|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje
30.5.2011 22:54:47   
nelly
Zadnje čase opažam da je bolj malo mleka. Ve katera kje naročiti tole grško seme?
Ali ima mogoče katera kakšen drug predlog?
Kako pa so tele tablete Tametil?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje
30.5.2011 23:11:14   
nestea
Meni je zelo pomagal čaj, ki sem ga pripravila: 2 l vode, velika žlica kumine in velika žlica janeža. Čaj tudi blagodejno vpliva na otroka in je meni prijetnega okusa in lepo diši. In veliko popite vode na dan, še posebej sedaj, ko telo s potenjem izgublja tekočino.
Srečno!

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje
31.5.2011 8:05:47   
polho3006
Meni je ZELO pomagala polenta. Če sem zvečer jedla polento sem zjutraj imela mleka več kot preveč.

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje
31.5.2011 8:11:38   
Doll
IZVIRNO SPOROČILO: nelly

Zadnje čase opažam da je bolj malo mleka.


kako pa to opaziš?

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje
31.5.2011 8:24:05   
3x mami
bodi spocita
bodi sproscena
pij veliko tekocine
in ne obremenjuj se s tem, ce imas dovolj mleka ali ne

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenje
31.5.2011 8:27:41   
kaboname
IZVIRNO SPOROČILO: 3x mami

bodi spocita
bodi sproscena
pij veliko tekocine
in ne obremenjuj se s tem, ce imas dovolj mleka ali ne



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenje
31.5.2011 9:03:28   
Anonimen
se podpišem pod zgornji nasvet. Počitek, tekočina, počitek, tekočina! ja, pa redni obroki. Brezalkoholno pivo tud ful priporočajo. Midva s sinkom zaključujeva z dojenjem in si je zato mami zadnjič privoščila pivo po več kot 1l user posted image  Mater, je nastalo mleka, sem bila čisto paf. Naslednjo user posted image si naredim zalogo brezalkoholca. user posted image

(odgovor članu kaboname)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenje
31.5.2011 9:05:26   
tikatoka
Pri meni je tudi ful delala polenta in sezam. Pa nalivanje z vodo, ki je itak zelo pomembno.

(odgovor članu kaboname)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenje
3.6.2011 21:40:52   
KlaraMay
Grško seno imajo v Sanolaborju v Cityparku v Ljubljani. 100g stane 1,98€
Navodila za pripravo: Žličko semen prelijemo s 1/4 litra hladne vode, pustimo nekaj ur, nato zavremo in odcedimo. Za boljši učinek semena zmeljemo.

Grško seno kupljeno v trgovinici Hiša Začimb. 75g stane 0,90€
http://www.hisazacimb.si/index.php?main_page=product_info&cPath=71&products_id=244
Navodila za pripravo: Eno žličko semen preliti s 150 ml vrele vode in pusti 15 minut; piti trikrat dnevno


< Sporočilo je popravil KlaraMay -- 3.6.2011 22:01:08 >


_____________________________

KlaraMay - Srečna Aprilčica 2011 in Aprilčica 2012 :-)
http://forum.bucibuci.com (pridi pogledat !!!!!)

(odgovor članu tikatoka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenje
10.6.2011 9:19:39   
olimia

IZVIRNO SPOROČILO: nestea

Meni je zelo pomagal čaj, ki sem ga pripravila: 2 l vode, velika žlica kumine in velika žlica janeža. Čaj tudi blagodejno vpliva na otroka in je meni prijetnega okusa in lepo diši. In veliko popite vode na dan, še posebej sedaj, ko telo s potenjem izgublja tekočino.
Srečno!


a si poleg tega čaja pila še kakšen pripravljen čaj za dojenje (npr. od hipp, ali pa teekane?)
ker na hippu piše dve skodelici na dan (je pa tam notri tudi kumina in janež - zato sprašujem
hvala

(odgovor članu nestea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenje
18.7.2011 9:11:35   
Lara28
Jaz pijem čaj 1001 cvet- Janež mix, noter je tudi komarček, kumina in meta. Mleka nisem imela dovolj prva dva meseca, sem morala dodajat, zdaj pa se že 1,5 meseca samo dojiva. Je pa ta čaj bistveno ceejši od vseh tistih, i so kao za dojenje, sestavine pa so iste. Meni je lažje uporabljat tega, ker je v filter vrečkah, drugače pa si lahko tudi sama nardiš mešanico kumine in janeža....

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenje
30.9.2011 11:00:14   
EvaVK
Pozdravljene!

Rada bi še sama delila svojo izkušnjo z dojenjem. Kot marsikatera sem tudi sama na začetku imela premalo mleka in sem po navodilu patronaže morala dodajati. Nad tem nisem bila preveč navdušena, poleg tega pa sem bila tudi žalostna, saj sem si zelo želela dojiti. bilo me je strah, da bo raje pil po steklenički in potem pri meni ne bo hotel, zaradi tega pa bom mela še manj mleka. V glavnem... začaran krog. Jasno mi je bilo, da ga moram čim več dojiti, da bo navlekel mleko, zato sem dodatek zmanjšala in mu nisem več dajala pri vsakem obroku, temveč vsaki drugi obrok, kasneje pa samo zvečer. Pristavljala sem g k prsim, ko je bil lačen, ne glede na uro. Pri dojenju sem mu pomagala s kompresijo dojke (ob pitju sem mu pomagala s stiskanjem dojke) in res sem ga spodbujala, da je spil čisto do konca.
Rezultat je bil sledeč v prvem mesecu je zrastel 700 g, v drugem pa nevrjetnih 1900g. Nisem se zmotila, res skoraj 2 kg, tako da je pediatrinja rekla, da nas se sedaj dojiva samo na eni strani in mislim, da ima ravno dovolj.

Splača se vztrajat, ker se mleko da pridelati. Mogoče sem imela edino srečo to, da mali rad vleče. 
Pijte veliko vode in čaja. Jaz sem pila na začetku hippovega in čaj od DM. Sem naredila kar mešanico, ker mi je hippov preveč sladek in sem tega popila kakšen liter na dan, ostalo pa voda in predvsem počivajte, predvesem popoldan. Pa ne ležat na kavču, ampak probajte zaspat (če lahko). Jaz sem po popoldanskem spancu imela zmeraj bolj polna prsa.

Upam, da vam bo moja izkušnja pomagala.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenje
30.9.2011 11:10:31   
ronja
POmaga veliiiiko tekočine! Meni je pomagal tudi čaj za dojenje (v bistvu katerikoli, ampak najbolj učinkovit je bil tisti, ki je sicer najbol jzanič za pituser posted image - od Galenskih lekarnah, kupiš v lekarni, majo praktično povsod). So navodila gor, koliko daš v koliko vode in koliko ga je treba spit. Meni je prsa skoraj razneslo, kadar sem ga pila.
Pomaga tudi spit veliko mleka in jogurtov.
Baje pomaga tudi polenta, sama sem jo takrat, kadar sem se bala za mleko, tudi jedla, saj mi je tudi sicer všeč in mi ni bilo težko.
To, kar pravijo za pivo, so v mš povedale, da je to zato, ker je po pivu mama bolj sproščena in zato mleko lažje teče, sicer pa pivo nima nobenih takih vplivov, B vitamin lahko dobiš tudi drugje in piva ne priporočajo, ker je to pač alkohol.

Najbolj pomaga, če si lahko malo odpočiješ, se naspiš... sama sem sicer mlekarica, ampak se je pa kar poznalo, kadar sem bila čez vse meje zgarana. Ko je šel lubi za par tednov na službeno pot, jaz sem pa morala vmes naredit poročno torto, ki sem jo obljubila prijateljici še predno sem vedela, da sem user posted image , recimo.user posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenje
30.9.2011 11:11:34   
ronja
Pa seveda pomaga največ to, da otroka čim pogosteje dojiš, če pa vidiš, da začenja mleko usihat, pa si ga še med podoji črpaš - več ko črpaš, več ga bo nastajalo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dojenje
30.9.2011 11:16:56   
betty.ford
malinovec. dela čudeže.

+ zjutraj kneippova bela kava.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dojenje
30.9.2011 13:11:56   
Neycha
tametil ... jaz ga jemljem že dobra 2 meseca... deluje! bomo vidl kako bo ko neham...


(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dojenje
1.10.2011 9:46:46   
majčica1508
IZVIRNO SPOROČILO: Neycha

tametil ... jaz ga jemljem že dobra 2 meseca... deluje! bomo vidl kako bo ko neham...




2 meseca ga jemlešuser posted image

(odgovor članu Neycha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?