|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gdo?
18.10.2013 13:33:55   
LuLu
Ok, zdaj pa me resno zanima... od kod ideja, da se piše kdo z G?
Nenormalno veliko folka to dela, v šoli nas tega ziher niso učili... a je kako narečje v Sloveniji, kjer tako pišejo?
Nikoli mi ni bilo jasno zakaj tako. Tudi zatipkat se je težko.

Zakaj nikjer ne vidim Gako, Gomu, Gamorkoli, Gaj,... le Gdo

< Sporočilo je popravil LuLu -- 18.10.2013 13:35:04 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Gdo?
18.10.2013 13:46:15   
nyna84
Pri nas izgovorimo gdo oz. bolj natančno gdw (goriška). Ampak mi na kraj pamet ne pade, da bi tako tudi napisala, ker je čudno videt.
Tista kombinacija kd je zelo trda (se lomi jezik). Potem nastane gdw in gdej (kdaj). user posted image

Aja, pa g prebereš bolj kot h (kot bi poskušal grgrat, pa ne moreš, ker imaš suho grlo user posted image )

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 18.10.2013 13:47:32 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Gdo?
18.10.2013 14:03:46   
LuLu
torej gdw in gdej na Goriškem... hvala user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Gdo?
18.10.2013 14:11:58   
mateyka
gaj?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Gdo?
18.10.2013 14:14:16   
mateyka
gje? gdo in gam?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
18.10.2013 14:14:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Gdo?
18.10.2013 14:55:30   
LuLu
Goga?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Gdo?
18.10.2013 14:58:42   
LuLu
Ke? Kwa?...

saj se marsikaj vidi na forumih in ostalih dr. omrežjih, ampak potem pri tem sledi tudi ostali tekst v takem stilu ... nikakvo user posted image
Ampak res velikokrat sem naletela na ok tekst, a le beseda Gdo ga pa pokvari. Najbolj pogosto pa na RR user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Gdo?
18.10.2013 15:04:03   
hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ok, zdaj pa me resno zanima... od kod ideja, da se piše kdo z G?
Nenormalno veliko folka to dela, v šoli nas tega ziher niso učili... a je kako narečje v Sloveniji, kjer tako pišejo?
Nikoli mi ni bilo jasno zakaj tako. Tudi zatipkat se je težko.

Zakaj nikjer ne vidim Gako, Gomu, Gamorkoli, Gaj,... le Gdo


Jaz imam samo eno idejo:nepismeni.. No, ok ok ali pa v slengu. Ampak tudi "k pišemo kokr kermu paše" me "G" v "kdo" zmoti...

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Gdo?
18.10.2013 15:06:43   
StrawberrY
Uf, mene pa razjezi, ko nekdo napiše:

Danes nebo kosila.
Danes nebi s.e.k.s.a.luser posted image

ne bo
ne bi

Je tukaj na RR en predstavnik moškega spola user posted image , ki to konstantno piše. user posted image Mislim nebi(ne bi), seksa sigurno skoz, ker ima idealno zvezo user posted image . Če se bo dotični prepoznal, brez zamere, si "fejst" fantuser posted image

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 18.10.2013 15:08:32 >

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Gdo?
18.10.2013 15:09:46   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ok, zdaj pa me resno zanima... od kod ideja, da se piše kdo z G?
Nenormalno veliko folka to dela, v šoli nas tega ziher niso učili... a je kako narečje v Sloveniji, kjer tako pišejo?
Nikoli mi ni bilo jasno zakaj tako. Tudi zatipkat se je težko.

Zakaj nikjer ne vidim Gako, Gomu, Gamorkoli, Gaj,... le Gdo


negdo - smajlikizavijazočmi

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Gdo?
18.10.2013 15:25:51   
Neala
Jaz sem tudi slovnični oz. lektorski "freak" in sem blazno občutljiva na to, kako Kdo piše user posted image . Ok, eno je, če pišeš pogovorno in napišeš "vidla" namesto "videla", ampak reeees pa je grozno videt te g-je v besedi "kdo".
No, tudi to:
nebi, nebo (namesto ne bi, ne bo).

Aja, kocine mi pa stojijo ob uporabi w-jev:
walda, ne wem (še huje, če napiše skupaj alla "newem"), wedno,.... adijo user posted image .

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
18.10.2013 15:27:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Neala)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Gdo?
18.10.2013 15:45:52   
malaMravljica
A hremo na kafe user posted image se dobr da ste ne spomlni na ta primorski h, morem tamauga malo narecja naucit user posted image

Meni pa pritisk dvigne ko kdo napise: " se dojimo in smo kakali ..." pisuka pol res ne vem a je otrok pil pri mami, mama pri ocetu al oce pri mami al kako tocno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Gdo?
18.10.2013 15:54:16   
LuLu
user posted image  user posted image  user posted image

hval az a take komentare ,sn se nasmejala

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Gdo?
18.10.2013 16:17:33   
LuLu
Gdo mi bo pa zaj flet spucal, ko so on pucalni servis skenslali? On je začel z Gdo... da me je raskuril user posted image


Ej, a nadaljujemo to temo o kr nekih temah, ampak v svojem slengu, popačeno, kolko se da? user posted image

Vem, vem ja... se om mogla kr fejst potrudit, da neo slovnično prau user posted image  (če verješ) user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Gdo?
18.10.2013 16:22:25   
LuLu
prekmurci... prijazno z nami user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Gdo?
18.10.2013 16:40:48   
nananaja
Pri nas pa 'gdo' pomeni hudo. Ko hčerka pade in tuli, jo vprašam 'A je tek gdo, de se morš dret, de te soseda sliš?'
user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Gdo?
18.10.2013 16:46:11   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Meni pa pritisk dvigne ko kdo napise: " se dojimo in smo kakali ..." pisuka pol res ne vem a je otrok pil pri mami, mama pri ocetu al oce pri mami al kako tocno.

Men je starejša kolegica razlagala, da so pri njih maturo naredili, da to je pri njih uspeh... pa jst tuhtam, kdo je zdaj maturiral (nisem prav dobro poznala njene družine), ona, njen partner, ali kateri od otrok ali kar vsi po vrsti. Sej kasneje mi je potem vse lepo razložila... ampak meni se ne bi zdelo prav čudno, če bi naprimer njen partner naredil maturo takrat, ker se mi pač ni zdel še tako star.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Gdo?
18.10.2013 18:06:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

A hremo na kafe user posted image se dobr da ste ne spomlni na ta primorski h, morem tamauga malo narecja naucit user posted image

Meni pa pritisk dvigne ko kdo napise: " se dojimo in smo kakali ..." pisuka pol res ne vem a je otrok pil pri mami, mama pri ocetu al oce pri mami al kako tocno.


Meni pa gre na živce, ko kdo hoče izpasti "fensi šmensi"....in namesto p.ič.ko uporablja pišuka ali pa pismo.......ali pa celo "sem tko pissed off".....vem, pogovorni jezik pač, vendar meni vseeno gre na živce......user posted image




(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Gdo?
18.10.2013 18:07:00   
m_o_i
aaaaaaaaaaa, sem zivcna postala, ko sem samo naslov precitala-ce pa kaj, mi pa tocno ta beseda naredi, da se mi vse dlake pokonc postavijouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Gdo?
18.10.2013 18:28:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Ej, a nadaljujemo to temo o kr nekih temah, ampak v svojem slengu, popačeno, kolko se da? user posted image




Ajde, pa idemo.....včera me je sumič tak pikno ka san mejla grozno mezliko.....v kmici san ga samo čujla kak je okoli moji vuj zujo, da san pa posvet vužgala se je pa nekan skrio.....

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Gdo?
18.10.2013 18:40:00   
ela23

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ok, zdaj pa me resno zanima... od kod ideja, da se piše kdo z G?
Nenormalno veliko folka to dela, v šoli nas tega ziher niso učili... a je kako narečje v Sloveniji, kjer tako pišejo?
Nikoli mi ni bilo jasno zakaj tako. Tudi zatipkat se je težko.

Zakaj nikjer ne vidim Gako, Gomu, Gamorkoli, Gaj,... le Gdo


V večini sln. narečij in tudi v knjižni slovenščini izgovarjamo "gdo, gdu, gda ...", ker pride do premene po zvenečnosti. V pisnem jeziku je pa to adijo pamet!user posted image

Za zadnjo objavo pa potrebujem prevod. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Gdo?
18.10.2013 18:58:51   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
včera me je sumič tak pikno ka san mejla grozno mezliko.....v kmici san ga samo čujla kak je okoli moji vuj zujo, da san pa posvet vužgala se je pa nekan skrio.....



moj poskus prevoda:

Včeraj meje komar tako pičil, da sem imela grozno modrico ... v temi sem ga samo slišala, kako je okoli mojih ušes brenčal. Ko pa sem vklopila luč, se pa je nekam skril ...



Mimogrede: pred dnevi sem v spalnici posesala 7 komaRRk. user posted image user posted image user posted image Gdo mi jih je spustil v hišo? user posted image



LuLu, 'gaj' pa je ja pogosta beseda. A nisi še nikogar povabila tja na sprehod?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Gdo?
18.10.2013 19:14:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

aaaaaaaaaaa, sem zivcna postala, ko sem samo naslov precitala-ce pa kaj, mi pa tocno ta beseda naredi, da se mi vse dlake pokonc postavijouser posted image


sori user posted image  ja, je ena cvetka pri forumaših

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?