|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cene na Hrvaškem
20.6.2010 10:50:29   
razigrana
Tisti, ki ste letos že dopustovali na Hrvaškem. Zanimajo me predvsem cene sadja in zelenjave. Lansko leto smo prvi dopust veliko hrane peljali s sabo, pa smo na koncu ugotovili, da so bile cene celo nižje kot pri nas. Zato me zanima kako je s cenami letos. Naša destinacija - Biograd na moru.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 11:33:18   
Ribica **
Nektarine so bile v Konzumu 24 ali 25kn (na Krku). To je pa vse, kar se spomnim user posted image  Racune sem pa ravno stran vrgla.

(odgovor članu razigrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 12:34:20   
Splišni
Jaz samo vem, da je pijača fuuul dražja, to se res splača s seboj nest.

Drugače pa prvič slišim, da bi kaj bilo karkoli ceneje. Kar mi kupujemo, je čist vse dražje.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 13:13:45   
nabiralka
Biograd na moru....bila lansko leto in so me presenetile ugodne cene
v trgovini in na tržnici. O točnih zneskih sadja in zelenjave ti ne morem
rečt, ker sm pozabila, ampak splošen vtis je ostal in se mi ni zdelo dražje kot
pri nas. Kar se ostale hrane tiče je pa tako kot povsod...se splača zapeljat na obrobje
in tam kupit - Konzum je zelo založen in cene so podobne našim.
Sicer sem se pa jaz naravnost zaljubila v tamkajšnjo tržnico in bi kar vsak dan
hodila med tisto ponudbo user posted image
Moje priporočilo je, da se ti za ti za to destinacijo ne splača zalagat s hrano
že v Sloveniji.
Bodo pa še ostale malo svetovale.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
20.6.2010 15:01:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nabiralka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 15:11:59   
nu_tella
Mi2 sva ravno s Krka ampak nisva nič kaj dosti po trgovinah hodila, ker sva zelo hitro spokala domov zaradi slabega vremena user posted image

Kar vem je tako:
- pivo točeno 15 kun
- fanta 14 kun (to se mi je zdelo fulllll), mensezdi da tudi pri nas v lokalih ni tako draga
- sladoled se je podražil od lani iz 5 na 6 kun.

Glede na splošni vtis se nama na splošno zdi vse dražje kot v Sloveniji, razen kruha.

Sva pa ravno dol poslušala po radiju, kolk majo probleme, da mali gostinci hočejo v 3 poletnih mesecih zaslužit za celo leto in nategujejo turiste, ki potem nikoli več ne pridejo na Hrvaško ker so "nate...ni" in tako celo državo dajejo v "slabo luč"...

metulj333 jaz sem mislila, da so cene tako visoke samo v turističnih naseljih in so se mi res smilili tisti, ki se v turističnih naseljih ne ukvarjajo s turizmom. Kako le ti preživijo?!? A ni to za njih fulll drago?! Sva pol razmišljala če jim država da kake "subvencije"... Zato mi ni jasno, kako lahko stane sok v Lidlu na Hrvaškem več kot v Sloveniji, saj ja Hrvaška velja za državo z "nižjim standardom" in po logiki bi moralo biti tam ceneje. Ampak ima očitno Lidl neko svojo logiko, ker v Lidlu v Italiji stane Barilla pašte manj, kot stane pašta Mercatorjeve blagovne znamke v Sloveniji...

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
20.6.2010 15:26:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 15:42:09   
Spiria
Za kepico sladoleda odšteješ na HR 5 ali 6 kun, kar je še vedno manj kot 1 EUR, koliko  stane pri nas v Slo, popravite me, če se motim, ampak sladoleda za manj kot 1 € že dolgo nisem dobila.
V Baški sva midva pila veliko  pivo za 10 kun, ponekod je bilo tudi 17 kun...
Za cene v trgovinh ne vem, ker nisva veliko tam kupovala, ampak največ jedla zunaj, pice so tud čist primerljive - cca. 45 kun za veliko pico...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 16:02:32   
nu_tella
Spiria jaz sladoleda na kepce niti ne jem, sem pač opazila ceno, ker jo imajo tako "čudno" popravljeno... naju so najbolj zbodle fore kot so, eno je cena na polici eno pa ti potem zaračunajo. In to v Konzumu...pač sva slučajno opazila, ker nama je ostalo kun in sva jih zapravila za točno en izdelek in na blagajni je bila cena drugačna, višja seveda...in če imaš polhen voziček stvari pač tega ne opaziš...

metulj333 sem razumela, da komentiraš samo Lidl.
Mislim, da davek, nebi smel biti razlog za višje cene,... res ne razumem kako lahko z nižjimi plačami ljudje take cene plačujejo...

< Sporočilo je popravil nu_tella -- 20.6.2010 16:03:24 >


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Spiria)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 18:55:13   
skuštrana
Pijača - sokovi, voda, itd je dražja. Ostalo pa se meni ne zdi tako zelo.
Imam pred seboj zadnji šoping listič, iz Konzuma, Rijeka
jogurt sadni (Vindija) 200g - 3.59kn (isti takšen je v Stari Baški na Krku 4.90user posted image )
mladi krompir - 2.99kn kg
češnje- 9,99 kn kg
abc sirni namaz 200g - 8.99kn
2 krofa v pakiranju - 4,99 kn
eurocrem ( original eurocrem, neki Premium, samo rjav brez belega) - 400g 16,99 kn
Nutela - tista srednja, mislim da je 400g 19 kn
mleko Kim v plastični flaši samo pasterizirano ( kot naša Planika) 1l- 3,99 plus 0,50 kn za povratno embalažo
paradižnik kg 12kn
integralni toast - 400g - 6,49kn
itd...
Kepica sladoleda je na Reki 5 kn ( v centru), kava je pa odvisno od lokacije. Tiste lokacije za "smetano" so drage, tudi po 10 kn ena kava, drugače pa okoli 5 kn. Plus kozarec vode zastonj user posted image
Se splača zapeljat v kakšen večji center - Kaufland, Plodine so ok, Mercator je med dražjimi na Hr, Konzum je neka sredina. Se pa vedno najde tudi full poceni roba, recimo Getro ima vsega, od dragih znamk do full poceni uvoz iz nevemkje. Bi pa hodila v Lidl, ampak ga imamo na drugem koncu mesta pa se mi ne da. Se odpira še en, zelo blizu nas, pol bom pa tja hodila.

Mi redko kupujemo kaj v Sloveniji, največkrat sokove, vodo itak pijemo iz pipe. Kadar gremo na Krk pa kar dosti kupim na Reki in potem peljem v kamp, ker tisto tam je pa res too much user posted image user posted image Je pa tako, da so med najdražjimi mesti v državi Pula, Hvar, Pag...

Se pa tudi jaz sprašujem kako ljudje preživijo, sploh tisti brez služb in upokojenci user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 21:06:20   
razigrana
Metulj, jaz se ne strinjam, da je Hrvaška dražja. Nama so lansko leto vsi govorili kako je vse drago dol in zato sva večino stvari nesla s sabo. Ko smo šli septembra še 1x, nisva od hrane nesla s sabo nič. Ker sva prvič videla, da pri sadju zelenjavi, kruhu,... ni razlike v ceni oz so še nižje kot pri nas. Dražja je bila res samo pijača, pa še to ne toliko, da bi se jo splačalp vozit s sabo iz Slovenije. Bili smo pa ravno tako v Biogradu.

Je pa res da najbrž odvisno tudi od destinacije. Stric je bil npr. lansko leto na Krku in je rekel, da je bilo vse noro drago.

Pa hvala vsem za informacije!

< Sporočilo je popravil razigrana -- 20.6.2010 21:10:33 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 21:13:21   
Anonimen
Je pa tako, da so med najdražjimi mesti v državi Pula, Hvar, Pag...


Kava na lokalno mondeni hvarski rivi 7 in 9 kun, velika kepica sladoleda 7 kun. Za primerjavo - kepica sladoleda iz ljubljanskega Mercatorja (ki je usput lokacija), 1,20€. Plus to, da je kava vsaj kava in ne češpljeva voda.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
20.6.2010 22:19:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu razigrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cene na Hrvaškem
20.6.2010 22:22:59   
Kerensa*
Je pa tako, da so med najdražjimi mesti v državi Pula, Hvar, Pag...

V primerjavi s cenami v Opatiji (predvsem na rivieri)...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cene na Hrvaškem
21.6.2010 8:54:30   
dps1
mi smo bili za 1.maj v šibeniku, cene so se nam zdele ugodne oz. enake kot lani, kot kaže so v letu dni pri nas bolj podražili vse.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cene na Hrvaškem
21.6.2010 10:11:40   
noranate
Men se ne zdi Hrvaška dražja, je če pri nas kupuješ v Lidlu, Hoferju, Spinu.
drgač se pa spomnim da smo fanto, pa colo v Biogradu pred 5 leti plačali po 15 kun.

Neki je dražje tu, neki tam. Sam da bi pa vlačila ne vem kaj od tukaj. Jaz ne peljem nič druzga, kot kakšen košček mesa, če bi slučajn kaj spacala v apartmaju, pa ga ponavad kar nazaj prinesem.
Sokovi so tam dražji, če doma kupujete tiste pocen variante v hoferju..... Drgač pa ni razlike. Kvaliteten sok se mi zdi je cena nekje glih tuki in tam.

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cene na Hrvaškem
23.6.2010 21:27:41   
koala.cek
mi gremo v soboto. vso pijačo bom s seboj nosila, ker se mi ne ljubi tam šopingirat in preplačevat. sadje in zelenjavo ter kruh bom seveda sproti kupovala. mi je pa kar logično, da je v turističnih središčih vse dražje. ampak tako je pač vsepovsod na svetu, ne samo na hrvaškemuser posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cene na Hrvaškem
24.6.2010 1:23:25   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Je pa tako, da so med najdražjimi mesti v državi Pula, Hvar, Pag...


Kava na lokalno mondeni hvarski rivi 7 in 9 kun, velika kepica sladoleda 7 kun. Za primerjavo - kepica sladoleda iz ljubljanskega Mercatorja (ki je usput lokacija), 1,20€. Plus to, da je kava vsaj kava in ne češpljeva voda.


Pod to najdražja se šteje roba iz mesečne košarice, recimo hrana, kozmetika itd... Vem da so kepice in hrana zunaj cenejši na Hr. Mi damo za družinsko pizzo 9e , polovica pršut, polovica 4 siri. Ogromna je, ne pojemo cele..

Madona, me je pa skoraj kap včeraj, v našem kampu je liter mleka 8,10 kun user posted image user posted image

Metulj, ma, kaj pa vem glede konkurence. Se pa strinjam da so otroške stvari - plenice itd dražje, ampak mi imamo pralne, pa ko sem v slo si naredim zalogo v mullerju ali pa v hoferju...


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 24.6.2010 1:26:53 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cene na Hrvaškem
25.6.2010 10:38:08   
pelin
Jast bi samo to rekla, ko vas prebiram, da so poletne sezonske cene neprimerljive  s prvomajskimi. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da smo čez prvomajske, ko smo si šli nekaj pogledat v Umag krepko ceneje uživali ( govorim  predvsem za gostinsko ponudbo), kot pa potem poleti na istem koncu. Seveda v glavni sezoni  krepko nabijejo  cene in tudi jaz se čudim, kako te poletne mesece preživijo tisti domačini, ki   se ne ukvarjajo s turizmom.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cene na Hrvaškem
29.6.2010 9:50:54   
špelin@
Mi smo ravno z Lošinja - cene v trgovinah so popolnoma primerljive našim (govorim za Konzum in Jadranko), sladoled je cenejši kot pri nas (kepica stane 5 kun), ravno tako kava (kava z mlekom stane 8 kun, bela kava 10 kun), slasten burek stane 15 kun user posted image Ne vem, koliko stane kruh, ker smo imeli s sabo kruhomat, stanejo pa npr. slaniki 2,5 kune. Pojma pa nimam, kakšne so cene hrane v lokali.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cene na Hrvaškem
29.6.2010 11:20:06   
vesna_b
mi smo včeraj prišli iz Makarske riviere - pa mi cene niso ble pretirane. kruh po 8 kun, paradižnik tud od 6 kun dalje, pivo od 10 kun za 0,5l...
ok, mel smo s sabo domač krompir, pa vino in radensko in dano, drugo pa smo vse kupovali sproti. res pa je, da je treba mal pogledat...
ampak mi je pa svetovna fora za pivo - v vsakem kafiču majo happy hours - nekje od 12-18/19 imajo pivo znižano. fora...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cene na Hrvaškem
29.6.2010 18:13:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Je pa tako, da so med najdražjimi mesti v državi Pula, Hvar, Pag...


Kava na lokalno mondeni hvarski rivi 7 in 9 kun, velika kepica sladoleda 7 kun. Za primerjavo - kepica sladoleda iz ljubljanskega Mercatorja (ki je usput lokacija), 1,20€. Plus to, da je kava vsaj kava in ne češpljeva voda.


Pod to najdražja se šteje roba iz mesečne košarice, recimo hrana, kozmetika itd...


Če si en mesec na dopustu, potem je res cela košarica user posted image . Pa najbrž je res dražje, že zaradi  PDV-ja...

Sicer pa mi ni smiselno na dopustu gledati čisto vsake cene, računati in nositi, kaj se doma bolj splača kupit-meni, ki sem bolj lene sorte, se dopust začne že doma in se mi zdijo to čisto nepotrebne priprave-raje ostanem dan manj in grem na dopust nekako z manj prtljage in manj priprav.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cene na Hrvaškem
30.6.2010 8:55:17   
viv_
Finance so naredile primerjavo cen:

Kar na hrvaškem kupiš za 100 € v sloveniji stane 112 €.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cene na Hrvaškem
30.6.2010 13:04:39   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Finance so naredile primerjavo cen:

Kar na hrvaškem kupiš za 100 € v sloveniji stane 112 €.


A res user posted image Na koncu bo še izpadlo da živim v cenejši državi user posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Cene na Hrvaškem
4.7.2010 12:45:17   
alamar
Sokovi so tam dražji, če doma kupujete tiste pocen variante v hoferju..... Drgač pa ni razlike. Kvaliteten sok se mi zdi je cena nekje glih tuki in tam.
Kvaliteten sok? Glih tisti kao priznanih znamk je zanič. Mimogrede, v Hoferju je kar dosti artiklov takšne kvalitete, da se lahko recimo Mercator ali Konzum skrije. Lidl in Eurospin imata več vzhodnjaškega krša.

Sicer pa kdo ve kje v Sloveniji ugodno kupovati solidno kvaliteto (to je v več različnih trgovinah, odvisno od artiklov) in pravi, da so cene na Hrvaškem primerljive, ne ve kaj govori. Cene so abnormalno višje. Pijača je 2 do 3x dražja. Nisem nor, da bom dajal recimo za plastenko vode enako, kot pri nas za six pack.user posted image

Meso , sadje, zelenjava, mlečni izdelki vse veliko dražje. Le kruh je tat tam, s tem da so meni hrvaški kruhi iz Konzuma recimo zanič. Sama pena, ki se naslednji dan razdrobi.

Sem bil v konzumu prejšnji teden, ker pač vsega ne moreš vlačit s sabo
najcenejša voda 6 kun (v akciji)
piščančje krače 46 kun
najcenejši jogurt 3,49
paradajz 17,99
....
sladoledi 2-3x dražji kot recimo hoferjevi ali Lidlovi, ki so za moj okus 3x kvalitetnejši
zelenjava in sadje tako strošena in slaba ponudba, da vsak zabačen blokovski Mercator pri nas izpade car

Že to, da je bilo recimo v Ilirski Bistrici v Hoferju, kjer sem se na poti ustavil,  90% tujcev (večina Hrvatov), ti veliko pove...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?