|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 0:05:50   
Anonimen
Se opravičujem ker sem anonimna. Zanima me ena stvar. Letos z januarjem sem zaključila porodniško in ker sem bila brez službe so mi na CSD dali dve enkratne pomoči, potem pa redno socialno pomoč. Junija sem sem ponovno dala vlogo za izredno denarno pomoč in so mi jo odobrili. A še mi to leto pripada katera izredna socialna pomoč ali ne. Ali bi lahko nesla v oktobru še eno vlogo?
Hvala vam že v naprej za odgovore.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 0:12:00   
Anonimen
Že tako mi ne gre v račun, kako si jo lahko dobila 2x v enem letu (naj bi bilo 2x). Za kakšne zneske (do sedaj odobrene) pa gre? Ker naj bi bilo tako, da več kakor 91.000 SIT na 12 mesecev ne bi dobila, ampak evo, so punce na RR, ki dobijo po 120.-150.000 SIT.

Jst se pa za regres kosila za mulca morm skregat. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 0:19:38   
BLAŽIKA
Ker sem po končani porodniški(prej sem bila zaposlena) ostala brez finančnih sredstev, ti po zakonu pripada dva meseca skupaj izredna denarna pomoč. Nato sem še enkrat dala vlogo junija in so mi jo spet odobrili. V prvi rundi po dva meseca so mi dali v znesku porodniške=78.000 vsak mesec. V juniju pa so mi odobrili 78.000 sit kolikor prejemama z hčero socialne pomoči. A potem več verjetno mi nič ne pripada?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 0:20:39   
BLAŽIKA
Ups pa sem se izdala. Pa saj vseeno. Kerensa jaz sem to prva dva meseca dobila nadomestilo za izgubljeni prihodek.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 0:50:38   
Anonimen
Pa majkemi kateri zakon je to,ej? Kateri člen? Eden bo v petek naje*al na mojem CSD. user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 7:11:26   
lelaval
Tudi meni ni jasno, ali so spremenili zakone, ali kaj. Že to, da si 2x v pol leta dobila izredno pomoč, je napredek. Pozanimaj se, če še lahko enkrat v tem letu zaprosiš.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 9:18:56   
BLAŽIKA
Ja vem, da če imaš izredne primere doma ti lahko dajo tudi 3 enkratne zaporedoma. Kako pa to gre pa ne vem. Meni ni nihče nič kompliciral in takoj, ko sem nesla pole mi je še isti trenutek povedala koliko mi bodo dali, le odločba je potem prišla po pošti. Uveljavljam pa to za sebe in hčero.Mogoče je zato kaj drugače?Po tem kaj ste napisale vidim da sem imela srečo , da sem to dobila? Aja še to januar in februar, ko sem imela enkratne pomoči pa nisem prejemala socialnega nadomestila, ker do njega nisem bila upravičena. So mi dali socialno v marcu komaj, tako da nisem prejemala obojega naenkrat.Le v mesecu juniju sem dobila oboje.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 10:39:38   
NTS
tudi mene zanima Blažika ta enkratna pomoč. Mene so med porodniško sedaj odpustili (saj si že iščem drugo službo ampak..), pa me zanima kdaj točno si ti zaprosila?
Ko si bila še v porodniški, ali ko se ti je že iztekla?

hvala za odgovor
lp

_____________________________

Naši Nikiti se je pridružil bratec Patrick ! ! !

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 11:02:32   
Anonimen
Po porodniški NTS

(odgovor članu NTS)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 12:05:54   
BLAŽIKA
Po izteku porodniške in po prijavi na zavodu za zaposlovanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Enkratna socialna pomoč
28.9.2006 15:22:43   
Anonimen
Očitno se bo res treba preseliti v vzhodni del Slovenije, kakor je rekel Kamikaza. user posted image
Evo ti konkretno moj ljubljanski primer: prejemam starševski dodatek 41 jurjev (sem še na porodniški do decembra). Na nek čuden način sem zaposlena in moja neto plača je uradno minimalna (89 jurjev). Razliko dobim na roke. Imam dva otroška dodatka (brez povečanj za karkoli, čeprav sem bila do pred nekaj dnevi uradno samohranilka - proti svoji volji). Nimam nobenih preživnin. Kamikaza dela šolo preko RZZ in dobi celih 7 jurjev štipendije. Zaposlen je za manj kakor polovični delovni čas in dobi plače ravno toliko, kolikor znaša polna DSP.
Kalkulacija - skupni družinski dohodek krepko pod povprečjem. DSP itak ne dobimo, za vsako IDSP se skregamo na smrt (letos mi je tudi ob začetku šolskega leta niso hoteli dati za knjige in sem morala 62 jurjev najti sama), za regres kosila sem morala prinesti še fotokopijo prometne od naše Škode, ki že leto dni ni bila registrirana in pol leta ne vozna, napisana pa na svakinjo. Kot pomoč pri pogrebu mame sem dobila drobiž v primerjavi s čimerkoli. Za ozimnico mi ne dajo, za položnice pred odklopom tudi ne (je rekla - prej bi mislili). In podobno.

Potem pa takšne stvari berem tukajle, da mi kar zavre... user posted image  

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Enkratna socialna pomoč
29.9.2006 12:58:54   
BLAŽIKA
Joj kerensa ne morem verjet. Ne bit jezna na mene, ker jaz sem samo šla na CSD vprašat kako in kaj in so mi to vse predlagali, jaz pa sem izkoristila ponujeno, bilo pa mi je rečeno, da izredno pomoč dobiš kadar jo potrebuješ(seveda ne vsak mesec) in da ne vpliva kolikokrat si jo že prejel v tem letuuser posted image user posted image user posted image . Ne razumem pa kako lahko imajo občine in CSD drugačna pravila ali kako?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Enkratna socialna pomoč
29.9.2006 16:06:49   
Anonimen
U, kolk bo počl pr nas... uuu... user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Enkratna socialna pomoč
29.9.2006 16:45:33   
Anonimen
za položnice pred odklopom tudi ne (je rekla - prej bi mislili).


Ja, saj imajo prav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Enkratna socialna pomoč
29.9.2006 16:50:09   
Anonimen
Ja, jaz to vem, zato zaradi tega nisem še nikoli nič rekla. Ampak če bi moral zakon za celo Slovenijo veljati enako, potem naj tako tudi bo. Ne pa, da ti v MB plačajo elektriko, potem ko je sam tri mesece nisi, ker si pačl zapravil npr. za na morje, v LJ ti pa rečejo, kar si mi citirala.
Vem, da je bistvo pravilno, ampak zakona si ne more vsaka socialna delavka razlagati po svoje oz. ga upoštevati po trenutnem razpoloženju oz. po odnosu s prosilcem. To sem hotela povedati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Enkratna socialna pomoč
30.9.2006 12:17:07   
Anonimen
Dobrodošla v zmedeni Sloveniji. Kar se tiče izrednih denarnih pomoči, se te zadeve razlikujejo od občine do občine (ljubljanska je dejansko najslabša kar se tega tiče). Ni odvisno od soc. delavke, ki rešuje tvoj primer, ampak od cenzusov in pravil, ki jih dotična občina ima. Se strinjam - ni fer!!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Enkratna socialna pomoč
30.9.2006 13:51:35   
Anonimen
Največji hec pa je v tem, da za vse, kar gre preko CSD, veljajo DRŽAVNI zakoni in NE občinski odloki.

Občinski odloki veljajo samo za pomoči občin, ne za pomoči MDDSZ.

In zdaj je logika kje? user posted image

Eh, ja, saj jo že sama kar nekaj čet iščem, pa... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?