|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Evo, še ena nova
12.7.2006 17:14:36   
tincci
Evo, pa mate še eno članico user posted image

Jah nič. Sem vas občasno spremljala, ker se mi je dozdevalo, da bom slej ko prej pristala tu gori. Zgodba, če kero zanima:
pediatrinja me kljub mojih prošnjam, naj da tamalo na teste, ni dala, češ da se pred enim letom teh testov sploh ne dela, ker itak vse izzveni. Tamala ima od 2m ful bogo kožo, menjala ji je kremo za kremo, dokler sama nisem odkrila Ribodermina in od takrat je ok. Pa nehala sem piti mleko, omejila sem jajca na minimum, mlečne izdelke pa sem jedla. Izogibala sem se tem stvarem in tudi glutenu do 8m, no in potem sem ji dala par žličk jogurta, pa par dni zatem še baby piškot ... urtikarija .. kolegica mi je zrihtala naslednji dan pregled na gastroenterološki (KAKŠNA SREČA!!) pri predstojnici Sedmakovi...
Danes me kličejo .. da so izvidi .. da imam jutri!! ob 10ih pregled pri alergologu.. da imam doma hudega alergika in da tako slabih izvidov že dolgo ne.. od mleka, jajc, pšenice, celiakije ... jutri zvem več ... zdaj sem se zjokala ...Skratka, vem, da ste slišale že velik takih zgodb, sam sem se morala malo zjadat, ker če kdo razume, potem ve user posted image

Razmišljam, da bi podaljšala porodniško, a ti za alergije kaj podaljšajo? ker je še nočem dat v vrtec user posted image

Aja, moja Hanči je stara 8.5m, je nasmejana in bajsasta deklica, 72.5cm, 9.720g, rodila se je težka skor 4kg, hvala bogu, jst sem pa njena mamica, tud nasmejana, sam zdele mal pretresena user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Evo, še ena nova
12.7.2006 17:55:37   
Anonimen
OJoj uboga Hanauser posted image . Jaz upam, da ti bodo jutri vseeno povedali, da ni tako grozno. Držim pesti. Ti se tudi drži.

(odgovor članu tincci)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Evo, še ena nova
12.7.2006 19:19:04   
Minkaa
tudi jaz držim pesti da bo vse OK user posted image

_____________________________

Srečna družina

www.bambino.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Evo, še ena nova
12.7.2006 20:22:02   
ada2
Tincci držim pesti, da ne bo tako hudo kot je slišati. pa za Hano enega velikega lupčka.
pri novembrkah sem ti že pisala o moji nečakinji in takrat  je moja sestra dobila podaljšano porodniško, tako da mislim, da ti bodo podaljšali. bom mislila jutri na vaju.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Minkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 10:51:16   
Urša
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 17:42:08   
tincci
Evo mene. 5 ur sem bila na Pediatrični, od alergologa do dietologa, pa napotnica za Pregomin, moram it jutri potrdit jo na ZZZS, pa potem po mleko v lekarno .. skratka, moj svet je čez noč drug.

Testi niso še vsi narejeni, za celiakijo in ostalo (ne spomnim se, kaj vse še) bo drug teden, danes pa sem izvedela:
- alergija na kravje mleko
- huda alergija na jajca, ki (če bo sploh izzvenela, se bo zelo verjetno spremenila v astmo)
- pol je še kup enih alergij na sirotko pa na kazein, ki je v unem drugem mleku za alergike (Alnovauser posted image )
- najhujši sta pa alergija na pšenico (ki se drugače bolj redko pojavlja pred 1. letom, vrednost naj bi bila pod 0.35, naša tamala ima 23,1)
in alergija na oreščke (lahko pade v un šok, če bi na primer na letalu folk jedel arašide itd...

obrambnih mehanizmov ima ta moj revež ogromno za svojo starost, 5x preveč, skratka od danes sva oba na dieti in na novo morava začeti uvajanje, da se vidi, na kaj je še alergična (na paradižnik, papriko, melancan, grah, breskve je že itak)... kar pomeni: OBE morava biti sedaj tri dni samo na rižu, jabolku in bučkah, Hana pa še na Pregominu..

In zdej smo šli v Špar, na oddelku za zdravo hrano smo našli samo par stvari, ki jih lahko je, povsod je notri soja ali ma vsaj laktoza, sledi jajc ... Zapravili smo ful denarja, domov pa prinesli skoraj nič ...

Evo, in tako se življenje obrne na glavo čez noč. user posted image user posted image user posted image

(to vse sem napisala, ker me je kar ene par punc kontaktiralo, naj poročam)

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 17:49:27   
cukerček
Uboga Hana, saj ne vem kaj naj napišem vsem van želim vso srečo

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 20:25:19   
Pobalami
Upam, da bo imela izvid za celiakijo negativen. Ker alergije se lahko porihtajo, celiakija pa ne.

Je pa res super, da si jo dala testirat. Porodniško ti sigurno podaljšajo sploh, ker je mala hud alergik. pojdi na CSD vprašat. čim prej.

Te pediatre res ne razumem, da šparajo na otrokih. Moj tamal ima tudi znake alergije, sicer zelo mile. In nimam pojma na kaj. Isto noče dati na testiranje. Bom morala iti zgleda samoplačniško. pa tudi Pregomin dobiš na recept šele ko je alergija dokazana.

Pojdi na forum med.over.net na podforum alergije, tam je res ogromno napisanega.

Prosim, če še na kratko napišeš kakšne znake je imela Hana.

Ali mala pije Pregomin, ker Luka ga ni hotel niti pod razno.

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 20:27:29   
Pobalami
Pa bodi zelo previdna glede cepljenja pri enem letu. Mislim, da ima cepivo notri jajčne beljakovine. Vprašaj na pediatrični.

Kakor jaz vem dobiš tudi dodatek, kakor recimo otroški dodatek, več ne vem sicer bi ti napisala. isto vprašaj na CSD.

Veliko prodajajo tudi v DM-u, recimo riževo mleko...

< Sporočilo je popravil faca -- 13.7.2006 20:43:05 >

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 20:32:49   
ada2
uboga Hana in ti user posted image user posted image user posted image
če ti bo kaj v pomoč: v LJ blizu kliničnega centra - ne vem točno kje je ena trgovina s hrano za alergike. baje je sicer veleprodaja, ampak kolegica je pred kratkim šla tja v nabavo za mojo nečakinjo in so bili ful prijazni in so ji prodali od vsake stvari, ki je lahko jedla po 1 stvar, pa ful so svetovali. to je bilo po opravljeni bioresonanci, ko so ji rekli, da ne sme jesti cel kup reči (nobenega sadja, oreščkov, mleka, jajc, žitaric, ...) mah smo mislili, da sploh ne obstaja kaj kar bi lahko jedla, pa je veliko vrečko stvari dobila. oprosti, ne vem več podatkov o tem kje točno to je, po moje pa na kliniki vejo. držim pesti za vaju in srečnouser posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 21:11:53   
Anonimen
Uboga naša Hanči. Zdaj se bo verjetno revica iz sumoborke spremenila v manekenko. Kar na jok mi gre. user posted image  Hana in Tincci

(odgovor članu ada2)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 21:38:29   
Naty_ka
user posted image user posted image user posted image
Res upam na najboljše.
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 21:53:21   
CIPRESA
Ojej tincci!
Saj vem da ti je zdajle hudo in da se ti je čez noč obrnilo na glavo a saj bo, boš videla. V začetku ko se privajaš in ti in ona seveda je malo hudo a ko se otrok privadi na sestavine ki jih lahko je potem se stvar pelje naprej.
Imam sestrično ki je tudi rodila fantka husega elergika, prav tako nobenih stvari kot jih naštevaš ti. V začetku je hudo ker šele spoznavaš kako in kaj, več energije moraš usmeriti predvsem v pripravo hrane, biti pozorna da slučajno kaj ne poje kar nebi smel a s časoma postane rutina tako kot nekomu ki lahko je vse. Velikokrat je pravila sestrična da je bilo (sploh v začetku) hudo ko je mali želel piškot kot so ga jedli drugi otroci pa so mu rekli da ne sme tega, saj veš to je za otroka najhuje ker nesme tistega kot sovrstniki pa mu je lepo obrazložila da on tega pač ne sme...... in po nekem času je sam vedel da ne sme in ni niti želel tistega. Hočem povedat da to raste z otrokom in se bo sam privadil na to hrano in mu nebo nič drugačno kot drugim običajne jedi.
Vem tudi da je te hrane ki ne vsebujejo določenih stvari veliko je sicer malo dražja na žalost. Nevem pa točno kje je to kupovala sestrična.

No in še na koncu ti povem da po 3 letih je ta fantek začel normalno jesti in danes je vse tudi jajca na katere je imel zelo hudo alergijouser posted image user posted image user posted image

Srečno tebi in mali Hani!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Naty_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 22:07:07   
tincci
Faca  Na CSD sem danes klicala, pripada mi dodatek za nego otroka, ker je alergična na vse živo, moram oddat papirje, čim dobim izvide iz pediatrične. Glede podaljšanja porodniške je pa baje tako, da je z zakoni nekako tako naštimano, da ima več možnosti, da jo dobi otrok, ki npr malo škili kot pa hud alergik user posted image Se baje že nekaj časa borijo, da bi tudi alergije uvrstili notr ... ampak da če ima kdo od alergikov možnosti, imam jaz, tako da upanje je. Bom urejala, ko dobim izvide.
Za Pregomin sem danes dobila recept, 45 škatel, moram potrdit na ZZZS, potem pa ponje. Danes je mala prvič probala mlečni riž s Pregominom pa je kar jedla, sicer je vmes ene parkrat kar streslo jo, ampak je bla ful lačna in je šlo. Pila ga samega po moje ne bo, ga bom bolj uporabljala za kuhanje, vsaj če jo bom lahko še naprej dojila.
Cepili jo bodo odslej itak na pediatrični pod strogim nadzorom.
Znaki: od 2m naprej ful na gosto rdeče pikice po čelu, ki so se sčasoma spreminjale v hrasto, skos se je praskala, velikokrat do krvi, pomagala ni nobena krema, šele ko sem sama odkrila pri 4m Ribodermin in zmanjšala pri sebi mleko in jajca. Pri 6m je postala vsa flekasta, ko je dobila za probat kašico z maslenim keksom (pšenica, maslo), sva šli na dežurno. Pri 7.5m vsa pikasta, ko je dobila za probat rumenjak. Pri 8m driska 4 dni, ko je dobila malo jogurta. Predvčerajšnjim urtikarija po obrazu, ko je dobila za probat maslen keks. Danes sem še izvedela, da je tudi to, da že od rojstva ful malo spi, tudi ponoči, tudi znak za to in da bo zdej, ko bo na dieti, boljš spala. Tiste, ki me poznate, veste, kolk smo ponočevali user posted image

Moja pediatrinja pa nič. 6m sem jo opozarjala, jo prosila za napotnico, ji govorila, kakšne znake ima... pa sem komplicirala, ker sem v prvo mama pa da to ni nič, da to itak izzveni. user posted image

Ada hvala, moj dragi se je spomnu, da ve, kje je ta trgovina user posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 22:11:38   
tincci

No in še na koncu ti povem da po 3 letih je ta fantek začel normalno jesti in danes je vse tudi jajca na katere je imel zelo hudo alergijouser posted image user posted image user posted image



Oooo, tole je pa vzpodbudno!!! user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 22:19:03   
petarda
Joj, Tincci ful mi je žal za Hano, da je taka revicauser posted image  Ampak v vsakem slabem je nekaj dobrega in tukaj je dobro to, da so končno pogruntali kaj je na stvari. user posted image user posted image  In tvoja pediatrinja. Zdaj, ko boš pazila, da bo jedla hrano, ki ji nebo škodila, se bo tudi ona bolje počutila in kaj pa veš??? mogoče tudi bolje spala.user posted image  Pol boš pa še ti vlekla do desetih kot Natyuser posted image user posted image user posted image


Res si želim, da se čimprej navadite na nov način prehranjevanja, pa lupčka za mojo snahicouser posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 22:22:56   
sarazan
Si sploh ne predstavljam, kaj doživljaš, ampak jaz bi na tvojem mestu menjala pediatra.
Meni je moja P takoj dala napotnico, ko sem zajamrala, da teh "nekaj" pikic po obrazu in čelu pa le ni več samo čiščenje kože.

Srečno!user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 22:57:03   
tincci
Menjala jo bom itak! Samo najprej mi bo napisala priporočilo za podaljšanje porodniške pa mal ji bom razložila kako stvar!! user posted image user posted image Dons, ko razmišljam, sem ji skos tok jasne znake opisovala, ona pa kot da ni iz tega foha user posted image user posted image Dons nobenmu tam ni bilo jasno, zakaj tamala do zdaj še ni bila testirana user posted image user posted image Ej, dobr, da sem se s kolegico, ki tam dela, prišli na to temo ... user posted image

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Evo, še ena nova
13.7.2006 23:43:55   
KODA
Ojoj,upam,da se bo vse v redu rešilo.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Evo, še ena nova
14.7.2006 8:14:41   
tincci
Koda, na kaj je že tvoj alergičen? Sej nista oba, a ne?

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Evo, še ena nova
14.7.2006 11:15:38   
jana26
Tincci pozdravljena

Vem da so prvi rezultati testov zelo grozni za slišat in misliš, da se ti skoraj vse postavlja na glavo. Naj te malo potolažim, da le ni vse tako slabo. Prijateljičin sin, sedaj star 3 leta, je ravno tako pri 7 mesecih postal alergičen na vso hrano, katero si ti naštela in je nanjo alergična tudi tvoja Hana. Njegova mama se je strogo držala napotkov zdravnika in mu pripravljala samo hrano, katero je lahko užival - brez kakršnih koli prekrškov. (Hrano je tudi kupovala v neki trgovini v Lj, ki je bila tuid zelo draga.) Takrat ga je prenehala dojit, tako da je sama lahko jedla vse. Po cca. letu in pol Tom ni bil več alergičen. Tako da sedaj lahko je izdelke, ki vsebujejo jajca, čokolado, kruh skratka vse kar je bilo prej strogo prepovedano.
Upam in držim pesti, da bo s Hano tudi tako

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Evo, še ena nova
14.7.2006 11:17:54   
jana26
Glede podaljšanja porodniške ti pa še sporočim, se bom še malo pozanimala kako je bilo pri njej.

(odgovor članu jana26)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Evo, še ena nova
14.7.2006 11:29:04   
sharpy
user posted image zate in Hano.


Ne obupat, tudi jaz sem bila tako šokirana, ko sem vse to izvedela...ma pol se privadiš. Ne boj se, tudi midva z Markom sva na tako strogi dieti, pa on še vedno lepo pridobiva na teži, tako da boš videla, da bo tudi Hana še naprej  glavna sumoborka med novembrkami.
Tvoja P je pa res user posted image user posted image ,  Marka so testirali že pri 4 mesecih in smo pol že takrat dobili pregomin in smo redno hodili na kontrole na Dermatološko kliniko v LJ.

Kaj pa proti srbenju vam niso nobenih kapljic predpisali, če se Hanči tako močno praska?
Mark je jemal najprej Fenistil, pol pa Zyrtec (brez njih je bil spraskan do krvi), zdaj pa hodimo na Bicom in smo že več kot mesec dni brez kapljic user posted image .

Povej mi kaj Hana je imela tudi kake krvave nitke v blatu?

Glede podaljšanja porodniške, so mi rekli na CSD, da se da zrihtat in če ti bojo kaj glumili se pozanimaj na kakem drugem CSD, ker nimajo pojma. Sem že nekajkrat videla, da na različnih CSD-jih, dobiš totalno različne odgovore za isto stvar. Tako, da jim kar zateži.

Če boš karkoli rabila, res karkoli....me kar pokliči, sej mojo številko imaš, ali pa mi piši.

Boš videla, da bo vse OK, samo na začetku je res hudo.

user posted image za Hanči in Mark ji pošilja lupčka, tebi pa user posted image in drži se,

pa pa


_____________________________

14.11.2005 smo dobili našega sončka Marka

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Evo, še ena nova
14.7.2006 11:55:37   
tincci
Sharpy, H proti srbenju ni dobila nič, menjavala ji je samo kreme, češ da bo izvenelo. In da sem pač prvič mama pa razume, da me vse skrbi user posted image Potem sem odkrila Ribodermin in se je koža izboljšala v enem tednu in se je tud nehala praskat. Zdaj se občasno, npr včeraj je po dojenju bla čist flekasta po obrazu in se je ful praskala. Upam, da zato, ker najini telesi še nista spucani (baje traja nekaj časa, če po 14 dneh na bo ok, moram nehat dojit) in ne zarad Pregomina, ker potem pomeni, da je alergična tudi na sojo.

Na CSD sem klicala in so rekli, da je malo šans, ko pa sem naštela, na kaj je alergična, mi je pa rekla, naj pridem po obrazce, da lahko probam. Pa saj mislim, da to ni odvisno tok od CSDja, ampak od komisije?? Kakorkoli, uredim, ko dobim papirje. Te bom kdaj res poklicala, sploh sva pa zmenjeni konec avgusta, zdej se pa res morava vidt!!!! user posted image

Jaz verjamem/vem, da bo čas naredil svoje in da bo šlo nekaj od teh alergij sigurn stran, če jih bo šlo 2/3, bom pa čist srečna user posted image



(odgovor članu sharpy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Evo, še ena nova
14.7.2006 11:56:46   
tincci
Aja, krvavih nitk nikol ni imela. Je imela pa izrazito urtikarijo po vsakem kopanju, zato se že od začetka kopava samo 2x na teden.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?