|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   E-zmagovalke!
1.1.2008 19:47:21   
lara light
S tematiko o endometriozi se iz 'Težave z zanositvijo', kjer smo se definitivno preveč razpisale, selimo na 'Upamo skupaj'.
 
Če vas zanima več o tej nadlogi, poglejte sem: http://med.over.net/otrok_druzina/novica.php?id=336

Strašno boleče menstruacije, pri nekaterih še številne druge bolečine, nas vsak mesec spomnijo, da tam spodaj nekaj je in minevajo dolgi meseci in leta, ko si želimo 'le' zanositi. Saj je zanositev najboljša terapija, ki zavre napredovanje endometrioze. A glej ga zlomka, endometrioza je kriva, da ne zanosimo!
In ta tema je za vse nas, E-zmagovalke!user posted image user posted image user posted image
Dobrodošle!
Naj bo 2008 za vse nas ringarajevke prelepo in nepozabno leto! Zdravo, ljubeče in srečno 2008!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: E-zmagovalke!
1.1.2008 21:17:42   
Anonimen
Hvala.user posted image

Stara sem šele 22 let, in letos so mi, ko sem že četrtič ležala v bolnišnici zaradi dolge in močne krvavitve, ugotovili adenomiozo.
(V primeru endometrioze v maternični steni govorimo o adenomiozi. Poleg bolečin in pogoste neplodnosti imajo ženske s to obliko bolezni težave tudi zaradi premočnih in nerednih krvavitev. Če ženske kljub bolezni zanosijo, so pogosti naravni splavi.
Tudi pri adenomiozi je zdravljenje kirurško ali z zdravili, odvisno od težav, ki jih bolezen povzroča, pa tudi od obsega in mesta bolezenskih sprememb. Zdravljenje je prilagojeno starosti bolnic in želji po ohranitvi rodne funkcije. Kadar so v ospredju krvavitve, je v veliko pomoč histeroskopska odstranitev maternične sluznice, konservativno kirurško zdravljenje pa je le malokdaj uspešno. V primeru hudih težav je pogosto treba odstraniti maternico.)

 
Imela sem en spontani splav, lani. Upam, da mi nekega dne uspe donositi zdravega otroka.

(odgovor članu lara light)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: E-zmagovalke!
1.1.2008 22:27:13   
lara light
Težko za vsako starost, posebno za rosnih 22...
Verjamem, da ti bo kmalu uspelo!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: E-zmagovalke!
3.1.2008 10:56:00   
lejla007
No, da se še jaz pofočkam tukaj! user posted image

Verjamem, da nam bo v tem letu uspelo!!! Sama sem že na pol poti, danes sem si dala 8. špikico Suprefacta, v sredo imam pa že 1. UZ. Nočem pričakovati preveč, ampak vseeno upam na najboljše!

Držim pesti za vse ostale in da bomo res E-zmagovalke!  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: E-zmagovalke!
3.1.2008 12:30:44   
Mijavček
Oj, še jaz!

par mesecev nazaj, za 32. roj.dan sem bila drugič operirana zaradi endom., po 3,5 letih čakanja na user posted image  ni še nič. Bolečine so za enkrat prenehale, zdaj pa že nestrpno čakam 10.01., ko začnem s špikanjem za 3. IVF.

Se mi zdi, da sem kvalificirana za E-zmagovalko.

Enkrat nam bo ratalo, vsem, sam vprašanje časa, za vse pa si želim seveda čimprej!

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: E-zmagovalke!
3.1.2008 16:07:21   
lara light
Draga lejla007, nisem vedela, da si že v akciji??!! Bravouser posted image , držim pesti, da bo na UZ vse ok in da se vse lepo izteče...vedno smo zmagovalke, ne pozabi!

In še Mijavček, lepo, da si prišla za nami...brale smo tvoj post na temi endometrioza, seveda si naša, s činom višjega ranga!
Vse kaže, da ostajam jaz 'tastara'user posted image
Tudi jaz se leta in leta trudim, lani laparo, bi morala po navodilih zdravnikov že do julija zanosit. Pa sem zaradi odsotnosti nenadoma in nepričakovano zgubila službo, dve smrti bljižnjih in bilo je vsega zares preveč zame, priznam. Sedaj pa sem pripravljena in grem na prvi IVF. 10.1. imam prvi razgovor, mislim, da bom tudi jaz začela s špikanjem še v januarju.
Kje pa sta vedve, na GK ali pri Rešu,...?

Moje drage, držite trdno, letos je naše leto!


P.s.: spelka12, pogrešamo te!

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: E-zmagovalke!
3.1.2008 16:55:01   
lejla007
Lara - OJLA!!! Ja, pri meni je že akcija user posted image Sicer gredo dnevi res počasi naprej, ampak grejo user posted image user posted image user posted image Jaz sm na GK LJ in sploh nisem imela nobenega razgovora prej - ko se mdobila pošto domov, sem poklicala in mi je povedala, da v decembru prvi dan M še enkrat pokličem in sem takoj dobila datum, kdaj pridem po špikice. In to je zdej to... Veselo se špikam in čakam na sredo user posted image

Sej ti pa na četrtek user posted image Če sm si prav zapomnila si ti v MB, a ne? Drugač sm imela pa jaz tud oktobra 2006 laparo in mi je G tud rekel naj čimprej zanosim... Pa kje sm zdej? Ciste so se ponovile, jaz sm  pa vstopila v svet drogerašic user posted image user posted image user posted image


Torej, demo punce navijat, da letos ZMAGAMO!!!

P.S.: Špelka, kje si?!?  user posted image

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: E-zmagovalke!
3.1.2008 19:42:53   
lara light
A tako praviš je na GK...jaz sem pri Rešu. Ne vem kdaj naj bi začela z injekcijami...ja, danes teden grem k njemu in pol bomo vidli.
Drži se in pazi nase..tople nogavičke, pa še rokavičke...le kje naša mala spelka12?
Držim močno pesti, da ti uspe! Objemček!

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: E-zmagovalke!
4.1.2008 10:27:09   
spelka12
Evo me punce moje user posted image user posted image . Spelka12 se javlja na dolžnost user posted image .

Se opravičujem za zamudo. Razlogi: - najprej vesel - moja sestrca je šla pred 1 uro rodit in smo že cel teden na trnih kdaj bo. Zato navijajte prosim za našo članico beniko, da bo porod hiter in neboleč.
In sedaj še en razlog za zamudo - vnetje sinusov. Grozno. 31 sem šla v dežurno in že od takrat ležim v postelji. Glava me ful boli, če gledam v prižgan ekran zato grem še mal pančkat, ko pa dobim nečaka se pa takoj javim z veselo novico. Obljubim.
Jutri pa začnem spet rekrutirat novinke za našo kavo.
No da še tukaj sporočim: vse borke, nove, stare, mlade vabljene na kavo z nami, če želite izvedeti kaj več o endometriozi in malo poklepetati s sotrpinkami, ali pa če si želite samo družbe in tople besede, napišite svoj nick, iz kje približno ste (da vemo kje bi se lahko dobile) in kdaj imate čas.
Pridno na delo pa se tipkamo jutri.

Lejla007 veliko sreče pri špikanju, ostalo že veš.
lara, lara, lara. Izpolnila obljubo, hvala ker si odprla novo temo za nas. Super si. 10.1. se kar bliža a ne? Bom mislila na tebe. Jaz bom Reškota klicala v ponedeljek pa bomo potem vidli kaj bo striček povedal.
mijavček in aspirinčica dobrodošli user posted image
Če vas zanima kaj več o endometriozi ali o naših izkušnjah smo imele temo na težave z zanositvijo - endometrioza, tam smo že napisale kaj smo dale skozi in kaj nas še čaka.
Lep dan še naprej.

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: E-zmagovalke!
4.1.2008 14:04:01   
lara light
Spelka??? Nisem vedela, da ste v veselem pričakovanju, držim pesti! Koš lupčkov za beniko, da bo šlo kot po maslu!user posted image user posted image user posted image

Ti bitjece, se pa pozdravi čimprej... ja kako boš z malim nečakom vsa smrkava...se hecam, saj veš, bogica, upam,da gre mimo čimprej!

Spelka, kdaj se začneš špikat, če je ta kratka varianta, drugi dan M?

Kavica mnogoštevilna se bliža! Komaj čakam!

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: E-zmagovalke!
4.1.2008 14:23:22   
spelka12
Jp, pri kratkem se začne 2 dan user posted image . Sem ravno prej gledala moj koledar in sem pri dolgem začela natanko 6 dni pred user posted image , 2 dan tečke pa dobiš še ene hormone in se do stopke špikaš dvojno.
Sem videla, da je mijavček že v 3 postopku, mogoče nam bo ona lahko tudi kaj svetovala? Pa isto začne 10.1.kot ti lara.
lara hvala za tvoj koš lupčkov, bom prenesla. Prvega otroka je rojevala več kot 17 ur, tko da si že res zasluži en lahek porod. Me je svak klical, še kakšno urco pa bo zunaj user posted image user posted image

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: E-zmagovalke!
4.1.2008 15:14:39   
spelka12
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Tetka sem lepemu fantku Jakobu.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: E-zmagovalke!
4.1.2008 16:30:43   
monikap
spelka čestitke tebi in tvoji sestriuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: E-zmagovalke!
4.1.2008 16:58:05   
lejla007
Ja, Špelka,
naj še tukaj ČESTITAM tebi, pa mamici in očiju! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu monikap)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: E-zmagovalke!
4.1.2008 17:14:02   
lara light
Spelka, kako lepoooooooooooooouser posted image user posted image user posted image  Iskrene čestitke mamici in očku, pa tetici seveda in topla dobrodošlica malemu velikemu Jakobu!!user posted image user posted image

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: E-zmagovalke!
5.1.2008 15:15:00   
Mijavček
Oj!

najprej Špelka: čestitam tetica!user posted image

Potem pa se hvala vsem za dobrodoslico, lara light, jaz sem na GK, še kar vztrajam tukaj. Enkrat sem bila pri Rešu na razgovoru, pa sem se vseeno odločila, da poskusim  na GK še malo. Čeprav je na GK organizacijsko in nasploh katastrofa, se mi zdi, da so in zdravniki in večina sester in ostali zelo strokovni.

Jaz se trenutno poskušam otrest ideje, da je z mano nekaj narobe. Se grem eno avtosugestijo user posted image , da bolezni ni in mogoče jo potem tudi res ne bo. Torej 2 meseca nazaj sem bila operirana in zdaj E ni več! Od zdaj naprej razmišljam samo, kako se bom čimbolj pripravila za user posted image .
Bomo vidl, če deluje!

Ma v tretje mora it. Prvič sem mela kratek postopek, drugič pa dolg postopek, začneš .. hm user posted image  evo sem že pozabila, 22 al 23. dan ciklusa s Suprefactom oz. špikami ali spreji, ki prekinejo t.i. hipofizno os oz. povzročijo, da tvoji lastni hormoni ne delujejo na telo, potem dobiš M (jaz sem jo dobila kot običajno, ni pa to nujno) in tako "očiščena" lastnih hormonov greš čez 10 dni, običajno ravno med M, na UZ user posted image  in potem se nadaljuje podobno kot pri kratkem. Ko začnejo folikli rast dobiš še tiste druge injekcije, ki zagotavljajo bolj enakomerno rast foliklov. Koliko katerih injekcij je odvisno od vsake posebej, kako pač reagirajao jajčniki. Pri dolgem postopku naj bi bila prednost v tem, da lahko bolj nadzorujejo rast foliklov, da ne počijo prehitro in tudi pri dolgem je običajno večje število jajčec. Na GK LJ mislim, da prvič zmeraj dajo kratkega najprej (spet odvisno od ženske, kako ji delujejo hormoni, kok je stara...),  kratek postopek je bolj prijazen do uporabnic user posted image  (manj hormonov in vsega sr... ) Pri kratkem postopku gre res vse bolj na hitro,  2. dan ciklusa začneš z injekcijami in se mi zdi že čez nekaj dni (5?) začneš z UZ-ji, potem ti dajo (ali pa tudi ne) dodatno špiko ali dve za stabilizacijo in čez nekaj dni stopka, 2 dni po stopki punkcija in to je to.

To je tko zelo na hitr, tehnično. Drugač pa punce, več o IVF je na temi IVF december, januar. tam pa lahko izveste, da so injekcije vsak dan v trebuh mala malca proti temu, kako ta zmešnjava hormonov vpliva na telo, na razpoloženje, kot da že samo dejstvo da si v IVF ni že dovolj stresno, te še hormoni po glav udarjo user posted image .
Ja strah me je, ampak vse se splača za user posted image , a je tko?

No poglej mene, kako sem se razpisala. Punce držte se, čau.

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: E-zmagovalke!
5.1.2008 17:35:05   
lara light
Mijavček, hvala lepa za opis! Bolj kot se približuje, bolj se mi zdi da narašča nekakšna tesnoba, a vem da bom zmogla.
Jasno, da nam nič ne fali, saj smo zmagovalke! Še te bom gnjavila o Ivf-u..brez zamere. Strinjam se, da je teh hormov too much...joj, pa sitna bom ko user posted image , le kdo me bo prenašaluser posted image ?? Zelo redko vzamem kakšen analgetik, drugih tablet, niti antibiotikov, nikoli. Ne vem, kakšen efekt bo to imelo name, še kava po 16h me zdrma do koncauser posted image user posted image ...taka sem, kaj čem?
Moram nekam še skočit, pol pa greva s prijatelji ven papcat..mmm..
Se oglasim ju3..lepo soboto vsem!

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: E-zmagovalke!
6.1.2008 10:37:04   
lejla007
Ojla!

No, zmagovalke, kako smo kaj danes? user posted image

Mijavček, si se pa res potrudila in razložila stvari. Jaz sm tudi na GK LJ in sem si danes ravno dala 12. pikico Suprefacta. In kljub temu, da sem v 1. postopku, imam dolgi postopek - 22. dan zadnje M sem si mogla dat že prvo špikico... v sredo imam 1.UZ, potem bomo pa videli, kako naprej...

Lara light - ti pa tudi samo še štiri dni, a ne? Sporoči, kaj si opravila... Naj ti pa povem, da je meni 22. dan M prišel ravno na 26.12., ko je bil praznik, tako da sem si prvo špikico morala dati SAMA! user posted image Me je blo kr strah, ampak potem vidiš da ni take panike. Če so vse preživele, bom pa jaz tudi user posted image

Špelka - si se že pozdravila? In že šla pogledat svojega nečaka? No, pa uživaj v januarju, saj se februar že bliskovito bliža user posted image

Pridne bodte, pa smo na vezi user posted image

papa

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: E-zmagovalke!
6.1.2008 12:36:20   
zorica
Pozdravljene punce !

Sem kar malo pozabila na RR je bilo vse preveč drugih opravkov, pa tudi razočaranje po zadnjem IUI je bilo očitno dosti večje kot sem si bila pripravljena priznati.
Upam da me niste pozabile, saj sem tudi jaz lastnica te preljube E.Meni zaenkrat nekih posebnih težav ne povzroča tako da upam da še ni tako hudo.

Grem pa 30.01 na razgovor v MB kjer se zmenimo za umetno.Glede na mojo bolezen (multiplo sklerozo ) upam da pridem hitro na vrsto, saj mi trenutno bolezen počiva.Ta čas bi rada izkoristila za user posted image .

Kaj mislite ve ?Naslednje user posted image pride ravno dan prej ali pozneje po razgovoru v MB ?Je mogoče kakšna možnost da bi me začeli pripravljati za IVF ?



(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: E-zmagovalke!
6.1.2008 17:54:32   
lara light
Oj, lejla, hvala ker misliš name. Ja, res bo kmalu četrtek...že komaj čakam, da vidim, kako bo šlo naprej...kako si ti prenašala injekcije, si bila normalno aktivna? Zaradi službe sprašujem, da se malo organiziram. Sicer pa bravo, da si jih kar sama dajala. Upam, da bom tudi sama uspelauser posted image

Spelka je vsa presrečna z Jakobom...upam, da se je pozdravila!

Zorica, nismo te pozabile. Jaz se te prav dobro spomnim. Mislim, da za kratek postopek, ko začneš drugi dan M, boš točna kot ura. Upam, da bo vse ok in da začneš in predvsem, da ti rata...

Lep teden vsemuser posted image !

lara l.

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: E-zmagovalke!
6.1.2008 18:13:10   
lejla007
Ojla, Zorica!
Veš, da te nismo pozabile... Zdej nas pa kr bolj redno obveščaj, kaj se dogaja s teboj user posted image

Lara light - JUPI, res bo že kmal četrtek! Ej, inekcije pa sploh niso panika user posted image Sicer sem prve dni kr mal z nervozo prijela tisto inekcijo v roke, ampak sploh ne smeš razmišljat, kaj boš zdej s to inekcijo počela... Jaz samo primem tist svoj šlaufek user posted image , približam inekcijo, zapičim, potem pa zelo počasi zbrizgam Suprefact - če ga hitro me zapeče... In to je vsa umetnost! Boš vidla, da boš tko hitr profi ratala user posted image

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: E-zmagovalke!
8.1.2008 12:10:47   
spelka12
Ku,ku.
Evo tetka se javlja. Hvala vsem za čestitke - lara, lejla, mijavček, monikap, Jakob je maxi cute. Sta že včeraj prišla domov in sem že pestkala in lubčkala ko nora.
lejla držim pesti za jutri, da bo na enkranu polno črnih pikic in da te bodo pohvalil.
lara tudi za tebe držim pesti. Za vsako po ena pest. četrtek se bliža in živčki.....a že delajo?
zorica joj kako sem te pogrešala. Kako si? Upam, da te hitro dajo na IVF in da dobiš user posted image . Veš, ravno včeraj sem prebrala, da se stanje pri multipli skl. med nosečnostjo izboljša zaradi enega......joj pozabila sem točno česa. Če hočeš bom šla poiskat kaj piše. Nekaj od matičnih celic sem prebirala, pa je bilo še to vmes.

Punce sem ravno odložila telefon. Štartam 4.2.pri Reškotu. user posted image user posted image user posted image  jupiiiii za mene. No itak najprej 1 mesec tablet tako da bom v postopek šla marca. Noro super, mi je kar toplo v srčku, tolk adrenalina je šlo skozi. Do marca bova z lubijam (upam) dokončno uredila stanovanje in potem nama manjka samo še user posted image . Sobico ima najin otrok že 1 leto pripravljeno user posted image  - ziher je ziher.
Ej sem na eni temi videla, da imajo vprašanja pobarvana z drugo barvo. A bi me tud to prakticirale? Se mi zdi bolj pregledno, včasih tolko napišemo, da mi grejo vprašanja čez sekundo že ven iz glave.
No pa sem nas vrnila na vrh strani, zdaj pa pridno pišite in ne pozabite se prijaviti na našo kavo. VEM, da nas bo veliko a ne?

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: E-zmagovalke!
8.1.2008 12:36:12   
lara light
Naša maxinaspidirana in neustavljiva in nepoenovljiva spleka12!! Bravo!
Dajaj nasvete, kako se to pobarva, jaz sem še iz Titovih časovuser posted image

Fajn, 4.2., kmalu bo, boš videla, tudi marec, saj ti mesci kar frlijo mimo nas...
Presenetljivo mirna sem za četrtek..imam veliko drugega za mislit in tko, da sem ok. Pa tudi pripravljena sem veš, zadnjič v avgustu nisem bila. čakala sem pohvalo od Reša, kako sem the best, ker ni več ciste in da me bo hvalil spredi in zadi...pa me je fliknil na ivf in me je čist posedlo. Glupa tupa, kaj česte...

Zdaj pa sem ready!

Lejla hvala ti za vso pomoč...misliš, da bom slaba al bom lahko normalno delala med tem časom injekcij? Upam,da ja. Res.

Pupike, šibam, lepo mi bodte...
Spelka, zljubčkaj user posted image  mi ga malega junaka!!user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: E-zmagovalke!
8.1.2008 12:58:00   
spelka12
lara v resničnosti nisem tako naspidirana, no ne vlečem se kot megla. Nekaj vmes.
Med injekcijami sem lahko normalno vse delala, samo v trebuhu me je nonstop nekej tiščalo pa en mejčken slabosti na vsake tolko časa. Drugače sem bila pa še kar funkcionalna.

Kako se pobarva? Ko pišeš odgovor klikneš pred željeno besedo na miško levi klik in držiš, potegneš čez besedo in ta se pobarva s črno. Spustiš miško ampak beseda mora ostati črna. Potem tam zgoraj, kjer so ikonce poiščeš črko A (pod njo je črna črtica), klikneš in odprejo se ti željene barve. Izbereš npr.rdečo, klikneš nanjo in beseda se avtomatsko prebarva.
No da vidim če znaš.
Ravno tako lahko tudi podčrtaš besedo. Isto besedo označiš in klikneš podčrtani U.

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: E-zmagovalke!
9.1.2008 14:52:48   
lara light
Oj, deklice, kako ste kaj danes? Jaz malo mačkasto..včeraj ena super rd zabava, a predolgo v noč...in emšo opominjauser posted image

Spelka, hvala za pojasnila, upam, da bom čimbolj ok glede slabosti in tiščanjauser posted image  Ju3 greva ja, držte pesti, da začnem čimprej postopek. In da me ne prime kaka panika zadnji moment, čeprav sem kar skulirana in se obiska veselim. HVALA!

In na vprašanje: a znam pobarvat? Ma blazno sem sposobna, ni kaj..user posted image

Spelka, lejla, zorica in ostale, lep preostanek dneva!

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?