|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fondpolica za dojenčka?
3.6.2007 12:55:29   
MADMAX
Zanima me kaj mislite o tem. Dobili smo namreč ponudbo-letak v porodnišnici.
Kakšne izkušnje, ali se izplača itd itd itd?????
napišite svoje mnenje o tem.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 3.6.2007 17:20:53 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: FONDPOLICA ZA DOJENČKA?
3.6.2007 13:34:29   
cmokec
Fondpolica je zavarovanje za ljudi, ki služijo denar. Recimo zate ali/in za partnerja. Ker, če ti umreš, tvoja polovica lažje živi naprej, renovira stanovanje, šola otroke. Če si invalid, nikoli več nimaš svojega dohodka in iz tega naslova fondpolice dobivaš nekakšno rento, ki je tvoj edini vir dohodka. Od dojenčka ni pa nihče odvisen, sploh materialno ne.

Tako hujskanje staršev in zavajanje, sploh ponujanje tako nesmiselnih zavarovanj bi moralo biti z zakonom prepovedano.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: FONDPOLICA ZA DOJENČKA?
3.6.2007 18:12:36   
MADMAX
pol to ni nekaj sploh in oh kar obljubljajo? user posted image   hvala. še kdo?
aja, pa baje da imaš čas za skleniti zadevo le do otrokovega drugega meseca starosti. user posted image   Ob vplačilu 2 eur/dan naj bi dobil otrok ob 18. letu starosti kao cca. 18.000 eur in rento 200/eur na mesecuser posted image
a je pol vse skupaj le en velik nateg?  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fondpolica za dojenčka?
3.6.2007 18:30:24   
Anonimen
Kaj natančno pa obljubljajo?

Potrebno je vedeti, da gre pri teh in podobnih policah v prvi vrsti za zavarovanje in ne za zelo oz. nadpovprečno donosno naložbo.

Nekaj donosa ja; vse, kar je pa "veliko" pa s seboj prinaša tudi več rizika.

(odgovor članu MADMAX)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fondpolica za dojenčka?
3.6.2007 18:55:29   
Putka
Gre za reklamo zavarovalnice. In kot nagrado ti ponujajo neke ugodnosti, sem že pozabila ali je brez vstopnih stroškov ali 100€..

Cmokec, vsekakor pa fondpolico plačuje nekdo z dohodki. Se mi zdi lepa poteza s strani staršev ali koga drugega, da jo podarijo otroku. Moji starejši hčerki že od rojstva moja mami vplačuje v fond. Mesečni znesek je poljuben (je nek minimum, okoli 20€ ponavadi), tudi doba plačevanja je poljubna. Odvisni od fonda pa so tudi donosi.

Fonpolica je pametno naložen denar, ki je lepo darilo (lahko kar €€ precejšnje) ob otrokovem 18.letu. Moja mami ji ga bo namenila za študij, ki bo takrat verjetno za plačat. Če pa ne bo šla študirat, bo pa avto dobila.user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fondpolica za dojenčka?
3.6.2007 19:30:04   
cmokec
Fondpolica je lepo darilo in ni nateg. Ja prav dobro zavarovanje z donosom, samo dojenček takeg zavarovanja ne potrebuje. to je glavno sporočilo. Ne vem, zakaj bi varčeval z zavarovanjem. Eno so zavarovanja, drugo pa varčevanja. In zavarovalnice niso za varčevanje. Res je sicer, da nekaj dobiš, ampak zavarovalnica pokasira delež. To pa zato, ker so zavarovalice delniške družbe, ki imajo svoje delničarje, ki pač zahtevajo dobiček. tako delajo v svoje dobroin ne v dobro klientov, kar je logično.

Madmax, ni nateg, ampak ti ne povedo, da bi drugje dobil več. v bistvu ti ponujajo nekakšno zavarovalno polico. In če se do 18 leta ne bo nič škodnega zgodilo, bo otrok dobival denar kot nekakšno rento. Vse to lahko bolj dobičkonosno nadomestiš z namenskim varčevanjem za šolanje.

Če se boste odločili za fondpolico kot obliko varčevanja, ne boste naredili najslabše, ker boste vsaj varčevali in že to je nekaj. Ne boste dobili največ, ampak nekaj boste prihranili. Po veljavni zakonodaji je edina prednost obdavčenost, ko hočeš do denarja. Kaj bo čez 18 let?

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fondpolica za dojenčka?
3.6.2007 19:43:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

Če se boste odločili za fondpolico kot obliko varčevanja, ne boste naredili najslabše, ker boste vsaj varčevali in že to je nekaj. Ne boste dobili največ, ampak nekaj boste prihranili.


Pa verjetno boš ti (ali mož) zraven še zavarovan, če se ti, bog ne daj, kaj naredi (smrt, invalidnost). Ker to je tudi fajn uredit, ko imaš družino. Ker se družina v primeru škodnega dogodka lahko znajde v finančnih težavah in zavarovalnina naj bi omilila te finančne težave. To je osnovni namen zavarovanja.

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fondpolica za dojenčka?
3.6.2007 19:47:40   
cmokec
Kot sem jaz zastopila, gre za Fondpolico za dojenčka. In naj bi bil samo dojenček zavarovan user posted image  Edini v družini, ki tega zavarovanja sploh ne potrebuje. Tu tiči zajec.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fondpolica za dojenčka?
3.6.2007 20:04:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

Kot sem jaz zastopila, gre za Fondpolico za dojenčka. In naj bi bil samo dojenček zavarovan user posted image  Edini v družini, ki tega zavarovanja sploh ne potrebuje. Tu tiči zajec.


Aja.....meni se tudi tako zavarovanje zdi nesmiselno.....


(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Fondpolica za dojenčka?
3.6.2007 22:06:08   
planika
Pri Fondpolici se zavaruje eden od staršev, ki se tudi odloči, kam bo vlagal denar, se pravi v kateri sklad - ali je to Rastko ali Galileo, menda so tudi druge možnosti.  To je življensko naložbeno zavarovanje. Od donosa sklada je potem odvisna končna vsota, ki jo dobiš izplačano - lahko je precej višja kot samo vplačilo, ali pa tudi ne. Dojenček pa ni zavarovan, napisan je kot prejemnik izplačila v primeru, da se staršem kaj zgodi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Fondpolica za dojenčka?
4.6.2007 11:47:02   
karamela
Jaz osebno  imam sklenjeno fondpolico za otročka, akcija porodnišnica. Nevem zakaj bi bil to nateg.

Jaz imam možnost sama izbirat v katere vzajemne sklade naložit ta denar in enkrat letno lahko to tudi spreminjam. Kar se donosa tiče je pač odvisno v katere   sklade vložiš.

Pri teh zadevah je pač vedno prisoten nek riziko.., večji pri direktnem nakupu vrednostnih papirjev, malo manjši pri vzajemnih skladih saj, saj se premoženje razprši.
Kar pa se zavarovanja tiče pa je zavarovan brezplačno otroček in tudi vsi njegovi bratci in sestrice za dobo 1. leta. Mislim pa da lahko po dveh letih, če želiš tudi prekineš zavarovanje.

Ne vidim natega, vidim le eno izmed milijon možnosti kako varčevat denar. Ni ne najbolj donosna, ne najbolj rizična. Vsekakor pa mislim, da je bolje varčevat kot pa ne varčevat, ali varčevat na bančnem računu.

(odgovor članu planika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Fondpolica za dojenčka?
4.6.2007 12:54:13   
cmokec
Jaz še vedno trdim, da dojenček takega zavarovanje ne potrebuje. Nisem napisala, da je nateg. je pa zavajanje staršev, če prodajajo produkt za dojenčka. V kolikor je zavarovanec eden od staršev, dojenček pa samo prejemnik donosov - to je čisto druga pesem. 

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Fondpolica za dojenčka?
4.6.2007 13:03:56   
Wahoo RR
Tudi jaz imam za obe sklenjeno Fonpolico.
Nekaj se bo v 25 letih nabralo. Bolje to kot nič.

Nekaj pa me je zmotilo...

Zakaj naj nebi otrok potreboval zavarovanja ? A se mu ne mora ( bohnedaj ) kaj narediti al kako ?
Se ne more poškodovat, postati invalid...to kar vse pišete za straše ?

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Fondpolica za dojenčka?
4.6.2007 15:39:54   
cmokec
Od dojenčka ali otroka nihče ni materialno odvisen. Od tebe ali tvojega moža pa. In če se otrok smrtno ponesreči, boste materialno ohranili enak družbeni položaj.

Banalen primer:
Družina je sestavljena iz dveh staršev in dveh otrok. Živijo v najemnini, oba starša imata kar dobro službo, starejši otrok je v šoli, mali pa v vrtcu. Nič jim ne manjka, lahko si privoščijo počitnice 2x letno.

1.) Otroka zbije na poti iz šole avto in umre. - materialni status se ne spremeni, ker otrok ni prispeval denarja v družinsko blagajno

2.) Oče na poti iz službe doživi prometno in umre - materialni status se spremeni - ostane mamica vdova, ki s svojo plačo pokriva najemnino, ima šoloobveznega otroka in najmlajšega v vrtcu. Za obleke, hrano je ona sedaj edini vir dohodka.

Ste opazile razliko. Fondpolico kot zavarovanje potrebuje oseba, katere dohodek je del družinskega proračuna. Varčevati moramo pa tako vsi, le druge oblike so boljše. To tudi pomeni, da Fondpolica ni slaba, le za dojenčka nepotrebna.




_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Fondpolica za dojenčka?
4.6.2007 20:12:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Wahoo RR


Zakaj naj nebi otrok potreboval zavarovanja ? A se mu ne mora ( bohnedaj ) kaj narediti al kako ?
Se ne more poškodovat, postati invalid...to kar vse pišete za straše ?


Za otroka je primerno nezgodno zavarovanje. Otrok se poškoduje in je zato upravičen do zavarovalnine. Za enako zavarovalno vsoto za primer nezgode je premija bistveno manjša.

Fondpolica je življenjsko zavarovanje in krije v prvi vrsti rizik smrti. Kot je napisala že cmokec, materialni status družine v primeru smrti otroka ni ogrožen; v tem primeru je v družini večinoma le huda žalost.

V primeru smrti staršev pa je ta status ogrožen in zato obstaja življenjsko zavarovanje.

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Fondpolica za dojenčka?
7.6.2007 20:52:21   
tejčica
S fondpolico se življensko (in lahko tudi nezgodno) zavarujejo starši oz. osebe od 14. leta naprej, otroke (mlajše od 14 let) pa se lahko zavaruje samo nezgodno.

< Sporočilo je popravil tejčica -- 7.6.2007 20:59:43 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Fondpolica za dojenčka?
19.11.2007 10:19:18   
greg
Mene pa zanima kako je če se po 3 letih odločiš da prekineš fondopilco (kolk % ti vzamejo)?

(odgovor članu tejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Fondpolica za dojenčka?
19.11.2007 10:37:09   
lea23
midva moji tamali ne plačujeva nobene fond policeuser posted image

sva ji pa na banki odprla varčevalni račun, kje vsak mesec nakazujeva 50€, pa položiva še denar ki ga je dobila za krst, bodoči rojstni dnevi..
in kot je že ena napisala, denar bo imela za študij, če pa ne bo šla študirat pa ji bova s tem denarjem kupila en malo boljši avto

(odgovor članu greg)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Fondpolica za dojenčka?
19.11.2007 14:52:19   
eggo
greg če pogledaš ( če maš polico sklenjeno) bi moral met na 3 strani odkupne vrednosti... višina le teh je odvisna od sklenjene dobe ( sepravi je razlika če si sklenil na 10, 15 ali 20 let). Ponavadi pa so te naše zavarovalnice kar oderuške tako da ponavadi komaj 3 leto začneš nekaj varčevat, prvi dve leti pa plačuješ njihove stroške, zato pa mam jaz pri tuji, je čisto drugačna kot te naše.
lp

(odgovor članu greg)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Fondpolica za dojenčka?
19.2.2008 14:25:14   
greg
Zanimivo! V 3 letih privarčuješ čez 1300€ in od tega dobiš 700€ in še malo seveda če prekineš! user posted image  Lepo kasirajo in nategujejo ljudi!

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Fondpolica za dojenčka?
19.2.2008 14:41:50   
eggo
tako pač je, in tako bo, ker enostavno slovenci smo nezaupljivi do česar koli tujega pa
četudi bi bilo to v našo korist. user posted image

(odgovor članu greg)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Fondpolica za dojenčka?
19.2.2008 21:02:28   
lotoska
V tej ponudbi ne vidim nobene druge koristi, kot tisto, ki jo imajo zavarovalni agenti. Tudi nam je prišla agentka to razložit. Prikazala je Idealni izračun in kakšen dobiček iz tega pride. Poudarjala je da lahko sam obračaš denar  znotraj skladov. Na vprašanje kako naj vemo kateri  skladi so najdonosnejši in kdaj je pravi trenutek za zamenjavo (izgube so lahko precejšnje, imam že izkušnjo s padci tečajnic po cunamiju pred leti) nisem dobila odgovora.
Najbolj me moti čas, ki si ga izberejo (v dveh mesecij po rojstvu) ko je v družini en velik čustven naboj in lahko človek deluje tudi nepremišljeno.

Kar se nezgod tiče imam tako slabe izkušnje z zavarovalnicami, da ne morem opisat, lahko pa sami preberete določbe splošnih pogojev zavarovanja (v mojem nezgodnem zavarovanju nezgoda ni če si udeležen v pretepu, slišala sem pa že tudi da se pri padcu na stopnicah izgovarjajo da poškodba kolena ni mogoča, ker je šlo za hoten gib- po tej logiki moraš res ekstremno zarotirat koleno, da gib ni hoten), pa njihove definicije kaj vse so bolezni in ne poškodbe... Zavarovalnice imajo vsa pravila napisana v svojo korist. Če ste z ostankom zadovoljni pa kar.

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Fondpolica za dojenčka?
19.2.2008 21:16:34   
eggo

IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

V tej ponudbi ne vidim nobene druge koristi, kot tisto, ki jo imajo zavarovalni agenti.



se popolnoma strinjam!


(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Fondpolica za dojenčka?
20.2.2008 21:06:31   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: planika

Pri Fondpolici se zavaruje eden od staršev, ki se tudi odloči, kam bo vlagal denar, se pravi v kateri sklad - ali je to Rastko ali Galileo, menda so tudi druge možnosti.  To je življensko naložbeno zavarovanje. Od donosa sklada je potem odvisna končna vsota, ki jo dobiš izplačano - lahko je precej višja kot samo vplačilo, ali pa tudi ne. Dojenček pa ni zavarovan, napisan je kot prejemnik izplačila v primeru, da se staršem kaj zgodi.


Tako je in kot je napisala tejčica:

S fondpolico se življensko (in lahko tudi nezgodno) zavarujejo starši oz. osebe od 14. leta naprej, otroke (mlajše od 14 let) pa se lahko zavaruje samo nezgodno.

(odgovor članu planika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Fondpolica za dojenčka?
20.2.2008 23:03:11   
blustar
Midva imava fond polico za najino malo na eno minimalno zavarovalno vsoto (se pa ne spomnim vec zdaj, koliko je to), ostalo gre pa za naložbeno. Ker imava življenjska zavarovanja že druga, to pa je namenjeno njej.

Fino je, da lahko vmes (enkrat letno) spreminjaš sklade, v katere se vlaga, pa ti zato ni treba plačat kapitalskih dobičkov. Nisem šla računat, so pa ziher stroški višji kot velja za sklade.

Zavarovan je dragi, ne samo, ker ne moreš zavarovat otroka, ampak tudi zato, ker naju je agent opozoril, da imaš v primeru, da hočeš ta denar v času njegove mladoletnosti, potem opravka s socialno službo - menda ne moreš kar tako z denarjem svojega otroka upravljat.





(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?