|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dr.Reš - prvič-klomifen
22.1.2009 18:57:42   
camino79
Pozdravljene!

V torek sva bila prvič pri dr. Rešu. Končno, po dveh letih občutek, da se vsaj nekaj premika naprej, proti najinemu tako željenemu otročku.
Dr. Reš pa...fajn. Ni kaj. Korekten, prijeten, vse razložil.
Spermiogram in moj UZ. Dragi je oh in sploh ok, jaz pa - PCO. Nisem mogla verjet, a nekak verjamem, da bo šlo kljub temu. Zdaj sva dobila klomifen, 1 škatlico. Komaj čakač user posted image , prvič!!!

Ampak se mi zdaj poraja vprašanje. On je rekel, da prvo tabletko vzamem 3. dan, marsikje pa sem prebrala, da šele 5. dan po user posted image . Torej? Ima katera kašne izkušnje?

Po kolikem času ste zanosile, ali klomifen kaj vpliva na cikluse in M?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
22.1.2009 19:49:53   
Anonimen
Naredi tako kot ti je rekel Reš!!! Vsak G ima sicer svoj način - eni od 2 dneva, eni od 5ega.. Itak ni važno. Tako, da delaj kot ti reče tvoj G.

Meni se je s klomifenom ciklus malo podaljšal.

(odgovor članu camino79)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
23.1.2009 8:15:26   
Mokka
Iiiiii...kar prijetno me obdane ko pomislim na tiste case..hihi... tudi meni je ginekologinja odkrila PCO, poslala k Rešu. Ta mi je natanko tako kot tebi predpisal 3.dan in sem se drzala tega. Ker nisem imela izrazite PCO, mi je predpisal le 1/2 tabletke na dan in v drugem ciklusu sem zanosilauser posted image . Kakoooooooo lepe spomine imam na to. Danes je najina pupa stara 20mescevuser posted image . Ja jaaa.. kar prpravi se.. caka te se velikooo lepeeeeeeeega user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
24.1.2009 12:01:54   
camino79
Mokka!

Tudi jaz imam 1/2 tabletke...pa mi je rekel, da se moram prit pokazat, če deluje...12. ali 14 dan ciklusa, ni pa povedal, katerega. Ali si ti šla? Kdaj? Jaz bi najraje letela že prvi mesec klomifena, samo ne vem, če je smiselno.
Sestra mi pa tudi ni znala jasno povedat.

Kaj naj ga spet kličem in gnjavim?user posted image

Hvala za tako lepo spodbudo..upam, da ti bova midva sledila...se bojim, da preveč pričakujem od teh ubogih malih tabletk...
Bi za ziher štorklji še enkrat poslala najin naslov? Pa sva na vzhodu države, pa kar mimo leta, se mi zdi.)user posted image  
´bela cesta, pa njen kompas!

(odgovor članu Mokka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
24.1.2009 12:03:00   
camino79
Skuštrana Suzi!

ja, saj se bom, le v dvom me je spravilo napisano...ne jezi se. Nekak se moram navadit, da zaupam še komu drugemu, ne le sebi. Da ve, kaj dela. user posted image

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
24.1.2009 14:03:46   
emaa
camino prvi dan M pokličeš sestro, če je vikend prvi delovni dan, poveš, da si dobila navodila za klomifen,pa te bo ona naročila med 12-14 dnem za kontrolni UZ, da se vidi ali na klomifen reagiraš. 

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
24.1.2009 16:49:48   
camino79
Emamir - Hvala za nasvet, bom kar tako storila. Itak me fuuul zanima, kaj se bo zgodilo.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
25.1.2009 18:31:41   
a.jrad
Evo še ena ,ki po treh letih truda za dojenčka, odhaja k Rešu na pregled.
Vendar me skrbi, ker nimam svojih m (edino s pomočjo tabletk Primolut nor) in kako ravna Reš v takem primeru? SEm že enkrat zanosila s pomočjo Klomifena (a žal plod odmrl v 11. tednu) in od januarja 2007 več ne morem zanositi kljub opravljeni HSG, laparoskopiji, histeroskopiji in tabletkam Klomifen.....
Upam, da bomo vse me, ki tako upamo in se trudimo, enkrat user posted image  in bomo donosile zdrave user posted image .

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
26.1.2009 15:12:02   
camino79
Jap...upam, da ti bo čimprej uspelo...tebi in nam vsem. Midva sva šla od dr. reša in se skoraj sramežljivo menila, da kaj pa, če bo že konec leta gužva pri nas doma.
Res ti vlije upanje...sem imela občutek, da ve, kaj dela. Vzemi čim več papirjev s seboj, o vseh preiskavah...pa mu poveš, pokažeš, in potem se on odloča dalje.

Prvič po dveh letih komaj čakam user posted image .

(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
1.2.2009 22:39:34   
mijateja
Pozdravljene,
sama novopečena Reševka. Tudi sama sem pred dvema mesecema dobila klomifen, samo me Reš ni naročil na ultrazvok - 12 -14 dan po ovulaciji.
Ko sem šla drugič na pregled, sem dobila vtis, da mi je že 1. pozabil naročiti in dati klomifen. Ne vem, kaj naj si mislim.
Aja pa še to stara sem 32 let.
lp




(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
1.2.2009 23:55:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: camino79

Pozdravljene!

V torek sva bila prvič pri dr. Rešu. Končno, po dveh letih občutek, da se vsaj nekaj premika naprej, proti najinemu tako željenemu otročku.
Dr. Reš pa...fajn. Ni kaj. Korekten, prijeten, vse razložil.
Spermiogram in moj UZ. Dragi je oh in sploh ok, jaz pa - PCO. Nisem mogla verjet, a nekak verjamem, da bo šlo kljub temu. Zdaj sva dobila klomifen, 1 škatlico. Komaj čakač user posted image , prvič!!!



Kot bi brala svojo zgodbo izpred dobrega leta. Zanosila sem po drugem krogu jemanja Klomifena, zdaj imamo doma 6 mes.staro pikico. Hvaležna še danes dr.Rešu in Klomifenu user posted image !

VSO SREČO!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu camino79)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
2.2.2009 8:42:24   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: mijateja

Pozdravljene,
sama novopečena Reševka. Tudi sama sem pred dvema mesecema dobila klomifen, samo me Reš ni naročil na ultrazvok - 12 -14 dan po ovulaciji.
Ko sem šla drugič na pregled, sem dobila vtis, da mi je že 1. pozabil naročiti in dati klomifen. Ne vem, kaj naj si mislim.
Aja pa še to stara sem 32 let.
lp






mijeteja... pa mu to povej oz vprašaj če bo z ultrazvokom spremljal tvojo ovulacijo, možno da je res pozabil te naročiti (se ne bi čudila, saj je revež po cele dneve v službi od ponedeljka pa do nedelje po ne vem koliko ur)... če boš tiho ne boš nikamor prišla
 
a.jrad
tudi jaz nisem imela svoje menstruacije.... pa mi je predpisal 1/2 klomifena od 3 dneva dalje pa do 7 , zraven pa še aglurab in prometrium (imam namreč PCO)... ker pa nisem kaj preveč dobro reagirala na to kombinacijo
sem šla v postopek umetne oplodzve in sem v 17 tednu

(odgovor članu mijateja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
3.2.2009 8:32:31   
a.jrad
Anci banci pozdravljena!

No četrtek se bliža, ko odhajam k dr.Rešu na prvi pregled. Upam,da bom po več kot treh letih tudi jaz srečna odhajala od njega. No v četrtek sem glih 14 dan od 1 dne menstruacije, tako da bo vsaj videl kako je z mojo O.
A mi lahko poveš kaj lahko pričakujem v četrtek!

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
3.2.2009 16:26:45   
anci banci
videl bo ali imaš kak folikel in ali si že imela ovulacijo oz če jo boš...
ali vama je že rekel za postkoitalni test? tudi to bosta morala dati čez...
hormone si si že dala pregledat? sporoči kake preiskave so za tabo, tako di dam lažje kak nasvet
oz. ti povem kako je zgeldalo pri meni

(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
3.2.2009 18:12:22   
a.jrad
Hoj Anci banci, sem že dala laparo, histero, krvne preiskave, hsg, moj spermiogram; (moja diagnoza je PCO, partner je bp);
naj še povem,da sem novembra 2007 zanosila s pomočjo klomifena v drugem ciklusu, a mi je plod v 10 t odmrl; od takrat naprej pa ne morem več zanositi niti s klomifenom; pa še moje m so problem, ker jih imam na 60-120 dni;
sedaj sem m dobila v mesecu januarju tudi s pomočjo tabletk Primolut nor; tako,da me je najbolj strah tega, da nimam svojih m.
A veš kako Reš ravna v takem primeru?
Hvala in lepo user posted image

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
4.2.2009 13:30:14   
anci banci
mene je dal na terapijo klomifena +agluraba in prometriuma(progesteron) za 4 mesece,(tudi jaz imam PCO)
imeli so upanje da bo ratalo naravno kljub temu, da je imel moj partner slabo kvaliteto spemijev (malo in počasni so bili)...
potem sem pa imela laparo+histero in jer rekel da če v froku 6 mesecev ne rata, gremo v postopek ...in tako je tudi držalo... v roku 6 mesecev nisem bila nosečka in naju je poslal v ICSI postopek
po moje bo tudi pri vama poskušal, da bi naravno zanosila (glede na to da je tvoj partner b.p.) lahko mu pa tudi rečeš da se res ne želiš več filat s tableti, ker do sedaj ni bilo uspešno...
verjetno da bosta imela še postkoitalni test (na 12 dan ciklusa morata pridet k Rešu in pred tem morata vsaj 12 ur nazaj seksat, da vidi če semenčice sploh preživijo v nožnici)
vso srečo da vama čimprej pomaga pridet do user posted image user posted image

(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
5.2.2009 8:52:38   
a.jrad
anci banci pozdravljena in hvala za odgovor; glede na to da sem že zanosila, mislim da semenčice preživijo;
no ja, sicer pa danes odhajava k dr.Rešu, tako da poročam zvečer, kako bom opravila

lp

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
5.2.2009 9:14:49   
Anonimen
Pozdravljene!

Nisem ravno v pravi temi, ampak ko berem vaše zgodbe me nekaj zanima.
Lani sem 2x zanosila (s presledkom 4 mesecev) in obakrat morala iti na abrazijo (1.v 8 tednu in 2. v 10 tednu odmrtje ploda)user posted image . Naj povem, da imam redne menstruacije in nobenih težav. Ampak sem zamenjala gin. in šla na preizkave (laparo,histero), kjer so ugotovili policistična jajčnika in manjšo pregrado. Zdaj je urejeno in mi je gin. rekel, da je največ možnosti za zanositev v roku 6 mes.
Zanima me, če ne bom zanosila v tem času, ali bom morala jemati hormonske tablete ali ta dajo kar na umetno oploditev?
Pa še nekaj: po laparo sem čez 1 dan dobila user posted image in zdaj, ko si merim ovulacijo z testi je ni (12 dan po user posted image ). Je bila to že taprava user posted image  ali šele pride? Kako sem lahko 2x zanosila, če nimam ovulacij in zakaj je obakrat prišlo do splava?

Če ima katera podobne izkušnje prosim za vaše mnenje.

Hvala in lep dan vam želim!

(odgovor članu anci banci)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
5.2.2009 19:13:41   
a.jrad
Dekleta in predvsem Ancibanci pozdravljene!

Sem danes opravila prvi pregled pri dr.Rešu in moram povedat da zaenkrat same pozitivne stvari o njem. Vglavnem od danes naprej jem tabletke Primolut nor in potem čez 14 dni na 2 dan m odhajam k njemu zjutraj ob 5, da se dogovorimo za IVF -greva pa s partnerjem samoplačniško, zato tako hitro; no do takrat si morava na Madžarskem kupiti dve škatlici Merional ampul , nato pa še v Italiji Menopur 6 škatlic;
hkrati naju je še prosil,če mu lahko vzameva nekaj škatlic progesterona (Utrogestana) na Madžarskem, če ga imajo seveda

Prosila bi, če katera gre v Italijo po Menopur, ali bi ga lahko vzela še meni 6 škatlic?

Hvala, lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
6.2.2009 11:09:54   
anci banci
a.jard to pa so dobro novičke... si pa hitro rešila zadevo:)
no takrat ko boš prišla k njemu ta 2 dan ciklusa boš verjetno morala imeti zdravila s sabo, da ti bo pokazal kako se špika
če ti je že dal recepte oz navodila ste že dogovorjeni za IVF....joj ful ti držim pesti da vama uspe

postavi vprašanje za menopur na IVF/ICSI februar temi, tam so dekleta, ki bodo v postopku oz so v postopku...

(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
6.2.2009 11:15:28   
a.jrad
Ancibanci pozdravljena!

Glede Menopurja sem se že zmenila z dr.Rešem; mi je danes odpisal na mail, da ali naj kupim Merional ali Menopur, tako da Merional sem danes že kupila, zdaj edino še potrebujem Utrogestan, katerega rabim po ponkciji in se ga prav tako da dobiti v Lentiju.
Ja smo že dogovorjeni za IVF, tako da upam, da bo uspelo.
A mi poveš kakšna zdravila si ti imela in kak postopek. Pa če mi malo opišeš, prosim.

hvala

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
6.2.2009 11:23:16   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene!

Nisem ravno v pravi temi, ampak ko berem vaše zgodbe me nekaj zanima.
Lani sem 2x zanosila (s presledkom 4 mesecev) in obakrat morala iti na abrazijo (1.v 8 tednu in 2. v 10 tednu odmrtje ploda)user posted image . Naj povem, da imam redne menstruacije in nobenih težav. Ampak sem zamenjala gin. in šla na preizkave (laparo,histero), kjer so ugotovili policistična jajčnika in manjšo pregrado. Zdaj je urejeno in mi je gin. rekel, da je največ možnosti za zanositev v roku 6 mes.
Zanima me, če ne bom zanosila v tem času, ali bom morala jemati hormonske tablete ali ta dajo kar na umetno oploditev?
Pa še nekaj: po laparo sem čez 1 dan dobila user posted image in zdaj, ko si merim ovulacijo z testi je ni (12 dan po user posted image ). Je bila to že taprava user posted image  ali šele pride? Kako sem lahko 2x zanosila, če nimam ovulacij in zakaj je obakrat prišlo do splava?

Če ima katera podobne izkušnje prosim za vaše mnenje.

Hvala in lep dan vam želim!


saj se da zanositi z policističnimi jajčniki amapk težje.... mogoče si imela tako srečo da sta z dragim glih taprav čas user posted image ...
meni so tudi rekli da je najboljši čas za zanositev v roku 6 mesecev po laparo... potem se stanje jajčnikov vrne v tako stanje kot j bilo pred operacijo...
si kdaj jemala klomifen? mogoče  dati bodo še s tako terapijo probali... hormonske preiskave si že dala skozi?
jaz nisem zanosila naravno v roku 6 mesecu in sem šla v postopek IVF(ICSI)
preden te dajo na umetno oploditev mora tudi partner opraviti spermiogram in tudi ti določene preiskave...
na vprašanje zakaj si dvakrat splavila... žal ne vem odgovora (mogoče se plod ni razvijal pravilno ali si mela premalo progesterona...)
kar se tiče ovulacije in menstruacije po laparo, je pa tako jaz sem dobila user posted image  45 dan po laparo, ovulacijo sem pa imela 22/23 dan ciklusa... amapk mi ni to pokazal test za ovulacijo ampak ultrazvok(namreč tako močno ovulacijo sem imela, da sem pristala na urgenci)...
mogoč je, da boš kasneje imela ovulacijo (ni vedno nujno, da je 12 dan).. mogoče je da se pač ciklus podaljšal)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
17.2.2009 15:47:00   
camino79
No, pa je rpišel ta dan. danes sem (po vikend razočaranju nad user posted image ) vzela prvo polovičko K. Nič drugače se ne počutim, sicer pa sem itak zaradi službe danes čisto v stresu in enrvozna, tak da ne vem, ali mi vso potenje in glavobole financira šolski minister ali kaj.

Samo da opravim še ta sestanek ob petih, potem pa bo...bolje.
Pa ve? Kakšne izkušnje, nove klomifenke?

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
17.2.2009 17:50:48   
divans1
Nč novega, tudi jaz sem danes zjutraj vzela prvo polovičko...

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dr.Reš - prvič-klomifen
17.2.2009 19:33:28   
Hana76
IZVIRNO SPOROČILO: a.jrad

Evo še ena ,ki po treh letih truda za dojenčka, odhaja k Rešu na pregled.
Vendar me skrbi, ker nimam svojih m (edino s pomočjo tabletk Primolut nor) in kako ravna Reš v takem primeru? SEm že enkrat zanosila s pomočjo Klomifena (a žal plod odmrl v 11. tednu) in od januarja 2007 več ne morem zanositi kljub opravljeni HSG, laparoskopiji, histeroskopiji in tabletkam Klomifen.....
Upam, da bomo vse me, ki tako upamo in se trudimo, enkrat user posted image  in bomo donosile zdrave user posted image .


Kdaj sta se s partnerjem začela zdraviti? Ti sploh nimaš svojih menstruacij ali kako? 

(odgovor članu a.jrad)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?