|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   God
17.12.2005 22:41:40   
Anonimen
Ker sem ateistka, nimam pojma o tem... Kako naj vem, kdaj ima moj otrok god?
Eni pravijo, da je to na dan krsta, drugi, da je to na prvi dan po otrokovem rojstvu, ko je njegovo ime vpisano na koledarju, tretji, da je to na prvi dan po novem letu, ko je ime na koledarju, četrti spet drugače...
Razsvetlite me, prosim.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: God
17.12.2005 23:01:50   
Anonimen
Evo, sem preverila na mojem koledarju. Ime ROBERT goduje 29. aprila in 7. junija. In ponavadi velja prvi datum po otrokovem rojstvu, torej po moje ima tvoj pikec god 29. aprila.

Pri krstu mu določijo svetnika, ki ga bo čuval in to bo skoraj zagotovo Sv. Robert, ki goduje na ta dan. Pri nas, ko imamo ime Nejc, smo po knjigi imen poiskali skupaj z župnikom in ugotovili (kar sem jaz tako ali tako že prej vedelauser posted image ), da bo njegov svetnik Sv. Jernej, ker je Nejc izpeljanka iz tega imena. In tako ima god na dan, ko goduje Jernej, torej 24.8.

Upam, da sem ti pomagala. Dan krsta pa nima nobene zveze z godom, na ta dan pač ponavadi izveš, kdaj otrok goduje, to pa je vse.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: God
17.12.2005 23:07:05   
Anonimen
No, po tej logiki moram jaz našega Roberta torej krstiti na 29. aprila, da se bo vse ujemalo...
A to za krst se vse s patrom, no, ja, z župnikom zmenim? Koliko vnaprej pa? In kdo je lahko krstni boter - a so kakšne omejitve?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: God
17.12.2005 23:31:41   
urška
ja ni ti ga treba krstiti ravno na tisti dan.
krstni boter je lahko vsak ki ima opravljne zakramente, torej krst obhajlio in spoved; ne vem pa kako je s polnoletnostjo.
je pa tako, da lahko nekateri župniki zatežijo, če želiš imeti za botra nekoga, ki živi z nekom v izvenzakonski skupnosti.
kolk časa prej se moraš zmenit pa tudi ne vem. je tako, da ima ponavadi vsaka župnija "določeno" eno nedeljo v mesecu, ko se krščujejo otroci. tko, da kakšne 3 tedne prej ali pa 14 dni vsaj pokliči pa vprašaj.
ja pa še to: otrok ima lahko tudi 2 botra-idealno če si v dilemi....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: God
17.12.2005 23:37:19   
Anonimen
A samo ob nedeljah so krsti al' kako? Ja če potem jaz holem Robija krstiti na 29.4.2006, ko je sobota - a bo kdo kompliciral? Saj se tudi krst nekaj plača, a ne? In boter ne more biti nekdo, ki je ateist, tako, kakor jaz? A ga jaz, kot ateistka, nekrščena, sploh lahko dam krstiti?

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: God
17.12.2005 23:37:28   
Anonimen
Ne, krst imaš lahko kadarkoli. Mi smo ga imeli v juniju, goduje pa avgusta. Kake tri tedne prej pokličeš župnika v župnišče in se dogovorite za termin, ponavadi je krst ob sobotah ali nedeljah. Jaz mislim, da je najbolje imeti krst čimprej, ko je otrok še ful majhen. Naš Nejc je bil star 5 mesecev in je bil ful tečkan, ker je že imel urnik spanja in smo imeli krst ravno v času, ko bi moral pridno spančkati. In seveda tam, ko je vse tako odmevalo in bilo skrajno zanimivo, ni niti poskušal spati. Proti koncu pa je že fino tečnaril. Ko pa je še ful majhen, pa tako spi nonstop in kjerkoli.user posted image user posted image user posted image

Pri nas ni bilo nobenih omejitev pri botri, niti je nič ni vprašal, če je cerkveno poročena in če ima zakramente. Odvisno od župnika. Poznam pa župnika, ki je kompliciral, ker starša nista bila cerkveno poročena.

Obred traja cca. 20 minut, razen če opravijo krst pri maši, potem toliko dalje, kot traja maša. Po opravljenem krstu pa čaga!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: God
17.12.2005 23:40:34   
Anonimen
Ne, glede sobote ni panike, tudi mi smo imeli krst v soboto. Glede tega, da si ateistka in brez zakramentov, je spet stvar župnika. Vprašaj ga. Mi nismo nič plačali krsta, le kar smo želeli smo prispevali v tisto škatlo za zbiranje denarja v cerkvi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: God
18.12.2005 12:24:57   
biba77
IZVIRNO SPOROČILO: urška ... krstni boter je lahko vsak ki ima opravljne zakramente, torej krst obhajlio in spoved; ...


user posted image si mislila: krst, birmo in obhajilo, ne? user posted image


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: God
18.12.2005 20:48:31   
urška
ja mislila sem birmo. napaka, ja.
ja glede dneva je različno; veliko, če ne skoraj vse jee odvisno od župnika.
od tega,če bo kompliciral ker si ateistka (čeprav ne sme) do tega kdo je boter, pa do tega ali mora biti to nedeljo, pa če bo krst pred po ali med mašo.

krsta ne plačaš. lahko pa daš (ponavadi vsi dajo) kar župniku po maši nekaj in poveš za kaj daješ (za cerkev, ministrante....) seveda če želiš.

je pa res, kar je rekla blacky: boljše je če je še majhen ko je krst. moj je bil star 2 meseca in je celo stvar prespal. pa smo imeli krst med mašo. se ni zbudil niti ko ga je polival z vodo. je pa bil krščen 29. 2. in je bila ravno nedelja. pa ful lep sonček....

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: God
18.12.2005 22:00:08   
Anonimen
Ja, pa na mojem koledarju 29. april ni Robert - samo 7. junij je...
Meni se zdi pa simpatično, da je zbujen med krstom... Naj vpije, madonca, da se bo slišalo, da se nekaj dogaja...

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: God
18.12.2005 22:32:27   
urška
valda sej ni panike če vpije, samo meni je pač takrat tako odgovarjalo, ker smo ga tisti čas poslušali dneve in noči zaradi krčev.
itak pa ravijo da mora med krstom jokat....da bo pevec....naš torej ne bo....upam samo na kanček posluha, da ne bo tko kot njegov oči mimo sekaluser posted image user posted image

glede goda pa lahko tudi župnika vprašaš....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: God
18.12.2005 22:41:49   
Anonimen
Samo Kerensa, ko te bo župnik vprašal, če boš otroka vzgajala v krščanskem duhu, moraš reči, da ja. Da ne boš tako naredila kot moja sestra, ki je pošteno rekla: tega pa ne vem, kakor bo hotela, jaz je že ne bom nič silila. In ko je župnik rekel, da potem pa otroka ne bo krstil, je bila na smrt užaljena, zaloputnila z vrati in odvihrala iz župnišča. Seveda zdaj noben od njenih otrok ni krščen.user posted image

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: God
18.12.2005 22:44:28   
Anonimen
Sicer nisem verna, vendar kljub temu spoštujem vero.
In vera pravi, da naj v cerkvi ne bi lagal.
Zakaj bi pa potem jaz morala?
Ne morem otroka vzgajati v krščanskem duhu, če pa nisem verna...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: God
18.12.2005 22:49:17   
Anonimen
Ja, saj tudi ona je točno tako razmišljala. Ampak ti ga ne bodo krstili, če boš to rekla, 100-posto da ne. Zato ti pa raje povem. Moraš lagat, potem pa bo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: God
18.12.2005 22:53:23   
Anonimen
Ma ni problema meni rečt JA namesto NE, da dosežem svoje, ampak v čem je potem bistvo vere, da uči eno, dela pa drugo? Dvoumna je in piha v tisto smer, kamor je v določenem trenutku treba - zato nimam ravno najboljšega mnenja o"cerkvenih" ljudeh... S tem ne mislim o vernikih, ampak o tistih, ki "delajo v božji službi." Pa da ne bo kdo pomešal česa - ko sem rekla, da spoštujem vero, sem s tem mislila konkretno samo vero oz. verovanje ljudi v nekaj. Ostalo je pa poglavje zase...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: God
18.12.2005 22:59:18   
urška
ja fora je ve tem, da te to vpraša med samimi obredom in botre seveda tudi - le ti ti naj bi pomagali otroka vzgajati v veri...

zakaj se ti pa zdi, da govorijo eno delajo pa drugo? mislim ravno v zvezi s to situacijo? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: God
18.12.2005 22:59:41   
taška30
Kerensa, meni tuki nekaj ni jasno.user posted image Zakaj bi sploh dala krstiti sina, glede na to, da si ateistka, da ga ne nameravaš vzgajati v krščanskem duhu, da ti cerkev kot institucija ni všeč, da ti je vera dvoumna...
Nisem še slišala, da bi ateist dal krstiti otroka, še posebej, če že v naprej ve, da ga ne bo vzgajal v krščanskem duhu.
V čem je potem sploh fora? Jaz sem namreč tudi ateistka in ne najdem enega pametnega razloga, da bi dala krstiti otroka?user posted image
Razsvetli me!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: God
18.12.2005 23:03:15   
Anonimen
Evo, razsvetlitev...
Zato, ker se bo, ko bo večji, sam odločil, ali bo veroval ali ne, in če se bo odločil, da bo, bo potem življenje v veri tudi nadaljeval in s tem tudi versko izobraževanje, kar pomeni najmanj obhajilo in birmo in verouk predtem, kasneje pa se bo želel tudi cerkveno poročiti.
In če bi se pri recimo 20-ih, ko bi že vedel, ali bo veroval ali ne, želel poročiti cerkveno, ne samo civilno, se ne bi mogel, če ne bi bil krščen. In bi se moral potem s tem zafrkavati. To je pa za odrasle malce drugače kakor pa za novorojenčka ali otroke.
No, to je moj razlog, zakaj otroka krstiti. Da mu dam moćnost za kasneje (ni pa nujno, da jo bo izkoristil). Imel jo bo pa vseeno.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: God
18.12.2005 23:10:13   
urška
ja pa tudi oči od Robija je ateist?
kaj pa Jan, a on ni krščen? ali si pa že pozabila kako to gre?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: God
18.12.2005 23:11:09   
Anonimen
Jan ni krščen. Če bosta, bosta krščena oba naenkrat.
Moj dragi je pa prav tako ateist, vendar je krščen, ker sta verna njegova starša.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: God
18.12.2005 23:11:50   
taška30
Hvala za razsvetlitev.user posted image
No, prav, vsak po svoje. Jaz sicer še vseeno mislim, da če se bo otrok kasneje odločil za vero, se lahko pa še takrat da krstiti (to npr. velja tudi za mojega otroka).
Ampak kakor komu paše, ti si mami, ti si glavnauser posted image
Lp, Taška

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: God
19.12.2005 7:53:04   
puncica
Zakaj pa te to zanima če si ateistka?user posted image Mah sem vidla da si že pisala o tem, sam men tud ni jasno zakaj krstit otroka če so starši ateisti user posted image Ja no sto ljudi sto čudi

< Sporočilo je popravil puncica -- 19.12.2005 7:54:24 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: God
20.12.2005 12:53:54   
Anonimen
Sory Kerensa, sej boš itak naredila po svoje, sam men je to čist mim. Če si verna ga daj krstit, če nisi ga ne dat. As simple as that! KRŠČUJE SE V VERI STARŠEV! To je to. Če ga daš samo zato, ker ga dajo vsi drugi, si sory, mal čudna. Če ga pa daš iz nevem katerega koli drugega razloga pa tudi, seveda če v Boga ne verjameš.
God ima otrok le če je krščen. To pomeni da ima zavetnika. Da se po nekom lahko zgleduje, in da ga nekdo (svetnik) varuje.
Tko.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: God
20.12.2005 12:55:35   
Anonimen
Še to...
Če bi bila jaz župnik, takih otrok ne bi krstila. Pa ne da je otrok kriv. Sam starši morajo najprej k pameti prit.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: God
20.12.2005 14:25:42   
tinkatonka
Jaz sem v podobni situaciji kot Kerensa, samo da jaz nisem krščansko vzgojena, moj mož pa je. Cerkveno se nisva poročila, samo civilno. Aja še to.

Moj mož nikoli ne hodi k maši, ampak veruje. Otroka želim krstiti, ker je to vera mojega moža. Kako se ga krščansko vzgaja ne vem, ne znam. Nikjer ne piše kako krščansko vzgajati otroka, vsak starš pa si želi svojega otroka vzgojiti v poštnega, odgovornega in veselega človeka. Je to krščansko????

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?