|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Diabetes, part 7
20.8.2004 16:41:39   
Katja*
Ojla cukrčke!


Samo na kratko: SLUŽO IMAM!:bravo:


Sicer samo do aprila, tako da še pripravniške ne bom mogla naredit do konca, ampak za nekaj mesecev smo priskrbljeni!


HURA!!!:love:9nebesa

LP, Katja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Diabetes, part 7
20.8.2004 17:35:07   
Kinokija
Čestitam :bravo::bravo::bravo:

Pridna, po koncu prpiravniške pa.........:modri:/:roza:

Pridne bodte, lepe cukre, šibam na Gorenjsko :torta: in :darilo: ter :rozica:.

LP M.

(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Diabetes, part 7
22.8.2004 14:52:18   
Medvedka
Ojla, cukrčke!

Kako ste kaj?
Katja, čestitam za službo! :bravo: A to pomeni, da si dobila tisto službo, za katero si bila na razgovoru in si si je ful želela? Al je to kaka služba, za katero si se prijavila že prej? Tudi če služba ni za nedoločen čas (bi morala imeti res peklensko srečo, da bi dobila tako), so tudi za nadaljnje iskanje zaposlitve sila pomembne izkušnje, tako da boš naslednjič v prednosti pred drugimi. Morda pa še obstaja kaka možnost, da te zaposlijo tudi še naprej, nikoli ne veš...

Kinokija, upam, da si prebrala moje poročilo o cukrih in hipah, da ga nisem napisala zastonj...
In pa, da si prebrala, da vsi pač nismo Gorenjci...
Sicer pa uživaj na Gorenjski, saj lepa pa je!

Jaz sicer še vedno čakam na kakšen bolj ziher občutek, da se v trebuhu nekaj dogaja. Kake dvakrat se mi je sicer zdelo, da sem čutila nekaj takega kot opisujejo nosečnice, namreč da se čuti kot kake mehurčke v trebuhu. Zgodilo pa se je samo enkrat naenkrat in kljub temu, da sem se po tistem maximalno koncentrirala na to, da bi še kaj podobnega začutila, se ni zgodilo nič. Tako da še zdaj ne vem, a je bilo tisto res to, ali so bila le kaka prebavila...
Sem na vezi še z eno sonosečnico, ki ima rok prav tako januarja, pa pravi, da ona ful čuti brcanje in da ga je ful. Tako ne vem, kaj naj si mislim...
A bom kmalu začutila to brcanje bolj zares, da me ne bo skrbelo? :zmeden: :(
Ali je možno, da ima kolegica fantka, ki bolj intenzivno brca, jaz pa morda bolj nežno punčko? ;)

Kakorkoli že, upam da kmalu tudi jaz začutim kako resnejše brcanje, da bom vedela, da je vse OK.

Lepo se imejte!

Medvedka


(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Diabetes, part 7
23.8.2004 7:55:03   
Alja1
~ Katja, vse čestitke za službo :bravo:!

Veš so pa zdaj takšni časi, da vsepovsod iz meseca v mesec čakaš, ali boš dobila novo odločbo za zaposlitev, kakšna bo (določen/nedoločen) čas oziroma ali jo boš sploh dobila. Sama sem sicer po 9-mesečnem pripravništvu, dobila (le) dve odločbi za določen čas (2x po 6 mesecev), potem pa so se me le usmilili in mi dali odločbo za nedoločen čas (samo zdaj je že 7 let od tega). Zdaj te po pričevanju koleg (-ov/ic) kljub potrebam in pomanjkanju kadra "nategujejo" do konca :((

Držim pesti, da april ne bi bil zadnji mesec tvojega službovanja (sploh, če je to služba, ki si jo tako želela). Saj veš pokaži prijaznost (tudi, če ti kdaj ne bo do nje) in delavnost, pa se tudi, če že ni ravno potreb po novem kadru, najde kakšna luknja za "zafilat" ;)

~ Kinokija, kaj pomenijo :torta: in :darilo: in :rozica:?
A si čisto slučajno praznovala R.D.?
Kako pa kaj priprave na poroko?

~ Ajsha, kako kaj Lucija?
Kaj uboga mamico in očija?
Koliko sem jo imela priložnost spoznati, sem ugotovila, da je zelooooo pridna dojenčica :duda:

~ Medvedka, nič se ne obremenjuj z brcanjem tvoje :duda:! Saj veš, da so punčke bolj mirne! Ti samo pazi na svoje vrednosti KS, pa boš videla, da bo vse b.p.. Ko bo :duda: želela ven, te bo že močno butnila pod rebre :sloncek:

Danes je ponedeljek (za vse, ki vas to sploh gane). Upam, da nisem katere pozabila :ups:

Štajerski pozdravček vsem!
Alja

(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Diabetes, part 7
23.8.2004 8:42:54   
Kinokija
Pozdravljenje cukrčke :)

:torta::darilo::rozica: je bil znak za to, da grem na Gorenjsko feštat, ker je imela bodoča tašča rojstni dan.

Medvedka--->uupssssssss, zamešala s Škofjo Loko :( Sorry. Kako kaj tamavček? Že kaj ropota v bušiju?Nasl.teden imaš kontrolo, pliiiiiz boš povedala, a je Primorc al Primorka ....upam, da sem zdej zadela pokrajino :miska: . Držimo pesti za dobre izvide :miska:

Alja--->jap, midve sva na isti liniji, kar se tiče ponedeljka :grrr:

Če po pravici povem (pa ne me kregat), vsak post, ko preberem ,že kar malo čakam, da bo kaka novica o kaki sladki srečki nosečki, tako da bomo mele zamenjavo za Medvedko. Nuu, dejmo mal :sloncek::sloncek: , da bo veselje.

Katja, kdaj pa začneš s službo? Bo to tvoja prva služba? Bo :duda: šel v vrtec?

Aisha---->če bo moj :duda: vsaj pol tolk priden, kot je bila Lucija takrat na sestanku, bo kar dobro.

No, še malo novic o meni. Priprave na poroko me spominjajo na ogromen vrtiljak, ki se vrti čedalje hitreje, včasih sploh nimam več občutka, koliko časa je še, ponoči ne morem spati, ko premišljujem, da je treba postoriti to in to in to.....Tako, da časa prostega nimam niiiiič 8)8), domov hodim samo spat, likanje bo počakalo na oktober, v službo hodim skoraj v enih cunjah, ker enostavno nimam časa brskat po omari in razmišljat, kera majčka, kero krilo... Še dobro, da bo konec poletja, poln kufer imam hladnih juter in vročih dni. Naj bo mraz cel dan, ali pa vroče cel dan. Potem pa zjutri ne veš, kaj oblečt. Cukr zaenkrat še kar, imam občutek, da meni stres "kuri" mmole, kar je pa edino dobro. Normalno, zaradi prekrškov, kateri bodo v naslednjem mesecu neizbežni, kdaj poskoči, vendar se trudim korigirati z Humalogom. V soboto me je "nategnil" en natakar, ker je obljubil, da je eno naravno skopurcalo od soka brez sladkorja (resnično je bilo kislo), potem sem imela pa čez pol ure nekam preveč blažen zasanjan nasmeh ------->WC------>sladkor 11 :grrr::grrr:

Želim vam lep začetek tedna, lepe cukre, pa kaj se javite na RR :metulj:

Lp Melita 8)

(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Diabetes, part 7
25.8.2004 10:23:19   
Medvedka
Hellou, cukrčke!

Ajsha, hvala, hvala za tvojo tolažbo glede brcanja!
Meni se je morda zdaj še parkrat zdelo, da mogoče nekaj čutim in vse bolj se mi zdi, da je morebiti tisto pa res bilo to. Vsaj upam, no. ;)
Vseeno pa komaj čakam na tisto pravo, nezgrešljivo brcanje... Če si ga ti konkretno čutila šele v 6. mesecu, imam torej še kar nekaj časa, a ne... ;) Mogoče sva pa midve malce bolj neobčutljivi glede kakšnih dogodkov v telesu...
No, bomo videli.
Veseli me, da je Lucija taka pridna punčka, da sta mamica in očka lahko le ponosna nanjo! Pa čestitam za tri mesece! :rozica:

Kinokija, ti si najbrž ena redkih, ki jim stres ugaja... Glede sladkorjev, mislim, ;)
Želim ti, da bo tvoja poroka taka, kot si le želiš in da se jo bodo vsi še dolgo z veseljem spominjali.

Katja, a že delaš? Kdaj začneš? Da boš povedala, kako je in kakšne imaš sodelavce...

Alja, še vedno ti želim uspešno pripravljanje na zagovor, potem pa, saj veš... :sloncek: :modri: 9nebesa :duda:

Drugi teden imam kontrolo le pri Tomažičevi, tako da glede pikice ne bomo še nič vedeli. Žal.
6.9. pa imam najprej kardiologa na Pediatrični (upam, da bo vse OK), potem pa še morfologijo pri Sketljevi, kjer pa bom upam, da končno, izvedela tudi to, ali bo punčka ali fantek.

A ste za en hec...
Kaj mislite, kaj bomo dobili - fantka ali punčko? Da vidimo, katera bo zadela... ;)

Lepo se imejte, danes se mi zdi, da je sreda, torej preživite dobro še drugo polovico delovnega tedna!

Medvedka

(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Diabetes, part 7
25.8.2004 10:58:39   
Kinokija
Oj-en hiter post med službo!
Medi:
1. Definitivno bo fantek. Tukaj ni debate.:bravo:
2. A je kardiolog obvezen za vse diabetke nosečke?:zmeden:
3. Če odštejemo druge elemente nosečnosti, si tudi jaz želim biti nosečka, ker bom pisala ostalim vam, ki boste takrat že v službi .....Danes se mi zdi da je sreda......8)8)8) 8) ;)

Alja, kako boj za diplomo/črpalko/:duda: ?

Aisha, uzivaj proste dni s :duda: !

Katja, matr, zdej te nikjer ni, k maš službo :zmeden:

Lp Melita


(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Diabetes, part 7
25.8.2004 11:34:54   
Alja1
Tudi jaz bom danes bolj kratka!

Medvedka, moje skromno mnenje: "Saj ni važno kakšnega spola bo, samo, da bo punčka zdrava." :)-
Torej, navijam za :roza:

Ajsha, poljubček pridni, lepi Luciji :love:

Kinokija, a je cukerček še vedno tako lep, zdaj, ko se bliža veliki finale!?! Good luck :rozica:, pa kakšno fotko s poroke "prišparaj" za nas, da te bomo lahko občudovale, kako si žarela na dan D.

Ja res, Katja kam si "zalutala" :zmeden:
Te bomo še kaj slišale/videle, ali so te sodelavci tako okupirali, da ni več časa za kratek hallo!
Javi se!

Pozdravček vsem!
A.




(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Diabetes, part 7
26.8.2004 15:45:26   
Katja*
Živjo vsem!

Nisem na dopustu, nisem še v službi, ampak... PLESKAMO STANOVANJE, poleg tega pa letam naokoli za čopiči, barvami in malo še po zdravniških pregledah, kri dajat, pa delovne knjižice urejat! Cel teden je minil samo ob urejanju papirjev!

Službo pa nastopim 1. septembra! Delala pa bom predvsem z mladino in otroki! Juhu, predvsem moje področje...

Sicer pa tole tipkam pod pisalno mizo! Ja, prav ste prebrale - pod pisalno mizo! Stanovanje je v razsulu. Z mojim zlatim možekom bi rada vse naredila OK in tako bomo danes že tretjo noč spali pri babici in dediju. Joj, zlati stari starši! Pa mali je več ali manj cel dan pri njih!

Mark bo tudi v času moje službe doma pri očku, kadar pa njega ne bo, pa pri babici. Vsaj še eno leto ga ne dam v vrtec..Sicer pa bomo videli, kako nam bo laufalo.

Sicer sem pa zrela, da me nekdo nažge po riti! Zaradi mojega cukra! Že tri dni sem si ga merila samo zjutraj, jem (kaj je že to hrana?) sploh ne vem kaj; začuda pa se čisto OK počutim - ne nizkih in ne visokih sladkorjev. Živela črpalka! Aja, ravno danes mi je poštar prinesel pismo Z ZZZS, da so mi črpalko odobrili še za eno leto! Jupi!!!:sloncek:
:bravo:

Še sama bi se postavila v vrsto na stavnici: stavim da bo punčka! (Pst: verjetno zato, ker bi jo jaz tudi imela!Pa ne mojemu soprogu povedat...)

Glede kardiologa: meni je doktor Vesel(???) rekel, da ta preiskava pokaže kakšne večje napake, nezdružljive z življenjem, ampak da veliko srčnih napakic lahko nastane kasneje - pred rojstvom, pa tudi še po njem.

Da se še pohvalim, kaj nama je z možem uspelo: ker imamo tako majhno stanovanje, da malčku ne moreva naredit svoje sobe, sva z barvanjem optično razdelila spalnico. Kupiva še karniso, zaveso že imava.. in malček bo imel svojo sobo! Prav luštno zgleda.

Prav lepo se imejte vse, se oglasim...hm...morda drug teden...hm..Poročam pa zagotovo, kako je v službi!

LP, Katja


(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Diabetes, part 7
26.8.2004 16:15:53   
Anonimen
Medvedka, jaz pravim, da bo punčka:):):)

Pa pozdravi pediatrično namesto emne, aj grem tja HB šele oktobra:)

lp,:fis:

(odgovor članu Katja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Diabetes, part 7
26.8.2004 16:16:09   
Anonimen
mene in jaz sem hotla napisat:ups:

(odgovor članu Katja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Diabetes, part 7
27.8.2004 8:16:02   
Alja1
Pozdravljene cukrčke ;)

Zjutraj, ko sem se kobacala s postelje sem si rekla: "HBDJP (Hvala Bogu, da je petek)." :bravo:

Ta teden se mi je zdel neskončnooo dolg in utrujajoč in res sem komaj čakala, da pride petek.

Kako ste kaj?

Jaz še kar O.K., tudi cukri kar normalni, samo malo sem nervozna :(, ker še kar čakam na, saj veste kaj - zagovor diplome!

Katja:
Kako lepo, da sta se lotila renoviranja stanovanja. Nič zato, če je malo (tudi midva nimava neke rezidence, čeprav živiva v hiši, ki jo deliva s tastom in taščo), pomembna je razporeditev prostorov in njihova urejenost.
Jaz uživam v renoviranju bivalnih prostorov (pa tudi, če kupim samo novo zaveso, ali prestavim omaro) :)-, sicer pa se glede samega opremljanja in zalaganja s pohištvom držim načela: bolje manj kot preveč.
Obilo užitkov ob vstopu v delovno razmerje (naj bo vse tako kot si si zamislila) :)

Medvedka:
Kaj novosti? Že kaj razbijamo? :sloncek:

Ajsha:
Kako kaj Lucija? Najbrž raste kot gobe po dežju !?! Zanimivo bi jo bilo spet videti!

Kinokija:
Še slab mesec, pa bo :rozica: in :darilo:

Ribica:
Vidim, da si aktivna na vseh forumih, ne samo na našem in da pridno odgovoriš vsaki, ki prosi za nasvet. Mene pa zanima nekaj! A tud sodiš med cukrčke???

Mrzel (10 C) pozdravček iz CE!

Alja

P.S.
Ste za kakšen randi po Kinokijini poroki (konec oktobra)???

(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Diabetes, part 7
27.8.2004 8:45:53   
Kinokija
Oj, cukrčke drage :metulj:

Naj se prvo pofočkam za srečanje oktobra, jaz sem takoj za! Bi že sept., samo zdele ne vem, kje se me glavi drži. Torej, en dan v oktobru- ko ima Medi pregled ;), Bomo mal gledale, kako kaj fantek :sloncek: v Medvedkinem bušiju 9nebesa

Katja- tudi midva sva zdele v formi prenavljanja stanovanja. Matr, vse je na kupu, poroka, dekliščina/fantovščina....., selitev, stanovanje. Zadnje čase sploh nimava cajta :sloncek::sloncek: ker ali nisva skupaj (različni turnusi služb), ali je treba nekoga vabit ali je treba neki delat ali sva oba tolk utrujena, da si še zobe komaj spučeva. Komaj čakam na oktober, da se malo umiriva :love:

In čestitam za črpalko! Koliko si imela Hab1c pred zanositvijo?

Alja, tudi jaz iz tedna v teden težje prenašam službo. Včasih mi je žal, da sem pravnica, ker ko ima naša tajnica čas lakirati nohte, srfati po netu itd., se jaz ubadam s kupi spisov, pri katerih padam iz stresa v stres. In v petek pridem domov popolnoma crknjena.
Kdaj imaš zagovor? Da vemo :miska:

Medvedka- kako kaj počutje? Pa valda, kako cukr?

Aisha, tebi sem malček fouš. Saj, najbrž se motim, ampak včasih se mi tako stoži po kaki porodniški z malim :duda: in prostim časom, preživetem doma, ko kuhaš, likaš, se ukvarjaš z malim v miru..... No ja, potem najbrž padeš na realna tla, ampak malček sanjarjenja si pa tudi lahko privoščimo 8):ups:

Še manj kot mesec je do poroke in cukri so pričakovano tak-tak- ne ravno za nizek Hab1c. Ješ tukaj, ješ tam, tam častijo, tukaj je treba spiti na zdravje. Ampak zaenkrat še kar no...se trudim.....:ups:

No, cukrčke, katera bo naslednja nosilka štafete po Medvedki. Alja???? Katja?? Jaz kake pol leta še ne, potem pa :love:

Drugače pa imam na momente še težave s sprejemanjem svoje bolezni. Ko gledam na sebe, ne gledam kot na sladkorno bolnico. Sploh se ne morm navadit, najbrž kar mislim, da bo enkrat minilo.:( Da me ne bote kregale, trudim se za max. urejenost diabetesa (ok, hab1c 5,7 8)..). Pač, sprememb ne znam hitro sprejeti.

Jutri je pa na pop tv najbolj beden film vseh časov. Jeklena magnolije. Iz prediabetičnega obdobja še moj najljubši. :grrr:

Lep vikend vsem, preživite konec poletja kakor se da lepo.:morje:

Melita

(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Diabetes, part 7
27.8.2004 9:57:49   
Anonimen
Ojla!
Ne, ne spadam med cukrčke, ampak na nasprotni oddelek;) na kardio. pa sem se enkrat oglasila, ko so omenjale pediatrično in potem sem začela spremljat;)

UUU, jeklene magnolije so men fuuuuull všeč;) Vsi filmi od Julie Roberts so mi fajn9nebesa

(odgovor članu Katja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Diabetes, part 7
29.8.2004 21:29:31   
Medvedka
Lep pozdrav vsem!

Uf, stave so očitno v prid punčki... 4:1 oziroma celo 5:1, če štejem še moje nepomembno mnenje... Sicer pa se na moje občutke najbrž ne gre preveč zanašati, saj še hipe marsikdaj ne čutim (2,0 mmol pa sploh ne vem), kaj šele, da bi vedela za otrokov spol! ;) :zmeden: :ups: Sicer pa ima itak samo 50% možnosti, da se zmotim... ;)

Kinokija, ti pa si tako prepričljivo napisala, da bo fantek... Torej, če zadeneš ti, ti bomo morale vse plačati kako pijačo! ;)
Želim ti čim manj skrbi s poroko in seveda veselo pričakovanje srečnega dogodka... :sloncek:
Pa še to: mislim, da Sketljeva pošlje vse ta sladke nosečnice na podroben pregled otročičkovega srčka, če bi bile slučajno prisotne kakšne večje napake na srcu. To je vsekakor zelo dobrodošlo, imam namreč prijateljico, ki sicer nima sladkorne, ki je rodila fantka z zelo hudo srčno napako (po treh dneh je umrl), pa tega sploh ni vedela vse dokler ni šla že en teden čez rok. Imel pa je tako hudo napako (manjkala je cela leva polovica srčka ter aorta), da bi jo morala videti tudi njena ginekologinja na morfologiji okrog 21. tedna.
Zamislite si, kako ji je bilo, ko se je 16 ur trudila roditi, zraven tega je pa vedela, da otročiček morda ne bo preživel niti poroda, vsekakor pa ne bo živel več kot tri dni...

Katja, uživaj še ta dva dneva, ki ti še preostaneta. Potem pa veselo na delo! Upam, da ti bo delo res všeč. Pa sodelavci tudi.
Me zelo veseli, da so ti odobrili črpalko še za 1 leto... Le zakaj se ne zmotijo in napišejo, da odobrijo črpalko doživljenjsko... Me pa zanima, kaj si napisala v prošnjo za ponovno odobritev.

Ajsha, uživaj v hčerkini in moževi družbi še naprej...

Alja, naj se zgodi ta zagovor čim prej, da bomo potem lahko navijale za :modri:!

Ribica, lepo da si se spet malce oglasila... :)
Upam, da bo z otročičkom na Pediatrični vse OK, zate pa tudi želim, da bi čim manjkrat obiskala kardiološko ambulanto...

Kar se mene tiče...
V petek smo šli malce na morje - v Koper - in se mi zdi, da je otročiček ful brcal. :sloncek: Ne vem, ali to pomeni, da mu je bilo všeč ali je protestiral... ;)
Kot vidite, se mi vse bolj zdi, da res čutim brcanje in ne kake prebavne motnje... ;) :sloncek:
V torek imam kontrolo samo pri Tomažičevi, pa vendar držite pesti!

Lepo se imejte, pa lepe cukre!

Medvedka


(odgovor članu Katja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?