|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 13:28:14   
anitaz
Kaj pravite na to? So res tako škodljiva cepiva?

http://www.pozitivke.net/article.php/Cepljenje_Otrok/print
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 13:36:51   
janapan
Zaradi cepljenja tako otrok kot tudi odraslh so se nekatere včasih smrtne bolezni iz naših krajev izkoreninile. Seveda lahko otroka ne cepiš in tistemu malemu deležu otrok ki se zaradi takih ali drugačnih razlogov ne cepijo v pretežno precepljeni populaciji nikoli ne bo hudega. kaj pa če se kar naenkrat ne bi več cepil nihče. Pri današnjem trendu priseljevanja in migracije ljudi iz vsepovsod, kjer pri nas izkoreninjene bolezni še obstajajo bi lahko to pomenilo vnovč ponovitev teh bolezni in umrljivost otrok....pa da si ne boste mislili da je vse to daleč . tuberkuloza npr je prisotna v BIH....
sam v razmislek

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 13:40:10   
muška
ne samo v BIH, tudi pri nas je že ker nekaj primerov te bolezni user posted image

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 14:00:40   
mojamura
no jaz sem živ primer o škodljivost cepiva

no zgodilo se je ko sem bila stara 7 ali 8 mesecev (bila sem zdrava ob rojstvu).

Cepljena sem bila proti otroški paralizi. takrat ( v '70 -ih letih) so baje vbrizgavali živ virus v majhnih odmerkih, češ, da bi se naj imunski sistem otroka sam okrepil, in zatrl viruse. A pri meni ni bilo tako. dobila sem paralizo pa še serozni menengitis poleg. zdravniki so staršem rekli, da verjetno nikoli ne bom hodila in, da bom duševno prizadeta. Ala sem jih vse zajebala, ker zdaj hodim, pa prizadeta tudi nisem (edino ko mam PMS mam neke čudne fore user posted image ).
Sedaj ne cepijo več na ta način. Imam 2 otroka in preden je bil katerikoli cepljen, sem zahtevala da se pošlje moje izvide na neko t.i. komisijo, ki je zadevo proučila in izdala papir, da je način cepljenja danes ok.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 17:39:51   
ninachow
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Zaradi cepljenja tako otrok kot tudi odraslh so se nekatere včasih smrtne bolezni iz naših krajev izkoreninile. Seveda lahko otroka ne cepiš in tistemu malemu deležu otrok ki se zaradi takih ali drugačnih razlogov ne cepijo v pretežno precepljeni populaciji nikoli ne bo hudega. kaj pa če se kar naenkrat ne bi več cepil nihče. Pri današnjem trendu priseljevanja in migracije ljudi iz vsepovsod, kjer pri nas izkoreninjene bolezni še obstajajo bi lahko to pomenilo vnovč ponovitev teh bolezni in umrljivost otrok....pa da si ne boste mislili da je vse to daleč . tuberkuloza npr je prisotna v BIH....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sam v razmislek

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 17:42:21   
Gina
Cepljenja gotovo niso čist tako - kr neki. Gotovo imajo svoje stranske učinke. Vendar če nihče ne bi cepil svojih otrok, bi bile posledice necepljenja veliiiiiiko hujše, kot vsa cepljenja skupaj. Zdaj ej pa tako, da se tisti, ki ne cepijo otrok, šlepajo na račun drugih, cepljenih. poleg tega vsak več, ki se ne cepi, posledično izpostavlja veliko večji nevarnosti tiste otroke, ki iz takega ali drugačnega razloga ne smejo biti cepljeni, tako da je to od teh ljudi skrajno neresno, nepremišljeno in nesramno do te populacije in do vseh ostalih, na katerih šlepa svojega otroka. Tako je moje mnenje.

Aja, jaz sem bila menda v zadnji generaciji, ki so nas še cepili proti črnim kozam in sem imela strašno reakcijo, sem bila v bolnici zaradi tega. Pa moji otroci imajo multiplo v dveh družinah, ki jo cepljenja sprožajo, pa smo vsi vseeno precepljeni.Zato se mi še bolj grdo zdi od tistih, ki se norčujejo iz teh resnih vprašanj in se jim zdi tako zelo enostranska ta zadeva.

< Sporočilo je popravil Gina -- 23.9.2008 17:44:31 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 17:50:44   
daddy
Ni dileme. Cepljenja - DA. Ker seveda niso sama sebi namen.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 18:58:31   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Ni dileme. Cepljenja - DA. Ker seveda niso sama sebi namen.


se podpišem

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 18:59:18   
Anonimen
Cepljenja - DA. Ker seveda niso sama sebi namen.


Da.

Jaz je v drugo ne bi cepila samo v primeru, da bi bila reakcija na prvo prevelika.

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 19:40:55   
LoCa
ne bom pametovala okoli otroškega cepljenja, ker nimam otrok. lahko da bi potem drugače gledala na zadevo. jaz sem "preživela", isto vsi ki sem jih kdajkoli poznala. ekstremni primeri so tolko redki, kot so glasni. cepiva pa so zdej tolko drugačna kot leta nazaj, da marsikateri članek, ki ga na netu najdete, ni sploh več relevanten.
kako cepljenje, ki je obvezno, je pa tut prou zares brezveze obvezno.
sploh pa je štosno to, da ko jemljemo zdravila, noben ne zganja panike, čeprav ima not listek z vsemi stranskimi učinki, ki po pravici povedo, vsakič ko jih preberem še pri tko vsakdanji stvari kot je aspirin, me kr zmrazi. tut noben ne bo razmišljal o vseh procedurah in stroških ki nastanejo, če otrok zboli. takrat pa vsi lepo tiho koristimo zdravstveni sistem in še težimo zraven.
tko da ima vsaka stvar dve plati.
se pa nekje prebrala k je en napisal, da če bi blo cepljenje stvar odločitve, bi morali biti tudi vsi stroški, nastali zaradi bolezni, ki bi jo lahko starš preprečil s cepljenjem, plačani s strani starša, ne države. za razmislek, o tem, kdo bo pa pol odgovarjal...(pa ne rpavim, da zdej kdo odgovarja, žal)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 22:46:48   
mojamura

pa še samo to, da ne bo nesporazumov, kljub moji reakciji na cepivo, sta oba moja otroka CEPLJENA!

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cepljenje-da,ne?
23.9.2008 22:47:46   
Anonimen
Vcasih imam obcutek, da se ob dosezkih zdravstva v zadnjih sto letih ze prav preseravamo...

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cepljenje-da,ne?
2.10.2008 13:34:46   
BUŠICA
sem proti cepljenju-ker sem prepričana da je bolj škodljivo kot koristno. me noben ne more prepričati v nasprotno.stvar sem dobro raziskala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cepljenje-da,ne?
2.10.2008 22:36:19   
poli*
A je katera pomislila na to, kaj bo, če otrok proti določeni bolezni ni cepljen v otroški dobi in bo čez 25 let hotel na potovanje v neko državo, kjer zahtevajo potrdilo, da je bil cepljen... kaj bo potem??? ne bo šel??  pa ne rečt, da se bo pač takrat cepil, ker ni tako enostavno

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cepljenje-da,ne?
3.10.2008 8:48:25   
BUŠICA
A je katera pomislila na to, kaj bo, če otrok proti določeni bolezni ni cepljen v otroški dobi in bo čez 25 let hotel na potovanje



kaj meniš, koliko "drži" cepljenje? daj se pouči malo o tem.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?