|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 8:38:33   
SM10
Je katera na forumu, ki je bila dvakrat čiščena v eni nosečnosti?
Moje prvo čiščenje je bilo dopoldan in popoldan so me spustili domov. Naslednje jutro, ko sem vstala sem imela malo krčev, ki so se stopnjevali in bili vedno močnejši in daljši. Zvečer sem dobila še vročino in moj me je odpeljal nazaj v bolnico, kjer so me takoj zadržali in našopali s protiboličinskimi  inekcijami in antibijotiki. Naslerdnje jutro pa ponovno čiščenje. Šok in razočaranje na višku. Nato še en teden na antibijotikih.

Ima katera takšno preizkušnjo, ker me namreč zanima, kdaj lahko ponovno zanosim? Kontrolo imam sicer 25.9.
Moja G je sicer rekla, da naj spustim eno user posted image , ampak še ne ve za to dvojno čiščenje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 9:03:23   
Anonimen
Tako mi je žal. Sicer sem jaz bila čiščena samo enkrat, ampak sem takoj dobila konjsko dozo antibiotikov. Mi je pa čudno, da ti niso dali takoj antibiotikov.
Jaz sem jih prosila za nežno anastezijo - ker še vedno dojim - pa sem se jim zbudila še na operacijski.user posted image  Ampak so na srečo ravno v tistem trnutku končali.

(odgovor članu SM10)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 9:04:52   
Anonimen
Joj, še to: Meni je g. rekla, naj počakam vsaj dve user posted image , ker bi se rada prepričala, da je vse OK in mi še enkrat naredila bris. Saj veš, da je za SS lahko kriva tudi kakšna bakterija.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 10:48:19   
teri
Zakaj ste dobile antibiotike. Jaz jih nisem.
Ne vem kako so lahko taki mesraji-nenatančni, da ne naredijo posega zaprav. Že tako je hudo bit tam, kaj šele da moraš it šeenkrat. Z mano tudi ne vem kako so kvalitetno naredili, ker imam pregled 29.9.takrat bom zvedla,če je vse ok. Čudno mi je ker še vedno krvavim, danes je točno 2t.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 10:55:44   
Anonimen
teri - takoj pojdi nazaj. Krvavitev (izcedek) mora ponehati v enem tednu. Meni so rekli, da moram, če se izcedek ne bo ustavil v enem tednu, nazaj.

(odgovor članu teri)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 11:18:19   
teri
Jutri dela moj g. pa grem do nje. Vidiš kako ti nič ne povejo, meni so rekli naj pridem nazaj samo če so krči.Katastrofa to zdravstvo!!!Ko sem šla domov sem vprašala g. koliko časa moram počivat, pa mi je rekel kak dan. Počula sem se kot da bi si šla izpulit zob, po njegovih besedah!

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 11:29:05   
Anonimen
No, moram ti povedati, da sem jaz dobila več navodil, ko sem bila na operaciji zobauser posted image
Sicer so bili vsi zelo prijazni, ampak da bi se pa bil kdo ukvarjal posebej z mojim stanjem, razen moje G., ki je tako ali tako v bolnišnici... To je za njih rutinski postopekuser posted image , ampak problem je, da ni za nas...

(odgovor članu teri)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 11:43:48   
SM10
Teri na tvojem mestu bi šla do g, sploh če je močna krvavitev.
Zanimivo, kako različno vpliva na vsako posameznico. Pri meni po prvem čiščenju po parih urah že nisem več krvavela- ampak to je bilo razlog vnetje zaradi ostanka tkiva. Tudi po drugem čiščenju sem zelo malo krvavela, samo na trenutke se je malo vlilo in to samo par dni. Upam, da to vse skupaj ne bo pripeljalo do zmešnjave. Bomo videli 25.9. kaj bo rezultat vsega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 12:29:15   
lana38
Jaz sem bila kar trikrat na čiščenju po eni sami nosečnosti, tako da nas je kar nekaj, ki nas dalj časa mučijo. G pa mi je rekel, da naj počakam eno user posted image  in lahko začnem delati na user posted image . Žal pa jih je zdaj mimo že 6 in rezultata še ni.user posted image
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 13:06:24   
teri
Lana 38 boš vidla, da ti bo ratalo. Samo ne preveč mislit na to-vem da je težko. S tistim trenutkom, ko boš nehala na to mislit in se bosta oba sprostila bo ratalo. Boš videla!Bomo držali pesti.Pejta ne en dopust-to baje pomaga, nazaj pridejo vsi noseči.

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 13:45:23   
SM10
Lana38 kaj takega-trikrat halo, to je pa mučenje.
Men te nasvet od Teri full všeč, poskusi.

Trenutno sama nisem full navdušena, da bi zanosila že po prvi user posted image , seveda ne boma pazla, osebno pa bi mi bolj ugajalo vsaj dve ali pa tri user posted image , da se sama malo pripravim na ponovno user posted image .

(odgovor članu teri)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 13:59:18   
teri
Zdaj sem klicala g. in mi je rekla, da če ni sveže krvi, da lahko počakam do drugega tedna, ko mam pregled. Ah nisem več pametna.
Meni je rekla g. da lahko zanosim po 3m spet, to mi je sicer rekla takrat ko predno sem šla na čiščenje. Boljše bo vidla zdaj ko grem na pregled. Ampak midva sva se odločla da ne bova hitela-to je zame težko, ker sem pač tak tip. Moj pa je bolj umirjen in racionalen, pravi da je boljše malo več počakat-npr 6m, da telo in psiha pridejo k sebi.In mislim da ima prav, raje tako kot da je spet kaj narobe.Pa ni nujno da je od tega odvisno,samo vseeno.

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
21.9.2006 14:45:54   
lana38
Pravo mučenje je bilo, ja. Najprej sem po UPN bila čiščena, pšotem drugi dan še enkrat. Ko sem milsila, da je vsega že konec, sem šla po 7 dneh na kontrolo k svojemu G in je na UZ še našel en košček posteljice notri.
Lp

_____________________________

lana38

(odgovor članu teri)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
22.9.2006 10:38:10   
sonchek
punce, krvavitev oz. izcedek lahko traja tudi do 3-tedne...kar je čisto normalno...ne mislim na svežo kri...ampak kri kakor je pri M., ali pa izcedek po M....
Žal mi je zate in žal mi je da se to dogaja..ni mi jasno, kako ne morejo že prvič očistiti vsega...kot da ni že dost hudo, brez tega...groza...

ampak, pri meni je fizična bolečina verjetno (no, vsaj na začetku) premagala psihično...user posted image

Drži se in srečno

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
22.9.2006 10:41:18   
sonchek
teri, vzami si čas...sej verjetno nikoli ne bomo 100% pripravljene na novo nosečnost (ja na user posted image , ja)....preveč boli ...pomoje ima tvoj partner prav...pomembno je da se skupaj odločita in pogovorita...
Prišel bo čas, ko ne boš več vsak dan pomislila na Neuspelo nosečnost...ampak se boš začela veseliti nove...

Pa srečno user posted image


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
22.9.2006 12:49:03   
SM10
Teri meni je g rekla, da priporočajo, da spustimo tri cikle preden spet poskusimo zanosit, ampak to zato, da se psihično pripraviš. Telo oz." tam spodaj" - pa je drugače pripravljeno za ponovno zanositev že po prvem ciklu.
Najprej moraš pozabiti na preteklost, da se ne obremenjuješ in sekiraš ter tako telo psihično pripraviš na nov poskus. Jaz se tako razumela, da je torej problem v psihi, ki pa lahko močno vpliva na zdravje oz na tebe.

To so mi rekli moja g. in g., ki me je sprejela v bolnico, pa še g., ki me je odpustil je rekel takole " ne se sekirat, počakajte en cikel, začnite kar s folno naprej oz. priporočil mi je neke nove tablete-evital-se mi zdi (bom preverla doma), ki vsebujejo 0,8mg folne in full vitaminov (v lekarni so 2.500 sit), tako, da, sem že zračunal, da se drugo leto takšen čas vidiva v porodni. Sem se mu mogla kar malo nasmejat.

Pa lep vikend.


(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
22.9.2006 13:14:54   
teri
Sem bila zjutraj pri g, sicer ne pri moji-k njej grem drug pet. kot dogovorjeno.G. me je pregledal(splošni pregled,uz in vaginalni uz)in mi najdel cisto na desnem jajčniku.Zato verjetno se mi krvavitev še ni končala. Rekel je da se bi mi mogla čez par dni končat.Cista je baje čisto majhna.Z maternico vse ok-prav ščiščena in nič poškodovana.V pet se pogovorim še z mojim g kaj naredit glede ciste.Toliko let nič problemov zdaj pa sem dobila cel komplet.Kaj čmo!Ima katera izkušnje s cistami-jaz o temu ne vem skoraj nič?

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
22.9.2006 17:42:39   
smotka lonib
SM10! Ko sem prvič zanosila sem imela spontani splav tako, da sem morala na čiščenje (Kranj)i. Ko sem naslednji dan prišla domov sem zvečer imela hude bolečine v trebuhu in še vročino 39 tako, da sem morala še enkrat na čiščenje tokrat v Ljubljano. Meni je potem ginekolog rekel naj počakam vsaj pol leta, vendar je trajalo celo leto, ker sem po čiščenju dobila ciste na jajčnikih. Upam, da boš čimprej user posted image ! Pa srečno!

(odgovor članu teri)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
25.9.2006 10:43:03   
teri
Lonib:kako so tebe zdravili glede cist na jajčnikih?Kaj po temu si mela probleme z 2.nosečnostjo?

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
25.9.2006 17:58:27   
smotka lonib
Teri! Jaz sem dobila ene tablete. Po teh tabletah sem šla kmalu na UZ, kjer je G ugotovil, da so se mi zmanjšale, ker so bile vodene. Če se mi ne zmanjšale, bi morala iti na operacijo. Sem imela pa hude bolečine. Mi je rekel G, da zato, ker se vrtijo okoli svoje osi. Zanosila sem pa čet pol leta. V bistvu sem zanosila točno čez eno leto v istem mesecu. Največji problem pa lahko nastane po porodu. Po porodu sem skoraj skrvavela doma tako, da so me komaj rešili. Notr so pozabil del posteljice. Po treh letih, ko sva se z možem odločila še za enega, pa so ugotovili, da ne morem zanositi,ker sem imela v maternici pregrade. Po zaslugi prof. dr. Tomaževiča, kateri me je operiral, imam doma sedaj še enega user posted image  (po operaciji sem imela dva spontana splava). Tudi po tem porodu sem bila na čiščenju, ampak tokrat imam maternico vredu, kajti nepričakovano in nenačrtovano sem zanosila, čeprav imam rizično nosečnst.

Lep pozdrav, pa ne obupat, tudi za vas bo posijal sonček!!!user posted image

(odgovor članu teri)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
26.9.2006 8:00:13   
SM10
Moj g je bil prestavljen na 4.10. in spet še en teden čakanja na vsa moja vprašanja.
Kdaj sploh lahko začnem s sexom po dvojnem čiščenju-14 dni po čiščenju ali kako.

Tablete, ki sem jih zadnjič omenila so ELEVIT.

(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
26.9.2006 9:12:09   
tinaaja
SM10  sex - vsaj 14 dni po drugem ciscenju ne zaradi povecane moznosti okuzbe in vnetij. Midva sva pocakala kar do prve M.. Mi pa itak ni bilo do sexa, tko da ni bilo problema..

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
26.9.2006 9:42:05   
lana38
Mi2 pa sva s user posted image počakala 3 tedne po tretjem čiščenju.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
26.9.2006 10:00:32   
teri
3 tedni so minili od čiščenja in danes bova sexala!Juhu-končno! Komaj čakam da zvečer pride iz službe.Mu bom naredila presenečenje-za večerjo ocvrte kalamare.To ma najraje. V zahvalo, ker je bil tako pozoren do mene med nosečnostjo in po žalostnem dogodku.Si je zaslužil.Mam tak lep občutek, kot 1.dan ko sva prespala skupaj.Kaj ni lepo!Se počutim na novo zaljubljena!

(odgovor članu SM10)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dvojno čiščenje v eni nosečnosti
26.9.2006 10:18:27   
Naja31
Jaz sem tudi imela dvakrat čiščenje. Drugo čez tri dni, ker sem dobila vročino, začela sem krvaveti in full me je bolelo. Sem šla na urgenco in so takoj na UZ videli, da niso vsega sčistili.
Po drugem čiščenju semd dobila antibiotike, zaradi vnetja. Tudi sama sem bila jezna kot user posted image , da so bili tako šlampasti.
To je bilo na začetku avgusta. Moja G je rekla naj počakava do 1.11. za novo nosečnost.

(odgovor članu teri)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?