|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj so lahko zunaj?
4.9.2009 22:08:33   
*piškotek*
Pri nas imamo dve najstnici, stari 12 in 15 let. Z mlajšo še ni zelo velikih pubertetniških težav, starejša pa je že bolj "divja". Ravno danes smo se "pogajali", do kdaj sme biti na tistem free koncertu v Ljubljani od Siola (ali kaj je že, no user posted image ) In ker sta to pač punci od mojga partnerja (jaz nisem njuna mama), živimo pa skupaj, jaz posledično nimam "nobene" besede (dobro, to je že druga zgodba...), me pa zanima kako je to pri vas, s temi urami izhodov.

Skratka, zanima me, do kdaj - do katere ure - pustite svojim najstnikom da so lahko zunaj s prijatelji? In pripišite še to prosim, koliko so stari.

_____________________________

------------------------------------
Če sončka ni, sonček bodi ti!
------------------------------------
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
4.9.2009 22:15:02   
Arwenko
Nimam svojih...ampak pri 15-ih, to je 1. letnik srednje šole, sem jaz lahko bila do 22h ob petkih in sobotah, ob izrednih dogodkih, kakšni koncert, praznovanja, take stvari pa tudi dlje, po dogovoru, ob predpostavki da sem imela prevoz domov. 

(odgovor članu *piškotek*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
4.9.2009 22:34:32   
bodoča
Jaz se nimam najstnika, ampak, ce pomislim za nazaj, ko sem bila sama stara 14, 15 let...
Ob petkih in sobotah sem bila lahko zunaj do 23 h, ce pa je bilo kaksno praznovanje rojstnega dne ali kak koncert in podobno pa sta mi pustila tudi dlje, recimo nekje do 1 ure zjutraj. Ampak sem morala povedati s kom bom in kje bom, pa ponavadi sta me prisla iskat ob uri za katero smo se dogovorili. To je meni full odgovarjalo, ker sem vedela, da ne rabim skrbet zaradi prevoza domov.

Je pa res, da sem se zavedala, da se moram drzati dogovorjenega in nisem zamujala, ker bi potem lahko pozabila na proste izhode.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
5.9.2009 17:31:15   
sanja nk.
13 letnik : če ima ocene urejene, lahko vsak dan do 21:30 ure vzunaj....samo telefon obvezno sabo..., pa še čez teden boljše da je nekje v bližini hiše, tišina pa naj bo vsaj do 23:00
15 letnik :enako če je v šoli vse okey, čez teden do 22:00 po tej uri mora biti v hiši, spat vsaj do polnoči...ž
vikend in počitnice : 13 letnik, vsaj do 23:00 doma, spat ko želi sam, lahko zjutraj....
15 letnik: vsaj do 0:00 doma, spat ko želi..., izjema so posebne stvari, koncerti, kakšna žurka, samo obvezno prej povedati, pa telefon z sabo...ali pa če spita kje drugje, tam nimam vpliva user posted image
to je nek ta sistem user posted image
lp

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 7:55:16   
Jožica Č.
moja 15 let in še ni želje po izhodih razen je želja da gre v centre po nakupih ,ima svoj hobi tedensko 2 krat jahanje in to je to ,gre pa rada z mano povsod .kdaj pa bo zahtevala izhode pa čakamo .


moja starejša pa je začela z diskoti v 2 letniku in takrat tudi spoznala fanta ,. smo pa jo mi pelali do diskota in šli mi po njo pa včasih  tudi ob 2 h zjutraj . nikoli je nismo pustili da se vozi z drugimi, smo se bali da bi bil vinjen in se kaj zgodi .tako smo prevos prevzeli sami dokler ni spoznala tega fanta in nam to povedala da ima resen prevoz

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 8:31:12   
Kerensa*
Moj skoraj 12-letnik je med tednom lahko zdaj zunaj do 20-ih. Takrat se stemni in zahtevam, da pride domov. Mobitel mora imeti pa tako ali tako vedno s sabo, kamorkoli gre. Tudi za vikende ni nič drugače - ko je tema, domov. Ga pa samega (oz. s kolegi) pustim samo tukaj, po blokovskem naselju, nikamor drugam.

(odgovor članu *piškotek*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 16:28:37   
noranate
Ob desetih gre šele z doma, kaj pa naj dela prej zunaj?! Je pa zunaj do dveh, smo zmenjeni, da pokliče in jo pridemo iskat.   No, ja odvisno verjetno, kam gredo. Če je to pica ali pijačka, potem že prej. Sicer pa vsak pozna svojega otroka najbolje in tudi verjetno ve, kaj približno lahko pričakuje, čeprav so presenečenja mogoča, ha ha.. Bog nam pomagaj!

(odgovor članu *piškotek*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 20:23:41   
Gina
Med tednom morata biti doma, ko se stemni (11 in 14 let). Čez vikend ali po dogovoru sta lahko tudi dlje. Kadar imajo kakšno posebno "slavje", "prireditev", sta lahko dlje, ta velik lahko tudi prespi s frendi kje na vasi ali če se dogaja izven vasi, ga grem zelo pozno ponoči iskat. Odvisno od dogodka. Je pa tovrstna situacija v mestu zihr drugačna kot na vasi.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 20:36:14   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Ob desetih gre šele z doma, kaj pa naj dela prej zunaj?!

A med tednom gre ven ob desetih, pa je zunaj do dveh? Koliko je pa stara?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 20:46:41   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Ob desetih gre šele z doma, kaj pa naj dela prej zunaj?!

A med tednom gre ven ob desetih, pa je zunaj do dveh? Koliko je pa stara?


30 user posted image ....joke

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 20:49:11   
katipi
Ob desetih gre šele z doma, kaj pa naj dela prej zunaj?!


user posted image    user posted image   user posted image   user posted image   Čimprej spremeni tole mnenje, ker bo še kriza! Verjemi! Delam v šolstvu in vem, kakšne so posledice, saj so nekateri starši  vsi obupani. Otrok ti zbeži z vajeti in potem je zelo težko. NIKAKOR starši ne bi smeli pustiti mladoletnih otrok ponoči zunaj, pa tudi potem, ko že dopolnejo 18 let ne!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 21:19:26   
Anonimen
NIKAKOR starši ne bi smeli pustiti mladoletnih otrok ponoči zunaj, pa tudi potem, ko že dopolnejo 18 let ne!


jst sem pri 18 mela svoje stanovanje, šiht in plačevala najemnino, tko da si glih ne predstavljam, da me neb pustiliuser posted image
mal huda je tole....pa met otroka tko pršponanga, pol ti pa uhaja ponoči, pa sploh ne veš, pa se pijan bohvekje vse vlači, k domov ne upa itd....mislim da je en kompromis potrreben, en dogovor, vsaka stran mora mal popustit, pa vse lepo laufa....pustit otroka, da cele noči okoli bluzi nikakor ne, samo pričakovat, da bo do 20. hodil z zajčki spat je pa tud čista utopija....

(odgovor članu katipi)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
6.9.2009 22:15:56   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: katipi

NIKAKOR starši ne bi smeli pustiti mladoletnih otrok ponoči zunaj, pa tudi potem, ko že dopolnejo 18 let ne!




To ti pa lahko povem iz svojih izkušenj, da je takšno vnaprejšne nezaupanje v otroka ali bolje rečeno mladostnika in kontrola ravno tako slaba kot to, da mladoletnik nima nobenih omejitev. Obe stvari imata negativne posledice.

Pusti mladostniku, da si nabira izkušnje tudi tako,da se lahko druži z sovrstniki. Seveda ob izpolnjenih svojih dolžnostih (predvsem šolske obveznosti). Kako pa si boš drugače nabral izkušnje in vstopil v odrasli svet?


(odgovor članu katipi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 9:32:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: katipi
NIKAKOR starši ne bi smeli pustiti mladoletnih otrok ponoči zunaj, pa tudi potem, ko že dopolnejo 18 let ne!

Pri 18-ih je človek polnoleten. Polnoletni osebi preprečevati prosto gibanje, ne glede na sorodstvene in bivalne razmere, je kaznivo.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 11:58:24   
katipi
Kerensa, potem boš ti svojemu sinu dovolila, da bo zunaj cele noči, tudi če boš vedela, da ima slabo družbo, da počne stvari, ki niso v redu, če se milo izrazim, samo zato, ker je tak zakon?!?!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 12:02:06   
Kerensa*
Jaz bom proti (v takšnem primeru), ampak kaj naj - še jaz kršim zakon? Saj bo lahko mulc mene tožil, če bi mu prepovedala. Kako že rečejo - protipraven odvzem prostosti?

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 12:30:38   
ZARA
Zase vem, da sem morala do 18 leta biti doma ob 21 zvečer. Po 18 se je vse drastično spremenilo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 18:04:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katipi

Kerensa, potem boš ti svojemu sinu dovolila, da bo zunaj cele noči, tudi če boš vedela, da ima slabo družbo, da počne stvari, ki niso v redu, če se milo izrazim, samo zato, ker je tak zakon?!?!


Kaj mu bos pa naredila user posted image

Verige na roke in za radiator privezat? Povej mi en prakticen ukrep, kako mu to lahko preprecis.

(odgovor članu katipi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 18:17:29   
noranate
Ja Gina, saj ven ne hodi med tednom, ampak ob sobotah. Otroci marsikaj ne bi smeli, pa to delajo. Danes je pač takšen čas in jaz sem vsa srečna, da se mi zaupa, me pokliče, ko jo pridem iskat, poznam njene prijatelje, v šoli je vse super. Kaj več si še lahko želiš. Zaupam ji in ona zaupa meni. Če otroku ne boš zaupal, kako si boš potem zaslužil njegovo zaupanje?! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 18:25:42   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: katipi

Kerensa, potem boš ti svojemu sinu dovolila, da bo zunaj cele noči, tudi če boš vedela, da ima slabo družbo, da počne stvari, ki niso v redu, če se milo izrazim, samo zato, ker je tak zakon?!?!


Kaj mu bos pa naredila user posted image

Verige na roke in za radiator privezat? Povej mi en prakticen ukrep, kako mu to lahko preprecis.


zagroziš da ga boš vrgla iz bajte. to (skor) vedno deluje, ampak če je pa to primeren ukrep... poleg tega, kdaj se to konča? ko je sine poročen, star 32 in se njegovi mami zdi, da ma neprimerno družbo (pa recimo da z ženo živita doma) bo kaj? mislm, do kdaj je to (torej prepovedi druženja z 'neprimernimi' ljudmi in ostajanje zunaj celo noč) aktualno? do 20.? 25.? 30? skoz? katipi, mnenje?

kakorkoli, oš nisem hodila ven razen na valeti in končnem izletu (lipa čez cesto, sm mela uro polnoči), sicer smo pa rolal in se s kolesi vozil, ampak je bla ura 20.00 za doma bit.
v gimnaziji sm mogla bit doma z zadnjim busom 22.30 iz lj, ker moji pač ne bodo vstajal in me hodil iskat. redkokdaj mi je blo dovoljeno kaj dalj ostat, npr za kak koncert al pa prireditev, ampak sm vedno mogla povedat približno kdaj in kako bom pršla domov. v 3. letniku so mi podaljšal izhode do polnoči, domov sem se pa mogla vedno znajdt sama (ponavad taxi, če ni blo dnarja pa bus). po 18. ni blo več prepovedi. res pa da med tednom ni blo pravoglasanja, nisem hodila 'ven' sploh (do 3. letnika, pa še tist je blo zlooooooooooooo izjemoma (tm ene 3x na leto), npr po kaki šolski predstavi al pa to).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 20:54:02   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Ja Gina, saj ven ne hodi med tednom, ampak ob sobotah. Otroci marsikaj ne bi smeli, pa to delajo. Danes je pač takšen čas in jaz sem vsa srečna, da se mi zaupa, me pokliče, ko jo pridem iskat, poznam njene prijatelje, v šoli je vse super. Kaj več si še lahko želiš. Zaupam ji in ona zaupa meni. Če otroku ne boš zaupal, kako si boš potem zaslužil njegovo zaupanje?! 


Aha, ja saj to se mi zdi sprejemljivo. Med tednom se mi pa ne bi zdelo ok. Sicer jaz tudi našega pridem iskat, ko je konec, taka varianta se mi zdi še najbolj ok. Samo pri nas itak nima variante pridet z busom. Pa pri tem tudi veš, kje se otrok zadržuje. Ja saj jaz tudi našemu zaupam, ampak je en tak precej zanesljiv fant. Samo moram vedet vsaj približno kje je in imet mobi s sabo.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
7.9.2009 22:16:39   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: katipi
NIKAKOR starši ne bi smeli pustiti mladoletnih otrok ponoči zunaj, pa tudi potem, ko že dopolnejo 18 let ne!

Pri 18-ih je človek polnoleten. Polnoletni osebi preprečevati prosto gibanje, ne glede na sorodstvene in bivalne razmere, je kaznivo.



Okey tukaj se pa ne strinjam....user posted image ..če otrok živi pod mojo streho, ga jaz živim, ..pa pustmo material, pa če veš da še ni dovolj zrel za vse, ga ne moreš kar pustiti, da bezlja okoli kadar hoče, demokracija mora biti v družini , samo brez pravil pa rata kaos sploh po 18 letu, tukaj je res, da če otrok gre že na svoje, pa da se sam živi, samo kdo pa se sam živi pri 18 letih user posted image ....danes bore malo....mogoče 10%

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
8.9.2009 9:13:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: katipi
NIKAKOR starši ne bi smeli pustiti mladoletnih otrok ponoči zunaj, pa tudi potem, ko že dopolnejo 18 let ne!

Pri 18-ih je človek polnoleten. Polnoletni osebi preprečevati prosto gibanje, ne glede na sorodstvene in bivalne razmere, je kaznivo.

Okey tukaj se pa ne strinjam....user posted image ..če otrok živi pod mojo streho, ga jaz živim, ..pa pustmo material, pa če veš da še ni dovolj zrel za vse, ga ne moreš kar pustiti, da bezlja okoli kadar hoče, demokracija mora biti v družini , samo brez pravil pa rata kaos sploh po 18 letu, tukaj je res, da če otrok gre že na svoje, pa da se sam živi, samo kdo pa se sam živi pri 18 letih user posted image ....danes bore malo....mogoče 10%

Takšno pravilo imam tudi jaz. Dokler živiš pod mojo streho in od mojega denarja, bo po moje. Določena meja samostojnosti je razumljiva, seveda, a kljub temu otrok pri 18-ih letih postane polnoleten, kar pomeni zakonsko samostojen na vseh področjih. Ne glede na to, da ga preživljam (stanovanjsko in finančno), nimam lastniške pravice nad njim. Le te nimam niti takrat, ko je mladoleten - tudi takrat ima svoje pravice, po 18-em rojstnem dnevu pa ima pravice, enake mojim. Omejevanje prostega gibanja je na nekaterih delih zakonsko prepovedano celo mladoletniku, a (po mojem) na srečo še ne v primerih, o katerih govorimo tukaj. Starši smo zakonsko (ne govorim o moralnem vidiku) svoje otroke dolžni preživljati do polnoletnosti oz. dokler se redno šolajo, najdlje pa do 26-ega leta. A po 18-em letu imajo vse pravice, ki jim gredo po zakonu in preživljanju navkljub. Teoretično bi to lahko pomenilo, da bi 18-letnik na sodišču lahko iztožil dolžnost preživljanja in istočasno neomejeno gibanje, dokler niso v igri kazniva dejanja. Prosti izhodi iz stanovanja pa niso kaznivo dejanje. In nobeno sodišče ne bi dosodilo, da polnoleten otrok mora staršem razlagati, kam gre, kdaj gre, s kom gre, kako gre in zakaj gre.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
8.9.2009 10:03:08   
Natyy
Moja hči obiskije prvi letnik in nočnih izhodov ni na njenem urniku. Sploh si ne morem zamisliti otroke 15, 16 let, ki pohajkujejo ponoči zunaj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Do kdaj so lahko zunaj?
8.9.2009 10:13:42   
ALWAYS LARA
no moji smrkljici sta do najstniških let oddaljeni še enih slabih 10 let, lahko pa povem kako je moja mati mene vzgajala. nikoli nisem imela ure do kdaj sem lahko zunaj, res pa je da nikol nisem imela ne vem kake želje okol skakat zvečer + doma smo bili na vasi, tako da razen potikanja po ulci gor in dol ni bilo kake hude žurerske prilike. če sem hotela ven sem morala v mesto z busom.
že na osnovni šoli viška stopnja smo začeli s šolskimi plesi, ki so se ponavadi končali ob 8h ali 9h in takrat sem bila doma..se pravi to je bilo do 14. leta. in ko sem prvič šla na tak ples sem vprašala mami ali lahko grem. pa je rekla seveda! pejt uživaj in pamet nucaj! s tem je vso odgovornost prenesla name in to sem razumela! in vedla sem, da zaupanja ne smem izgubit.
prav tako v srednji šoli nisem hodila med tednom nikol ven, v petkih ali čez vikend redko redko, vrnila sem so do 11, ker je bil zadnji bus ob pol 11h. sem in tja me je kdo naštimal za kak disko, takrat smo se pa zmenili, da me prideta starša iskat. vprašala sta me kdaj pridem, pa sem rekla ne vem ob 2h, pa je bil nekdo ob 2h tam in me čakal. to se mi zdi zelo dobra varianta, zato ker potemtakem mulc malo bolj merka kaj bo spil, pokadil...ker bo takoj po dejanju v stiku s staršem, pa še do kakih mladoletnih alih pijanih prevozev tako ne pride.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?