|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   DUTB
6.10.2015 18:19:46   
liliana
A je to samo začetek in bodo sedaj odstavili in odpoklicali tudi vso companijo iz Bruslja, Luxemburga itd......ter vse tiste svetovalne pogodbe po državnih firmah.....kje so mesečni zneski približno enaki onim iz DUTB......?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: DUTB
6.10.2015 18:56:51   
Vijoličarka
Fino bi bilo, če bi bil začetek. Sploh imamo domačih 'strokovnjakov za molzenje' cel kup in ne vem, zakaj jih je treba še uvažati. Tale dva, katerima so odmaknili cuzlje, sta se očitno bolj ukvarjala z nagrajevanjem, kot pa z delom. Če že drugega ne, zna Cerar vsaj prebrati pravilnike in po točkah dokazati nepravilnosti. Resnično upam, da bodo udejanili tudi to, da jima ne priprada nobena odpravnina, ker v končni fazi, sta odpuščena iz krivdnih razlogov.

Vsekakor je to področje zelo obetavno kar se tiče preusmerjanja sredstev iz metanja skozi okno v bolj koristno uporabo. Rezerve so velike, v proračunu pa luknja in če že drugega ne, pozitivno bi vplivalo na splošno vzdušje, če bi vlada iskala denar še kje drugje, kot pa z zviševanjem ali izumljanjem novih davkov.

Naivno in pobožno upam, da se bo ta 'virus' razširil.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: DUTB
6.10.2015 20:12:51   
petea
Ne verjamem, da bo šlo na bolje.
Spet bodo prišle na plano nove "cvetke''.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: DUTB
7.10.2015 1:09:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Fino bi bilo, če bi bil začetek. Sploh imamo domačih 'strokovnjakov za molzenje' cel kup in ne vem, zakaj jih je treba še uvažati. Tale dva, katerima so odmaknili cuzlje, sta se očitno bolj ukvarjala z nagrajevanjem, kot pa z delom. Če že drugega ne, zna Cerar vsaj prebrati pravilnike in po točkah dokazati nepravilnosti. Resnično upam, da bodo udejanili tudi to, da jima ne priprada nobena odpravnina, ker v končni fazi, sta odpuščena iz krivdnih razlogov.

Vsekakor je to področje zelo obetavno kar se tiče preusmerjanja sredstev iz metanja skozi okno v bolj koristno uporabo. Rezerve so velike, v proračunu pa luknja in če že drugega ne, pozitivno bi vplivalo na splošno vzdušje, če bi vlada iskala denar še kje drugje, kot pa z zviševanjem ali izumljanjem novih davkov.

Naivno in pobožno upam, da se bo ta 'virus' razširil.


Tudi ta dva Šveda sta znala prebrati pravilnike.....verjemi......upam, da ne bo padla kaka tožba.....in bo kazen v imenu "nacionalnega interesa" pač koletaralna škoda za našo "poštenost, načelnost in etičnost".......

Šircelj, kot vd te banke je imel približno enake mesečne prihodke.....pa se ob to nihče ni spotikal.......Kos dobi na mesec za svoje svetovanje NLB dva krat več, pa se ob to nihče ne spotila......ko so pred časom mediji razkrili Mramorjeve visoke zaslužke, je skomignil in dejal "pač nismo več v komunizmu", tudi Cerarjevo prepremiersko svetovalno delo vladi je bilo precej dobro plačano......kakšne so recimo plače slovenskih vodilnih managerjev v energitiki?.....tako da kakega domino efekta to ne bo sprožilo.....vse je le "hrana za ovce"......visoke plače in tujci, da raja to pohopsa, če mediji zadosti dolgo to trobijo......na visoke plače smo še vedno občutljivi.....na razne svetovalne pogodbe naših kvazi strokovnjakov pa še vedno ne.......

DUTB je ustanovljena za dobo 5 let.....razpolaga s premoženjem, na katerega "država" nima vpliva, pa bi ga zelo rada imela (mimogrede, visoke plače na določenih položajih so mogoče ravno zaradi tega, da ne prihaja do kakih podkupljivosti)......vseeno je vpliv politike na tujce manjši, kot če ima v upravi vse svoje nastavljene, ki so nekomu dolžni uslogo iz leta 1999 ali 2010 (kot smo tam od leta 1991 vajeni).....po 5 letih vse terjatve preidejo na državni holding, kjer pa bo imela država 100 % vpliv....v DUTB pa nima nobenega in še na pritisk EU smo morali to slabo banko ustanoviti, ki itak ni bila v interesu slovenske politike, ki bi še naprej rada obvladovala glavnino slovenskega gospodarstva......torej, na vodilne položaje v DUTB je potrebno dati nekoga, katerega lahko sučeš, da preide na državni holding čez 2 leti "to, kar mora"..... kot smo pač že več kot 20 let vajeni....pa mu bodo znižali plačo za 5 jurjev in dva krat več bo noter doprinesel s svetovalnimi pogodbami preko firme svoje žene......slovensko - balkanska posla pač......samo o tem se ne bo pisalo...razen seveda, če bo potrebno nekoga diskreditirati.......

Cerar in Mramor sta zgolj podlegla.....za leto ali dve so jima podaljšali mandat......če ne bi storila, kot sta zahtevala kao Židan in Erjavec, bi se spet lansiral en "nov, politično neoporečen obraz" na politično sceno in bi imeli predčasne volitve......spomin na pokop Alenke Bratušek in njeni medijski linč, ker si je drznila delati po svoje je namreč še vedno svež......



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: DUTB
7.10.2015 11:14:46   
alda
dva odšla, najmanj 10 000 podobnih ptičev pa še veselo izkorišča zakone, ki so jim pisani na kožo.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: DUTB
7.10.2015 13:14:25   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: alda

dva odšla, najmanj 10 000 podobnih ptičev pa še veselo izkorišča zakone, ki so jim pisani na kožo.


Točno tako. Kruha in iger za rajo in nič drugega. Brez veze.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: DUTB
8.10.2015 6:14:05   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Točno tako. Kruha in iger za rajo in nič drugega. Brez veze.



Ravno zato ni brez veze......ker gre zgolj za "kruha in iger za rajo"......ker je višina plače problem zgolj takrat, ko se želi nekoga diskreditirati oz. se ga rešiti in ne zaradi tega, ker svoje delo slabo opravlja.....bo prišel na to mesto nekdo drug in višina plače več ne bo problem......

Sicer pa smo včeraj v dnevniku slišali, da sta oba Šveda bila opozorjena že pred več kot mesecem dni, da bosta morala oditi.....vendar ker nista ubogala in šla zlepa, morata iti zdaj zgrda....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: DUTB
8.10.2015 10:03:30   
RIJA*
jaz se samo sprašujem, kdaj se bo našel en norc, ki dobro upravlja z orožjem in posreduje par ročnih granat....pa da se mu ob vseh teh novicah malo spipa....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: DUTB
8.10.2015 11:28:03   
alda
Lih prebrala ,da sta se še dva odločila , da gresta domov na sever.
Mi pa vsi v jok user posted image

Itak bi pa zame bilo čist smiselno ukinit to inštitucijo, ker razen svojega lasnega dobička ,za skupno dobro ni naredila nič

< Sporočilo je popravil alda -- 8.10.2015 11:29:19 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: DUTB
8.10.2015 14:34:02   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz se samo sprašujem, kdaj se bo našel en norc, ki dobro upravlja z orožjem in posreduje par ročnih granat....pa da se mu ob vseh teh novicah malo spipa....


to se jaz sprašujem že 10 let

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: DUTB
8.10.2015 17:43:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Lih prebrala ,da sta se še dva odločila , da gresta domov na sever.
Mi pa vsi v jok user posted image

Itak bi pa zame bilo čist smiselno ukinit to inštitucijo, ker razen svojega lasnega dobička ,za skupno dobro ni naredila nič


Sedaj nam bo lepo.....sedaj bodo DUTB upravljali ljudje, zaradi katerih so slabe terjatve nastale.....in vsi bomo srečni, nas bodo že prepričali v to, da so nas grdi tujci želeli opetnajstiti........

p.s.: svojih plač pa nam ne bodo izdali....

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: DUTB
9.10.2015 12:39:50   
Vijoličarka
Zanimiv pogled na zadevo:

http://www.mladina.si/169990/prva-bitka/


Izgnali večje hudiče in obdržali manjše zlo?

Seveda to ne spremeni dejstva, da so 'slabo banko' skovali domači hudiči in da se bodo slednji, glede na naše pretekle izkušnje, trudili da potegnejo iz tega kar največ zase.

Meni ta 'slaba banka' smrdi že od začetka. Sploh, ker je očitno vseeno nekakšna zlata jama (za nekatere).

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: DUTB
9.10.2015 16:24:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Zanimiv pogled na zadevo:

http://www.mladina.si/169990/prva-bitka/


Izgnali večje hudiče in obdržali manjše zlo?

Seveda to ne spremeni dejstva, da so 'slabo banko' skovali domači hudiči in da se bodo slednji, glede na naše pretekle izkušnje, trudili da potegnejo iz tega kar največ zase.

Meni ta 'slaba banka' smrdi že od začetka. Sploh, ker je očitno vseeno nekakšna zlata jama (za nekatere).


Tega "manjšega zla" smo že tako navajeni, da se nam sploh ne zdi več zlo......ampak nekaj čisto normalnega.......rajši podaljšujemo agonijo, kot pa "sprobamo nekaj novega"......

Drugače pa je članek napisan čisto v stilu politike oz. kot sem že predhodno omenila, da nas bodo sedaj preko medijev začeli prepričevati, kako sta nas "Cerar in Mramor" v bistvu rešila......ljudem se nam itak sanja ne, kaj je delala slaba banka, zakaj je bila ustanovljena, kakšna je vrednost podjetij......če nam športni novinar na RTV pač pove, da je vrednost Telekoma večja, kot tista za katero bi se naj prodalo, mu pač verjamemo......on že ve......samo meni se pa tudi dozdeva, da 50 let stari bakreni kabli niso več kaj prida vredni......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: DUTB
9.10.2015 16:44:45   
Vijoličarka
No, sama mislim, da je vsaj korak v pravo smer in obupno bi bilo treba, da se pot nadaljuje in glede na to, da se vedno samo kritizira, je prav, če se kdaj tudi kaj malo pohvali, ampak brez oboževanja.

Sama sem potem poslušala še intervju z Mekino in približno, se mi zdi, da se mi svita, zakaj se gre.

Torej, kolikor lahko sklepam, da je fama okoli prodaje državnih podjetij samo pesek v oči, da se lepo potiho izpelje tista prava razprodaja in slaba banka je bila ustanovljena točno v te namene. Kar je 'najlepše' financirali smo jo davkoplačevalci. Tako potem ljudje, ki so pri koritu (in pri koritu hoče biti mastno udeležena tudi Evropa, pa četudi nimamo trojke uradno tukaj), lepo mastno zaslužijo s prodajo terjatev (ki smo jih mi že nekajkrat odplačali). Špekulanti potem lepo prodajajo to naprej in spet zaslužijo. Podjetja, ki naj bi jih združili pod slabo banko, da bi jim pomagali, bodo šla pa rakom žvižgat ali se bodo postavljala na noge z davkoplačevalskim denarjem. Kakor je videti, je slaba banka izvrsten nateg. Človek bi mislil, da iz obubožane države ne moreš nič več iztisniti, ampak se da. Zdaj, če se Cerar in Mramor po svojih močeh borita tukaj karkoli pametnega naresti, potem jim želim vso srečo.

Slaba banka nikoli ne bi smela biti ustanovljena.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: DUTB
9.10.2015 17:26:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Slaba banka nikoli ne bi smela biti ustanovljena.


Slaba banka je bila ustanovljena tudi zaradi dobre banke - NLB......ravno s slabo banko smo iz slabe, spet naredili koliko toliko dobro banko, da ta lahko normalno obratuje in deluje oz. da se je bančni sistem v Sloveniji ponovno vzpostavil na noge in da se gospodarstvo začelo spet počasi kreditirati......samo smo slabo banko ustanovili nekaj let prepozno......

Sanacije slovenskega bančnega sistema in tudi gospodarstva smo se lotili (sicer nekaj let prepozno)....vztrajali, da bi jo izpeljali do konca, pa nismo, ker so prevladali "nacionalni oz. ponovno paradržavni" interesi.......

Aja.....za finanče trge so značilne špekulacije......vsaka banka špekulira.....špekuliraš tudi ti, ko vzameš kredit brez fiksne obrestne mere, špekuliraš, ko kupuješ ali prodajaš delnice, špekuliraš, ko varčuješ.....špekulirali so tisti, ki so najeli švicarske kredite......




(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: DUTB
9.10.2015 18:08:49   
Vijoličarka
Seveda ''špekuliram'', ko gre za moje finance. In pri tem tvegam lastno rit. Če hočem vzeti kredit, me bo banka prekleto dobro preverila in in se zavarovala na vse mogoče načine. Ko sem ga vzela, sem preračunala naprej in nazaj na najslabše možne razmere, na najvišjo možno obrestno mero, vse skupaj predimenzionirala, da sem bila prepričana, da si lahko privoščim. In če sem se zakalkulirala, mene ne bo nihče dokapitaliziral in ustanavljal slabih bank zato, ker pa so lahko ''prijatelji prijateljev'' dobivali posojila neslutenih razsežnosti na popolnoma nerealnih osnovah in jih nekateri tudi kar direktno prelivali v davčne oaze.

Mi smo eno ubogo banko reševali že nekajkrat.

Ja, nič se ne razburjam, ker EURIBOR nizko stoji, ampak vem, da to ne bo trajalo večno in se temu primerno tudi obnašam.

Če je t.i. slaba banka dobra ideja, potem bi potrebovali tam drugačne vrste strokovnjakov, ne samo špekulante.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 9.10.2015 18:12:59 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: DUTB
9.10.2015 21:22:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Seveda ''''špekuliram'''', ko gre za moje finance. In pri tem tvegam lastno rit. Če hočem vzeti kredit, me bo banka prekleto dobro preverila in in se zavarovala na vse mogoče načine. Ko sem ga vzela, sem preračunala naprej in nazaj na najslabše možne razmere, na najvišjo možno obrestno mero, vse skupaj predimenzionirala, da sem bila prepričana, da si lahko privoščim. In če sem se zakalkulirala, mene ne bo nihče dokapitaliziral in ustanavljal slabih bank zato, ker pa so lahko ''''prijatelji prijateljev'''' dobivali posojila neslutenih razsežnosti na popolnoma nerealnih osnovah in jih nekateri tudi kar direktno prelivali v davčne oaze.



To te preverja zdaj......pred leti je vsak dobil kredit.....od posameznikov do podjetij.......

Posamezniki zdaj razglasijo osebni stečaj, podjetja gredo v stečaj ali pa se dokapitalizirajo......

Grčija je bila recimo tak primer, da je poleg špekuliranja še zavajala......in potem je bila oz. se je predstavljala zgolj kot žrtev zloglasne EU.....prej je pa deset_letje prirejala bilance, prikrivala svoje dejansko stanje in zahtevala, da se ji dolgovi odpišejo......

Če je t.i. slaba banka dobra ideja, potem bi potrebovali tam drugačne vrste strokovnjakov, ne samo špekulante.


Mogoče pa so Švedi strokovnjaki in ne zgolj špekulanti.....mogoče pa nas mediji zavajajo tako kot so nas recimo zavajali s "humanitarnostjo in človekoljubnostjo v primeru beguncev" in kot nas zahodni mediji zavajajo v primeru Sirije.......user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: DUTB
9.10.2015 21:47:40   
nejcko
Kaj pa če nas mediji zavajajo z varčevanjem? Če nas zavajojo z občutkom večne krivde?. Kriv, kriv, kriv ... kakorkoli se obrneš, si kriv. Ker si varčeval, ker si trošil, ker si tajil, ker si zapravljal ... kriv. Vedno in povsod. Kriv.
Nikoli ni nič dovolj dobro. Če varčuješ, ni dobro, če zapravljaš, ni dobro ... kaj je potem dobro? Ja ja, troši, kolikor imaš. Seveda. To računico vsi poznamo. Ampak v tem primeru marsikatera finančna institucija ne bi bila to, kar je.
Ok, spet smo lahko pametni ... a pameti ne moreš podeliti 7 mrd ljudi, Ne moreš, + in pika. Najebemop pa vsi. Ampak ne zato, ker si 6 mrd želi več. Zato, ker si 10o ljudem ni nikoli dovolj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: DUTB
10.10.2015 7:49:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Kaj pa če nas mediji zavajajo z varčevanjem? Če nas zavajojo z občutkom večne krivde?


Torej nas v primeru beguncev tudi niso zavajali.....? Ali nas zavajajo samo takrat, ko se ne strinjamo z njimi?user posted image

Nikoli ni nič dovolj dobro. Če varčuješ, ni dobro, če zapravljaš, ni dobro ... kaj je potem dobro? Ja ja, troši, kolikor imaš. Seveda. To računico vsi poznamo. Ampak v tem primeru marsikatera finančna institucija ne bi bila to, kar je.


Se strinjam, da marsikatera finančna institucija ne bi bila to kar je, če bi trošili normalno.......zato pa, ker nismo trošili normalno smo pa tam, kjer smo (finančne institucije se brezglavo posojale, podjeta in posamezniki pa smo brezglavo trošili)....kredit na kredit in še en kredit na kredit na kredit......potem pa eden izgubi službo ali se spremeni razmerje frank-eur, pa so vsi drugi krivi, samo ti ne, ker si trošil prekomerno in nespamatno najel kredit, ki je bil pred 15 leti bistveno bolj ugoden kot kredit v isti valuti.....ker so oči bile lačne......istočasno se pa zmrduješ nad potrošniško družbo.......saj pa ni treba imeti 200 kvadratov veliko hišo, energetsko varčno hišo, ki jo trikrat preplačaš, na koncu pa ugotoviš, da vseeno še moraš kuriti in se poleti s klimo hladiti........istočasno pa pri hiši 2 avta vredna vsaj 18.000 EUR vsak, vsako leto v vsaj eno tujo državo na potovanje, vsaj dvakrat na leto na morje in vsaj enkrat na leto na smučanje, nositi zgolj brande, ker je le to kvaliteta.....plače pa 1200 na mesec (torej oba skupaj 2400 EUR na mesec, na kredite pa odpade mesečno več kot 1000 EUR......in potem eden ostane brez službe.....in nastane kriza.....)

In smo bili zavedeni......grde, grde banke so nas prisilile v kredite.......prodajalec v avtohiši nas je dobesedno prislilil, da moramo vzeti ta in ta avto, ker ugodneje ga ne bomo dobili.......prijateljica nas je dobesedno prislila, da morajo iti na Sejšele, ker je tam pa tako fajn, da to izkušnjo pa moraš doživeti.......a smo sami brez vse hrbtenice.....? Totalno nesmosobno zračunati 2+2-5....?

Kdaj te pa medij zavaja, pa si "izbereš" pač sam.....ti si si izbrala, da si bila zavedena v primeru migrantovi in krize.......

Ok, spet smo lahko pametni ... a pameti ne moreš podeliti 7 mrd ljudi, Ne moreš, + in pika. Najebemop pa vsi. Ampak ne zato, ker si 6 mrd želi več. Zato, ker si 10o ljudem ni nikoli dovolj.


Ne.....ne moreš podeliti pameti vsem......

Tudi najebali nismo vsi.....nekateri sploh niso.....recimo tisti, ki je imel stanovanjski kredit v frankih je bolj nahebal kot tisti, ki ga je imel v EUR.....tisti, ki ga pa sploh ni imel in je živel v najemu ali pa pri starših, pa sploh ni nahebal s tega vidika.......želim le povedati, da lastne odločitve tudi vplivajo na našo usodo in življenje, da nam je ne kroji zgolj 100 ljudi na svetu.....

In da smo dobili slabo banko smo tudi krivi sami......za Kordeže, Bavčarje, Šrote itd. niso krivi v EU......za slabe kredite v nlb tudi ni kriv EU.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: DUTB
11.10.2015 0:28:09   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Kaj pa če nas mediji zavajajo z varčevanjem? Če nas zavajojo z občutkom večne krivde?


Torej nas v primeru beguncev tudi niso zavajali.....? Ali nas zavajajo samo takrat, ko se ne strinjamo z njimi?user posted image

Kdaj te pa medij zavaja, pa si "izbereš" pač sam.....ti si si izbrala, da si bila zavedena v primeru migrantovi in krize.......



Mediji sigurno zavajajo v večini primerov, ker so pač v službi vladujočih oz. tistih, ki imajo denar. Se pa najdejo tudi mediji, ki poročajo objektivno in kritično, le poiskati jih je treba.
Tako kot nisem nasedla medijskim floskulam o ubogih beguncih in humanitarni torturi, nisem nasedla niti medijskim floskulam, sforsiranim s strani trojke, da smo krivi in da je edini izhod iz krize varčevanje. Na srečo obstaja intrnet, ki kljub vsem minusom prinaša tudi nekaj plusov, in sicer, da človek lahko poišče vse sorte podatkov. In če jih znaš poiskati, se kaj hitro lahko prepričaš, da svet ni črno-bel, kakor nas prepričujejo mediji, ampak hudimanovo pisan. In tako sem zelo zgodaj znala poiskati podatke, da varčevanje sploh ni tako dobra reč, kot ga je propagirala IMF in ostale bančne korporacije preko medijev. Marsikje si lahko našel izjave ljudi, ki so zaposleni celo v teh inštitucijah, da varčevanje ni edini način izhoda v krizi.
Zdaj se o tem že kar dosti piše, ampak kakšni dve leti nazaj je bila to še velika tajna. Si jo pa lahko našel in pač presodil.

Če pa uporabiš samo staro dobro kmečko pamet, lahko veš in se prepričaš, da varčevanje ne gre vštric z razvojem. Če varčujem, ne trošim. Če ne trošim, proizvajalec blaga ali storitev od mene ne dobi denarja. Če proizvajalec blaga ali stroitev ne dobi denarja, ne more proizvajati, še manj se razvijati.
Torej, če bi vsi vračevali, bi lahko živeli kar lepo v jamah, vsak s svojo nogavico, polno denarja pod glavo.

Če zapravim, kolikor pač imam, je to super zame. Ampak če ima 80 % populacije denarja ravno toliko, da poplača položnice in se prebije čez mesec, vse ostalo stoji. Stojijo vse luksuzne storitve in proizvodi. Ma niti luksuzne ne rabijo biti. Kupiš pač en plašč in ga nosiš 10 let, kupiš ene čevlje in jih nosiš 5 let ... predstavljaj si, kaj bi bilo z vso proizvodnjo danes, če bi vsi kupovali 1 par čevljev na 5 let. Kot nekoč.

Živeli bi pretekli čas.

Zaradi mene tudi če bi resnično ga. Jaz osebno polovico sodobne navlake ne rabim niti si je ne želim. Jaz. Res pa je, da si pač ne predstavljam živeti brez hladilnika, pralnega stroja, brez sesalca. Pa trenutno nisem v stanju kupiti ne enega, ne drugega ne tretjega, če mi crkne.
Sem zato kriva? Ker ga bi vzela na obroke (če bi bila nuja)? Sem sem res kriva, če kljub temu, da npr. delam, s svojim delom ne zaslužim dovolj, da bi si kupila eno čisto vsakdanjo reč? Ne počitnic na Maldivih, ampak neko skorajda življenjsko pomembno reč. Šef pa ima ima za razliko od mene jahto + šušilca za povrhu.
Kdo je zdaj tukaj nor oz. kriv?
Kdo si zasluži imeti kaj in kdo ne?
Zakaj si nekdo zasluži imeti vse in drugi nič?


< Sporočilo je popravil nejcko -- 11.10.2015 0:30:21 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: DUTB
11.10.2015 11:42:48   
liliana
Glej Nejcko.....mislim da ne razumeš čisto o čem (že nekaj let govorim).......sprejeti posledice svojih dejanj......ne pa kriviti ves svet okoli sebe za vse zlo, ki se dogaja....

Ne pretirana potrošnja in ne pretirano varčevanje nista dobra......pretirana potrošnja je povzročila krizo in potrebno je bilo balansiranje v obliki varčevanja......

Nihče ne govori o tem, da se ne smeš zakreditirati, ampak da to storiš po pameti.......da si ne "želiš preveč naenkrat"........ker kredit vzeti pred nekaj leti je bilo čisto simpl....tudi za podjetja.......in so jemali, tako posamezniki kot podjetja kredit na kredit......ker se jim ni dalo "čakati"......ker so želeli takoj "živeti na veliki nogi", ne pa investirati postopoma, 5, 10, 20 let......in v nedogled ne moreš trošiti več kot zaslušiš.....ne gre......

In normalno, da kupiš pralni stroj na kredit......samo če imaš že dva kredita za avto, kredit za hišo, boš mogoče preračunal (če se ti pralni stroj ravno ne pokvari), da je pa mogoče z novim pralnim strojem dobro počakati še leto ali dve, da poplačaš vsaj en kredit oz. da poplačaš vsaj nov televizor, pri ponudniku internetnih storitev).....o tem govorim......trošiti je treba po pameti, pa se človek in družba vseeno lahko razvijata........samo dobro staro kmečko pamet je treba uporabiti.......user posted image

Cena nafte je že precej časa nizka......in preti nam spet lahko nova kriza zaradi pretirane potrošnje.......nista se Obama in Putin sestala zato, ker bi eden ali drugi rada rešila begunsko krizo in svet pred isi.som.......ampak da se "dogovorita" o finančni krizi.....

Aja.....kateri medij v Sloveniji poroča objektivno in kritično......?

Če zapravim, kolikor pač imam, je to super zame. Ampak če ima 80 % populacije denarja ravno toliko, da poplača položnice in se prebije čez mesec, vse ostalo stoji. Stojijo vse luksuzne storitve in proizvodi. Ma niti luksuzne ne rabijo biti. Kupiš pač en plašč in ga nosiš 10 let, kupiš ene čevlje in jih nosiš 5 let ... predstavljaj si, kaj bi bilo z vso proizvodnjo danes, če bi vsi kupovali 1 par čevljev na 5 let. Kot nekoč.


V Sloveniji ni 80 % populacije na socialni podpori, da bi zgolj lahko poplačalo položnice........zato ne bodo kot neobjektivni mediji in ne zavajaj.......sama plačujem položnice in vem, koliko stanejo na mesec......daleč največji strošek je itak telekomunikacijska storitev in ni nujno potrebna za preživetje 80 % ljudi.......

Drugače pa zaradi proizvodnje na daljnjem vzhodu si lahko vsako leto omisliš nov plašč in nove čevlje.......


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: DUTB
12.10.2015 0:06:25   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Drugače pa zaradi proizvodnje na daljnjem vzhodu si lahko vsako leto omisliš nov plašč in nove čevlje.......


lahko? bolj moraš, ker je tak klup ne zdrži leta kaj šele desetletje user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: DUTB
12.10.2015 6:09:57   
liliana
Bolj lahko, kot moraš......še posebno za otroka, ko itak od spomladi do jeseni preraste.......user posted image

Drugače pa, Slovenija je imela (ima) kar nekaj fajn izdelkov, dragih sicer, vendar kvalitetnih.......vendar kaj, ko smo pa raje po amazonu dajali denar tujcem, namesto da bi kupovali in reševali Muro, Peko, Toko, Alpino.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: DUTB
12.10.2015 7:47:20   
mateyka
morma rečt da čevljev nikoli nisem kupovala prek spleta. čevelj moram probat al pa ni deala. a ti kaj kupuješ prek spleta? jaz sem v sloveniji kupovala samo mikice, majce in kake jope. 1x celo kopalke. samo hlače sem pa vedno morala probat, ker sem ponavadi mela luft v pasu in sem morala probat en kup modelov preden sem kaj našla.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: DUTB
12.10.2015 9:21:41   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Bolj lahko, kot moraš......še posebno za otroka, ko itak od spomladi do jeseni preraste.......user posted image

Drugače pa, Slovenija je imela (ima) kar nekaj fajn izdelkov, dragih sicer, vendar kvalitetnih.......vendar kaj, ko smo pa raje po amazonu dajali denar tujcem, namesto da bi kupovali in reševali Muro, Peko, Toko, Alpino.....



Ja fajnih, kvalitetnih a predvsem predragih stvari si žal s svojimi prihodki marsikdo ne more privoščiti, ker mu vseeno pride manj npr 3 . kosi oblačila ene **** trgovine kot 1.kos Mure. -No to je ena vrsta ljudi!
Druga vrsta pa so-smo, ki kupujemo ko rabimo in imamo točno določene preddispozicije kaj, kako ,.. mora to izgledat, biti zašito ,.. tako da tukaj prideš pa potem do spoznanja, da za identično stvar pri nas plačaš več kot v tujini. Pa ne gre se samo za oblačila-npr hladilnik Gorenje-preverjeno v Italiji skoraj za 100e cenejši isti izdelek.
No zato pa mi kupujemo Švedsko user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?