|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   FOTO mame
22.4.2013 14:09:41   
josephine27
Odpiram novo temo. Sem sigurna, da nisem edina, ki z veseljem fotografira svoje otroke ane? Pred kakšne pol leta sem kupila svoj prvi DSLR Nikon D3100 s kit objektivom in sem zadnje čase kar malo zasvojena s tem.

Do zdaj sem slikala vedno na Avto al pa s pomočjo programov zdaj sem si pa zadala, da se naučim še Manual. Prebrala sem si par knjig, v glavnem pa se učim s spleta. Osnovne stvari ( iso, zaslonka, ss) poznam. Vem, da je treba v prvi vrsti veliko vaje ampak vseeno me muči kopica vprašanj. Napr.Še vedno ne razumem nekaterih funkcij v svojem aparatu. Za kakšen tečaj zdaj ni pravi čas, bi pa z veseljem s kakšno mamo o tem mal podebatirala in izmenjala kakšen nasvet.

Trenutno se ukvarjam z Metering pa kar ne dojamem v čem je bistvo oz. kdaj je pametno kateri način izbrat. Če zna katera pomagat bi bila zelo zadovoljna. Pa tudi drugače, če se oglasi kakšna mamica, ki se je pred kratkim začela ukvarjat s tem za izmenjavo izkušenj.

_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
22.4.2013 20:35:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: FOTO mame
23.4.2013 7:58:38   
josephine27
Hvala Christin upam, da bom imela srečouser posted image . Sicer bom vprašala še na fotografskem forumu smo se moram najprej vpisat pa bi rada eno bolj lajčno razlago.

_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: FOTO mame
23.4.2013 8:20:03   
Tippi
iii super! lahko bi še kakšne svoje foto mojstrovine objavili! user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: FOTO mame
27.4.2013 20:42:59   
jar
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Do zdaj sem slikala vedno na Avto al pa s pomočjo programov zdaj sem si pa zadala, da se naučim še Manual. Prebrala sem si par knjig, v glavnem pa se učim s spleta. Osnovne stvari ( iso, zaslonka, ss) poznam. Vem, da je treba v prvi vrsti veliko vaje ampak vseeno me muči kopica vprašanj.

Trenutno se ukvarjam z Metering pa kar ne dojamem v čem je bistvo oz. kdaj je pametno kateri način izbrat.


METERING.... svoje znanje si začela nabirati pri najtežjem poglavju. Upam, da ti bom razložila pravilno: MATRIX METERIG je najbolj običajna nastavitev in večina amaterjev imamo 99% posnetkov narejenih s tako nastavitvijo. Pomeni matrično merjenje, kaj je matrika pa veš... nekako meri v vseh točkah. SPOT METERING se uporablja kadar je del slike zelo temen/svetel in želiš, da se svetloba meri v tistem področju (torej meri tam kjer ti rdeče sveti AF-točka, seveda ne smeš imeti nastavljeno na auto). potem je še CENTRAL METERING, kar pa sploh ne vem zakaj naj bi rabila.

Lahko ti povem kaj je meni najvažnejše:
Vedno imam aparat nastavljen na enake nastavitve. Torej, ko začnem je vedno
WB - AUTO (če je sončno je ok, ampak je bolje popravit na sonček, če je oblačno obvezno prestavi na oblak, zaradi barv)
ISO - 100 (če veliko fotografiraš notri imej prioriteto 200, poleg tega imam jaz hitri gumb nastavljen na Iso, pri D5200 je tak gumb Fn - torej, da sama odločim katero bližnjico imam tam)
AF-A (tu še nisem raziskala kdaj kaj uporabiti)
SINGLE POINT AF (ostrim vedno z eno točko, ki lahko zamrznem s polpritiskom na sprožilec; kadar fotografiram živali ali šport prestavim na dynamic)
MATRIX METERING
SET PICTURE CONTROL VIVID - majbolj žive barve, ni pa ravno primerno za slikanje ljudi. Standard ima premalo kontrasta in preblede barve, se pa da tudi to nastavit, jaz sem na SD povečala kontrast in saturation)

Vedno imam nastavljeno na A - prednost zaslonke. f8 - f11 pri večini objektivov da najostrejšo sliko.
Slikanje z roke je še ostro pri 1/60 sec, kar je dlje samo če si res mirna; pri objektivu 200 mm je najkrajši čas krajši, kar je pod 1/125 lahko pomeni streseno sliko. Če ti kaže daljši čas od priporočljivega je bolje, da bolj odpreš zaslonko (namesto f16 daš na f8) ali povečaš ISO (iz 100 na 200).
Najslabše fotografije so za AUTO, vsak kompakt naredi lepše.

Obstaja veliko tečajev ampak jaz nisem bila na nobenem. Mi je predrago. Vse je kar okrog 200 eur. Če imaš voljo in dovolj samokritičnosti se da naredit dobre fotke tudi brez tečaja. Veliko denarja boš namreč porabila za ostalo foto opremo, zagotovo boš kmalu prerasla kit-objektiv.











< Sporočilo je popravil jar -- 27.4.2013 20:45:52 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: FOTO mame
27.4.2013 21:06:55   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: jar

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Do zdaj sem slikala vedno na Avto al pa s pomočjo programov zdaj sem si pa zadala, da se naučim še Manual. Prebrala sem si par knjig, v glavnem pa se učim s spleta. Osnovne stvari ( iso, zaslonka, ss) poznam. Vem, da je treba v prvi vrsti veliko vaje ampak vseeno me muči kopica vprašanj.

Trenutno se ukvarjam z Metering pa kar ne dojamem v čem je bistvo oz. kdaj je pametno kateri način izbrat.


METERING.... svoje znanje si začela nabirati pri najtežjem poglavju. Upam, da ti bom razložila pravilno: MATRIX METERIG je najbolj običajna nastavitev in večina amaterjev imamo 99% posnetkov narejenih s tako nastavitvijo. Pomeni matrično merjenje, kaj je matrika pa veš... nekako meri v vseh točkah. SPOT METERING se uporablja kadar je del slike zelo temen/svetel in želiš, da se svetloba meri v tistem področju (torej meri tam kjer ti rdeče sveti AF-točka, seveda ne smeš imeti nastavljeno na auto). potem je še CENTRAL METERING, kar pa sploh ne vem zakaj naj bi rabila.

Lahko ti povem kaj je meni najvažnejše:
Vedno imam aparat nastavljen na enake nastavitve. Torej, ko začnem je vedno
WB - AUTO (če je sončno je ok, ampak je bolje popravit na sonček, če je oblačno obvezno prestavi na oblak, zaradi barv)
ISO - 100 (če veliko fotografiraš notri imej prioriteto 200, poleg tega imam jaz hitri gumb nastavljen na Iso, pri D5200 je tak gumb Fn - torej, da sama odločim katero bližnjico imam tam)
AF-A (tu še nisem raziskala kdaj kaj uporabiti)
SINGLE POINT AF (ostrim vedno z eno točko, ki lahko zamrznem s polpritiskom na sprožilec; kadar fotografiram živali ali šport prestavim na dynamic)
MATRIX METERING
SET PICTURE CONTROL VIVID - majbolj žive barve, ni pa ravno primerno za slikanje ljudi. Standard ima premalo kontrasta in preblede barve, se pa da tudi to nastavit, jaz sem na SD povečala kontrast in saturation)

Vedno imam nastavljeno na A - prednost zaslonke. f8 - f11 pri večini objektivov da najostrejšo sliko.
Slikanje z roke je še ostro pri 1/60 sec, kar je dlje samo če si res mirna; pri objektivu 200 mm je najkrajši čas krajši, kar je pod 1/125 lahko pomeni streseno sliko. Če ti kaže daljši čas od priporočljivega je bolje, da bolj odpreš zaslonko (namesto f16 daš na f8) ali povečaš ISO (iz 100 na 200).
Najslabše fotografije so za AUTO, vsak kompakt naredi lepše.

Obstaja veliko tečajev ampak jaz nisem bila na nobenem. Mi je predrago. Vse je kar okrog 200 eur. Če imaš voljo in dovolj samokritičnosti se da naredit dobre fotke tudi brez tečaja. Veliko denarja boš namreč porabila za ostalo foto opremo, zagotovo boš kmalu prerasla kit-objektiv.












Res hvala za pojasnilo, sploh kar se Meteringa tiče. Saj nisem čisto tam začela samo tam se je nekako ustavilo, ker če ne razumeš še vadit ne morešuser posted image . Hvala tudi za ostale namige.

Imam pa še eno vprašanje k že vidim da obvaladš. Kako povečaš kontrast pri standard? Ker vivd je meni zelo všeč samo barva kože pride boljuser posted image tako, da kar večinoma standard uporabljam.


_____________________________



(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: FOTO mame
28.4.2013 17:09:47   
jar
meni je včasih VIVID preveč živahen in sem si sicer dolgočasen standard nastavila tako, je malce manj živahen in manj kontrasten od vivida. (imam D5200 in se mi zdi, da sta si z D3100 kar enaka kar se tiče menija)

MENI - poišči SHOOTING MENU - SET PICTURE CONTROL - puščica desno in imaš v stolpcu vse naštete (SD, NL, VI, ...) - označi SD in s puščico desno se ti bo odprlo polje z nastavitvami. jaz imam contrast in saturation za eno okence v desno. svoje nastavitve preveriš s tipko + (povečava) in v razpredelnici vidiš kje si. potem pa samo shrani. tvoja SD se spremeni v SD*. lahko si povečaš samo kontrast, mal probaj.
lahko si tudi pri PT (portret) malo spremeniš kontrast, boš videla, če tu ustreza.

sicer se slike da lepo poravljat v PS ampak jaz nimam časa in raje v startu naredim uredu fotografijo in jo v picasi malenkost popravim. v katerem programu pa ti popravljaš? ker meni se zdi vse ful drago, imela sem 30-dnevni Adobe Elements 11 ampak se mi zdi predrago (100 eur) za to kar nudi v primerjavi z zastonj pisaso. Imela sem še ACDsee, pa mi tudi ni všeč.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: FOTO mame
28.4.2013 20:39:09   
josephine27
Zaenkrat si pomagam kar s Picaso, ker je pač zastonj in enostavna. Sem se odločila, da se vsaj na začetku posvetim bolj samemu fotografiranju. Ko bo pa to kolikor toliko dobro laufalo, da bom imela bolj konstantne rezulatate in ne zgolj ko se posreči. pa se bom vrgla še v obdelavo. Samo takrat grem sigurno na kak tečaj, ker se bom tako sigurno hitreje naučila. So pa dragi programi ja tudi za moj žep. No saj je tudi oprema draga ampak če se s tem ukvarjaš dalj časa že počasi nabaviš, kar je treba. No vsaj mož ne bo imel nekaj časa več težav s tem kaj naj mi kupi za rojstni danuser posted image

Koliko časa se pa ti že baviš s tem?

_____________________________



(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: FOTO mame
29.4.2013 13:19:39   
ronja
Sama nimam pojma o fotografiji (kar se vidi;), niti trenutno pogojev zanjo (foto, svetloba, čas, finance itd), vendar pa bi mogoče komu prav prišel info o programih: Adobe je dal ven serijske številke za CS2 - v principu so mišljene za tiste, ki so jo prej kupili, seveda, jih pa imajo na svoji strani (ker so prenahali s podoporo tej "zastareli" verziji:D).
Meni se zdi razlika med picasso in psjem ogromna, sploh zaradi plasti in različnih načinov spjanja le teh, ps ti res nudi malo morje možnosti... Obstaja pa še zastonjski GIMP, ki je baje tudi zelo dober približek (za open source) - nisem še preizkusila, vendar ga povsod hvalijo. Ker picassa mene včasih tako zeza, da bi jo kar nekam treščila... Pa sem sicer nora na vse googlove reči, samo tale pa ima veliko fajn možnosti, samo vsake toliko se pa kar sesuje - grrrr!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: FOTO mame
29.4.2013 14:54:55   
josephine27
Ronja hvala za informacije. Sicer pa moram potrkat, ker zaenkrat s Picasso nisem imela še nobenih težav.

_____________________________



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: FOTO mame
30.4.2013 8:51:57   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
iii super! lahko bi še kakšne svoje foto mojstrovine objavili! user posted image


men se zdi pomembna tudi postavitev in "izrez" kadra. ker jaz recimo nimam neke hude mašine, pa mi lahko fotke ful dobro izpadejo, če se mal potrudim s tem user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: FOTO mame
25.5.2013 11:21:29   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
iii super! lahko bi še kakšne svoje foto mojstrovine objavili! user posted image


men se zdi pomembna tudi postavitev in "izrez" kadra. ker jaz recimo nimam neke hude mašine, pa mi lahko fotke ful dobro izpadejo, če se mal potrudim s tem user posted image


Se strinjam mateyka. Izrez lahko na srečo tudi kasneje mal popraviš. V končni fazi sta meni itak najpomembnejša kompozicija in svetloba. Samo če hočeš naredit tako sliko kot si zamisliš moraš obvladat vso tehniko zdraven. Drugače pa lahko tudi slikaš "na slepo" pa vseeno kakšna slika zelo dobro izpade oz. se ti posreči. Pri otrocih k se skoz premikajo tako al tako vedno rabiš še mal sreče zdraven, če mene vprašaš.

_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: FOTO mame
25.5.2013 12:26:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Samo če hočeš naredit tako sliko kot si zamisliš moraš obvladat vso tehniko zdraven. Drugače pa lahko tudi slikaš "na slepo" pa vseeno kakšna slika zelo dobro izpade oz. se ti posreči.


sej, če nisi profesionalni fotograf, je najbolje da slikaš 50 slik in obdržiš recimo 5 dobrih. to je moj nasvet. ne rabiš zdej doktorirat iz tehnike, če te to ne zanima. še vedno se da čist ok slike narest, če se posvetiš kompoziciji in izrezu, ter mal gledaš kje maš sonce. user posted image
se pa da slikat z navadnim digitalcem čist v redu fotke. samo več poskusov in variant moraš probat, da najdeš aparatov najboljši produkt. rabiš pa malo znanja kako postavit izrez da vseeno zgleda kot profi fotka.
da dam primer (navaden digitalc, moja tamala):
http://shrani.najdi.si/?1U/Pq/3ebwZWz0/swedish-slovenianbeauty.jpg

http://shrani.najdi.si/?2h/Ep/KegamNv/inaranajboljsazajec.jpg
tale je sicer od robu obdelana s fotošopom in mesec je dodan (ker sem jo dala razvit za ovalni okvir za dedija in babi), samo drugače pa ni zdej to ne vem kaka osvetlitev in tehnika v igri - nalkjučje (ko sem jo najdla da veselo gloda zajca, ko se je zbudila eno popoldne)

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.5.2013 12:30:12 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: FOTO mame
25.5.2013 14:47:12   
josephine27
Saj ne mislim doktorirat neuser posted image . Samo mal bolj zahtevna sem od večine. Pa so mi všeč stvari, ki jih z "navadnim" fotoapratom ne moreš naredit. Napr. lepo zamegljeno ozadje pri portretih.

_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: FOTO mame
26.5.2013 23:19:48   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Pa so mi všeč stvari, ki jih z "navadnim" fotoapratom ne moreš naredit. Napr. lepo zamegljeno ozadje pri portretih.


mah, to nardiš na hitr v fotošopu user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: FOTO mame
27.5.2013 7:17:58   
poli*
Punce, jaz mislim, da če ste zelo zainteresirane glede fotografiranja, se lahko VSE naučite same. Mogoče pojdite za začetek v knjižnjico in si preberite kakšno osnovno knjigo, dobro naštudirajte priložena navodila svojega fotoaparata, nato pa nadaljujte z branjem in primeri na internetu.
Tečaji imajo zelo zasoljene cene, vsebina pa je taka, da jo lahko osvojite same doma, pri tem pa prihranite denar za kakšen dodaten objektiv user posted image
No, to je moja izkušnja. Mož se je več let ubadal s tem, tako da smo prišli od čistega amaterja vse do profija s svojim s.p.-jem.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: FOTO mame
27.5.2013 7:21:45   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Saj ne mislim doktorirat neuser posted image . Samo mal bolj zahtevna sem od večine. Pa so mi všeč stvari, ki jih z "navadnim" fotoapratom ne moreš naredit. Napr. lepo zamegljeno ozadje pri portretih.

To je vse odvisno od fotoaparata, objektiva in znanja. Me pa boli srce, ko folk megli v PS, ker to je res neki najbl katastrofalnega, s čimer lahko uničiš fotografijo.
Sej imaš točke ostrenja? To je to! Je pa res, da z nekim amaterskim aparatom ne moreš narediti takih slik, kot s tistim za nekaj tisoč €, to je dejstvo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: FOTO mame
30.5.2013 14:26:18   
ronja
Bom kar tu vprašala, če kdo ve za kak dober servis za Cannone, po možnosti ne peklensko drag...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: FOTO mame
30.5.2013 16:44:12   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Punce, jaz mislim, da če ste zelo zainteresirane glede fotografiranja, se lahko VSE naučite same. Mogoče pojdite za začetek v knjižnjico in si preberite kakšno osnovno knjigo, dobro naštudirajte priložena navodila svojega fotoaparata, nato pa nadaljujte z branjem in primeri na internetu.
Tečaji imajo zelo zasoljene cene, vsebina pa je taka, da jo lahko osvojite same doma, pri tem pa prihranite denar za kakšen dodaten objektiv user posted image
No, to je moja izkušnja. Mož se je več let ubadal s tem, tako da smo prišli od čistega amaterja vse do profija s svojim s.p.-jem.


Se strinjam s tem, da so tečaji zasoljeni. Na netu je res ogromno znanja ( brezplačnega) ampak sam potrebuješ malo več časa, da se naučiš tisto, kar bi se s pomočjo tečaja hitreje, pa še mal več discipline. Pa tudi včasih prav pride, da koga lahko kaj konkretnega vprašaš. Je pa pametno pretehtat kaj in kako. Oprema je itak draga in če jo ne znaš uporabljat res škoda denarja. Tako, da se mi ne zdi narobe, da na začetku investiraš več v znanje pa pozneje v opremo, ko točno veš kaj od opreme pričakuješ.

_____________________________



(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: FOTO mame
30.5.2013 16:53:18   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Bom kar tu vprašala, če kdo ve za kak dober servis za Cannone, po možnosti ne peklensko drag...



Ronja žal ne vem k imamo Nikone že od pamtiveka.

_____________________________



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: FOTO mame
31.5.2013 12:07:32   
ronja
Pri nas pa v gl. Cannone, samo se niso kvarili pa ne vemuser posted image . Mal heca, moj foto je bil sicer olympus, samo tudi ne dela več in uporabljam škljoc Cannona, ki dela. Vendar ga serje "tadobri" lubijev foto in ker mu je vedno škoda denarja za to, bi ga enostavno na skrivaj odnesla popravit nekam, kjer bi to res dobro popravili (je že nekaj nosil okoli, pa niso kaj dosti vedeli...)

Vem pa, da je mel C. včasih, ko so bili še na film, funkcijo, da je prevrtel film nazaj, če je crknil - da nisi uničil slik, ko si vzel film ven, NIkon pa ne - in so Nikonovci rekli, da je to zato, ker Nikon se pa ne kvari, pa tega ne rabiuser posted image . Meni je na splošno vseeno za firmo, samo da dela. Pa dokler imamo povsod "busy background" in "terrible lighting", se niti ne obremenjujem s slikami, so zgolj informativne vrednosti, pride pa nekoč na vrsto tudi umetniška nota, čez kako leto ali dve, ko bo čas in prostor za to:).

če kdo ve za cannon servis, se priporočam...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: FOTO mame
31.5.2013 14:54:38   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pri nas pa v gl. Cannone, samo se niso kvarili pa ne vemuser posted image . Mal heca, moj foto je bil sicer olympus, samo tudi ne dela več in uporabljam škljoc Cannona, ki dela. Vendar ga serje "tadobri" lubijev foto in ker mu je vedno škoda denarja za to, bi ga enostavno na skrivaj odnesla popravit nekam, kjer bi to res dobro popravili (je že nekaj nosil okoli, pa niso kaj dosti vedeli...)

Vem pa, da je mel C. včasih, ko so bili še na film, funkcijo, da je prevrtel film nazaj, če je crknil - da nisi uničil slik, ko si vzel film ven, NIkon pa ne - in so Nikonovci rekli, da je to zato, ker Nikon se pa ne kvari, pa tega ne rabiuser posted image . Meni je na splošno vseeno za firmo, samo da dela. Pa dokler imamo povsod "busy background" in "terrible lighting", se niti ne obremenjujem s slikami, so zgolj informativne vrednosti, pride pa nekoč na vrsto tudi umetniška nota, čez kako leto ali dve, ko bo čas in prostor za to:).

če kdo ve za cannon servis, se priporočam...


Ah saj ni bilo mišljeno tako, da se Nikon ne kvari. Samo ko se enkrat na eno firmo navadiš potem ti je nalažje kar tiso furat naprej k so meniji praktično po istem kopitu. Sicer verjetno kot z vso tehniko je tako, da je mal odvisno tudi kako naletiš. Ostalo je pa tudi meni poznano. Jaz sem se prav zaradi "terrible lighting" odločila, da kupim nov aparat. Sicer pa že od zmeraj rada pogledam dobre fotke drugih.

_____________________________



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: FOTO mame
31.5.2013 15:08:18   
ronja
hehe, saj nisem tako vzela, to ej samo anekdota od enega Nikonovca;). Jasno, da se navadiš na nekaj in ti je fajn, vozim že 3. citroen, pa tudi verjetno obstaja še kak drug dober avto;) Sicer tu ni, da bi se za firmo odločala, ampak pač je bil ta cenovno dosegljiv in imel to, kar sva rabila (plac za 3 avtosedeže zadaj;).

Lepe slike ja pa noro gledat, ja! Mene vedno znova osupnejo razni National geographic... Trenutno je ta fotko fajn, ker lahko pade iz 1,2 m (preizkušeno tudi iz več:D) in preživi, upam, da bo še dolgo tako. Bi se pa enkrat rada malo poglobila v fotografijo, ker je taka zanimiva mešanica tehnike in umetnosti:) Someday... Se pa pozna fotoaprat, tudi če nimaš pojma o fotografiji - enostavno imajo boljši lepše barve, tudi če je vse ostalo slabše, ratajo lepše slike, v istih okoliščinah.

PS. na pinterestu imaš malo morje tega (fotk in nasvetov)... Med drugim tudi nasvete za mame, kako fotografirat in obdelovat fotografije (nisem še prebrala, samo preletela, mogoče kateri prav pride).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: FOTO mame
31.5.2013 15:46:27   
josephine27
No jaz sem ravno pred kratkim našla te "mame" pa mi je, če nič drugega vsaj zanimivo za brat in oči pastuser posted image .

http://www.clickinmoms.com/blog/

Sicer je pa na netu res ogromno vsega če mal pobrskaš in če te zadeva seveda zanima. Sam časa vedno zmankuje.


Vso srečo s servisom.

_____________________________



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?