojninsko, zavarovanje za primer brezposelnosti, zavarovanje za starševsko varstvo...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 12:22:45   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

172,15€ gre pa... kam? V tista pokojninska zavarovanja, ki jih ne bomo dočakali (kar pomeni, da nepovratno kreditiramo državo)?

tam nostri so skriti vsi prispevki
obvezno zdravstveno zavarovanje, pokojninsko, zavarovanje za primer brezposelnosti, zavarovanje za starševsko varstvo...

Točno tako - pokojninsko je samo en del - ostalo so zadeve, ki jih lahko koristimo že zdaj - ko zbolimo, ko gremo na porodniško, na bolniško za otroka, izgubimo službo ....

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 12:31:01   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Netto je 562€ za polni delovni čas.


Ja, če nimaš še dodatnih olajšav (otroci).
In v primeru, da ti delodajalec ne dvigne minimalne plače tako, da ti samo obračuna razliko do minimalne plače (obračuna samo prispevke, neto pa ostane isti).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
7.4.2010 12:59:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz



Točno tako - pokojninsko je samo en del - ostalo so zadeve, ki jih lahko koristimo že zdaj - ko zbolimo, ko gremo na porodniško, na bolniško za otroka, izgubimo službo ....


Vendar bistven del.....user posted image od 22,10 % je 15,50 % za pokojninsko in invalidsko zavarovanje.......

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
8.4.2010 21:32:10   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

172,15€ gre pa... kam? V tista pokojninska zavarovanja, ki jih ne bomo dočakali (kar pomeni, da nepovratno kreditiramo državo)?

tam nostri so skriti vsi prispevki
obvezno zdravstveno zavarovanje, pokojninsko, zavarovanje za primer brezposelnosti, zavarovanje za starševsko varstvo...

Točno tako - pokojninsko je samo en del - ostalo so zadeve, ki jih lahko koristimo že zdaj - ko zbolimo, ko gremo na porodniško, na bolniško za otroka, izgubimo službo ....


To po moje vemo tisti, ki si sami plačujemo prispevke, prej itak nisem mela pojma, pa če bi bila nkje redno zaposlena, se tudi ne bi najbolj poglabljala .. user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
8.4.2010 21:32:45   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz



Točno tako - pokojninsko je samo en del - ostalo so zadeve, ki jih lahko koristimo že zdaj - ko zbolimo, ko gremo na porodniško, na bolniško za otroka, izgubimo službo ....


Vendar bistven del.....user posted image od 22,10 % je 15,50 % za pokojninsko in invalidsko zavarovanje.......



Ja, ful.  user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
9.4.2010 9:01:30   
zmajaz
ZmajTolovaj - saj bomo pa porodniški koristile polovični delovni čas, pa nam bo CSD plačeval pol prispevkov - se bo kar poznalo. user posted image user posted image Če si s.p. itak vseeno potem delaš kolikor ti paše, ker ti nihče ne more reči, v kolikih urah si dejansko zaslužil, kar si. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
10.4.2010 12:47:12   
sazi

Točno tako - pokojninsko je samo en del - ostalo so zadeve, ki jih lahko koristimo že zdaj - ko zbolimo, ko gremo na porodniško, na bolniško za otroka, izgubimo službo ....

To po moje vemo tisti, ki si sami plačujemo prispevke, prej itak nisem mela pojma, pa če bi bila nkje redno zaposlena, se tudi ne bi najbolj poglabljala ..


No, jaz si sama ne izplačujem plače, ker nisem s.p., ampak me višina prispevkov že od nekdaj bode v oči s plačilne liste. Je pa res tak velik odstotek zaradi sistema, da se od tega denarja plačuje trenutne upokojence. Enkrat so začeli iz nič in tako so pokojnino dobili naši dedki ali pradedki, ki pa zanjo niso vplačevali sredstev. Pa tudi odvečnega denarja, ki se je nabiral na ta način niso vlagali za prihodnje pokojnine, ampak je šel kdovekam.

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

ZmajTolovaj - saj bomo pa porodniški koristile polovični delovni čas, pa nam bo CSD plačeval pol prispevkov - se bo kar poznalo. user posted image user posted image Če si s.p. itak vseeno potem delaš kolikor ti paše, ker ti nihče ne more reči, v kolikih urah si dejansko zaslužil, kar si. user posted image


Hja, sliši se fajn, ampak sem ugotovila, da se mi zaradi bolniških, na katreih sem kar naprej (bolniške za nego otroka) ne splača vzeti krajšega delovnega časa, ker dobim potem refundacijo samo za toliko ur, kolikor naj bi delala. To je pa precejšnja razlika.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
10.4.2010 14:08:55   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Hja, sliši se fajn, ampak sem ugotovila, da se mi zaradi bolniških, na katreih sem kar naprej (bolniške za nego otroka) ne splača vzeti krajšega delovnega časa, ker dobim potem refundacijo samo za toliko ur, kolikor naj bi delala. To je pa precejšnja razlika.

100 % nisem, če si tole prav tolmačim, ampak v zakonu piše takole:
"Osnova za nadomestilo je povprečna mesečna plača in nadomestila oziroma povprečna osnova za plačilo prispevkov v koledarskem letu pred letom, v katerem je nastala začasna zadržanost od dela"

Prispevki so pa plačani za 8 ur, torej bi tudi nadomestilo moralo biti za 8 ur - kar pomeni: "pol tvoje plače, če delaš za 4 ure + pol minimalne plače, ker so za ostale 4 ure plačni prispevki od minimalne plače. Tako se računa tudi za porodniško, če greš spet, ne vem zakaj bi bilo tu drugače, če si pa zavarovan za celih 8 ur.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
11.4.2010 10:00:35   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Hja, sliši se fajn, ampak sem ugotovila, da se mi zaradi bolniških, na katreih sem kar naprej (bolniške za nego otroka) ne splača vzeti krajšega delovnega časa, ker dobim potem refundacijo samo za toliko ur, kolikor naj bi delala. To je pa precejšnja razlika.

100 % nisem, če si tole prav tolmačim, ampak v zakonu piše takole:
"Osnova za nadomestilo je povprečna mesečna plača in nadomestila oziroma povprečna osnova za plačilo prispevkov v koledarskem letu pred letom, v katerem je nastala začasna zadržanost od dela"

Prispevki so pa plačani za 8 ur, torej bi tudi nadomestilo moralo biti za 8 ur - kar pomeni: "pol tvoje plače, če delaš za 4 ure + pol minimalne plače, ker so za ostale 4 ure plačni prispevki od minimalne plače. Tako se računa tudi za porodniško, če greš spet, ne vem zakaj bi bilo tu drugače, če si pa zavarovan za celih 8 ur.


Jap, se tvoja razlaga bere dovolj logično. Še vedno pa dobim potem precej manj, če delam "kao" 4 ure in si izplačujem plačo za 8, potem sem pa skoraj ves čas na bolniški in dobim 80% od polovice moje plače in še 80% od pol minimalne plače. Sicer imam še dolgo lahko to možnost (mlajša hči ima dobro leto), tako da se bom še pozanimala, ampak mislim, da se mi ne splača.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
11.4.2010 14:47:11   
zmajaz
Nikakor ne razumem tvojega razmišljanja Sazi - ti si za svoje 4 ure plačuješ kakor visoko osnovo hočeš, oni ti pa plus tega plačujejo še prispevke od polovice minimalne plače. Ne razumem kako potem ne bi bila na boljšem. Ti si recimo za svoje 4 ure plačuješ tako visoke prispevke, kot bi si jih sicer za 8 ur - torej bi morala biti bolniška 80% te osnove, ki jo plačuješ (ne pol osnove) + 80% od pol minimalne plače. Pa še to mi ni jasno - a si res ves čas na bolniški, da toliko razmišljaš samo o tem? user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
12.4.2010 13:31:07   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Nikakor ne razumem tvojega razmišljanja Sazi - ti si za svoje 4 ure plačuješ kakor visoko osnovo hočeš, oni ti pa plus tega plačujejo še prispevke od polovice minimalne plače. Ne razumem kako potem ne bi bila na boljšem. Ti si recimo za svoje 4 ure plačuješ tako visoke prispevke, kot bi si jih sicer za 8 ur - torej bi morala biti bolniška 80% te osnove, ki jo plačuješ (ne pol osnove) + 80% od pol minimalne plače. Pa še to mi ni jasno - a si res ves čas na bolniški, da toliko razmišljaš samo o tem? user posted image


Ja, bolniška za nego otroka se računa od plač v preteklem letu. Npr. lani sem bila zaposlena za 8 ur ali pa na porodniški (niti nima veze). Npr. da sem na uro zaslužila 10 EUR. Če bi se zdaj zaposlila za 4 ure, bi (če bi želela imeti enako plačo) bila nova urna postavka 20 EUR na uro. AMpak če grem pa na bolniško, dobim pa 80 % od povprečja preteklega leta - torej od 10 EUR/na uro in še nekaj malega (80% od pol minimalca za druge 4 ure).
ALi zdaj razumeš ali je moje razmišljanje popolnoma napačno? Ker sem se že pred dvema letoma zanimala o tem in smo prišli do zgornjega zaključka.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
12.4.2010 17:12:48   
zmajaz
Ne bom 100% trdila, da imam prav, ampak po moji logiki ni tako. Važna je osnova, po kateri si zavarovan. Če si bila lani zavarovana za 8 ur, letos pa isto za 8 ur (ne glede na to, da ti od tega 4 ure plačuje CSD), in se gleda lanska osnova, se lanska osnova ne more kar nekam v tri dni prilagajati in dati na pol + pol minimalne plače, če lani NISI bila zavarovana tako - lanska je taka kot je, letošnja je pa tudi taka, kot je - in ker je letošnja po takem izračunu itak višja od lanske, ni prav nobene logike, da bi ti šli lansko še NIŽAT. Niža se ja samo v primeru, če bi bila letočnja osnova nižja od lanske, je pa v resnici višja.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 12.4.2010 17:13:08 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
12.4.2010 17:20:32   
sazi
Pa saj kolikor razumem mi lanske ostnove ne bi nižali, le zvišali mi je ne bi - čeprav bi imela letos napr. za 100% višjo plačo.
Če delam 4 ure, sem sicer zavarovana za 8, ampak osnova je pa lanska vrednost teh ur, ki je za polovico manjša od letošnjih.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
12.4.2010 17:23:28   
sazi

Pa še to mi ni jasno - a si res ves čas na bolniški, da toliko razmišljaš samo o tem? user posted image

Jap. Moja mladička pobereta vse, kar oride mimo. Doma bom tudi ta teden, saj ima mala še vedno vneto uho in je še na AB (sva bili danes na kontroli) . In tako bom skupno v zadnjih 6ih tednih 3 dni v službi ostalo pa domauser posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
12.4.2010 17:31:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
In tako bom skupno v zadnjih 6ih tednih 3 dni v službi ostalo pa domauser posted image user posted image

Ah ja - potem ti je pa itak povsem vseeno, kako narediš, ker si itak v vsakem primeru ves čas doma.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
12.4.2010 17:32:41   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
ampak osnova je pa lanska vrednost teh ur, ki je za polovico manjša od letošnjih.

Čeprav si zavarovana za 8 ur, so osnova samo 4 ure? Tega pa res ne razumem. user posted image
Ali misliš tako, da se za 4 ure vzame lanska osnova, za ostale 4 pa od minimalne plače - tu meni namreč ni nobene logike - ali vzamejo celih 8 ur lanskih ali pa celih 8 ur letošnjih - za tako mešanje pa ne vidim nobene podlage.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 12.4.2010 17:35:43 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bruto oz minimalc neto plače
12.4.2010 19:23:08   
CatJa
V kolikor se koristi skrajšan delovni čas, je tudi nadomestilo za nego otroka izplačano samo v višini 80% osnove za skrajšan del. čas (npr. 4 ure). 100%.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?