|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
25.1.2012 22:04:54   
Daschi
Ste cepili otroke proti klopnemu meningitisu? Da? In zakaj ne?
Prosim za mnenja, ker se z možem odločava kaj storiti. Cepiti ali ne?

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
26.1.2012 0:13:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Daschi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
26.1.2012 7:56:50   
josephine27
ne nisem. če nimaš takega življenskega sloga da vsak dan hodiš po grmovju in nepokošeni travi se mi ne zdi smiselno. 

_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
26.1.2012 8:11:06   
oka
Ja, mi smo vsi štirje cepljeni. Nobenih stranskih učinkov ni bilo, nič, otrok niti roka ni bolela. Jaz sem ju cepila, ker vem kako je če imaš meningitis in tega ne privoščim nobenemu.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
26.1.2012 9:05:25   
Katy78
Sem ga cepila. Klopa lahko dobiš kjerkoli, ne samo v gozdu, grmovju in nepokošeni travi.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
26.1.2012 9:23:10   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

ne nisem. če nimaš takega življenskega sloga da vsak dan hodiš po grmovju in nepokošeni travi se mi ne zdi smiselno. 


Hmm,kako je potem mogoče da se okužijo ljudje,ki hodijo po Ljubljani in drugid.Kot je že ena napisala ,ga ne dobiš samo tam,kjer pišeš ti.
Starejšega sem cepila,mlajšega žal ne morem oz. ne smem.Bi ga oz.ko se bo lahko ga bom dala

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
26.1.2012 9:34:07   
sazi
Mi smo se lani vsi 4-je cepili in bomo letos nadaljevali s postopkom.
Na nas se klopi kar lepijo. SPloh hči jih rada "pobira". Ko sem jo lani cepila, je imela 2 leti. Že nekaj tednov po tem je imela enega klopa v lasišču, enega pod očesom in enega z ušesom. Pojma nima, kdaj prilezejo tja in se vsidrajo. So bili pa vsi ti trije mikroskopsko majhni. Za tstega pod očesom sem želela najprej samo odstranit mičkeno pikico, ki je bila tam, šele po res podrobnem ogledu sem dojela, da je klop.

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

ne nisem. če nimaš takega življenskega sloga da vsak dan hodiš po grmovju in nepokošeni travi se mi ne zdi smiselno. 


No, tole ne drži ravno. Živimo praktično v LJ v strjenem naselju, pa so lani vsi trije ostali člani družine klopa dobili doma. Pa tudi v gozd in hribe gremo kdaj. Pa znanka mi je povedala, da so lani imeli primer v kampu na Cresu, kamor hodijo vsako poletje - je nek malček dobil meningitis - od klopa, ki ga je pobral v kampu na morju.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
26.1.2012 9:37:24   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333


vem, da je statisticno zelo majhna moznost, da otrok dejansko po piku okuzenega klopa oboli - menda je ta verjetnost le okoli 5% -


5% sploh ni tako majhna verjetnost! In po mojem dovolj velika, da se je smiselno cepit. Oba z mojim sva cepljena, malo bova pa dala pri treh letih (če bova poslušala P), če ne mogoče že zdaj pred sezono...

(verjetnost, da zadanemo na lotu je 1:16.000.000 oz, 0,00000625% pa ogromno ljudi to igra... veliko več kot se jih cepi proti meningitisu user posted image )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
26.1.2012 18:15:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rozilu)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
26.1.2012 18:49:41   
josephine27
no, najprej se mora klop prilepiti na otroka, ta klop mora biti okuzen - in nekje 5% ljudi, ki so fasali okuzenega klopa, zboli.

če gledaš na ta način je možnost da zboliš zelo majhna. seveda obstaja. tud sama poznam en tak primer ampak poznam tud dva primera ko je otroka zbil avto na prehodu za pešce. sicer pa če nisi ceplen obstajajo tudi stvari, ki klope odganjajo.


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
27.1.2012 16:07:59   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

ne nisem. če nimaš takega življenskega sloga da vsak dan hodiš po grmovju in nepokošeni travi se mi ne zdi smiselno. 


jest sem lani fasala borelijo na lepo urejenem vrtu pri fantu doma. tko da - na vsaki zaplati trave je lahko, tudi sredi mesta. pa to je bil moj tretji klop v življenju. in sem cepljena proti KME, sem dala že 4 doze čez.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
27.1.2012 18:49:40   
pelin
Otroka smo cepili pred dobrimi tremi leti...kot sem že enkrat na podobni temi pisala, je bil eden od vrokov ta , da smo doma praktično v gozdu, drugi, da je hči pri treh  letih dala skozi tri tedne infekcijske in vsakodnevnega špikanja, zaradi klopa okuženega z borelijo in tretji ta, da je pred tremi leti šel sodelavkin sin in celotna družina skozi pravo kalvarijo, ko je zaradi okuženega klopa prebolel  meningoencefalitis in so ga morali na novo učiti govoriti...Pa še bi našla kakšen razlog...mogoče ta, na katerega me je opozorila zdravnica na infekcijski, da borelijo lahko fino stakneš tudi od okuženega komarja, ki se je prej dobro napokal krvi pri okuženi srnici, lisički ali pa kar pri domačem kužku..Tako, da sploh ni treba jiti blizu dreves...oz. gozda....komar leti daleč in te lahko fino vseka tudi pred televizijo v dnevni...
Seveda te lahko povozi avto...pa ti na glavo pade strešnik...ali pa te udari strela...vendar bi se vseeno  požrla od obžalovanja, če bi otrok zbolel zaradi bolezni, ki bi jo lahko s ceplenjem preprečili,pa ga ne bi cepili zaradi nekih bedastih predsodkov staršev..
Aja....nobeden ni imel nobenih čudnih kontraindikacij...aja mogoče ta...ta velika je zadnje čase  takšna tečna najstnica, ki misli da ima vse prav...ta mali, pa je totalno gluh, kadar mu rečemo, da je treba njegov brlog spraviti v normalno stanjeuser posted image  

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
27.1.2012 18:58:45   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Aja....nobeden ni imel nobenih čudnih kontraindikacij...aja mogoče ta...ta velika je zadnje čase  takšna tečna najstnica, ki misli da ima vse prav...ta mali, pa je totalno gluh, kadar mu rečemo, da je treba njegov brlog spraviti v normalno stanjeuser posted image  


user posted image  hudiča, bom premislila, če bom nadaljevala s tretjim cepljenjem. A misliš, da je to res zaradi cepiva?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
27.1.2012 19:02:55   
josephine27
...vendar bi se vseeno požrla od obžalovanja, če bi otrok zbolel zaradi bolezni, ki bi jo lahko s ceplenjem preprečili,pa ga ne bi cepili zaradi nekih bedastih predsodkov staršev..


verjetno bi se požrla tudi če bi pri ceplenju prišlo do kakšnih kontradikacij. vsak starš se pač odloča tako kot misli da je za otroka najbolje.


_____________________________



(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
27.1.2012 19:55:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
jz sm se lani dokoncno odlocila za cepljenje in sta oba lani dobila 2 dozi, menda je potem potrebno vsako leto do ne vem kdaj ponoviti.

Najprej je 1. doza, potem čez 1-2 meseca 2. doza (obe morata biti pred začetkom klopne sezone), potem čez 1 leto 3. doza in potem naprej na vsake 3 leta. Jaz in tamala sva cepljeni, moj pa razmišlja da bi se letos. Veliko smo zunaj, sploh na severu Slovenije, kjer so klopi najbolj pasji ... ampak jaz sem ga dobila tudi na 2 kvadratnih metrih trave sredi mesta ... tako da previdnost ni odveč.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
27.1.2012 21:33:45   
pelin
  
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

verjetno bi se požrla tudi če bi pri ceplenju prišlo do kakšnih kontradikacij. vsak starš se pač odloča tako kot misli da je za otroka najbolje.


Ne ...mislim, da se ne bi, ker se tudi nisva kar tako na vrat na nos odločila za cepljenje..Sva pač prej pretehtala in dobro premislila, ter se pač odločila tako kot sva se...Vedela sva, da so možnosti zapletov, vendar še zdaleč ne tako hudi, kot so lahko pri obolelosti...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
27.1.2012 22:22:53   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
jz sm se lani dokoncno odlocila za cepljenje in sta oba lani dobila 2 dozi, menda je potem potrebno vsako leto do ne vem kdaj ponoviti.

Najprej je 1. doza, potem čez 1-2 meseca 2. doza (obe morata biti pred začetkom klopne sezone), potem čez 1 leto 3. doza in potem naprej na vsake 3 leta. Jaz in tamala sva cepljeni, moj pa razmišlja da bi se letos. Veliko smo zunaj, sploh na severu Slovenije, kjer so klopi najbolj pasji ... ampak jaz sem ga dobila tudi na 2 kvadratnih metrih trave sredi mesta ... tako da previdnost ni odveč.



otika  preden napišeš,da se mora človek cepiti pred sezono,preberi,ker zavajaš ostale. Cepiš se lahko kadarkoli !!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
27.1.2012 23:20:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Star_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
28.1.2012 3:22:52   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
jz sm se lani dokoncno odlocila za cepljenje in sta oba lani dobila 2 dozi, menda je potem potrebno vsako leto do ne vem kdaj ponoviti.

Najprej je 1. doza, potem čez 1-2 meseca 2. doza (obe morata biti pred začetkom klopne sezone), potem čez 1 leto 3. doza in potem naprej na vsake 3 leta. Jaz in tamala sva cepljeni, moj pa razmišlja da bi se letos. Veliko smo zunaj, sploh na severu Slovenije, kjer so klopi najbolj pasji ... ampak jaz sem ga dobila tudi na 2 kvadratnih metrih trave sredi mesta ... tako da previdnost ni odveč.



otika  preden napišeš,da se mora človek cepiti pred sezono,preberi,ker zavajaš ostale. Cepiš se lahko kadarkoli !!!

Ja cepiš se lahko kadarkoli, samo zaščiten si pa popolnoma šele po 2. dozi, tako da je fajn, da sta obe dozi pred začetkom klopne sezone. Tako je meni povedal pediater.

(odgovor članu Star_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu
28.1.2012 9:44:03   
Star_a
takrat pediater uporabi HITRO shemo cepljenja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?