|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cyclo progynova in znositev
27.3.2013 7:27:38   
_sunshine_
Pozdravljene, mene pa zanima naslednje. Zaradi mojih težav z neredno menstruacijo (jih sploh nimam že več mescev) mi je ginekolog predpisal jemanje tablet cyclo progynova. Med jemanjem teh tablet mi je rekel da lahko zanosim, sedaj pa me zanima kako je s tem v praksi. Namreč tablete moram jemat tri mesece, in kolikor mi je znano ne vplivajo na ovulacijo amapk le na menstruacijo. Kolikor sem brala po drugih forumih naj bi bilo s temi tabletami težko zanosit, zato vas sprašujem če je katera dejansko zanosila s temi tabletami, namreč težko je čakati še tri mesce, vsaj meniuser posted image
resnično upam da se potem ne bo izkazalo še kaj drugega kot težava pri zanositvi user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cyclo progynova in znositev
27.3.2013 22:18:02   
Metuljčica 2013
Ne vem, če si ti ginekologa dobro razumela, ali pa jaz narobe razumem... si sploh prebrala navodila teh tabletk?

"4.6 Nosečnost in dojenje
Zdravilo Cyclo-Progynova ni indicirano med nosečnostjo. Če bolnica med uporabo zdravila Cyclo-Progynova zanosi, mora zdravljenje nemudoma prekiniti.

Obširne epidemiološke študije niso odkrile niti povečanega tveganja za razvoj prirojenih hib pri otrocih žensk, ki so jemale steroidne hormone pred nosečnostjo, niti teratogenega učinka zaradi nenamerne uporabe v zgodnji nosečnosti.

Zdravilo Cyclo-Progynova ni indicirano med dojenjem.

Majhna količina spolnih hormonov se lahko izloči v mleku."



tukaj imaš podrobna navodila, upam, da gre za to dotično zdravilo:

http://si.draagle.com/#!source/lbf/?drug=lbg

(odgovor članu _sunshine_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cyclo progynova in znositev
27.3.2013 22:20:58   
Metuljčica 2013
http://med.over.net/forum5/read.php?19,4146717


(odgovor članu Metuljčica 2013)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cyclo progynova in znositev
28.3.2013 7:33:33   
_sunshine_
Hvala metuljčica, sicer sem razumela ginekologinjo in je mislila tako kot Pušenjak na nekem drugem forumu. Če zanosiš seveda takoj prekiniti jemanje, naj pa nebi vplivale abortivno in pustile posledice na plodu.

(odgovor članu Metuljčica 2013)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cyclo progynova in znositev
28.3.2013 7:36:44   
dekca
A hormone ti je ginekologinja sploh dala testirati prej? Ker sama sem za sprožitev user posted image , ko je tudi nisem imela po 3 in več mesecev, vedno dobila Dabroston.

(odgovor članu _sunshine_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cyclo progynova in znositev
28.3.2013 8:01:03   
_sunshine_
Ni mi dala pregledat hormonov, mi je pa naredila otranji UZuser posted image pravi da imam zelo stanjšano sluznico...

Ta tablete sem dobila zato da se mi ciklus uredi, ker imam vse skupaj zaspano, pravi pa da je to verjetno posledica dolgoletnega jemanja KT.

(odgovor članu dekca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cyclo progynova in znositev
28.3.2013 19:38:55   
Metuljčica 2013
kako dolgo pa si jemala KT? in katere si jemala?

< Sporočilo je popravil Metuljčica 2013 -- 28.3.2013 19:39:09 >

(odgovor članu _sunshine_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cyclo progynova in znositev
29.3.2013 7:34:39   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: _sunshine_

Pozdravljene, mene pa zanima naslednje. Zaradi mojih težav z neredno menstruacijo (jih sploh nimam že več mescev) mi je ginekolog predpisal jemanje tablet cyclo progynova. Med jemanjem teh tablet mi je rekel da lahko zanosim, sedaj pa me zanima kako je s tem v praksi. Namreč tablete moram jemat tri mesece, in kolikor mi je znano ne vplivajo na ovulacijo amapk le na menstruacijo. Kolikor sem brala po drugih forumih naj bi bilo s temi tabletami težko zanosit, zato vas sprašujem če je katera dejansko zanosila s temi tabletami, namreč težko je čakati še tri mesce, vsaj meniuser posted image
resnično upam da se potem ne bo izkazalo še kaj drugega kot težava pri zanositvi user posted image


Tudi jaz sem imela te tablete za ureditev m ciklusa. Tableti so izključno temu namenjeni. Torej ne vplivajo na ''plodnost'' v smislu, da bi pomagale ali zavirale zanositev. Če v času jemanja tablet zanosiš, jih pač prenehaš jemati. ne bo pa nobenih posledic na plodu, če te to skrbi. Torej jaz sem dobila navodila od ginekologa, da lahko normalno naprej delava na dojenčku, če bi pa vmes zanosila, jih pač prenehaš jemati in to je to.

No, midva nisva zanosila v tem času, pa tudi kasneje še ne, tako da ti žal izkušenj v tej smeri ne morem dati.


< Sporočilo je popravil Tippi -- 29.3.2013 7:36:13 >

(odgovor članu _sunshine_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cyclo progynova in znositev
29.3.2013 7:47:28   
_sunshine_
Metuljčica 8 let sem jemala KT tablete Logest s pet mesečno pavzo nekje na sredini jemanja.

Tippi hvala. Bova še naprej delala na otročku, pa bomo videli, upam da rata. Sicer pa tudi ovulacijo ne vem če mam, bo treba še to preverjati.

Kakorkoli treba se je čim bolj sprostit, čeprav je veliko lažje to reči kot pa dejansko narediti.user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cyclo progynova in znositev
29.3.2013 7:51:20   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: _sunshine_

Metuljčica 8 let sem jemala KT tablete Logest s pet mesečno pavzo nekje na sredini jemanja.

Tippi hvala. Bova še naprej delala na otročku, pa bomo videli, upam da rata. Sicer pa tudi ovulacijo ne vem če mam, bo treba še to preverjati.

Kakorkoli treba se je čim bolj sprostit, čeprav je veliko lažje to reči kot pa dejansko narediti.user posted image


Držim pesti, da vama uspe! user posted image No, jaz nisem imela KT, pa sem imela vseeno težave s ciklusi.
Glede sproščanja. Ja, itak da je dobro se sprostit, ampak da bi pa to nekaj hudo vplivalo na zanositev, tist pa jaz ne verjamem več. če se ne prime, se ne prime, pa psiha gor al dol. to znajo povedat zelo stare borke, da lahko si napsihiran, ali pa totalno v ekstazi mirnosti, pa ne vpliva na zanositev. Tko da. Sicer je možno, da se je nekaterim izšlo, ko pravijo, ko sem nehala na to mislit, je pa ratalo. To je bolj bučka, če mene vprašaš. Čisto naključje, ki nima veze s plodnostjo, al se prime ali se pa ne. narava ubira svoje poti.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 29.3.2013 7:52:28 >

(odgovor članu _sunshine_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cyclo progynova in znositev
29.3.2013 8:59:28   
lastovica
Jaz sem 6 let jemala KT. Začela z Logest, potem Femoden in na koncu Diane 35. Vmes se mi je pri prejšnjih dveh pojavljala že krvavitev in zato sem morala na koncu pač na najhujšo dozo user posted image

Imam pa tudi jaz sedaj težave z ovulacijo in predvidevam, da so ravno KT krive. Pred jemanjem sem namreč imela močne M, ki so trajale cca. 6 dni, sedaj, ko jih ne jemljem več, pa so tako šibke, da trajajo samo 2 ali 3 dni, pa še predmenstrualni izcedek imam, ki ga prej ni bilo. Tako, da KT zagotovo imajo slabe stranske učinke. user posted image

Sedaj sem zaenkrat na klomifenu, ker jaz imam menstruacije od nekdaj točne, nimam pa sedaj ovulacije.

Kar se tiče pa psihe... ko načrtuješ naraščaj, je težko biti sproščen in miren, ker vedno prevlada podzavest. Tudi jaz sem si rekla, da se ne bom sekirala, in se manj kot prej, ampak se. Želja ostaja, s tem pa žal tudi psiha... upajmo, da jo premagamo in čim prej zagledamo user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cyclo progynova in znositev
29.3.2013 10:28:52   
antigona123
Jaz tudi pijem cycloproginovo že kar nekaj let ( cca 5let ), do sedaj nisem zanosila sem pa imela tudi kombinacijo z klomifenom pa tud nisem zanosila pa sem pristala na IVF-U, še zmeraj nisem noseča. Nisem obupala user posted image
Srečno!!!

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cyclo progynova in znositev
3.4.2013 7:32:37   
_sunshine_
Imam nov problemuser posted image Sprašujem tiste ki ste že jemale CP tablete. Namreč meni se je po 8 tableti pojavila menstruacija, sedaj pa ne vem ali jih moram prenehati jemati ali jih jem naprej in se mi bo potem čez 14 dni po konačni tablici zopet pojavila menstruacija? Je imela že katera podobno situacijo?


(odgovor članu antigona123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?