|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Darilo za babco ?
3.10.2006 12:43:19   
Anonimen
...kaj dati babici, ki je bila pri porodu kot za zahvalo??? Ali dati denar ali pa kakšno praktično darilo?
Hvala za pomoč

< Sporočilo je popravil wahoo -- 3.10.2006 22:29:52 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 12:46:50   
Petraa
Nekaj kar jo bo spominjalo na vas.Kaj pa... ne vem...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 12:46:51   
sašaš
Jaz nisem dala nič...zakaj neki pa denar...user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 12:48:24   
lelaval
Jaz nisem nič.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 13:11:02   
Zasanjana
Hm... jaz tud nisem dala nič.user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 13:14:10   
jasnika
a kaj ostalemu osebju pa zdravniku boš tudi dala al kaj, pa pol gori na oddelku tudi če bojo prijazne s tebojuser posted image
ja hudiča saj pa dobijo plačo al neuser posted image user posted image

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 13:40:26   
muki1
Denar dobi vsak mesec, PLAČO !!!!!!

Pa zakaj bi rabila dajat babici darilo? Če že misliš, da se ji je ravno tvoj porod tak v srce vtisnil, ji poslikaj otroka in daj sliko v kakšen lep okvir.
Ali pa kavo in čokolado.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 13:42:46   
jasnika
vsak otrok je za svojega starša nekaj posebnega, dvomim pa da to velja za babice ki jim je to v praksi

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 14:30:38   
Jančika_
Jaz sem se ji šla ekstra opravičit, ker sem se tak drla. Je bila kar vesela, moram rečiuser posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 14:37:27   
mtina
Ali ti v službi dobiš darilo, ko prestaviš liste iz enega kupa na drugega? (pišem metaforično, ker ne vem kaj si po izobrazbi)

To je njeno delo in vsakdanja rutina. Nič posebnega.

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 14:49:27   
petraz
Jaz tudi nič........user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 15:02:54   
Mateja82
Nič ji nisem dala.  Denar - saj dobi plačo a ne?
Pustila me je samo in  tiste pol ure ko je bila zraven mene pa še to sem jo morala prosit da pride k men ker nisem vedla a naj že pritiskam al ne pa da je šla partnerja poklicat da ni poroda zamudil. Nevem niti kako ji je bilo ime.

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 17:43:09   
žiža
Jaz sem se ji že med popadki opravičevala, ker sem tko glasna in sitna. Na koncu ko sem malega na sebi imela sem ji pa iz vsega srca hvala rekla. Ne vem zakaj kakšno ekstra darilo.
Sami smo neumni, če zdravnikom, urdnikom, duhovnikom, učiteljem... darila nosimo. POtem se pa govori kolk je kdo za kakno "uslugo" ki to sploh ni, računal. Vsak se odloči za svoj poklic in za delo ki ga opravi dobi plačo. Za vse ostalo je pa HVALA LEPA po mojem mnenju čist zadosti in mimogrede tudi vljudno.

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 17:52:14   
Maxica
Jaz sem bila s svojo res zadovoljna, tako da smo ji za novo leto pisali voščilnico in se ji notri zahvalili za vse. Sicer pa sem, ko sem zapuščala porodnišnico, na oddelku sestram pustila kavo in ene čokoladne bombone. Lih tko, za moj dober občutek.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim za nasvet
3.10.2006 20:46:27   
Tracy
Mislim da je čisto dovolj če se ji prijazno zahvališ, za potrpežljivost in strokovno opravljeno delo. Da bi ji pa neka darila dajali, pa mislim da ni potrebno. Če bi od vsake porodnice dobile neko darilo, pa kam bi z vsem tem?user posted image
lp

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prosim za nasvet
4.10.2006 9:53:39   
kapesanta
Jaz sem ji pa bomboniero kupila, pa še eno za ostalo osebje. Saj je res, da dobijo plačo, samo jaz sem bila tako zadovoljna z njihovim odnosom in delom, da se mi je zdelo da si zaslužijo takšno zahvalo. Bomboniere in kava so pa tudi največ, kar se mi zdi da se lahko da in to kateremukoli kot zahvalo za opravljeno delo, kaj več se mi zdi pa že podkupovanje....

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prosim za nasvet
4.10.2006 9:55:02   
Anonimen
Jaz sem ji imela namen nesti kakšno malo, lepo lončnico.

(odgovor članu kapesanta)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prosim za nasvet
4.10.2006 13:18:49   
Anonimen
Jaz nisem dajala nič. user posted image  Mi je bilo pa kasneje žal in mi je še danes, da nisem kakšno izvirno malenkost podarila ginekologu, ki me je spremljal cel čas pred nosečnostjo (neplodnost), vso nosečnost in bil tudi ves čas pri porodu. user posted image

No ja....zdajle sem spet pri njemu....če bo vse po sreči, mu bom čez kakšno leto lahko kaj podarila user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prosim za nasvet
7.10.2006 0:51:03   
t_t_y
Moj je, ko smo odhajali iz porodnišnice sestram dal flašo in bonboniero (al kavo, sej ne vem), babico smo pa potem obiskali v prednovoletnih praznikih in ji dali flašo pa bonboniero in pa slikico s tamalim (k je tudi ona gor). Je bila zelo vesela, saj ima baje namen izdat knjigico o "svojih" otrocih, čez nekaj let, ko bo upokojena in nas je prosila za dovoljenje če sliko lahko objavi v kolikor bo to res izvedla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prosim za nasvet
12.10.2006 15:45:55   
katarina2004
Mi 2 sva nesla babici kavo+bomboniero, ginekolgu in anastezistu pa sva dala en malo boljši whiskey vsi so bili zelo veseli. Tako sva preprosto čutila, ker so bili vsi zelo prijazni, topli in ustrežljivi.

(odgovor članu t_t_y)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prosim za nasvet
17.12.2006 17:26:26   
Ancy
Jaz mislim, da če se je res posebaj potrudila lahko ponudiš kakšno malenkost... Mogoče slikico otroka..
Denarja pa vsekakor ne, saj ga zaradi poklicne etike naj ne bi sprejela.

(odgovor članu katarina2004)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prosim za nasvet
20.12.2006 8:52:04   
Anonimen
Jaz sem ji dala bon od Mullerja in slikice s tamalim, ko ga ureja - bila je tako prijazna in celih 12 ur z mano - niti za trenutek me ni pustila, čerpav je bil tudi moj cel čas zraven. Po CR je počakala (obe z zdravnico), da sem se zbudila (čeprav se je njena smena končala ob 19.00) in sta mi skupaj prinesli piškotka v šok sobo. Pa tudi kasneje naju je vsak dan prišla gledat. V glavnem šokirana sem bila nad prijaznostjo in zato sem to naredila. Zdravnici pa sem dala košarico s pijačo, sladkarijami in kavo.

(odgovor članu Ancy)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prosim za nasvet
22.12.2006 23:58:30   
Bonnie_RR
Js sem bila celih 16 dni v porodnišnici in so me res vse sestre in zdravniki dobro poznali (žal po zapletihuser posted image ). Ob odhodu domov sem se jim zahvalila za skrb in prijaznost z 2 večjima bonbonierama (ena za sestre, ena za zdravnike) in zahvalo v obliki kartice s sliko mojega sinčka in nekaj vrsticami za spomin.

Mislim, da je, če si res zadovoljen, to lepa gesta. user posted image

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prosim za nasvet
7.1.2007 17:56:00   
valči
Midva sva se obakrat zahvalila babicama,prvič sem dala medeno žganje in merci bonboniero.To pa zato,ker je rojstvo otroka zame,najlepše doživetje v življenju,pa ni važno,kolikokrat rodiš.Res sem ji bila hvaležna in sem si ji sama prišla zahvalit na oddelek nekaj kasneje

Ko sem drugič rodila,ji pa je mož odnesel Merci inkavo,pa napisala sem ji par lepih besed v zahvalo in dejstvo,ki še ga sedaj trdim,da je poklic babice najbolj časten in občudovanja vreden.Zame.


In nošnja takšnih stvari v porodnišnico,zame ni podkupovanje,temeč mala zahvala za vso prijaznost,ker je rojstvo otroka pomembna prelomnica v življenju.In največja sreča sploh.


Zdravnikom,župnikom,učiteljem  in vzgojiteljem ne nosim ničesar.Nikoli.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Darilo za babico
8.1.2007 5:10:53   
frufru
Ne vem, zakaj smo Slovenci obsedeni z obdarovanjem zdravstvenega osebja, po drugi strani pa jamramo, da se samo po vezah kam pride v zdravstvu. Darilo?user posted image  Če že kaj, bi jaz poslala slikico user posted image z zahvalnim besedilom. Se mi zdi, da se bo tako še najbolj spomnila s kom ima opravka, ko gre toliko žensk in otrok čez njihove roke. Nekatere babice celo zbirajo slikice otrok, ki so jim pomagale pri rojstvu.

< Sporočilo je popravil wahoo -- 8.1.2007 17:31:48 >

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?