|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CSD-kompikacije
9.12.2004 13:34:50   
ancka
Spet kompikacije na CSD in prosim za vaše mnenje!!!
Hotela sem se registrirati kot samohranilka, ker sem še študentka, brez dohodkov, oče naj ne bi živel z nami, je pa tudi tuji državljan(Italijan). Stvar se je zakomplicirala pri otroškem dodatku. Pravijo, da je na rojstnem listu napisan kot oče, kar se mi zdi normalno, saj je res oče, in, da mi v tem primeru mora dajat preživnino za otroka ali mora prinesti svoje dokazilo o dohodku. Torej, avtomatsko ker je na rojstnem listu napisan kot oče, jaz ne morem dobivati otroškega dodatka oz. ga bom dobila veliko manj, ker bodo upoštevali njegov dohodek? Ker je napisan na rojstnem listu kot oče, mora dajati preživnino? Meni se zdi logično, da tam piše da je oče, ne razumem pa, zakaj bi mi dajal denar, če sva se odločila, da bom hčer preživljala sama in bom zato prosila državo za pomoč!

Sem zakomplicirala, vem. Prosim za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   CSD-kompikacije
9.12.2004 14:32:26   
babylove
A si ti prebrala, kar si napisala :zmeden:

Starši so dolžni preživljat otroka (starši = oče + mati) - poskusi iz tega izhajat, pa si boš sama komplikacije razjasnila.

Lp, :nosecka: 36t

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   CSD-kompikacije
9.12.2004 14:36:54   
morskadeklica
Otroka sta dolžna preživljati STARŠA, ne država. :muca::nosecka:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   CSD-kompikacije
9.12.2004 15:35:55   
india
Oče,če je otroka priznal in je vpisan na rojstnem listu, ima pravico otroka videvat in dolžnost tudi zanj skrbet! Država ni dolžna skrbet za otroka,ki ima starše,ki so zmožni normalno delat in preživljat otroke. Tako, da draga moja, je to čisto res,....otroški dodatek pa tako ni tako velik, tudi če bi dobila maximum, da bi lahko z njim preživljala otroka. Zato, otrokov oče ti bo moral plačevat preživnino in odvisno od njegovih dohodkov bo določena tudi višina otroškega dodatka!:miska:LP, Miška:miska:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   CSD-kompikacije
9.12.2004 16:06:00   
piščanc
najbolje da greš na CDS, ker tam imajo poseben oddelek, ki se s tem ukvarja. mislim pa, da se vse uredi z napisanim dogovorom med vama, da ne zahtevaš preživnine od njega, oz. da ga ne najdeš več

oče je tako znan, si pa mati samohranilka, ki ima samo svoje dohodke, če je oče res dolžan plačevati preživnino pa se dogovorita za znesek npr. 10.000 SIT mesečno, in podpišeta sporazum - to pa ti ne bo zmanjšalo otroškega dodatka

je pa res, da država ne bo preživljala tvojega otroka, ampak ti - ne glede na otroški dodatek




(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   CSD-kompikacije
9.12.2004 16:46:02   
Anonimen
Od Italije itak nihče ne bo dobil podatkov, če je oče zaposlen ali ne, zato napiši, da je nezaposlen oz. naj sam da tako izjavo.

(odgovor članu ancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   CSD-kompikacije
9.12.2004 16:54:39   
Abby
Zakon predvideva nekako takole, da so otroka v prvi vrsti dolžni preživljati starši. Če tega NE MOREJO, jim pomaga država. Ne moreš pa ti reči:"Otroka bom preživljala sama. Ampak tega ne morem, naj ga torej država." Če oče NOČE preživljati otroka...smola, mislil bi preden si f.... Tako gleda na to država.

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   CSD-kompikacije
10.12.2004 12:08:31   
pravljica
ancka, tudi jaz sem pred kratkim o tem razmišljala (pa ne ker bi imela sama tak problem, ampak čisto življenjsko)...če se je npr ženska odločila, da bo imela otroka brez partnerja, ne vidim razloga, da bi on plačeval preživnino za nekaj, česar on verjetno ni hotel (konec koncev ima ženska pravico do splava in tudi ne poznam nobene, ki bi poslušala partnerja, če bi si le ta želel otroka ona pa ne in mu zato rodila in predala dojenčka ?! - se mi zdijo moški pri tem zelo prikrajšani)...potem pa je očka tako dober da podpiše očetovstvo (da vedo koga iskat v primeru kakšne nesreče in bolezni)...in zato bi moral avtomatsko plačevat preživnino??? halo?!
ancka...v glavnem, jaz bi najprej poiskala nekoga, da mi razloži vse možnosti glede tega

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   CSD-kompikacije
12.12.2004 20:04:05   
*
JOJJJJJJ!!!

Ne samohranilka..enostarševska družina....

Samohranilec si takrat, ko oče ne plačuje ne vzdržuje otroka...itd..

enostarševska pa takrat ko ima otrok samo enega starša ob sebi..tati ali mami pa ga piha nekje okoli po svoje...:grrr::grrr::grrr:

Pojdi na CSD oddelek preživnine..in tam ti bodo razložili, da se okvirno dogovorita za preživnino in pošljeta to na sodišče, da še tam dajo žegn...

Hja..kolobocije vem..glavno, da je to za menoj, ker sem se vedno 5x obrnila, pa še vedno je nekaj manjkalo od papirjev:grrr::grrr::grrr:...

Lepo uredi!:metulj:

(odgovor članu ancka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?