|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje v javnosti
26.1.2007 15:57:55   
pupi
Helo! Po vsej verjetnosti, (če mi bodo dovolili seveda) bom imela na to temo diplomsko nalogo pa me zanima kako ve gledate na to!? Bi to same počele? Kaj menite če drugo vidite da doji sredi nekega lokala oz. javno?
Hvala za odgovore.
čao
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:03:32   
Maxica
S prvim otrokom se nisva nikoli dojila v javnosti, ker sva se znala dojiti zgolj leže. (no, potem, ko je bil star več kot pol leta, sva se tudi sede, ampak potem ni bilo nikoli potrebe, da bi se dojila v javnosti)
Z drugim otrokom se dojiva več ali manj sede, tako da če je nuja, ga podojim tudi v javnosti. Sicer odvisno, kaj je to za koga javnost. Dojim pred drugimi ljudmi, kar prvega nikoli nisem. Nisem še dojila npr. v kafiču, ampak če bo treba, ga pa bom.
Ljudje so pa še vedno do tega precej skeptični. Se spomnim sestrine prijateljice (takrat, ko je to pravila, je bil stara kakšnih 33 let, samska, brez otrok), ki kar ni prišla k sebi, ko je videla eno mamico dojiti v enem kafiču.user posted image  Meni se pa bolje zdi, da se otroka nahrani, kot da tuli zaradi lakote, no.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu pupi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:07:19   
Katrin
Ker sem tudi sama dojila v javnosti, me to ne moti, če vidim pri drugih. Dojenje v javnosti kvečjemu podpiram, saj je to popolnoma naraven proces...

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu pupi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:12:15   
Anonimen
Dojila v javnosti, sicer vedno diskretno odmaknjena od množice. Mi je lepo videti doječo mater, ker je to pa najbolj naravna na tem svetu.

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:13:07   
Seven*
Super tema za diplomsko!! user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu pupi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:17:56   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Dojila v javnosti, sicer vedno diskretno odmaknjena od množice. Mi je lepo videti doječo mater, ker je to pa najbolj naravna stvar na tem svetu.


ENako user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:18:49   
skuštrana
Jaz sem tudi dojila v javnosti, brez problemov...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:31:46   
cmokec
Ja, pri drugi sem tudi dojila v javnosti. Pazila sem na diskretnost in sem si pomagla s pleničko, da nisva bile kot v izložbi.




_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:39:22   
frrrr
dojenje v javnosti - zaenkrat prakticirala 1x, diskretno...
videla že večkrat mamice pri tem lepem opravilu, pa jih nism zabodeno gledala
kot je že Maxica napisala: bolje sit, zadovoljen otrok kot pa jokav

(odgovor članu pupi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 16:49:40   
2 Sraki
Sej mi tud jemo in pijemo v javnosti, nevem zakaj se nekateri zgražajo če postane otrok slučajno takrat lačen, ko je mamica na kavici in mu tudi ona pivošči osvežilno pijačouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 17:01:46   
Mehičanka
Jaz sem prve štiri mesece kar naprej dojila v javnosti....sicer bi bila lahko samo domauser posted image Dojila sem pač tam in takrat, ko je mala to "zahtevala".

Enkrat samkrat pa sem se počutila res čudno. Dojiti sem jo začela v enem manjšem trgovskem centru, ko je k meni pristopila prodajalka iz bližnjega butika. Prijazno mi je ponudila svojo garderobo, češ da se ljudje v tem centru večkrat zgražajo nad dojenjem.user posted image No, sem šla res dojit v njeno garderobo, pa ne zato, da bi se skrivala, ampak, da sem lahko v miru podojila. Počutila sem se pa kot kak kriminalec...

Je pa res, da sem sicer v javnosti dojila zelo diskretno.

A ja, pa še to: to se mi zdi res čisto normalno. Sej mi smo tudi kdaj lačni in žejni od doma, pa v javnosti tudi pijemo in jemo. Zakaj pa dojenčki ne bi smeli??

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 17:06:33   
MarijaPo
Jaz sem tudi poleti dojila v javnosti.
Folk se mi zdi, da na splosno ni glih pristas tega, mislim, mene so vedno vsi ful cudno gledali. Pa kaksni stari atati so ful vrat zvijali, da bi videli josko (ogabno!).
Pa enkrat se je ena zgrazala, ker sem med dojenjem jedla palacinke, kot da je prepovedano jest med dojenjem.
Zdaj pozimi pa ne dojim v javnosti, ker bi morala za to jet v kak kafic in ker sem velik sovraznik kajenja, me smrad v lokalih toliko moti, da ne morem tam dojit, pa se Eva se mi smili, da bi morala tist drek vdihavat.

Vsak po svoje.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 17:19:06   
sašaš
Jaz sem svojo user posted image  (in jo še) tudi vedno podojila "v javnosti", če je bilo treba. Se mi to ne zdi nič takega - pa tudi na kakšne negativne odzive še nisem naletela. user posted image

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 17:54:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Dojila v javnosti, sicer vedno diskretno odmaknjena od množice. Mi je lepo videti doječo mater, ker je to pa najbolj naravna na tem svetu.


enako. Vendar, če ni šlo drugače sem dojila tudi kje v trgovini, lokalu... vendar vedno diskretno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 18:15:18   
Dejča
Preden sem rodila in še med celotno nosečnostjo sem vztrajno trdila, da jaz pa sigurno ne bom nikoli dojila v javnosti. Sicer nisem imela nikoli nič proti tistim, ki so, vendar se mi je zdelo, da jaz svojih prsi ne bom nikoli razkazovala vsem mimoidočim. Pa me vprašaj danes, kje vse nisem dojila - na plaži, v kafičih, trgovinah, na klopcah, celo v slačilnici neke trgovine user posted image . V glavnem me ljudje niti niso čudno gledali, le tu pa tam je kak ata malo buljil, pa se nisem preveč sekirala ... Skratka: zarečenega kruha se največ poje. Tudi drugič bom dojila, kjerkoli bo naneslo, sploh če bo tudi drugi otrok želel kar naprej jesti. Doma pa res ne mislim sedeti samo zato, da v javnosti slučajno ne bi pokazala kak cm kože user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 19:38:05   
ŠpelaP
Pri prvem pikecu sva se večkrat iz nuje dojila na javnem mestu. Nikoli nisem opazila kakih čudnih pogledov. Dojila sva se pa 1,5 leta.
Sicer sem pa jaz vsako leto na morju zgoraj brez - brez sramu. Zakaj potem še dojiti ne bi smela v javnosti, pri čemer se praktično nič ne vidi, le enega lačnega priseska na moji mlekarni.
Če pa koga moti ta prelep naraven proces - dojenje, pa naj se hudiča obrne stran!
Jaz mislim, da dokler lahko ljudje nemoteno pljuvajo v javnosti (po pločnikih - bljak), lepijo žvečilke pod mize v kafičih, si zobe trebijo v javnosti ali kak prohten moški "poravnava" svoje mednožje v javnosti, do tedaj se lahko tudi doji v javnosti. Za razliko, da je dojenje nekaj lepega, v prejšnjem stavku navedena dejstva, so pa OGABNA, pa se jih ravnotako počne v javnosti in nihče nič ne reče.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 21:12:42   
lelaval
Pvih 2 ne - sem iak dojila le leže, najmlajšo pa. Ko sem jo dojila, sem zaven še kaala (na plaži).
Tudi meni se zdi bolje, da je otrok sit, katerim pa to ne paše, pa naj ne gledajo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 21:16:25   
eya
Sem dojila tudi v javnosti, sem si pa vedno pomagala s pleničko.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 21:18:00   
Anonimen
Jaz sem pila ekspresso, Mičica pa baby capuccino.

Sem nisem dala motiti, drugih pa niti ne opazim user posted image

Še vedno raje gledam za lušnimi fanti user posted image .

(odgovor članu pupi)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 22:43:38   
tana13
Dojila v javnosti, sicer vedno diskretno odmaknjena od množice. Mi je lepo videti doječo mater, ker je to pa najbolj naravna na tem svetu.



enako

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 23:17:09   
Blejka26
user posted image kot prvo nisem in ne hodim po lokalih z otrokom,kot drugo pa je glavno da je otrok sit in zadovoljen,ljudje pa naj govorijo kar hočejo.No edino ko smo imeli krst,smo bili v gostilni,Neja je bila stara 5mesecev pa sem jo šla kar na wc podojit.user posted image ampak zaradi novega okolja itak ni hotela piti

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu tana13)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 23:21:13   
pupi
Hvala punce za odgovore, upam da še jih bo več!!Zdaj pa sem vam dolžna še podati svoje mnenje.
Moram povedat, da sem tudi jaz prvič noseča in sem glede tega zelo odprta, dokler to počne katera druga mamica, ja pa sem povdarek na trenutno bolj sramežljive sorte in ne vem kako bo to potekalo pri meni, mogoče pa si bom ko bo tako daleč premislila user posted image ! Če bi mamice non-stop dojile doma potem takem ne bi nikamor smele za več kot za tri ure če imaš bolj zahtevnega otroka še je to težko. Pred dvema letoma smo naredile mini raziskavico na to temo in si kao ljudje ful razumevajoči glede tega, samo pogleda pa vseeno vsak. Še jaz glavo obrnem pa je kak je! Saj ne da bulim, lepo se mi zdi user posted image !! V mejah okusnosti moram dodat!!!
Za enkrat bom nehala bluzit, pa vam več javim ko bo, če bo konec moje diplomske user posted image user posted image user posted image  .
ČAO

(odgovor članu tana13)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dojenje v javnosti
26.1.2007 23:22:07   
ajne
brez problemov dojila v javnosti taveliko in zdej tamalo pupo. gre za najbolj naraven del dojenčkovega življenja, tako da me brigajo ljudje z nekimi butastimi predsodki...

(odgovor članu tana13)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dojenje v javnosti
27.1.2007 0:04:05   
BLAŽIKA
Ker sem tudi sama dojila v javnosti, me to ne moti, če vidim pri drugih. Dojenje v javnosti kvečjemu podpiram, saj je to popolnoma naraven proces...


Tudi jaz sem takšnega mnenja.user posted image

(odgovor članu ajne)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dojenje v javnosti
27.1.2007 0:28:16   
petra81
Jaz sem tudi dojila in dojim v javnosti, seveda diskretno in zakrito, sem si pa prej vedno mislila, da jaz pa ne bom! Samo to je zato, ker ne veš toliko stvari!

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?