|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 11:18:10   
tajtaja
To cepljenje sicer ni obvezno in prav tako ni krito preko zdravstvene zavarovalnice, čeprav je bilo o tem dosti govora. Pa žal predlog zakona ni bil sprejet (brezplačno cepljenje za deklice do 14. leta starosti).
So se pa župani enih občin na to zelo pozitivno odzvali in za svoje občanke to cepljenje financirajo.
Ker želim tako pobudo poslati tudi našemu županu, me zanima če veste, katere občine so med temi darežljivejšimi glede tega.
Vem, da je občina G.Radgona med njimi, pa tudi občina Beltinci...
Prosim, da me o tem res informirate, ker mu jih bom navedla v dopisu kot pozitiven primeruser posted image .
Hvala za pomoč že vnaprej.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 11:33:50   
Naja31
Meni se zdi da Komenda.


Če se prav spomnim, obstaja neko društvo, pa jih probaj poiskati. Spomnim se, d aje bila hčerka predsednice tega društva prva punčka, ki je bila cepljena, in potem je bilo to na vseh poročilih. Samo ne spomnim se imena društva.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 3.4.2008 11:35:12 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 12:26:48   
Kaliope
predloga zakona še sploh ni bilo, ker ga pobudniki še niso poslali na ministrstvo za zdravje. Mislim, da bo čez čas to sprejeto in bo zagotovljeno vsenacionalno brezplačno cepljnenje - je pa tudi res, da še vsi stranski učinki cepiva niso znani.

tukaj imaš link društva Kala, ki se bojuje proti raku materničnega vratu in mislim, da od njih lahko dobiš največ potrebnih informacij in podatkov za tvojo pobudo županu:
http://www.kala.si/

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 12:26:51   
katra55
občina Kr. Gora

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 14:27:35   
tajtaja
Hvala za odgovore. Sem si ogledala stran društva Kala. Poučno in koristno.

Še kakšna občina morda???user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 14:30:52   
tajtaja
predloga zakona še sploh ni bilo, ker ga pobudniki še niso poslali na ministrstvo za zdravje. Mislim, da bo čez čas to sprejeto in bo zagotovljeno vsenacionalno brezplačno cepljnenje - je pa tudi res, da še vsi stranski učinki cepiva niso znan


Glede tega sem se zadnjič pogovarjala z os. zdravnico, pa je bila zelo pesimistična glede možnosti brezplačnega cepljenja. Tako da dokler ne vidim, ne verjamem.
Se bojim, da bo do takrat že moja druga hčera starejša od 14 let.
Sicer cepljenje tudi pozneje ni odveč, nasprotno, pa vendar je baje najbolj zanesljivo in priporočljivo do te starosti.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 15:04:47   
Sibil_
Samo ena pripomba-jaz svojega otroka ne bi dala cepit.A veste, da so zaradi tega cepljenja že smrtni primeri?In da se šele preiskuša (na nas balkancih)?Ma ni variante da dam jaz cepit svojega otroka...vsaj ne, dokler še ni raziskano.user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 16:10:41   
tana13
http://www.cervicalcancerpetition.eu/main.php?langto=sl

tukaj lahko podpišete peticijo in izveste kaj več.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 16:17:26   
anajmad
Tudi občina Izola. Jst sem dala svojo hči cepit. Smrtni primer je pa bil v Avstriji,ampak ne zaradi cepljenja-v bistvu je sprožilo to cepljenje,da je deklica umrla,ampak čisto zaradi druge stvari.
Vidim pa veliko pozitivnega v cepljenju. Zakaj,ne bi preprečili,če lahko.Mislim,da je pa dosti raziskovanega v tem,če že nekaj let prakticirajo drugod po svetu. Saj,SLO ni poskusni zajček.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu tana13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 16:27:44   
tajtaja
Baje da celo Američani, (kar me je zelo presenetilo) imajo to cepljenje v nacionalnem programu.
Ker so izračunali, da jih v globalu dosti ceneje pride cepivo kot pa bolniške, operacije, ... in še vse ostalo, kar pride zraven.

Po drugi strani: jaz bi bila vesela, če bi bila cepljena, ker mi v nasprotnem primeru ne bi bilo treba prestajat groze in strahu, travm, konizacije...pa še zmeraj lahko kje udari.
Tako da je zmeraj dobro pogledat z obeh plati. Če je v moji moči, bi svojih trem hčeram rada ta strah in bolečine prihranila.
Verjemite, ni prijetnouser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 19:45:16   
Kaliope
Kako kaže uvedbi brezplačnega cepljenja proti raku materničnega vratu za deklice?

<Zofija Mazej Kukovic> Na zdravstveni svet še ni prišla vloga. Sicer pa je v strokovni obdelavi republiških strokovnih kolegijev. Vse kaže na pozitiven izid. V kolikor bodo vsi strokovni organi predlagali, da gremo v prostovoljno in brezplačno cepljenje, ga bomo seveda uvedli. Računamo, da še do letošnjega poletja.

vir: http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvchat&op=chat&func=read&c_id=755

Verjemi, da osebna zdravnica verjetno bolj malo ve o zakonodajnih postopkih ...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
3.4.2008 21:28:41   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Samo ena pripomba-jaz svojega otroka ne bi dala cepit.A veste, da so zaradi tega cepljenja že smrtni primeri?In da se šele preiskuša (na nas balkancih)?Ma ni variante da dam jaz cepit svojega otroka...vsaj ne, dokler še ni raziskano.user posted image


Veš kok ljudi vsako leto umre od 'rednih' cepljenj? V razvitih državah? Vsako leto? MNOGO MNOGO MNOGO. Res pa je, da 100.000 ljudi, ki umrejo zaradi alergične reakcije na cepivo, zelo malo proti možni pandemiji.
Poleg tega... preden cepivo sploh začnejo delat gre čez krepko veliko testov, kemijskih, fizioloških (na živalih, primatih, lahko tudi ljudeh), in še kakšnih, o njem razpravlja na desetine komisij... na splošno je nekak doba od 'odkritja' do uporabe cepiva mine VSAJ pet let.
Zaradi treh primerov ki krožijo po internetu, še ne pomeni da ni varno... so pa to s pridom izkoristili zagovorniki 'svobode pri cepljenju' in šli u luft. In kaj so trije primeri (sklepam da si prebrala mail, ki je krožil po netu o treh avstralskih deklicah, ki so umrle 'zaradi' cepiva, in o katerih zanimivo ni nikjer ne imen ne kartotek ne ničesar in je zgodba lahko tudi popolnoma izmišljena oz. je lahko urbani mit) proti tisočim ali celo stotisočim rešenih življenj oz. preprečenih rakov? In ja, res je vsako življenje sveto in dragoceno in... ampak ljudje umirajo celo zaradi aspirina!


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
4.4.2008 12:39:53   
tajtaja
No, če bo to res držalo, se mi ne šplača trošič časa in energije in vlečt županu iz malhe, kajnedeuser posted image ?
Bom res do poletja počakala, pa bomo vidli kaj bo.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
4.4.2008 13:29:43   
Sibil_
Poskuse so delali na miših, ne na ljudeh.In za vsako cepivo se izve škodljivost šele po kakih 20 letih uporabe.In kot stranski učinki žal niso samo tiste smrti, ki nastanejo pač zaradi alergije na določeno snov, je na žalost tudi dosti dosti učinkov, ki niso smrtni, so pa vseeno hudi.In vem, da se tudi pri rednih cepljenjih pojavijo težave, na žalost.user posted image

JAz samo pravim, da svoje hčere zdaj ne vi cepila, bi vseeno počakala še nekaj let, ziher je ziher.Vsaj da malo bolj raziščejo cepivo, če ne drugo.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
6.4.2008 19:57:57   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Samo ena pripomba-jaz svojega otroka ne bi dala cepit.A veste, da so zaradi tega cepljenja že smrtni primeri?In da se šele preiskuša (na nas balkancih)?Ma ni variante da dam jaz cepit svojega otroka...vsaj ne, dokler še ni raziskano.user posted image


Veš kok ljudi vsako leto umre od 'rednih' cepljenj? V razvitih državah? Vsako leto? MNOGO MNOGO MNOGO. Res pa je, da 100.000 ljudi, ki umrejo zaradi alergične reakcije na cepivo, zelo malo proti možni pandemiji.
Poleg tega... preden cepivo sploh začnejo delat gre čez krepko veliko testov, kemijskih, fizioloških (na živalih, primatih, lahko tudi ljudeh), in še kakšnih, o njem razpravlja na desetine komisij... na splošno je nekak doba od 'odkritja' do uporabe cepiva mine VSAJ pet let.
Zaradi treh primerov ki krožijo po internetu, še ne pomeni da ni varno... so pa to s pridom izkoristili zagovorniki 'svobode pri cepljenju' in šli u luft. In kaj so trije primeri (sklepam da si prebrala mail, ki je krožil po netu o treh avstralskih deklicah, ki so umrle 'zaradi' cepiva, in o katerih zanimivo ni nikjer ne imen ne kartotek ne ničesar in je zgodba lahko tudi popolnoma izmišljena oz. je lahko urbani mit) proti tisočim ali celo stotisočim rešenih življenj oz. preprečenih rakov? In ja, res je vsako življenje sveto in dragoceno in... ampak ljudje umirajo celo zaradi aspirina!


Se strinjam . Tudi,ko je bilo govora o cepivu Prenavar(proti pnevmokoku) je bil cel halo na RR. Iz prve roke pa povem,da to cepivo pomaga. Naša Ula je bila pač "poskusni zajček " v SLo in lahko rečem,da nismo več toliko bolni,kot smo bili prej. Kaj bo pa prineslo dolgoročno-pa ne vem.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
30.4.2008 16:25:19   
Kaliope
no, nekaj svežih novic: o cepljenju bi na ministrstvu lahko odločali že maja, če bodo dobili vlogo ivz-ja, cepljenje pa naj bi bilo na voljo leta 09 ali 2010.
več si lahko preberete TUKAJ

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
30.4.2008 20:43:32   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Samo ena pripomba-jaz svojega otroka ne bi dala cepit.A veste, da so zaradi tega cepljenja že smrtni primeri?In da se šele preiskuša (na nas balkancih)?Ma ni variante da dam jaz cepit svojega otroka...vsaj ne, dokler še ni raziskano.user posted image


Veš kok ljudi vsako leto umre od 'rednih' cepljenj? V razvitih državah? Vsako leto? MNOGO MNOGO MNOGO. Res pa je, da 100.000 ljudi, ki umrejo zaradi alergične reakcije na cepivo, zelo malo proti možni pandemiji.
Poleg tega... preden cepivo sploh začnejo delat gre čez krepko veliko testov, kemijskih, fizioloških (na živalih, primatih, lahko tudi ljudeh), in še kakšnih, o njem razpravlja na desetine komisij... na splošno je nekak doba od 'odkritja' do uporabe cepiva mine VSAJ pet let.
Zaradi treh primerov ki krožijo po internetu, še ne pomeni da ni varno... so pa to s pridom izkoristili zagovorniki 'svobode pri cepljenju' in šli u luft. In kaj so trije primeri (sklepam da si prebrala mail, ki je krožil po netu o treh avstralskih deklicah, ki so umrle 'zaradi' cepiva, in o katerih zanimivo ni nikjer ne imen ne kartotek ne ničesar in je zgodba lahko tudi popolnoma izmišljena oz. je lahko urbani mit) proti tisočim ali celo stotisočim rešenih življenj oz. preprečenih rakov? In ja, res je vsako življenje sveto in dragoceno in... ampak ljudje umirajo celo zaradi aspirina!


Se strinjam . Tudi,ko je bilo govora o cepivu Prenavar(proti pnevmokoku) je bil cel halo na RR. Iz prve roke pa povem,da to cepivo pomaga. Naša Ula je bila pač "poskusni zajček " v SLo in lahko rečem,da nismo več toliko bolni,kot smo bili prej. Kaj bo pa prineslo dolgoročno-pa ne vem.


Mi smo našo Lumpo v Nemčiji cepili s tem cepivom, zdaj je stara 2.5 leti, nikoli se ji ni nobena bolezen prenesla na pljučka! Najhuje, kar je do zdaj imela, je vnetje ušes. Na bolniški sem bila do zdaj max 10 dni, tako lahko jaz o tem cepivu govorim samo pozitivno. Sploh ko s prijateljicami primerjamo enako stare otroke in je bila edino moja hčerka cepljena s tem cepivom.


_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
18.11.2008 12:18:16   
tajtaja




Objave: 488
Član od: 3.2.2008
Status: odsoten Kako kaže uvedbi brezplačnega cepljenja proti raku materničnega vratu za deklice?

Na zdravstveni svet še ni prišla vloga. Sicer pa je v strokovni obdelavi republiških strokovnih kolegijev. Vse kaže na pozitiven izid. V kolikor bodo vsi strokovni organi predlagali, da gremo v prostovoljno in brezplačno cepljenje, ga bomo seveda uvedli. Računamo, da še do letošnjega poletja.

vir: http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvchat&op=chat&func=read&c_id=755

Verjemi, da osebna zdravnica verjetno bolj malo ve o zakonodajnih postopkih ...




A se o tem sploh še kaj govori?
A je Zofka snedla besedel???


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
19.11.2008 23:18:22   
Lord Vader
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


MNOGO. Res pa je, da 100.000 ljudi, ki umrejo zaradi alergične reakcije na cepivo, zelo malo proti možni pandemiji.




Ti si očitno skregana z logiko!
Sama pišeš da je dovoljeno moriti otroke brez potrebe. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
KER LAHKO pride do epidemije (čeprav bi večina preživela!!!)

< Sporočilo je popravil Lord Vader -- 19.11.2008 23:19:52 >


_____________________________


p.s. mi je pa žal da niso še izumili cepiva proti nesramnosti in aroganci. Ti bi očitno potreboval/a konkretno dozo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
15.4.2009 20:53:27   
tajtaja
Kaj, a bo kaj Vsaj za to najmlajšo naj skupaj spravijouser posted image .

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Lord Vader)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
15.4.2009 21:00:29   
Felicita
a ni blo slab mesec nazaj obravnavano na neki komisiji, da bi blo cepljenje zastonj, ne pa obvezno? ne vem pa če so sprejel oz. kako daleč je s tem.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
16.4.2009 19:20:03   
LoCa
Cepljenje proti HPV za deklice stare 11-12 let (6 razred se mi zdi) bo brezplačno s šolskim letom 2009/2010, je pa to začelo veljati 1. aprila, ko je bil imunzacijski program 09 objavljen. bo pa neobvezno, kot felicita pravi, to pomeni, da boste starši morali rečt, da nočete cepit. minister se je tko določu in zdej se mora cel svet samo s tem ubadat.
moje skromno mnenje: za tukaj in zdaj to cepljenje ne bi bilo potrebno, sploh ni neka prioriteta hpv v smislu bremena, sploh pa ni pravi cajt. pol pa jamr ko nikje ni keša, cepivo pa drgao ko satan. to je samo politična poteza in nič drugega.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ceplljenje rak materničnega vratu
19.4.2009 20:13:15   
tajtaja
No, krasno, naša druga pa je letos v šestem razreduuser posted image . Se pravi, najboljše da kar gremo v akcijo.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?