|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Francoska imena
19.4.2006 14:17:43   
Zasanjana
Pozdravljene!
Mene zanima, če poznate kakšno francosko ime in katero vam je najbolj všeč.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Francoska imena
19.4.2006 14:40:31   
sazi
Poznam jih sicer več, najbolj všeč pa mi je Gael (se napiše s pikicami nad e)

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Francoska imena
19.4.2006 14:42:30   
Anonimen
Delphine, pa seveda viv.user posted image

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Francoska imena
19.4.2006 15:50:45   
*tasika*
Francoska imena so lepa; če jih seveda izgovoriš s francoskim naglasom.user posted image

Meni so všeč za user posted image :
Felicite
Charlotte
Elaine
Mabel
Chantal
Estelle

in za user posted image :
Leroy
Noel
Pascal
in seveda Jean


Tu jih imaš še več:
http://www.babynameguide.com/categoryfrench.asp?strGender=&strAlpha=A&strCat=French&strOrder=Name




(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Francoska imena
19.4.2006 16:50:17   
vali
user posted image Thja, a se vam ne zdi, mislim, francoski naglas in francoski pravopis, kar je popolnoma skregano z našim, predvsem izgovorom, glede na to kar je napisano, pa y-ni, ch-ji, in podobne stvaritve. Poznam neko punčko, ji je ime Žanine, kar se seveda napiše Jeanine, kar po mojem, glede na naš pravopis in izgovorjavo, a bi se potem tudi izgovorilo dobesedno tako, in pride nek druga punčka, 'ja kako ime ja pa to?'
No ja, vsakemu svoje, hotela sem samo povedati, da se mi včasih malo že smešno zdi, ko poslušam vsa imena, ki jih nekateri starši dajejo svojim otrokom, ali pa razmišljajo o njih, samo da je bolj eksotično, nenavadno, neslišano, neznano, predvsem pa tuje. Pa ne me narobe razumet, nimam nič proti tujemu, lahko marsikaj zanimivega pridobimo, samo pa le živimo pri 'nas'. Zaenkrat.
Pa veliko uspeha z izbiro imena. Vem, da je kar težko, pa premišljevati o raznih kombinacijah (saj vsi vemo, da znajo biti otroci kar kruti).

(odgovor članu *tasika*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Francoska imena
19.4.2006 17:41:55   
Zasanjana
Vali, saj svojemu jaz ne nameravam dati francoskega imena.Samo blazno so mi všeč.Najbolj pa Aimée (Amy), Adrienne (Adrian), Elié.user posted image

(odgovor članu vali)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Francoska imena
19.4.2006 21:15:36   
Tejči
Ravno danes smo se s sošolkami pogovarjale o imenih in je ena rekla, da je njena kolegica dala punčki ime Jacquline. Meni so francoska imena všeč, samo svojemu otroku jaz nikoli ne bi dala francoskega imena.

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Francoska imena
19.4.2006 21:17:33   
ona
YVONNEuser posted image user posted image user posted image

To sem imela jaz v rezervi za prvegauser posted image ,če bi bil punčka,a je ratal fantek!

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Francoska imena
19.4.2006 23:16:57   
babylove
Moj sin ima kup prijateljic in prijateljev s francoskimi imeni (kar je sicer normalno, ker živimo v Franciji).

Trenutno so v modi ultra kratka imena, max. 4 črke. Za deklico je na prvem mestu Lea.

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Francoska imena
20.4.2006 8:35:13   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
pa seveda viv.user posted image



Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Francoska imena
20.4.2006 21:37:16   
vika1
Moja kolegica je dala ime svojemu sinu MAURICE.

_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Francoska imena
25.4.2006 13:42:13   
Anonimen
Meni so tudi všeč njihova imena. Všeč mi je, ker s tako lahkoto izgovarjajo dvojna imena. Jean-Baptiste je Jean-Baptiste, Marie-Paule je Marie-Paule...

Kar se pa tiče naših otrok s francoskimi imeni in slovenskimi priimki, bi pa starše mal pod mrzel tuš poslala. Oziroma, kot sem že enkrat rekla, bi NJIH prisilila, da spremenijo SVOJA imena v tiste tuje pokveke, če jim je to tako všeč user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vika1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Francoska imena
27.4.2006 18:06:30   
Vrtnica1
Ljudje božji, pa saj vendar živimo v Sloveniji. Pa da ne bo iz vsega tega ratala kakšna Yvonne Hren ali pa Maurice Medved ali pa Noel Božič user posted image ali pa kaj podobnega. A poznate morda kakšnega pravega Francoza, ki bi svojemu sinu dal ime Janez ali pa hčeri Darja ali pa sploh kaj slovensko zvenečega? Jaz ne.
Kaj je narobe z lepimi slovenskimi imeni, saj smo vendar Slovenci!
Pa brez zamere, itak boste naredili kakor vam ljubo user posted image .
lp

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Francoska imena
27.4.2006 18:22:32   
lučka 25
Francoska imena so res lepa, ampak ne vem kaj manjka slovenskim? Me pa moti, ko dajo starši otrokom npr. francosko ime, a ga ne izgovarjajo pravilno. Sem imela v vrtcu fantka z imenom Jean Luca, kar se izhovori Žan Luk (kajti zadnje črke se ponavadi pri francoščini ne izgovajajo), a so ga oni klicali Žan Luka, ali pa kar samo Žan. Sem si mislila, če mu že date tako ime, ga potem tudi kličite tako kot je potrebno. To je tako, kot, da bi dali punčki ime Monique, kar se izgovori Monik, starši pa bi jo klicali Monika. Meni se pa zdi, da prava slovenska imena zgubljajo na vrednosti in to ni prav. Še sreča, da se starši na podeželju vedno pogosteje odločajo za stara slovenska imena (Miha, Ožbej, Ahac, Ivana, Meta,...), kot kaže pa je v mestih popularno dati otrokom ime Lu, Laru, Tia, Ajtim, Marisha,...
Ampak to je pač samo moje mnenje.user posted image

(odgovor članu Vrtnica1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Francoska imena
18.5.2009 21:16:47   
Ane Marie
Moj najboljši prijatelj je francoz in zelo sto mi všeč imena: Vincent, Jean-Cloud, Chantal in Yvonne
Se pa strinjam da morajo imeti ta imena prav naglas
Najbolj pa so mi vseeno všeč švedska imena kotje naprimer Sven

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Francoska imena
19.5.2009 12:34:35   
fusia
Meni je totalno mimo dati slovenskemu otroku ki živi v Sloveniji francosko ime user posted image  Ali pa špansko, finsko ali nevemkakšno že.

Največja fora mi je Etienne - se težko izgovarja, težko napiše, trapasto zveni s slovenskim priimkom, poleg tega pa je to slovenski Štefan. Zakaj potem ne kar Štefan??

(odgovor članu Ane Marie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Francoska imena
19.5.2009 13:21:50   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: fusia

Meni je totalno mimo dati slovenskemu otroku ki živi v Sloveniji francosko ime user posted image  Ali pa špansko, finsko ali nevemkakšno že.

Največja fora mi je Etienne - se težko izgovarja, težko napiše, trapasto zveni s slovenskim priimkom, poleg tega pa je to slovenski Štefan. Zakaj potem ne kar Štefan??


ker mi pač Štefan ni všeč...Jaz imam tudi tuje ime in sem masa ponosna naj...sploh pa vsak ima svoj okus in če ti paše dat afriško ali vietnamsko ga daj...

nimaš kaj...sto ljudi sto čudi!  Še bolj butasto kot to, da daš otroku tako ime, je to da ga daš deklici user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu fusia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Francoska imena
19.5.2009 15:13:57   
Azzurra

IZVIRNO SPOROČILO: fusia

Meni je totalno mimo dati slovenskemu otroku ki živi v Sloveniji francosko ime user posted image Ali pa špansko, finsko ali nevemkakšno že.

Največja fora mi je Etienne - se težko izgovarja, težko napiše, trapasto zveni s slovenskim priimkom, poleg tega pa je to slovenski Štefan. Zakaj potem ne kar Štefan??



No, saj niso vsi slovenski otroci po rodu Slovenci. Meni pa je totalno mimo tvoje razmišljanje. Sploh sem nad tem moraliziranjem nad imeni vedno znova začudena, kako se nekateri brigajo za druge. In največkrat začudena ugotovim, da so to ljudje, čigar otroci se imenujejo - po logiki staršev z zelo slovenskimi "Žan, Nik, Mark, Patrik, Teo, Tim, Tom, Niko, Luka...." (mimogrede....nobeno od teh ni slovensko)

Mogoče bi morali usvojit kakšno bolj ležerno kulturo razmišljanja in bi bilo vsem malo lažje...ne vem...sklepam...


Sicer pa je od francoskih imen meni všeč ANAIS za deklico in sem ga kolegici zgoraj (Amaya) priporočala, če bo rodila deklico...glede na to, da imajo vsi v družini francosko zveneča imena (vključno z Amayo...). Od fantovskih pa ne poznam francoskih, tako da težko rečem.

Poleg tega, da dopolnim Amayo: STO LJUDI, STO ČUDI. STO ŽENA, DVESTO SISA!

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Francoska imena
19.5.2009 20:53:43   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra


IZVIRNO SPOROČILO: fusia

Meni je totalno mimo dati slovenskemu otroku ki živi v Sloveniji francosko ime user posted image Ali pa špansko, finsko ali nevemkakšno že.

Največja fora mi je Etienne - se težko izgovarja, težko napiše, trapasto zveni s slovenskim priimkom, poleg tega pa je to slovenski Štefan. Zakaj potem ne kar Štefan??



No, saj niso vsi slovenski otroci po rodu Slovenci. Meni pa je totalno mimo tvoje razmišljanje. Sploh sem nad tem moraliziranjem nad imeni vedno znova začudena, kako se nekateri brigajo za druge. In največkrat začudena ugotovim, da so to ljudje, čigar otroci se imenujejo - po logiki staršev z zelo slovenskimi "Žan, Nik, Mark, Patrik, Teo, Tim, Tom, Niko, Luka...." (mimogrede....nobeno od teh ni slovensko)

Mogoče bi morali usvojit kakšno bolj ležerno kulturo razmišljanja in bi bilo vsem malo lažje...ne vem...sklepam...


Sicer pa je od francoskih imen meni všeč ANAIS za deklico in sem ga kolegici zgoraj (Amaya) priporočala, če bo rodila deklico...glede na to, da imajo vsi v družini francosko zveneča imena (vključno z Amayo...). Od fantovskih pa ne poznam francoskih, tako da težko rečem.

Poleg tega, da dopolnim Amayo: STO LJUDI, STO ČUDI. STO ŽENA, DVESTO SISA!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Francoska imena
22.5.2009 10:08:44   
fusia
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra


No, saj niso vsi slovenski otroci po rodu Slovenci. 


Ravno zato sem posebej napisala slovenski otroci, za druge mi je pač normalno, da ne bodo dali slovenskih imen.

Drugače pa itak.... sto ljudi sto čudi ipd še vedno velja user posted image  

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Francoska imena
23.5.2009 10:47:54   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: fusia

Meni je totalno mimo dati slovenskemu otroku ki živi v Sloveniji francosko ime user posted image  Ali pa špansko, finsko ali nevemkakšno že.

Največja fora mi je Etienne - se težko izgovarja, težko napiše, trapasto zveni s slovenskim priimkom, poleg tega pa je to slovenski Štefan. Zakaj potem ne kar Štefan??


Res je user posted image Se mi zdi, da dajejo takšna imena pogosto tisti, ki sploh veliko ne potujejo, ampak samo filme gledajo in se jim zdijo tuja imena tako ekstra... Jaz imam veliko tujcev med prijatelji, sem zunaj študirala... tako da poznam razne Etienne, Stephanie, Baptiste, Marie-Claudine - pa se mi zdijo v redu imena za njih - ker so iz Francije, Ruande... in imajo ustrezne priimke zraven.

To kar pa tu vidim pri sosedovih - priimek Strelec, hčere pa potem Stephanie, Jessica in še nekaj (smo se komaj preselili, pa sem pozabila user posted image user posted image user posted image ); mah...

Ali pa ta drugi - tudi običajni slovenski priimek - sin pa Mišel. Mamma mia... Bogi fant. Vse življenje se bo vedlo, kak IQ je imela mama. user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu fusia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Francoska imena
23.5.2009 10:48:03   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Vrtnica1

Ljudje božji, pa saj vendar živimo v Sloveniji. Pa da ne bo iz vsega tega ratala kakšna Yvonne Hren ali pa Maurice Medved ali pa Noel Božič user posted image ali pa kaj podobnega. A poznate morda kakšnega pravega Francoza, ki bi svojemu sinu dal ime Janez ali pa hčeri Darja ali pa sploh kaj slovensko zvenečega? Jaz ne.
Kaj je narobe z lepimi slovenskimi imeni, saj smo vendar Slovenci!
Pa brez zamere, itak boste naredili kakor vam ljubo user posted image .
lp


Vrtnica, fajn si napisala user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Vrtnica1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Francoska imena
23.5.2009 10:58:47   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra


IZVIRNO SPOROČILO: fusia

Meni je totalno mimo dati slovenskemu otroku ki živi v Sloveniji francosko ime user posted image Ali pa špansko, finsko ali nevemkakšno že.

Največja fora mi je Etienne - se težko izgovarja, težko napiše, trapasto zveni s slovenskim priimkom, poleg tega pa je to slovenski Štefan. Zakaj potem ne kar Štefan??



No, saj niso vsi slovenski otroci po rodu Slovenci. Meni pa je totalno mimo tvoje razmišljanje. Sploh sem nad tem moraliziranjem nad imeni vedno znova začudena, kako se nekateri brigajo za druge. In največkrat začudena ugotovim, da so to ljudje, čigar otroci se imenujejo - po logiki staršev z zelo slovenskimi "Žan, Nik, Mark, Patrik, Teo, Tim, Tom, Niko, Luka...." (mimogrede....nobeno od teh ni slovensko)

Mogoče bi morali usvojit kakšno bolj ležerno kulturo razmišljanja in bi bilo vsem malo lažje...ne vem...sklepam...



Samo tukaj ne gre za briganje za druge - če nekdo vpraša, kaj si mislimo. Sicer pa itak da si ljudje mislimo marsikaj o marsičem, kaj zdaj hočemo user posted image user posted image user posted image

Etienne - po moje manj kot 5% ljudi ve, kako se pravilno to izgovori, ker nosniki ravno Slovencem ne gredo, vsi ga bodo narobe klicali, sošolci, učitelji, stari starši... user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Francoska imena
23.5.2009 13:42:39   
**NiNa**
meni pa tako francosko zvenita tidvi imeni : marcel in patrik. Sej nimam pojma če sta ali nista samo zvenita mi tako user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Francoska imena
23.5.2009 13:45:44   
mika
Rene...za fantka in punčko...poznam enega velikega Reneja in eno majhno Rene

(odgovor članu **NiNa**)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Ime
metuljčica12

Ime

Nick (21%)

Aleks (17%)

Matej (17%)

Jan (38%)

Damjan (7%)


Število vseh glasov: 29

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!