|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 11:20:37   
Anonimen
Pozdravljene.
Danes me je pa fajn dvignil pritisk naslednji intervju v Dobro jutru.
Novinar; Zakaj je bila potrebna podražitev ljubljanskih vrtcev in kako komentirate pobudo civilne družbe pod okriljem Ustanove Ivana Cankarja, ki zbira podpise proti podražitvi?
G. Janković; »Zelo preprosto: prehodno obdobje je minilo in minister je dal nalog, da se morajo cene vrtcev uskladiti. Vse občine so cene uskladile. Mi smo tudi primerjali cene; Ljubljana v primerjavi z vsemi ostalimi občinami največ financira svoje vrtce in po podatkih, ki jih imamo, je tudi v tem trenutku Ljubljana takoj za Mariborom najcenejša. Takrat, ko je bil ta predlog na seji Mestnega sveta, je bila razprava, kjer smo pojasnili, zakaj je podražitev potrebna. Prvič: ljubljanski vrtci so najbolj kakovostni, vsi z nadstandardom. Drugič: odločili smo se, da tam, kjer je potrebno, podaljšamo delovnik za pol ure v korist staršev. Mi imamo več kot 11.000 otrok v vrtcih, 1800 otrok, ki niso iz ljubljanske občine. Se pravi, da starši vozijo svoje otroke v Ljubljano iz dveh razlogov: večja kakovost in nižja cena. Drugače bi bili vsi v Domžalah, Komendi ali pa morda v Kranju. Druga stvar je socialna problematika, ki jo Ljubljana zelo upošteva. Imamo 305 otrok, za katere starši ne plačujejo nič in 1800 otrok, za katere plačujejo 37 evrov. Povprečna cena v naših vrtcih pa se je dvignila z 91 na 100 evrov. In povsod smo izenačili nadstandard in cene.«
Novinar; Kaj pomeni ta nadstandard?
G. Janković; »Priprava zadnjega letnika preden gredo v šolo, poletni tabor, vrtec v naravi, angleščina, dodatne investicije. Pri tem vprašanju podražitve sta tako SDS kot tudi druga, leva opcija lovili prijazne točke, češ, zakaj podražujemo. Ampak to je tema, ki je povsod doborodošla. Zakaj se morajo podražiti domovi za starejše, vrtci, javni potniški promet? Vsak zakaj ima svoj zato. In jaz imam zanje zelo enostaven odgovor: pojdite k predsedniku vlade, naj nam vrne 60 milijonov evrov za leto 2007, pa podražitve ne bodo potrebne. Najprej so nam denar vzeli, zdaj pa pravijo, zakaj se vrtci dražijo? In po dveh mesecih, ko je podražitev že v veljavi, se najde nekdo, SDS in civilna iniciativa Ivana Cankarja – vodijo jo člani SDS-a, ki zbira podpise proti podražitvi vrtcev in razlaga, da so se podražili za 25 odstotkov, kar je neresnično, pri tem pa sami ne upoštevajo pravil in zakonov: želijo imeti afero in zbirajo podpise na stojnici, za katero nimajo soglasja. Ko pride inšpekcija, najprej rečejo, da imajo odločbo in kažejo kopijo nečesa, kar zagotovo ni bila odločba, saj je niso prišli dvignit na pristojni oddelek. Kasneje zgodbo spremenijo in trdijo, da odločbe niso dobili. Stojnico je inšpekcija odpeljala.«

Najraje bi g. Jankoviću odpisala;
Mogoče je vrtec res najcenejši v Ljubljani, ampak je Ljubljana ena izmed redkih občin, (če se že primerjamo z Mariborom) ki ne dobijo nagrade ob rojstvu otroka, ki ne dobijo subvencionirano adaptirano mleko. Poleg tega, ne potrebujem angleščine, poletni tabor, vrtec v naravi in drugo, ker moram itak to naknadno plačati, če pa otroka ne vključim v te dejavnosti, pa zgleda otrok kot en revež. Se je zgodilo, da je moja hči ostala v vrtcu samo s tremi otroci, ker je bila cena bivanja za dve noči na kmetiji ca 30.000, 00 SIT,kar pa se mi je zdelo absolutno preveč. Ampak žal tistih žalostnih očkov ne bom nikoli pozabila, nadalje sem jo vključevala.
Da pa vozijo iz Domžal v Ljubljano pa je razlog za to, da je tam še bolj problem dobiti vrtec, ker je pač v Ljubljani vrtcev več in tudi možnosti. Potem pa otroka prijavijo pri znancih v Ljubljani in se seveda znajdejo po svojih močeh.
JAZ POTREBUJEM SAMO VARSTVO V JAVNEM VRTCU, KER OTROKA NIMAM KAM DAT. SAMO TO. Razen če pustim službo, potem smo pa lahko samo še socialni problem.
In ja, zakaj se morajo podražiti vrtci; zato, ker tukaj je denar, ker smo starši primorani plačati kakršnokoli ceno za otroka, samo da varstvo imamo.
Uf, sem "razkajfana". 
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 14:40:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka
ne dobijo nagrade ob rojstvu otroka

Dobiš. Okrog 250€.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 14:47:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka
ne dobijo nagrade ob rojstvu otroka

Dobiš. Okrog 250€.

Kje pa, od kdaj in kako? A to misliš na to, ki izplača csd, enkratno pomoč ob rojstvu otroka?

< Sporočilo je popravil decembrka -- 26.4.2008 14:50:35 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 14:56:49   
Naja31
Ne, v lj sigurno ne dobiš nagrade. Teh 250 eurov je enkratna pomoč ob rojstvo otroka, denar ali paket, kar dobijo vse mamice v slo. Nekatere občine pa poleg tega izplačujejo še dodatne denarne nagrade.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 15:05:09   
Seven*
Nikol vam ni prav. Še vedno je slovenija zelo socialna država.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 15:25:10   
CIPRESA
Ja Seven se strinjam ampak dodajam da samo za nekatere in predvsem za tiste ki znajo izkoriščati in prikrivati - za tiste je 100% bolj socialna država.  Tisti ki pa živimo pošteno pa plačujemo najdražje in dobivamo najmanjuser posted image
Ja saj vem - sami smo si krivi, a ne?


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 15:33:57   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Ja Seven se strinjam ampak dodajam da samo za nekatere in predvsem za tiste ki znajo izkoriščati in prikrivati - za tiste je 100% bolj socialna država.  Tisti ki pa živimo pošteno pa plačujemo najdražje in dobivamo najmanjuser posted image
Ja saj vem - sami smo si krivi, a ne?



Jaz vse čisto fer plačujem. Včasih še več kot mi je treba.

No saj, to je sindrom potrošniške družbe, tisti ki nima sušilnega stroja je že revež. Tisti ki res nimajo na takih forumih kot je ta sploh ne sodelujejo. Ne vem no.. Veliko otrok ima brezplačne malice ipd. Več kot jih je imelo včasih, pa smo - roko na srce, imeli dosti manj vsega kot imamo sedaj. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 17:05:38   
Anonimen
Brez zamere, ampak odprla sem temo zaradi vrtca, ki ga pač marsikateri res nujno potrebujemo, pa zaradi napačnih besed v intervjuju, kaj Ljubljana vse nudi, čeprav nekaterih stvari sploh ne. Poleg tega pa je nadstandard plačljiv, ne pa da ga nudi kot v ceni. Samo napačne informacije in nič drugega. LP

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 21:04:50   
Dashenka
Jaz pa se s povedanim v intervjuju čisto strinjam.
Zbiranje podpisov proti podražitvi vrtcev in vsa demogagija in cirkusi okrog tega pa so prav patetični.

S prehodom na evro se je, v skladu s pričakovanji, podražilo prav vse: od hrane, pijače, elektrike, plina, komunalnih storitev naprej. In pa kakšni logiki naj bi potem ostala le cena vrtcev nespremenjena?






(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 21:08:39   
sazi
jaz osebno tudi nimam nič proti podražitvi, saj je precej logična - moti me res to, da ni dovolj mest

kar se pa 250 EUR pomoči tiče - to je res dodatna pomoč, ki pa jo dobijo socialno ogroženi (je nek cenzus)

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 21:20:00   
Dashenka
Ja, se strinam, prezasedenost vrtcev pa je problem.
Nataliteta je v zadnji letih v porastu, nov zakon o brezplačnem vrtcu za drugega otroka pa bo tudi naredil svoje.

Vendar si upam trditi, da če se bo katera mestna oblast uspela dokaj hitro in učinkovito odzvati na te spremembe, bo to prav Jankovičeva ekipa.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 21:28:34   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Poleg tega, ne potrebujem angleščine, poletni tabor, vrtec v naravi in drugo, ker moram itak to naknadno plačati, če pa otroka ne vključim v te dejavnosti, pa zgleda otrok kot en revež.


To je pa res - revež je otrok staršev s takšnim mnenjem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
26.4.2008 21:35:54   
Marogica
V tujini stanejo vrtci za vse enako, ne glede na dohodke staršev. In verjemite, da so ravno prav polni.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
27.4.2008 10:00:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Poleg tega, ne potrebujem angleščine, poletni tabor, vrtec v naravi in drugo, ker moram itak to naknadno plačati, če pa otroka ne vključim v te dejavnosti, pa zgleda otrok kot en revež.


To je pa res - revež je otrok staršev s takšnim mnenjem.

In kaj si mislila s tem?

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
27.4.2008 10:05:19   
Anonimen
Zdi se mi, ko vas berem, kot da imam samo jaz problem z varstvom in ostalim. Naj omenim, da je bil vrtec še 6 let nazaj 100% cenejši. Moja plača pa ista. Zdaj boste pa rekle, da sem imela otroka v vrtcu napol zastonj.
In tudi se mi ne zdi fer, da je drugi zastonj, spet imajo eni korist od tega, drugi pa ne. Naj raje ne podražijo vrtca, če že mora biti tako.
Pač vlečem na svojo stran. Zdaj boste pa spet nekatere prizadete.


< Sporočilo je popravil decembrka -- 27.4.2008 10:12:19 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
27.4.2008 16:14:41   
Kaliope
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka


In tudi se mi ne zdi fer, da je drugi zastonj, spet imajo eni korist od tega, drugi pa ne. Naj raje ne podražijo vrtca, če že mora biti tako.



tukaj govoriš o dveh različnih stvareh: zastonj za drugega otroka bo stroške krila država, vrtce pa vedno podraži občina.
In to nakladanje in floskule Jankoviča o kakovostnejših vrtcih v LJ so čisto mimo - veliko vrtcev, ki jih srečujem po Ljubljani nimajo niti urejenega zunanjega prostora, na igrišče morajo otroci v vrsti čez ceste itd - razumem, da jih je veliko pač na takih lokacijah, da drugače to ni možno, ampak meni se to zdi velik hendikep pri kvaliteti v primerjavi z mesti, kjer imajo vsaka skupina v vrtcu svoj zunanji prostor, igrala, hribček, kjer se lahko sankajo, bazenčke itd.
In ja, Jankoviča so ljudje volili, ker je zelo dober manager - to pa tudi zdaj dela, vso ljubljansko dejavnost hoče imeti profitno. Očitno tudi vrtce.
Ampak če pogledamo, da so otroci v vrtcu po 8 ur, imajo hrano, varstvo, vzgojo, najrazličnejše aktivnosti itd itd, se mi zdi, da vrtci v Sloveniji niso tak zelo dragi. Kot je že enkarat tekla debata - zavarovanje in dodatno cestnino za predober avto, ki ga starši ne potrebujejo, pa ni nikomur težko dat ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
27.4.2008 17:29:58   
Anonimen
V bistvu sem samo hotela povedat, da mi je to, da imam otroka v vrtcu na prvem mestu, nadstandard pa mi sploh ni tako važen, samo da imam varstvo. Pač je vrtec moja šibka točka, ker je bil pri vsakem otroku problem, tudi že deset let nazaj. Glede avta in podobnih dobrin, ki niso potrebni, pa mi nima kdo kaj očitati....
Nisem pa vedela, da bo drugo financirala država. Lp

< Sporočilo je popravil decembrka -- 27.4.2008 17:36:36 >

(odgovor članu Kaliope)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
27.4.2008 17:50:03   
Primoza
To, da se človek sekira kaj bodo drugi mislili, če ne gre na dejavnostuser posted image

Koga to briga, razen navedenih "revežev".


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
27.4.2008 17:58:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka


Najraje bi g. Jankoviću odpisala;


Pa mu daj...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
28.4.2008 9:23:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

To, da se človek sekira kaj bodo drugi mislili, če ne gre na dejavnostuser posted image

Koga to briga, razen navedenih "revežev".



Ne, ni to. Otrok se čuti prikrajšanega. Ker se vse vrti okoli šole v naravi, on pa ostane eden izmed redkih v vrtcu, drugi pa veselo odmaširajo do avtobusa novim doživetjim naproti. Pa potem slike gledajo, pa se pogovarjajo o tem.  Pa cd dobijo. Nisva na srečo  tista starša, ki ne bi mogla tega omogočiti otrokom, ampak saj imamo v Sloveniji nadstandardni program življenja, tudi če imaš 400 eur plače, kajne...

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
28.4.2008 10:11:41   
jakaracman
Jaz plačujem vrtec za 8 razred in mi je čisto mimo, da mi bodo še podražili, kaj bom prišla na 300 eur.Pa sem zelo zadovoljna z  vrtcem.Samo,    1800 da jih plačuje pa 37 eur to mi je pa veliko ljudi.Tisti potem lahko pamet solijo, da naj malo podražijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
28.4.2008 11:24:49   
Anonimen
Ne morem, da ne bi odgovorila. Privatnica, otrok je hodil skupaj z našo, vsaki dve leti nov avto, pred leti vreden ca 7 mil. SIT, drugi plačilni razred. user posted image  

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
28.4.2008 20:20:24   
1vetrnica
decembrka zgleda, da so se na tvojo temo javile samo tiste, ki plačujejo vrtec 37Eur na mesec in pa tiste, ki imajo 5 mio plače na mesec.user posted image

Vrtci so predragi, to je dejstvo. O nadstandardu pa ne bi izgubljala besed, še o standardu ne.user posted image

Jankoviču pa blago rečeno dol visi.user posted image

_____________________________

Veterček pihlja, mi meša misli
po srčku me žgečka.
K tebi poletim
v objemu tvojem se stopim.

Snežinka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
28.4.2008 20:38:52   
lemavrica
Mene bolj kot cena moti da ni prostih mest in da po porodniški nimam kam dati otroka oz. bom orenk mogla plačat privat varstvo.
Meni je čisto vseeno za nadstandard, izlete,...samo prostor naj naredijo za vse otroke.

In če smo pošteni v tem momentu v Sloveniji naslabše pride skozi povprečna normalna družina z enim otrokom.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu 1vetrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dobro jutro - izjava Jankovića
28.4.2008 20:57:17   
Primoza
Ja cool. Dober dan materialistična vzgoja. Počakajmo, ali se pogovarjamo o vrtcu ali najstnikih. Ker v vrtcu se otrok sploh ne počuti izključenega, če ne gre na nek izlet, to se počutijo le starši, če so tako naravnani, da tekmujejo s sosedom kdo ima večjega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?