|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 10:08:50   
janju
Zanima me kaj pravite glede kajenja v nosečnosti.
Sem kadila v prvi nosečnosti zdaj sem drugič
noseča v 14 tednu in tudi kadim!
Sem zmanjšala za več kot polovico, tudi v prvi
nosečnosti.
Napišite svoje mnenje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 10:10:19   
pety78
Ojoj, a morš res dregat, al kaj? Saj menda sama veš, kaj je dober in kaj ni in kako s tem vplivaš na svojega otroka. Kaj ti naj sedaj ploskamo, ali kaj pričakuješ?

_____________________________



(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 10:12:08   
Kerensa*
Kadila sem v obeh nosečnostih (čeprav kajenje že na splošno ni zdravo). Nobenih težav z nosečnostima, s porodoma in z otrokoma. Oba po šolsko 3kg in 50 cm takorekoč ter rojena eden na rok, eden 14 dni prej (noben ni nedonošenček). Edino pri 2. porodu je bila otrokova posteljica čisto fuč.

(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 10:25:06   
janju
Karensa hvala za odgovor!
Imam sina starega pet let, in nisem imela v prvi
nosečnosti nobenih težav.
Sin se je rodil čist ok, nobenih težav z zdravjem nima
tudi zdaj.
Kar se pa tiče odgovora pety78 pa si mislim tole!
Ena neumesana izjava, ki nima ne repa ne glave!

Za mnenje pa sprašujem tiste ki kadijo ne pa tiste frklje
ko jim nič ne paše!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 10:29:34   
Dadi
V prvi in drugi nosečnosti nisem kadila, zdaj v tretji sem na začetku, dokler nisem vedela, da sem noseča, pa še pol so mi čiki tako zasmrdeli, da jih nisem več mogla. Zdej bolj proti koncu mi je pa spet zadišal kakšen cigaret, pa sem si rekla, da če celo nosečnost nisem pa zdaj tudi ne bomuser posted image ...

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 10:30:27   
Najaa
Ma sej veš,da lahko gre vedno kaj narobe. Lahko je kaj narobe, če kadiš, lahko je kaj narobe tudi če ne kadiš in se paziš do onemoglosti. Jaz sem se v drugi nosečnosti zelo pazila glede vsega, pač kolikor sem se lahko ob že enem majhnem otroku, pa je vseeno šlo vse narobe. Končalo se je tragično tako da nikogar ne obsojam in ne mislim solit pameti .
Aja, drgač so pa meni cigareti zasmrdeli, ko sem čisto taprvič zanosila in so mi smrdeli nekje do lanskega leta. user posted image


< Sporočilo je popravil Najaa -- 7.12.2010 10:31:13 >

(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 10:36:39   
janju
Hvala vsem za odgovore!
Saj bi rada nehala se odvadla te grde navade,
ampak ne gre tako hitro. So mi pa tudi svetovali
naj ne neham takoj, ker zaradi stresa ko imaš
potrebo po cigareti še bolj škoduješ otroku
kot pa z kakšno pokajeno cigareto!


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 10:40:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: janju
So mi pa tudi svetovali naj ne neham takoj, ker zaradi stresa ko imaš potrebo po cigareti še bolj škoduješ otroku kot pa z kakšno pokajeno cigareto!

Da naj s kajenjem ne preneham takoj oz. naenkrat, mi je v moji 1. nosečnosti svetovala tudi moja ginekologinja. Pa ne zato, ker naj kajenje ne bi bilo škodljivo (ne potrebuješ doktorata, da veš, da je), temveč zato, ker bi bil stres, pod katerim bi bila telo (fizično) in ti (psihično), večji oz. škodljivejši od kakšne cigarete (ena cigareta vsake toliko, pa če je še light ali super-light, ni nič kaj dosti bolj škodljiva od vsakodnevnega vdihovanja raznoraznih mestnih plinov in domačih čistil). Svetovala mi je postopno zmanjševanje kajenja in takojšnji preklop z navadnih na super-light.

V 2. nosečnosti (od 1. je minilo 8 let) je pa že obupala nad tem, da bi jaz nehala kadit' user posted image  in je rekla samo še, naj se kontroliram pri količini, naj zjutraj najprej nekaj pojem, preden enega prižgem in naj se držim svojih light.

(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 11:34:38   
mateyka
meni osebno se mi zdi slabše, da ob šoku, ki ga doživi ob rojstvu (prvičuporablja določene ograne, drugo okolje..), še abstinenčno krizo od čikov zraven fura.. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 11:39:17   
Kerensa*
Kako pa izgleda ta abstinenčna kriza pri novorojenčku?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 11:46:57   
pety78
Kar se pa tiče odgovora pety78 pa si mislim tole!
Ena neumesana izjava, ki nima ne repa ne glave!

Za mnenje pa sprašujem tiste ki kadijo ne pa tiste frklje
ko jim nič ne paše!


Veš kaj, nisi nič povedala, da sprašuješ za mnenja le tiste, ki kadijo. In forum je javen, lahko povem, kar mi paše. JASNO???

Pa velik stvari mi paše, btw!




_____________________________



(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 11:51:50   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

meni osebno se mi zdi slabše, da ob šoku, ki ga doživi ob rojstvu (prvičuporablja določene ograne, drugo okolje..), še abstinenčno krizo od čikov zraven fura.. user posted image


Joj to morem pokomentirati. Par ur po rojstvu Uške je rojevala  ena koprska narkomanka, pizdulja ena kako me je sprovocirala od dretja  (verjetno zaradi abst. krize, ne toliko od rojevanja).. Skratka rodila je deklico in so ji morali dati , mislim da metadon user posted image , ker je mala imela krizo. Vem pa , da so se zdravnik cenkali ali dati ali ne - da mala sama preboli krizo. Pa zgleda ni zmogla... Evo, samo za intermezzo.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 11:59:17   
ledenaa
urskinamama zakaj širiš napačne info user posted image   Nobeden zdravmik ne bo dal otroku metadon

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 12:02:17   
janju
Smo kadilke ki smo že rodile in imamo zdrave otroke,
pa naši otroci ob rojstvu niso imeli nobene
abstinenčne krize, so bili čiso zdravi
in normalni kot ostali otroci katerih mamice
niso kadile!
Ne vem od kot vam spoloh taka ideja!

Pa še pety78!
Jasno je vsakemu da je forum javen, če je tema
pač takšna kot je, pač nerabiš devati nekih čudnih izjav!
Zame je tvoja izjava al naj ti ploskamo al kaj
malo mimo!

Mi je sploh žal da sem to temo odprla ker eni tak
itak nobenega ne razumete! Mislite pač da smo 
kadilci slabši in ne vam kaj še, se pa lahko tudi
mamicam ki ne kadijo pripetijo marsikatere stvari!


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 12:03:35   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

urskinamama zakaj širiš napačne info user posted image   Nobeden zdravmik ne bo dal otroku metadon


uskina...brez r...

Preberi še enkrat "mislim, da metadon"...vsekakor nekaj kar nadomesti mamino drogo. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 12:06:04   
pety78
Joj, pa kaj sedaj potenciraš pa napihuješ vse skupaj?!?! Mater, če sprašuješ kaj si mislite?user posted image
Itak da kajenja, sploh v nosečnosti nihče ne odobrava. Verjetno se tudi sama zavedaš, da je škodljivo. Zato je še toliko bolj neumno postavljati taka vprašanja (kar je pa meni mimo).
Nikoli pa nisem rekla, da bi kadilke bile slabše matere. Tudi moja je. Pa je med nosečnostjo kadila. Evo, pa nič ni narobe z menoj... Se mi zdi, no...user posted image user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil pety78 -- 7.12.2010 12:08:13 >


_____________________________



(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 12:11:15   
pomar*ANČA*
sem kadila, res pa da sem omejila, da tudi po par dni nisem prižgala nobenega.

ko sem imela pregled pred porodom sem jih slišala zakaj kadim- v materinski ni pisalo, da kadim, da se vidi na posteljici, sem se hotela še nekaj braniti, ampak sem bila deležna takih ostrih besed, da sem bila raje tiho. sem pa rodila teden po roku zdravega fantka, težkega skoraj 4kg, 56cm, ki pomoje ni imel nobene krize po rojstvu.

moja sestrična je tudi metadonski odvisnik, pa mislim da so njej tudi rekli, da bodo dali hčerkici ko se rodi metadon, ampak potem se je rodila v 26 t in ni potrebovala odvajanja.  

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 12:21:44   
študentka86
Dokler sm jst kadila (kadila sm slabih 8 let), sem ves čas trdila, da ne bom nehala kadit tud ko bom noseča. Je moja mami kadila celo nosečnost, pa je moja teta kadila celo nosečnost, u glavnm, vse ženske, k so me obkrožale, so kadile, pa ni blo nič narobe. Razumem vse kadilke, da je težko nehat (čeprou pol k sm se sama spravla nehat mi je ratal takojuser posted image , in ni blo krize sploh, samo človk si more res želet, tko da zdej že 4 al 5 let ne kadim, in mi je super, pa še pršparam-to me je najbol motiviraluser posted image ). 
Tko da jst bi najbrž mal zmanjšala, nehala pa nebi, če bi že hotla nehat, bi to naredila preden zanosim, in ne med nosečnostjo.

Lp

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 14:33:29   
Najaa
Pa sej včasih je še dosti več žensk kadilo in sploh niso razmišljale, da bi nehale, ko so zanosile. Pa se mi zdi, da zdej ko se veliko več komplicira (ne mislim kajenja), je tudi veliko več alergij in drugih težav pri otrocih kakor prej, ko se je pač živelo kakor se je in predvsem brez velikega števila medijev, ki so vse tako napihovali.

(odgovor članu študentka86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 15:17:42   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kako pa izgleda ta abstinenčna kriza pri novorojenčku?


kerensa, ne vem. vem pa da ma vsak krizo, ki neha kadit - verjetno tudi dojenček. saj v tebi je kadil s tabo.

IZVIRNO SPOROČILO: janju

Smo kadilke ki smo že rodile in imamo zdrave otroke,
pa naši otroci ob rojstvu niso imeli nobene
abstinenčne krize, so bili čiso zdravi
in normalni kot ostali otroci katerih mamice
niso kadile!
Ne vem od kot vam spoloh taka ideja!


glej, če ti ne vidiš abstinence pri novorojencu, ne pomeni da je ni. in itak, saj niso bili bolani kot ti praviš - samo abstinenčni period so pa dali skozi, o tem ni dvoma. njegovo telo JE dobivalo nikotin, ko je bil v tebi in tega ne moreš zanikat. ko se rodi, ga več ne dobiva. telo rabi da se tega navadi in tako je - simpl ko pasulj.
zdaj, koliko to tebe moti ali koliko si to hočeš priznat, je pa druga pesem.

osebno ne mislim, da so kadilci slabše osebnosti od nekadilcev. bi pa rekla, da matere, ki so pripravljene ugoditi svojim razvadam, ki so škodljive za otroka (popravljam: ki direktno škodijo otroku), šibkejše volje in mogoče tudi bolj egoistično naravnan karakter. ampak, hej, noben ni popoln, tako da..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.12.2010 15:19:26 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 15:42:55   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Pa sej včasih je še dosti več žensk kadilo in sploh niso razmišljale, da bi nehale, ko so zanosile. Pa se mi zdi, da zdej ko se veliko več komplicira (ne mislim kajenja), je tudi veliko več alergij in drugih težav pri otrocih kakor prej, ko se je pač živelo kakor se je in predvsem brez velikega števila medijev, ki so vse tako napihovali.


Veš, ni samo kompliciranje. Saj menda veš, kako se je (smo) narava v zadnjih letih močno spremenila, ozračje je bolj onesnaženo, je manj pitne vode, zopet več onesnažene, več predelane hrane, več škodljivih kemikalij,  .... Tako da....


_____________________________



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 17:42:49   
pizmek
Kadila sem pred nosečnostjo (enih 7 let)..in ko sem zvedela, da sem noseča, sem do konca pokadila samo še tistih par cigaret, ki sem jih še imela in potem nisem več prižgala, od tega bo zdaj 4 mesece...tako da se čisto vse da, čisto brez problema.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 17:48:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kako pa izgleda ta abstinenčna kriza pri novorojenčku?

kerensa, ne vem. vem pa da ma vsak krizo, ki neha kadit

Poznam bivše kadilce, ki pri odvajanju od kajenja niso imeli nobene abstinenčne krize.
IZVIRNO SPOROČILO: janju
če ti ne vidiš abstinence pri novorojencu, ne pomeni da je ni.

Jaz osebno nisem tega nikoli trdila (niti ne trdim, da ti praviš, da sem), ampak me pa vseeno zanimajo simptomi abstinenčne krize zaradi odvajanja od nikotina pri dojenčku. Imam namreč dva otroka in nobenega simptoma, podobnega splošnim odvajalnim, nisem opazila pri nobenem od njiju.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 19:50:35   
m_o_i
ko sem imela pregled pred porodom sem jih slišala zakaj kadim- v materinski ni pisalo, da kadim, da se vidi na posteljici, sem se hotela še nekaj braniti, ampak sem bila deležna takih ostrih besed, da sem bila raje tiho.


ker kakorkoli se "branis", da nisi kadila-zavoha se. tiste s CRjem, ko jih odprejo, pri vaginalnih porodih ima pa posteljica vonj...
tak so meni razlozli pri izpolnjevanju vprasalnika pred CRjem. ker nisem skrivala; mi je pa rekla, da sem ena izmed redkih, ki to prizna. tudi v materinski sem imela vpisano, da kadim-zakaj bi lagala?!


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 20:08:46   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Kar se pa tiče odgovora pety78 pa si mislim tole!
Ena neumesana izjava, ki nima ne repa ne glave!

Za mnenje pa sprašujem tiste ki kadijo ne pa tiste frklje
ko jim nič ne paše!


Veš kaj, nisi nič povedala, da sprašuješ za mnenja le tiste, ki kadijo. In forum je javen, lahko povem, kar mi paše. JASNO???


se strinjam...sem ostro proti kajenju sploh pa v nosečnosti, tiste pa ki kadite je pa vaša stvar...zdaj pa me napadite koliko hočete user posted image


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?