|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
22.7.2009 8:57:32   
Bambincy
Pozdravljene!

Zasledila sem, da so znižali cene cepiva proti raku na materničnem vratu. Kaj menite o tem? Se je katera že cepila? Se je smiselno cepit?
Stara sem 25 let, brez otrok. Bris je bil v mesecu marcu brez posebnosti, naročena čez 1 leto.

Se mi splača? V bistvu ne vem kaj veliko o tem, tukaj pa vem, da ste na podlagi izkušenj nekatere že strokovnjakinje zato se obračam na vas, preden zavijem do ginekologinje:)

LP!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
22.7.2009 9:08:36   
alda
sama sem proti ceplenju in se ne bom cepila , prav tako ne svoje 11letne šjore!
Zakaj?
Zato, ker študije o varnosti so mi bolj tako takouser posted image
in glede na to, da je naša ginekološka- preventivna služba zelo dostopna se mi zdi bolj primerno, da grem 1x na leto na preventivni pregled user posted image

ja.so pa jih- naše šjore v Zd na enem predavanju o spolnosti že filali o tem ko pomembno je to cepljenje in mi je naš genij zrecitiral vse + o cepljenju bolj kot Zdravljico...skor kot kak dohtar user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Bambincy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
22.7.2009 13:38:54   
Nobeden
A vi hodite vsako leto na pregled? Pri nas naročajo samo vsake tri leta.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
22.7.2009 14:42:16   
hubi
Vmes greš na pregled samoplačniško.

(odgovor članu Nobeden)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
22.7.2009 14:54:44   
tajtaja
KOliko je pa ta nova cena???? Ker jaz mam dve punci za cepit, tretja pa zraven rase. In nimam pomislekov, ker sem ne glede na to, da sem mela redne letne kontrole (pred časom so bile letne) zbolela za to boleznijo, ugotovili pa so mi jo v začetku tretje nosečnostiuser posted image . Seveda je bil poseg možen po nosečnosti, zmes pa groza, strah....user posted image .
Po nosečnosti pa konizacija!
Bi jim rada to prihranila, ker očitno že letne kontrole niso povsem izključile razvoja bolezni, kamoli triletne kontrole.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
22.7.2009 16:01:40   
uwaga
Samo vprašam!
A niso imeli ideje, da naj bi bilo uvedeno brezplačno cepljenje za šolarke?!
Jaz bom svojo bejbo spravla na cepljenje.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
22.7.2009 20:41:02   
anajmad
Jst sem pa dala svojo hči cepit in tiste "štorije" o nevarnosti cepiva so mal za lase privlečene. Takrat,ko se je moja cepila je bila starost nekje do 26. leta. Jst ti priporočam,ker "štorija" potem ,če se bojiš ne bi bila z dobrim izzidom.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
21.8.2010 11:56:45   
nuska23
nekaj me zanima....cepla sem se proti raku na materničnem vratu!  kdaj po cepljenju načrtovat dojenčka...oz. zanosit?  kakšno imate mnenje?

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
31.8.2010 18:52:08   
Freya88
Meni osebno se zdi, da je to cepljenje drago... potrebujes tri doze v casu enega leta, vsaka posamezna doza pa je 130€... torej 390€ za cepivo, ki ne zaščiti popolnoma? Ne hvala...!
Je pa res, da ce bi imela moznost se cepiti zastonj, bi se takoj!!

Bambincy cetudi se ne bos cepila sedaj, so cene cepiv ponavadi znizane okrog decembra (ponavadi je dve dozi + ena zastonj) ko dajo kao bozicne in novoletne popuste... takrat je fajn cepit tudi proti recimo rotavirusu...!
tajtaja zastonj je za solarke mislim da v osmem in devetem razredu?
nuska23 ... mislim da cepivo nima nobenega vpliva na tvojo bodoco nosecnost... lahko pa za vsak slucaj povprasas svojo ginekologinjo!

Drugace pa je moznost cepljenja z dvovalentnim ali stirivalentnim cepivom... zato ko se odlocate o tem, priporocam predhodni posvet pri ginekologinji!:)

Pa lep dan!:)

(odgovor članu nuska23)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
3.9.2010 6:05:06   
anity_1
Meni je G in tudi zravnik priporočal, naj se cepim proti raku na materničnem vratu in sicer iz razloga, ker sem že imela genitalne bradavice - to pa je že ta HPV virus, ki povzroča raka na materničnem vratu.. Sicer sem se pozdravila teh bradavic, ampak mislijo, da je vseeno malo večja možnost, da zbolim.. Ampak jaz sem tudi polna pomislekov.. Pomislekov zaradi tega, ker ti pri vsakem cepljenju vbrizgajo virus (sicer neaktiven - ali kako se že reče) in se malo bojim, da bi potem postal aktiven user posted image   Zdaj je že kar nekaj asa, kar razmišljam o tem, in mislim, da se bom tudi jaz mogla čimprej odločit, ker drugače ne bo možno zaradi let.. 

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje proti raku na materiničnem vratu?
3.9.2010 12:46:31   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: anity_1

Meni je G in tudi zravnik priporočal, naj se cepim proti raku na materničnem vratu in sicer iz razloga, ker sem že imela genitalne bradavice - to pa je že ta HPV virus, ki povzroča raka na materničnem vratu.. Sicer sem se pozdravila teh bradavic, ampak mislijo, da je vseeno malo večja možnost, da zbolim.. Ampak jaz sem tudi polna pomislekov.. Pomislekov zaradi tega, ker ti pri vsakem cepljenju vbrizgajo virus (sicer neaktiven - ali kako se že reče) in se malo bojim, da bi potem postal aktiven user posted image   Zdaj je že kar nekaj asa, kar razmišljam o tem, in mislim, da se bom tudi jaz mogla čimprej odločit, ker drugače ne bo možno zaradi let.. 


Glede tega ti ni treba met pomislekov... tudi ko si bila cepljena proti mumpsu, ospicam, mogoce tuberkolozi itd. se cepivo ni spremenilo v virus. Pri cepivih so ponavadi drugi dejavniki tveganja, recimo alergicna reakcija... Je pa tako, da vedno ko pride vem novo cepivo... se najdejo ljudje ki so proti in tisti, ki so za. Se se spomnis koliko polemik je bilo na temo cepiva proti gripi? Ampak glede na to, da bo tole cepivo proti raku maternicnega vratu postala stalnica za cepljenje mladostnic... mislim da ne bi smelo biti vecjih problemov??

LP:)

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?