|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Da vidim, kako se bo obneslo :-)
16.8.2006 23:52:21   
Anonimen
Ne znam ravnati z denarjem in ne znam ga "šparati". Ne konkretne gotovine in česa drugega. In zdaj sem končno uspela sestaviti poskusni, enomesečni varčevalni načrt, ki bo "v veljavi" v septembru. In me prav zanima, koliko bom "prišparala", če mi bo seveda sploh uspelo zdržati cel mesec. user posted image  Izgleda pa nekako takole:

01.) STANOVANJE: Najemnina je, kolikor pač je. Tu ni kaj "šparati". Gre pa pri stroških. Ugašanje luči in zapiranje pip za sabo. Takoj. Ne čez pol ure. Konec hlajenja stvari pod tekočo mrzlo vodo (ali odtajanja pod vročo). Za hlajenje je skrinja, madonca. user posted image  Kuhanje na plin, ne na elektriko. Zakaj pa imamo plinovod, če ga pa ne uporabljamo? user posted image  Hitreje je in ceneje. Vrečk za smeti ne mislim več posebej kupovati. Bodo kar tiste iz trgovine OK. Čistila (kolikor jih sploh uporabljamo) bo prinesla tašča iz službe. Hišni telefon se bo uporabljal samo za klice na navadne številke. Nič več na mobitele in ne vem kam še vse.
02.) HRANA: Zelenjava pride s Plitvic sveža in domača. Ostalo pri našem "šiptarju" na "štantu" user posted image , ne pa oprano, narezano in pakirano v Sparu, hudiča. user posted image  Meso v mesnici, ne pa že panirano ali celo že pečeno v Mercatorju. user posted image  Mlečni izdelki v diskontu Ljubljanskih mlekarn. Sokovi za razredčit v Fructalovem diskontu. Testenine in riž kar lepo najcenejše v Sparu. Adijo, Barilla, do nadaljnjega. user posted image  Omake bo kar Kamikaza sam naredil doma (jaz jih ne znam user posted image ). Nasvidenje, konzerve. Bom rajši taščo počakala, da bo spet delala filane paprike. user posted image  Pa bezgov sok tudi "tak fejst" naredi. Sladkarije - Sparova znamka. A še kej rabmo? user posted image
03.) OBLEKE in OBUTEV: Ne potrebujemo nič! Imamo toliko, da že hodimo p o vsem tem. user posted image  Če bom slučajno kaj zagledala v kakšni izložbi, si bom rajši sredi ceste dala leče ven iz oči, da sploh ne bom nič videla. user posted image
04.) PREVOZ: Po dolgem času - karta za avtobus. Imam dosti tega taksija. Če se človek z njim vozi cel mesec, dobi kar "simpatičen" znesek. Za izven Ljubljane, kamor grem enkrat na mesec, bo pa tašča posodila Škodo ali pa svakinja Cliota.
05.) MOBITEL: Monete ne bom ukinila (naj bo za zlato rezervo, če zmanjka gotovine), ampak vse ostalo pa... Ne pokličem več z GSM-a na navadno številko, če se ne gre ravno za življenje. user posted image  Si raje kupim kartico za govorilnico. Saj so povsod postavljene. Živega boga ne pokličem več nazaj na tisto "žvrcanje". user posted image  Če me kdo potrebuje, me bo slej ko prej dobil. Pa tudi Kamikaze ne mislim več iz trgovine klicat, kaj je za kupit user posted image , ali pa ga klicat iz sobe (on pa v kuhinji), če pride film pogledat user posted image . Grozna sem, no, glede tega.
06.) PUFI: Hja, no... kar je za plačat, je za plačat. Tukaj tudi nimam kaj.
07.) KOZMETIKA: Nič več ne kupim! Imam vsega še za ene pet let. Doma šest zobnih past, novih in zapakiranih, jaz pa v trgovino po Pearl Drops, ker "kao" ostale niso OK user posted image . Ja, ja... Bomo zdaj videli, ali so ali niso. Šmink, barvic, šamponov in podobnega imam še za svoje vnuke. Kupim samo še vložke, tampone in sekret papir. Pa basta! user posted image
08.) ČASOPISI in KNJIGE: Adijo, cajtngi! Vse lahko preberem na Interentu (ki ga ne bom dala odklopit). Knjiga pa lepo 1 na 3 mesece v Svetu knjige, pa še ta bo verjetno za Jana. Saj rada berem, ampak istočasno pa tudi stanujem zraven knjižnice. Se mi zdi, no. user posted image
09.) CIGARETI: Jap... moj greh... ampak škatlica na dan je limit... če jo bom kdaj prej požrla, bo pa to moj problem... al pa Kamikazin, ker bom potem njegove kradla user posted image ... we'll see... ampak kadit pa ne bom nehala.
10.) KOZLARIJE: Pa zakaj si moram kupit sendvič na Petrolu, ko grem na šiht, doma pa štruca in pol kg salame? user posted image  Pa posebej pol litra vode z okusom kaj-pa-jaz-vem-česa, doma pa en kup sokov? user posted image  Fertik je s tem. V kino tako ali tako ne hodim, ker filme snemamo doma z Interneta. Kockar nisem, pijanec tudi ne, narkomanka tudi ne. Vsaj tukaj nimam stroškov, hvala Bogu user posted image . Na kofe bom še šla ven v lokal, ampak ne pa glih vsak dan in še to po trikrat. Doma pa kava čaka na pojma nimam koga.
11.) OTROCI: Konec z glupimi igračami, ki jih mularija potem sploh ne pogleda al pa so zanimive za cca. 5 minut. user posted image  Že tako se ne da niti hoditi normalno po otroški sobi, pa še vse pada dol z omar in s kavčev. Nič več ne rabita. Kupim samo še plenice. Z umetnega mleka tudi že počasi lezemo na navadnega, kravjega, in mislim, da bomo s 1. septembrom že lepo na Mercatorjevem. En strošek manj, torej. Edina stvar, ki je pa ne dam, je pa Bubchenovo hladilno mazilo za rit. Eno najdražjih, ampak vredno vsakega tolarja. To bo pa ostalo. user posted image

A sem še kaj pozabila? Kva še lahko "prišparam" oz. kje?

In če preživim do konca septembra, vam sporočim rezultat. user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
16.8.2006 23:55:43   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

03.) OBLEKE in OBUTEV: Ne potrebujemo nič! Imamo toliko, da že hodimo p o vsem tem. user posted image  Če bom slučajno kaj zagledala v kakšni izložbi, si bom rajši sredi ceste dala leče ven iz oči, da sploh ne bom nič videla. user posted image


ta mi je najboljšauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
16.8.2006 23:58:41   
Anonimen
Ja saj napisat je bilo lahko. Me bolj zanima, kako bo v praksi, ko bom stala na avtobusni postaji, za mano v izložbi pa ena taaaaaaaaka fejst majčka. user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 0:03:26   
rija
Idi delat v neko štacuno s cotami, pa te bo minilo. Preverjeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 0:08:35   
Anonimen
U, hvala za idejo!!! user posted image user posted image user posted image
Dodajam točko 12: ZAMENJAJ ŠIHT!!! user posted image user posted image user posted image
Sicer na glih za štacuno z oblekami, ampak vseen...

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 0:22:53   
Anonimen
najemnine ni,hvala bogu.Šparamo pa itak vedno.Kuhamo na pli,nvčasih se zgodi,da nam zmanjka in če ni ravno denarja,potem pač kuhamo na elektriko.Hišni telefon imamo ,ampak ne kličemo z njega

2. moramo vse kupit,včasih dobim od mame.Itak kupujem vedno,ko je v akciji in čekiram kje je najcenje

3.huh,kar se tega tiče sem nekako malomarna user posted image .namreč imam še vedno ene in ta iste obleke ,ki sem si jih kupila ko sme bila stara 18 let.Si redkokdaj kaj kupim,no,letos sem si in to oblekico za 2500 sit.nisem si pa nič kupila najmanj 3 leta.Obutev pa podedujem po sestri :)

4. prevoz hhmm imam noge in hodim.Imam vse blizu tako da ni panike

5.kar se tiče mobitela sem zadnje čase zelo pridna.Imam samo skupaj z naročnino 2500 sit za plačat user posted image

6.O pufifi ne govorim rajši

7. kozmetika.No,nisem takšen tip ženske ,da bi si kaj kupovala.Vedno dobim od mame ali pa sestre.šamponi,vložki itd.to so pa itak nujne zadeve

8. časopisov in knjig ne kupujem

9. cigareti... sem nekadilka že 8 mesecev user posted image

10. kozlarije..hmm le kaj to pomeni.zase nikoli nepotrebnih stvari ne kupujem.za sina pa kar,ampak nikoli ne novo,ampak rabljeno,ker si nove stvari ne moremo privoščit
11. igrače..jih nima veliko,vse smo skoraj dobili ali pa je mami kupila še preden se je rodil.Sicer pa sedaj so na sporedu avtomobilčki,tako da bo treba v trgovino.No,mi pa uporbaljamo tudi bubchen kremo

Kje bi mi lahko prišparali..hmm,tako da ne bi vsak dan jedli mesauser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 7:43:15   
srki
Uf, tole si pa dobro napisala in držim pesti, da ti bo ratalo. Bom kakšen nasvet tudi jaz upoštevala, čeprav moram rečt, da pri določenih stvareh kar prišparam, pa se mi ne da zdaj pisat v podrobnosti.....Res super user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 8:21:10   
Doroty
Če misliš resno z varčevanjem, ti priporočam, da si pri vsaki točki napišeš zraven koliko na mesec lahko porabiš za vsako stvar. Seveda ne totalno v globino razdelano, ampak po področjih: najemnina, položnice, kozmetika, trgovina, benzin / cestnine, zavarovanja, krediti, oblačila / darila, hrana zunaj, varčevanje ....
Jaz delam v tem smislu, s tem, da za vsak mesec posebej planiram, koliko bomo za vsako postavko zapravili. Seveda je to odvisno od prilivov, ki jih vpišem na eno stran, na drugo pa torej odlive. Seveda so stvari, pri katerih ne moreš varčevati (obrok kredita,...) in treba se je držati postavljenih zneskov. Če nek mesec npr. imamo v planu, da za oblačila porabimo 0,00 sit, je jasno, da za oblečt ne bomo NIČ kupili (pa lahko vidim v izložbi ne vem kaj). Enako, če imam v trgovini plan mesečno npr. 80.000,00 sit se tega tudi držim in kupujem take stvari, da pridem skozi ... Vse kar privarčujeva, gre na poseben račun, od koder se potem plačujejo večji nakupi.
Vse plačujeva s BA kartico, kjer takoj vidim, koliko je šlo dol z računa, vse takoj vpišem v tabelo (Excel) in se mi sproti odšteva ... Vse ostale plačilne kartice pa smo dobesedno prerezali, dovoljen limit smo ukunili. Z gotovino plačujemo samo male zneske (kava, ....), vse ostalo kartica (zaradi kontrole).

Pa ne mislit, da živimo v nekem pomanjkanju, tudi prihodkov sploh nimava skupaj majhnih. Vendar kot izgleda sva oba totalno neorganizirana, saj sva vedno zapravila sproti vse, kar sva zaslužila. Na tak način delam zdaj dve leti in ne bi verjela, koliko smo do zdaj privarčevali. Sploh se ne sprašujemo več, ali lahko to kupimo (ker imamo vedno na varčevalnem računu denar), temveč samo, če to potrebujemo?

Lp, Doroty.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 8:53:36   
Anonimen
smešna si, koga zanima tvoje varčevanje,
meni se zdi, da se z opisovanjem norčuješ iz tistih, ki si napisanega že ne morejo privoščiti,
"leče boš dala ven iz oči" - kje jih lahko še imaš? v riti?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 9:00:58   
Anonimen
Fajn načrt.
Upam da bo uspel. Jaz moram tud kej tacga začet prakticirat. Čeprav bi jst mogla na drugih stvareh šparat sam vseen.

Upam da rata!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 9:08:25   
Tejči
Dober načrt, upam da ti ratauser posted image  Kje pa naj jaz prišparam, ki vse to že dolgo delamuser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 9:11:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
kje jih lahko še imaš? v riti?


Kaj pa ti veš, kaj si jaz lahko vtaknem in kam. user posted image
In tudi ti si lahko vtakneš, karkoli želiš in kamorkoli želiš. Vse. Z mojo temo vred. user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 17.8.2006 9:14:47 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 9:15:23   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

meni se zdi, da se z opisovanjem norčuješ iz tistih, ki si napisanega že ne morejo privoščiti,




meni se ne zdi, da se norčuje iz kogarkoli. je pa res, da si jaz pol teh stvari, ki jih je naštela ne morem privoščiti. pa si jih tud ne bi, če bi si jih lahko. raj ponucam denar za moje punce, pa čeglim mogoče ner rabijo ne vem kako nujno.user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 9:18:38   
Naja31
Kje se norčuje? user posted image  user posted image  user posted image

Kerensa, upam, da vam rata.
Pri nas večino stvari itak že počnemo. se mi ne zdi nič posebnega.


(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 9:51:56   
Rožica I
No, jaz se bolj oglašam zaradi anonimke/neža tu gor! Vsak ima pravico na temle forumu pisat karkoli mu pade na misel, dokler koga ne žali.. Ne razumem, zakaj potem prebiraš sporočila, če te ne zanimajo, anonimka/než!?  Morda ti gre kdo tu gor na živce, pa ga zato spremljaš?! Ampak potem te očitno zanima kaj ta oseba piše, ne?
Ko smo že pri šparanju- prišparaj nam svoje mnenje, anonimka/než (sicer govorim v svojem imenu, vseeno pa se, po moje, marsikdo s tem strinja!)!  Lep poletni dan vsem,  Rožica  

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 10:13:17   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

No, jaz se bolj oglašam zaradi anonimke/neža tu gor! Vsak ima pravico na temle forumu pisat karkoli mu pade na misel, dokler koga ne žali.. Ne razumem, zakaj potem prebiraš sporočila, če te ne zanimajo, anonimka/než!?  Morda ti gre kdo tu gor na živce, pa ga zato spremljaš?! Ampak potem te očitno zanima kaj ta oseba piše, ne?
Ko smo že pri šparanju- prišparaj nam svoje mnenje, anonimka/než (sicer govorim v svojem imenu, vseeno pa se, po moje, marsikdo s tem strinja!)!  Lep poletni dan vsem,  Rožica  





user posted image user posted image user posted image

SE KAR PODPIŠEM

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 10:46:17   
barbaram
živ! ravno zato, ker kot praviš Rožica I "vsak ima pravico na temle forumu pisat karkoli mu pade na misel", lahko tudi anonimka/než napiše, kar si misli, ali ne?! se pa definitivno strinjam, da naj se ne bi žalili. ampak tolerance (tistih, ki žalijo in onih užaljenih) so si takoooo različne. 

mene bolj (zelo, zelo) moti ta anonimnost. če se z nečim ne strinjaš oz. imaš pač svoje mnenje, je treba takoj pod krinko?!

pa en lep dan želim

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 10:46:41   
dulcinea
Bravo Kerensa. Seveda, če boš vsaj pol od tega uresničila... Držim pesti. 

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 10:53:49   
clea
CIGARETI: Jap... moj greh... ampak škatlica na dan je limit... če jo bom kdaj prej požrla, bo pa to moj problem... al pa Kamikazin, ker bom potem njegove kradla ... we'll see... ampak kadit pa ne bom nehala.


zakaj pa nebi probala.veš kok pr tem prišparaš

drugač pa ti želim,da ti bo ratal čimveč prišparat

Tole z majčko te pa čist štekam Kerensa.Men se podobno dogaja. Zanč sm šla recimo po kavbojke,kupla sm pa vse drugo.

(odgovor članu barbaram)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 12:42:08   
Anonimen
Pa pod točko 12. ti želim, da se kdaj najde kakšna služba z malo višjo plačo, da ne bo treba tako zelo šparat.Srečno!

(odgovor članu clea)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 13:02:20   
Anonimen
user posted image  upam, da ti rata.
Ampak se mi kar zdi, da boš tam 1x 17 septembra mal obupala user posted image  oprosti, ampak glede napisanega, se mi zdi da si ravno ena taka nakupovalka kot jaz. Jaz ne bi zdržala.
Če pa je treba vsak ponedeljek kupit Novo user posted image  Da kej ne zamudim...user posted image
Sicer pa hvala...za spodbudo. Mogoče pa celo tudi meni rata user posted image  Le da kej ne pride vmes user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 13:20:24   
Anonimen
Ma sej to je tist user posted image  -  k zmeri kej umes pride. user posted image user posted image user posted image

Ampak namen imam pa dobr, no... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 21:07:51   
Anonimen
Sicer pa...če ti rata vsak mesec vsaj 14 dni se držat plana, pa neki že je user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 21:43:58   
soncek&luna
kerensa, ne vem, ce bos na vodi kaj prisparala... v stolpnicah gre voda po osebi in basta pa je vseen al jo kaj porabis al pa nic...

lahko pa se nasvet, seveda ce peres user posted image , perilo peri cez vikend ali pa po 22. uri user posted image

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Da vidim, kako se bo obneslo :-)
17.8.2006 22:30:29   
Gina
Kerensa, mi približno tako živimo, kot je tvoj plan šparanja, sicer bi bankrotirali. Edino mleko dobim direkt izpod krave, pa je še cenješe, pa cigaret ne kadiva, pa alkota tudi ne pijeva, pa plenic nimamo več, pa perem cote ponoči, da je ceneje. Edino nafta pri avtu in hajcngi nam pa nekako ne rata tolk skrčit, kot bi rada. Se radi okol prevažamo. Drugače pa...jasno da se to čist obnese. Kako ne. Moji otroci niso nič nesrečni, ker nimajo skoraj nič novega. Jaz pa tudi preživim. Tisto s čevlji ni bilo najbolj modro, ker otrokom čevlje pač moraš kupit, ko jih prerastejo. No, sebi jih jaz nisem kupila resnično že zelo dolgo.
Dobro šparanje ti želim. user posted image

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?