|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
6.1.2010 16:32:52   
Lantea
Pozdravljeni!
Ne vem kje sem v teh dneh prebrala, da od 2. leta naprej ni treba več otroku dajati mleka 3,5. Ali kaj veste o tem, do kdaj naj bi otroci pili polnomastno mleko?
Zanima me zato, ker ga imam sama tudi ful rada, sem pa slišala, da če ga odrasel popije več kot 2 dcl na dan, bi naj pil 1,6.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
6.1.2010 17:02:33   
Kliki
Polnomastno mleko je dobro za kosti tako da dlje kod ga bo pil bolje bo.
Ja to so sedaj neke teorije. Če papogledamo malo v zgodovio pa so pili mleko ki ni bila vzeta maščoba pa je bilo glih tko vse OK.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
6.1.2010 17:16:28   
Ulla80
skozi rastno dobo, se pravi punce rastejo nekje do 18ga, fantje pa do 21ga. sploh pomembno je čez puberteto, da uživajo polnomastne izdelke, ker je maščoba pomembna za pravilno tvorjenje in ravnovesje hormonov.

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
6.1.2010 17:23:44   
uškinamama
Polnomastno mleko in polnomastni mlečni izdelki so bogati vir zdravju škodljivih nasičenih maščobnih kislin. Smernice zdravega prehranjevanja temeljijo na uživanju manj mastnega mleka in manj mastnih mlečnih izdelkov, zato je promocija uživanja polnomastnega mleka in polnomastnih mlečnih izdelkov neetična in zavajajoča za zdravje ljudi. Dolgotrajno uživanje polnomastnega (s 3,5 in več % mlečne maščobe) predstavlja veliko dodatno obremenitev organizma z nezdravimi živalskimi maščobami. Nasičene maščobne kisline, ki jih je v mlečni maščobi 2/3 (v polnomastnem mleku nad 23 g v 1 litru) so surovina za tvorbo holesterola in trigliceridov v krvi človeka. Posledično so tako nasičene maščobne kisline iz polnomastnega mleka in mlečnih izdelkov "krivec" za zvišan holesterol in zvišane maščobe v krvi, ki so vzrok za pojav ateroskleroze, bolezni srca in ožilja ter nekatere vrste raka, predvsem raka dojke, debelega črevesa, slinavke in prostate. Bolezni srca in ožilja so glavni vzrok vseh smrti v Sloveniji (nad 40% vseh smrti). Hrana z večjim deležem maščob je energijsko bogata in povzroča prekomerno telesno težo in debelost, ki dodatno povzroča številna obolenja.

Zaradi naraščajočega števila prekomerno hranjenih in debelih prebivalcev Slovenije ter prevelike količine zaužitih maščob, predvsem nasičenih, priporočamo od četrtega leta starosti uživanje manj mastnega mleka (1,5% mlečne maščobe ali manj), manj mastnih mlečnih izdelkov (pusti sir s 25% mlečne maščobe ali manj, pusta skuta od 5% do 10% mlečne maščobe) in manj mastne jogurte in druge fermentirane mlečne izdelke. Za tiste, ki imajo že povišane maščobe v krvi ali že prisotno srčno žilno bolezen oziroma debelost pa priporočamo posneto mleko (0,5% mlečne maščobe) in mlečne izdelke iz posnetega mleka.

Mleko je prav gotovo osnovno in zdravo živilo, saj vsebuje pomembne hranilne in zaščitne snovi, zato je uživanje mleka vsekakor priporočljivo. Mlečne beljakovine vsebujejo življenjsko pomembne esencialne aminokisline, ki so v mleku in mlečnih izdelkih zastopane v najugodnejšem razmerju. Mleko vsebuje tudi konjugirano linolno kislino, sfingomielin, masleno kislino in v maščobi topne vitamine A in D, E in K ter betakaroten, ki imajo po raziskavah zaščitni učinek pri nastanku nekaterih rakavih obolenj. Mleko je izjemno pomemben vir kalcija in vitamina B12, predvsem pri otrocih in tudi pri odraslih ter starostnikih. Mineralne snovi v mleku in mlečnih izdelkih so v zdravi prehrani nujno potrebne. Mleko je predvsem bogat vir fosforja, natrija, kalija, klora, magnezija, železa in cinka. Zmanjšanje vsebnosti mlečne maščobe ne vpliva na količino mineralov in v vodi topnih vitaminov skupine B.

V zdravi prehrani je potrebno zagotoviti zadostne količine mleka oziroma mlečnih izdelkov za vse starostne skupine ljudi, tudi zaradi vpliva na gostoto kostne mase ter posledično preprečevanje nastanka osteoporoze in osteomalacije. Dnevno priporočena količina mleka predstavlja od 4 do 6 dl. Skupine s posebnimi prehranskimi potrebami npr. nosečnice in doječe matere potrebujejo v dnevni prehrani do 8 dl mleka oziroma ustrezen ekvivalent zamenjav za mleko (sira, skute).

natemlinkupadodvehlet

Samo sem kopirala. Ne me zdaj raztrgat.user posted image

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 6.1.2010 17:28:22 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
6.1.2010 19:01:47   
Lantea
user posted image Pa smo spet tam ko ni muh. Eni podatki tako, drugi drugače. Hvala vsem za odgovore, na koncu bo morala prevladati ena zmerna pamet.user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
6.1.2010 19:06:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lantea

Pozdravljeni!
Ne vem kje sem v teh dneh prebrala, da od 2. leta naprej ni treba več otroku dajati mleka 3,5. Ali kaj veste o tem, do kdaj naj bi otroci pili polnomastno mleko?
Zanima me zato, ker ga imam sama tudi ful rada, sem pa slišala, da če ga odrasel popije več kot 2 dcl na dan, bi naj pil 1,6.



jz bom sam tako rekla da če lahko na kmetiji pijejo mleko izpod krave celo življenje in po vrhu so še bolj zdravi kot tisti ki pijemo kupljeno mleko v trgovini, pol otroku kar daj za pit mleko z maščobo 3,2% dokler bo hotel, kar se pa tiče raziskav pa so že tojk vse raziskar tej znanstveniki, da po njihovo bi mogel od zraka živet, k po njihovo ni nič vredu...

(odgovor članu Lantea)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
7.1.2010 12:17:47   
roberta
ma ne se hecat, no user posted image   polnomastno mleko lahko pije do konča življenja. bo več nekoristih maščob dobil preko čokolade, kakavov, raznih sladic, ocvrte hrane itd., ki mu je ne bomo omejevali, pa čeprav enkratno zaužitje pomeni kar nekaj skodelic polnomastnega mleka.

vse je v zmernosti. če ne bo samo od mleka živel, pa vmes tuid kako vodo spil, pa kak nesladkan čaj, pa od hrane vsega po malem, bo povsem zdrav otrok.



(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
8.1.2010 12:13:57   
Ulla80
Zaradi naraščajočega števila prekomerno hranjenih in debelih prebivalcev Slovenije ter prevelike količine zaužitih maščob, predvsem nasičenih, priporočamo od četrtega leta starosti uživanje manj mastnega mleka (1,5% mlečne maščobe ali manj), manj mastnih mlečnih izdelkov (pusti sir s 25% mlečne maščobe ali manj, pusta skuta od 5% do 10% mlečne maščobe) in manj mastne jogurte in druge fermentirane mlečne izdelke. Za tiste, ki imajo že povišane maščobe v krvi ali že prisotno srčno žilno bolezen oziroma debelost pa priporočamo posneto mleko (0,5% mlečne maščobe) in mlečne izdelke iz posnetega mleka.


user posted image user posted image user posted image

ma dej...otroc in nasploh ljudje so debeli od dva deci polnomastnega mleka na dan, al pa od jogurta 3.5 user posted image
menda ja kdo to res ne verjame? da je dejansko kdo debel od polnomastenih mlečnih izdelkov??




_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
10.1.2010 14:57:06   
koala
Jaz pijem zgolj in samo polnomastnoi mleko. In uživam več ali manj polnomastne mlečne izdelke, tu in tam kakšen jogurt iz posnetega mleka. Enako velja za mojega otroka. Sicer je zeloooo mlečno dete in spije veliko mleka pa vseeno. Dokler se ne bo sam dovolj zrel odločiti kaj bo jedel in pil bom kupovala polnomastno mleko.
Pa nisem predebela, moj holestreol je vredu.
Sicer pa kolikor vem na nivo holesterola itak bolj kot prehrana vpliva stres.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Do kdaj polnomastno oz. 3,5 mleko?
14.1.2010 20:29:06   
pa_ty84
mene pa samo zanima nekaj,moj otrok je star 8 mesecev in me zanima če že lahko pije kravje mleko???user posted image že vnaprej hvala za odgovoruser posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
16.1.2010 20:49:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pa_ty84)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?