|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delodajalec zahteva da en mesec delam zastonj
8.11.2005 21:00:36   
janjja
Stvar je taka; izmed ogromno prošenj za službo so izbrali za poslovodjo mene in še dve. user posted image
In zdaj bodoči delodajalec zahteva da bi vse tri en mesec delale zastonj in bo potem na koncu meseca izbral tisto ki se mu bo zdela najboljša?
Meni ni problem delati ampak stroški prevoza pa malice pol pa na koncu meseca mi reče adijo?  
Kaj naj naredim?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:05:41   
CatJa
A je nor? Pa sej ljudje nismo dobrodelna ustanova. Na koncu se ne odloči za nobeno in na tak način prihrani vsaj miljon user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:12:08   
baguSka
Se strinjam s Catjo. Sicer pa en folk pač naseda.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:13:29   
rija
Larifari! Tale delodajalec ni resen. OK. Pri nas je praksa, da pride kandidat za delo na neko "probo" za dva dni, ne pa cel mesec. V dveh dneh se že da videti ali je delavec vsaj približno to, kar od njega pričakuješ.
Pa da vas je izbral? Potem ne rabi enega meseca da se dokončno odloči.

Za take primere so pa tisti trije meseci poskusne dobe, ko lahko delodajalec delavca odpusti brez posebnih razlogov in opravičil. Samo dneve, ki jih je delal, pa je le dolžan plačati.

Jaz nebi šla delat k takemu delodajalcu, se zna zgoditi, da bo potem tudi drugače problem za raznorazna plačila.

Bodi previdna.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:16:17   
muki1
Ne bi rekla, da je to sploh zakonito, saj te delodajalec, mora prijaviti in če si prijavljena si v delovnem razmerju, za kar ti pripada plačilo. Naj vas zaposli za poskusno delo, bedak.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:16:37   
anajmad
Jst bi ga pa prijavila.Neki mora obstajati kakšna inšpekcija,da ga lahko tudi anonimno prijaviš.Ker to kar si ti napisala je delo na črno.Ne vem,pozanimaj se malo.
en lpuser posted image D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:19:37   
janjja
pol mi svetujete naj se ne spušam v to?
Kaj pa če bi pol dobila službo?
Pa saj jaz tudi pravim da ni normalen ampak to zahteva.Služba pa bi pol bila trgovinski poslovodja.
user posted image V bistvu je razpisal delo za ekon.teh. izbral pa vse tri z šesto stopnjo izobrazbe. A ni malo sumljiv?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:20:57   
janjja
Ja on želi da bi še en mesec bila na zavodu in k njemu hodila hkrati delat.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:24:27   
baguSka
Ej tud če sprejmeš službo oz. jo na koncu dobiš, boš s takim človekom mela fuuuull probleme. Verjem. Jst mam izkušnje s takimi!! Samo gledajo na to, da bi delavci čimmanj dobil in sevede država, sami pa si nagrebejo gore denarja. Fuj! Delavce se plača, ne pa izkorišča. Ma ni pogojev, da grem tja. Sama sem enkrat privolila v en dan in so me še isti dan sprejeli brez premišljevanja, ker so pač vidli, da me res rabjo. Ampak ceeeel mesec??? Svašta. Ne, res ne.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:24:48   
rija
Janjja, kot sta ti že mukica in anajmad napisale, je to res delo na črno.

Glede tega, da pa je ""izbral" ljudi z višjo izobrazbo, pa ne vidim nič napačnega. Če imaš pač na razpolago višje izobražene delavce, ki so pripravljeni delati na mestu z nižjo izobrazbo normalno, da vzameš tiste z višjo. Samo da je izobrazba primerna za delovno mesto. Tudi mi smo že imeli ek. tehnika, ki je delal na mestu prodajalca, se pravi eno stopnjo nižje.

Službo pa boš dobila ali pa ne: šanse so 33.333333 %. Sama pa se odloči, ali se boš v to spustila ali ne. Pogovoriti se z bodočim delodajalcem glede na njegove zahteve itak nima smisla.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:26:35   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: janjja

Ja on želi da bi še en mesec bila na zavodu in k njemu hodila hkrati delat.


Kot vem je treba bit Zavodu na voljo od do. Če nekje delaš, pomeni da nisi na voljo. Pa še pogoj da si na Zavodu je ta, da nikjer ne delaš. No, v tem primeru bi ti mogoče spregledal, ker nebi prejela denarja user posted image Hja, Zavod tega ne verjame, ker ne odobri niti dela na črno.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:26:37   
JASNA D
Jaz ga raje prijavim, kot da bi se s takim ukvarjala. Četudi bi službo dobila, bi te tudi kasneje vodil žejno čez vodo. Bog ve, kake lumparije je že delal in jih še bo. Merni tole ni samo sumljivo, ampak že kar direktno pokazano, da je "lopov".

Jasna

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:26:47   
soncece24
ni šanse, ne it. potem on to 12x nardi, pa ma zastonj delovno silo celo leto. pa na zavodu povej, kaj ti je rekel, ker to je kaznivo (delo na črno)

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:33:42   
janjja
To je to če je človek obupan in brezglavo išče zaposlitev, pol pa te taki okol prenašajo.user posted image
Jutri grem še na en razgovor z njim in res ne vem kaj naj mu rečem. Prekleti cepec. kar spekla bi ga nauser posted image .

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 21:48:00   
CatJa
janjja, kaj pa če bi se obrnila na Zavod ali pa na delovno inšpekcijo? Samo tolk, da ti dajo kakšno informacijo o tem podjetju. Jaz sem bila pred enim mescem vabljena na en razgovor, pa ne vem kaj mi je bilo, nekaj mi ni bilo v pogojih jasno al je bil šesti čut, in sem se obrnila na Zavod. Ena prijazna gospa mi je toplo odsvetovala zaposlitev v tej firmi, ker jo vlači po zobeh že cela Slovenija.

Te razumem kako je, ko si že čisto obupan, ampak gledat je treba tudi vnaprej.

Saj bo, boš vidla user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 22:32:38   
manca79
Ja, tud jaz mislim da je to natega.
Jaz vem, da me je sedajni delodajalec prosil, če bi lahko dobila en dan dopusta v bivši službi in prišla na spoznavanje, ne pa da delam en mesec zastonj, halo!?
Je pa res da če enkrat iščeš službo, bi res prijel skoraj za vse, da bi na koncu le mogoče lahko podpisal tisto pogodbo.
Jaz mislim da bi ga bilo mogoče dobro vprašat kako je s stroški prevoza in malice.
Pa dobro opravi! user posted image

_____________________________

lp
M.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 22:55:27   
soncece24
če se ti zdi firma sumljiva lahko greš zudi na mojedelo.com in se tam malo pozanimaš, če je že kdaj bilo kako sranje okoli te firme

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu manca79)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 22:59:37   
dix
IZVIRNO SPOROČILO: janjja

Stvar je taka; izmed ogromno prošenj za službo so izbrali za poslovodjo mene in še dve. user posted image
In zdaj bodoči delodajalec zahteva da bi vse tri en mesec delale zastonj in bo potem na koncu meseca izbral tisto ki se mu bo zdela najboljša?
Meni ni problem delati ampak stroški prevoza pa malice pol pa na koncu meseca mi reče adijo?  
Kaj naj naredim?user posted image


Pred kratkim smo imeli na zavodu na novo prijavljeni informativni seminar in se mi zdi da je bilo omenjeno da je lahko 1 mesec poskusno delo. V tem mesecu pač delodajalec preizkusi tvoje sposobnosti, tako da to JE zakonito.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 23:21:54   
Twetty
Bejži stran od tam,to je izkoriščevalec!!!Išči dalje....

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 23:25:43   
Anonimen
Ja dix to je res, ampak mora bit to plačano oz. morajo vsaj krit stroške malice in prevoza.

pa pa

(odgovor članu Twetty)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 23:42:30   
KODA
Do zdaj še nisem zasledila takega primera.Poskusno delo bi moralo biti normalno plačano.Pa v razpisu pisat,do kdaj traja.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
8.11.2005 23:45:54   
dix
Res da ona malico omenja, ampak ni pa povedala lai jo dobi plačano ali ne, prav tako se iz sporočila ne da razbrati če bo dobila potne stroške ali ne.


Jaz bi rekla tako: Pojdi v službo in se DOKAŽI pa bo služba tvoja.


Eni niti približno take možnosti ne dobimo kaj šele službo brez preizkusnega meseca. In kaj če to službo zavrneš in pol pol leta ne boš dobila nič? Izgubiti trenutni ne moreš nič, lahko samo pridobiš službo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
9.11.2005 0:22:07   
Anonimen
Da ne bi šla delat !!!

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
9.11.2005 6:40:54   
bskrle
Tudi moja znanka je tako dostikrat delala po en teden, en mesec zastonj.
Pokliči na sodišče v vašem mestu in se pozanimaj.
Prijava na inšpektorat za delo je verjetno lahko tudi anonimna. Mislim da morajo vsako prijavo preveriti.

Ne sprejmi, ker boš 1 mesec delala zastonj! Potem bo pa vse  3 odslovil. Meni se je to sprva zdelo čisto nemogoče, a ko se je tej znanki pripetilo ene 3x -  v ubožane lastnike trgovin ne verjamem več! 

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Delodajalec zahteva da en mesec delam zas...
9.11.2005 8:44:27   
janjja
Zdaj sem klicala na zavod za zaposlovanje in mi je rekla
da to ni zakonito.user posted image
Dala mi je telefonsko od inšpektorata za delo, ampak ko sem klicala tja mi je rekla da imajo uradne ure od 9-11.
Tak da moram na deveto počakat.
No ob pol enajstih imam pa še en razgovor, pa da vidimo če si je kaj premislil.
Pa naj vam povem da to ni kar neka firma ampak v Rogaški najbolj znana trgovina z gospodinjskimi aparati, ki zdaj rabi novo delovno silo ker se seli v nakupovalni center, tak da res ne vem kak si lahko kaj takega privošči.
Adijo pamet.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?